Jump to content

Eksproprijacija zemljišta i nekretnine u osamdesetima - odvjetnika tražim


dan2000

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Dakle, imam sljedeći slučaj:

 

Rješenjem o eksproprijaciji 1988. godine mojoj baki i dedi oduzeto je zemljište (vrt od 350m2) i nekretnina (kuća) u Zagrebu na Vrbiku.

 

U zamjenu za vlasništvo dobili su stanarsko pravo u dva stana u zgradi (peterokatnici) koja je izgrađena na tom mjestu.

 

Kasnije su se ti stanovi morali otkupiti (jedan), a za drugog još plaćamo mjesečne rate i tako će biti godinama...

 

Zanima me da li je takav način obeštećenja pravedan (vlasništvo za stanarsko pravo) i da li se, iako se sve desilo davno, još nešto po tom predmetu može poduzeti?

 

 

Činjenica je da su i dan danas baka i deda zabilježeni kao vlasnici čestice u gruntovnici (iako više nisu živi). Čestica obuhvaća mjesto gdje leži zgrada i parking na kome zagrebparking nije napravio parkirna mjesta (2. zona) iz očitog razloga što grad zagreb nije upisan kao vlasnik čestice!

 

Imam svu dokumentaciju koja navedeno dokazuje i vrlo rado bih saznao može li se (i što) poduzeti po tom predmetu, pa ako ima zainteresiranih javite na PM .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija