Jump to content

Molim Xsaru za odgovor


anonimno

Preporučene objave

molim Xsaru da mi odgovori kako je moguće se požaliti na rad zamjenika općinskog državnog odvjetnika

zbog očiglednog zanemarivanja indicija iz kaznene prijave

koja je odbačena , te mi nije dostavljena (kao dolazila je poštom a mene nije bilo- što nije istina jer sam je očekivao i primao drugu službenu sudsku poštu pa sumnjam da su tu nečiji 'PRSTIĆI'-od samog odbačaja do nedostave obavijesti)

ima li smisla pritužba? kakva su iskustva?

što se može desiti ako uvaže pritužbu?

kako se uopće boriti protiv takvih stvari u sudstvu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste podnijeli kaznenu prijavu i ona je riješena odbačajem, primjerak odbačaja ste trebali dobiti i vi...kao oštećenik imate pravo da sukladno čl. 55. Zakona o kaznenom postupku ukoliko ste nezadovoljni donesenom odlukom sami poduzmete progon protiv prijavljene osobe podnošenjem optužnog prijedloga ili istražnog zahtjeva ili neposredne optužnice (ovisno o kojem kaznenom djelu se radi) nadležnom sudu..

prema tome, dok ne dobijete odbačaj, ne potpišete dostavnicu, na vas se ne primjenjuje rok koji vam je ostavljen za ovo samostalno poduzimanje određenih radnji..taj rok vam je 8 dana od dana prijema rješenja o odbačaju..

raspitajte se u odo-u koje je odlučivalo po prijavi što je sa rješenjem i tražite ga...

za pritužbu na odluku zamjenika se možete obratiti odo-u tog do-a, ali pretpostavljam da je on već upoznat sa takvom odlukom..(trebao bi biti kad je riječ o odbačaju prijave)..

možete se obratiti i višem do-u (ždo-u ako je odo donijelo rješenje o odbačaju, ili dorh-u) ali bi bilo dobro da to riješenje o odbačaju imate i priložite svome podnesku-pritužbi...

nakon ocjene vaše pritužbe i uvida u predmetni spis trebali biste dobiti obavijest što je utvrđeno..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da i slučajno su mi propustili dostaviti rješenje doma...

 

ovo ces vrlo lako rijesiti, navedi u prituzbi da ti odbijenica nije dostavljena i da smatras da je to ucinjeno namjerno kako bi te se sprijecilo da sam pokrenes kazneni progon, a onda ce do odnosno nadredjeni do izvrsiti uvid u spis, a u kojemu se nalazi ili ne nalazi dostavnica sa navedenim razlogom neurucivanja.

 

a obrazloženje je neobrazloženje

 

ne moze ti se nista reci u vezi ovoga kad se ne zna obrazlozenje... ali, ne mislim sad na tvoj slucaj, puno stvari za koje ljudi smatraju da trebaju zavrsiti pred kaznenim sudom jednostavno nisu kaznena djela. nadalje, i ako je rijac o kd do ne ide u utuzivanje ako drzi da se isto nece moci dokazati.

 

medjutim niti jedno niti drugo ne sprijecava tebe da stupis na mjesto do-a.

 

mislim, ako si tako siguran, zasto ne probati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali što to znači da nema istrage?

 

skraceni postupak vjerojatno, tamo nema istrage.

 

pa se ptičice mogu ' pripremiti' za bolju ob®(m)anu... nije li tako?

 

nije tako... kazneni sudovi ne love okrivljenike "na prepad", pravo na obranu koje podrazumijeva upoznavanje okr. sa svim dokazima optuzbe kao i dovoljno vremena za pripremu obrane je ustavom jamceno i ne moze se iskljuciti u bilo kojem slucaju.

 

znaci dokaza ili ima ili nema, ako ih ima i ako su dobri onda ih "pticice" ne mogu pobijati koliko god vremena im se dalo za razmisljanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija