Jump to content

da li je kaznjivo!?


anonimno

Preporučene objave

Nema na ovom svijetu niceg goreg od savjesti. Ali sto sad napraviti ? Ne zelim ti drzati prodike, to ti nece pomoci. Vec i sama osjecas posljedice svojeg cina, kojeg, ako ozbiljno razmislis, zaista nisi trebala napraviti. Vec ti je i sam strah od posljedica dovoljno velika kazna.

 

Drzim ti fige da drugi put dobro promislis. Od srca ti zelim da se ne dovodis u situaciju za takve stvari. Znam, znam, znam ... tisucu obaveza, vrijeme, ... ali, onak, iskreno... mozda do toga i nije trebalo doci ?!

 

Kazna ? Kao prijatelj ti zelim da ovaj put i samo ovaj put prodjes bez posljedica. Sazaljenje ti nece pomoci, drzim ti fige da ne skuze.

 

A ako skuze ... ne znam. Da studiras negdje vani, mogla bi zaboraviti na nastavak studija. Kod nas, kako gdje. Negdje dobijes topa, negdje zabranu izlaska na ispit odredjeno vrijeme, negdje ponavljas godinu,... nigdje nije bas bezazleno. Nema veze sto je to seminarski.

 

Ima ti jedna prica o staroj sekvoji i termitima.

Stara sekvoja u Kanadi, stara cca 1200 godina, srusila se sama od sebe prije nekih 15 godina. U trenutku rusenja bila je ogromna, imala je 10 m u promjeru, sva zelena, nigdje nije izgledalo da ce pasti. Bila je visoka 60 m (ili vise, ne znam tocno) i po tome je usla u anale povijesti.

 

Kad su je sasijecali za gradju i odvozili, nasli su uzrok rusenja tog divovskog stabla koje predstavlja uzor cvrstoce u Kanadi.

 

Nekada davno, prije tridesetak godina (izracunali su biolozi), ocigledno se u toj sekvoji naselio prvi termit. Malo, pomalo, termiti su se mnozili... da bi je nakon 15 godina totalno srusili.

 

Zamisli da je taj tvoj seminarski bio tvoj termit. Sto ce ostati od tvojeg karaktera ako dozvolis da se ovakvo nesto ponavlja ?

 

Ima na ovom forumu mnogo ljudi koji ce ti sigurno pomoci. I da si zamolila za pomoc nekog dok si vidjela da seminarski neces stici napraviti, netko bi ti pomogao. Na ovaj ili onaj nacin.

 

Kak da ti sad pomognemo ? Odgovorima onih koji ce te docekati sa stilom "tak ti i treba" ... ili onih koji ce te sazaljevati ???

 

Jedina pomoc koju ti sad neko moze dati je cinjenica da imas ovdje nekog, tko ti od srca drzi fige, da ovaj put i samo ovaj put prodjes bez posljedica. Nazalost, ja ni ne znam sto bi sad bilo najpametnije. Ne znam kad si to predala, ne znam kad krece ocjenjivanje, ne znam kad ides na ispit ... ne znam koji su profaci u pitanju i koliko se oni dobro znaju ...

 

... a da razmislis o tome da pokusas prihvatiti posljedice i da odes do tog profesora, kojem si predala seminarski, da ga zamolis za oprost, da pokusas priznati svoj cin, ... ne znam.

 

Mozda netko pametniji nadje pravi odgovor. Ako ga dobijes, poslusaj savjet.

 

Za sada ti barem jedan covjek zeli srecu. Sredi misli, pokusaj sama odluciti sto ces. Kad odlucis, kako god odlucis, nemoj pozaliti zbog odluke. Neka to bude tvoja odluka. Vrijedi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznjivo jest ali je pitanje kako i gdje. Ovisi hoce li profesor primjetiti, pa ako primjeti, hoce li reagirati. Obicno fakulteti imaju pravilnike o disciplinskoj odgovornosti studenta u kojima reguliraju ovakva pitanja.

 

Npr. na FER-u prepisivace objave na oglasnoj ploci ili na netu. Na Pravu je Milicic radi prepisanog diplomskog zvao policiju...neki fakulteti ti zabrane izlazak na ispit neko vrijeme, neki ... ma jel ti to trebalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hvala na svemu sto si napisao. ;-)

i da, jesam otisla do assistentice i priznala za seminarski rad :-o eto!

ispalo je sve bolje no sto sam ocekivala, bilo je malo blablanja.. napisat cu novi seminarski rad, a profa i da je primjetio ne bi prijavio... eto tako mi je rekla :-)

a moja savjest,,to mi je jos najdraze..vjeruj mi da se osjecam tako cisto i pomalo ponosnom na sve.

eto hvala za sugestiju, bio si u pravu :wavey:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija