Jump to content

nepoštivanje nagodbe od strane državnog odvjetništva


parni

Preporučene objave

Pokrenuo sam tužbu protiv ministarstva financija pred općinskim sudom zbog po mome mišljenju nezakonite ovrhe nad mojoj nekretninom. U međuvremenu sam dug u iznosu od cca 150000 kuna platio. U dogovoru sa sudom i državnim odvjetnikom dogovorili smo da povučem tužbu i da svaka strana snosi svoje troškove. Državni odvjetnik se obavezao da će brisanje tereta na nekretnini obaviti u roku od 20 dana, ali tu obavezu nije ispunio (prošlo već 60 dana ). Pošto su me već financijski i moralno iscrpili dugotrajnim postupkom razmišljam da ja sada tužim njih zbog naknade štete. Mislio sam dizati kredit, ali ne mogu dok se to ne skine. Molim da mi se javi odvjetnik s prijedlogom na p.m.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije uopće bitno da li je ovrha zakonita ili nezakonita niti je to bit pitanja (neda mi se to sada detaljno obrazlagati). Bit je u tome da smo se pred općinskim sudom ja i državni odvjetnik nagodili uz njegovu pismenu obvezu da će mi skinuti teret s nekretnine uz rok od 20 dana, ali je prošlo više od 6o dana , a to nije napravio...Također tražim odvjetnika koji će me savjetovati i zastupati jer zbog toga trpim štetu,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

U međuvremenu sam napravio predugovor o kupoprodaji jednog dijela nekretnine, ali uz uvjet da skinem teret s nekretnine u roku od 15 dana s vlasničkog lista. Pošto to nisam uspio stranka je odustala od kupnje. Također nemogu ni kredit dignuti zbog ovrhe. Molim odvjetnika s područja Splita koji bi me zastupao jer mislim da je nastupila stvarna šteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija