Jump to content

Denominacija HRDa u Kn


svabos

Preporučene objave

Trebao bih pomoć u vezi ugovora pisanog u HRDima

 

Ono što me zanima je otkup stana koji plaćam a koji je '92. bio ugovoren na iznos od 6.600.493 HRD na 30 god, pa mi nije najjasnije s obzirom na sve promjene koliko bih trebao platiti, pogotovo jer se u ugovoru rate pišu i u DEM i u HRD a prilikom denominacije se obračunavalo prema cijeni u DEM a ne prema cijeni u HRD (što me čudi jer je ugovor sklopljen u HRD)

 

Našao sam link: http://www.fiba.hr/clanc013.htm

koliko vidim u tablicama, piše da je '92. 100 DEM koštalo 6700 HRD

'94. da je bila denominacija HRD->Kn po računici da se za 1000 HRD dobila 1 Kn

no te iste '94. piše da je 100 DEM koštalo 371,6456 K - što je tada marka oslabila prek 50% neg je bila '92.?

 

pomoć?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što mi nitko nemože pomoći razjasniti sam ugovor jer nigdje u njemu ne piše ništa o valutnoj klauzuli već isključivo o HRD-ima koji '92. na dan potpisivanja ugovora o otkupu vrijede cca 250 HRD = 1 DEM pa je tako vrijednost otkupa u izračunu ugovora izražena i u DEM ali nije tekstom nigdje upisano da se ugovor ičime veže na DEM. Dakle na dan potpisivanja ugovora, cifra za otplatu je spomenutih 6.600.493 HRD oliti cca 27.000 DEM i određeno je da će se to otplatiti mjesečnim ratama kroz 30 godina. '94. je otplaćen dio i smanjen na cca 6.100.000 HRD i tu sad ulazi klauzula i preračun u Kn te ispada da je ostalo svega cca 6.100 Kn što je u to vrijeme cca 1.800 DEM???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

još jednom molim pomoć. stručnjaci financijskog prava su izuzetno rijetki pa se ne usudim ni tražiti nekog prije neg dobijem tu mišljenje...

 

u globalu me zanima da li je na ikoji način zakon o otkupu stanova vezan s valutnom klauzulom tj. da li se cifra za otkup stana na ikoji zakonski način vezala za strani tečaj, pošto se u ugovoru nije vezala niti jednom stavkom (osim prikazom mjesečnih davanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija