Jump to content

drugostupanjsko LP


crny46

Preporučene objave

Ako sam dobro shvatio bez obzira na liječničku dokumentaciju gleda se vaš ratni put. Odnosno izloženost stresnim situacijama. (npr. opkoljenje, žrtve, nemogučnost izvlačenja ranjenika itd.)

 

Uzima se u razmatranje sva medicinska dokumentacija koja se može povezati sa ratnim događanjima, ratni ali i radni staž, godine starosti, kontinuitet liječenja - sve je sad pod povećalom, sada su vješataci u HZMO-u pojačali i razmatranje inavlidske braniteljske mirovine i kriteriji su daleko stroži, vjerojatno i zbog-poradi nezgodne gospodarsko-ekonomske situacije, financijske krize i recesije i depresije........da ne nabrajam.

 

Nadalje, sve će biti sve teže otići u invalidsku braniteljsku mirovinu (i po pravima HB tj. omjeri rat-mir će biti rigoroznije protumečeni i razmatrani).

Ai omjer, rat-mir će se zasigurno smanjiti (bolest-posljedica rata).

 

Tužbe, žalbe će se isto tako rigoroznije razmatrati tj. pažljivije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam bio prije dva tjedna doktorica Knapić u komisiji kaže sve je uredno vaš ratni put od 58mjeseci na prvo crti ali u državi je jako loše stanje zahvalila se na razumjevanju i ad bog potrošijo 400kn za gorivo i to je to

 

A gdje si ti to bio prijatelju prije dva tjedna? Iz tvog posta se da isčitati da si bio bilo gdje, ovdje se mora biti konkretan.I tko je ta doktorica Knapić, koja bolnica, šta radi, budi

explicite do kraja. Nemoj se ljutiti ali ovo mi je neodređeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Šibeniku,

 

Kao što si i napisao sve je djelovalo kao u bajci, korektan odnos,sve 5, no ipak njihova je zadnja. Nisam uspio dobit 30% nego sam ostao na postojećih 20% na koje sam i uložio žalbu zbog pogoršanja nakon dvije godine.

Ti sad sačekaj rješenje pa onda pomalo po zakonu HR branitelja traži svoje mjesto pod suncem.

 

pozdrav i sretno

 

 

evo san došao doma.

jučer (13.12.2012.) san bija na dlp po žalbi. predmet baš kod dr.Knapić,predsjednik dr Jakovljević. kratko, 20% HRVI. Ali me se dojmija odnos, s respektom i prijateljski prema meni.

pozdrav Dubrovčaninu koji je čekao kad i ja-kad pročitaš ovo-javi kako si proša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Upadam u temu s pitanjem:koliko se čeka rješenje o vještačenju o radnoj sposobnosti / profesionalna ili opća - rat - mir /

Ja sam nešto brzo došao na red za vještačenje za opću nesposobnost u područnom uredu HZMO-a u Sl. Brodu . To je bilo 15. prosinca prošle godine. Sad ne znam kada će mi status rješavati u Zagrebu. Znam samo da ako dobivaš preko 80% omjera u korist rata , tada se proširuje i samim tim "pooštrava" broj članova povjerenstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam nešto brzo došao na red za vještačenje za opću nesposobnost u područnom uredu HZMO-a u Sl. Brodu . To je bilo 15. prosinca prošle godine. Sad ne znam kada će mi status rješavati u Zagrebu. Znam samo da ako dobivaš preko 80% omjera u korist rata , tada se proširuje i samim tim "pooštrava" broj članova povjerenstva.

 

ja sam isto tako bio na komisiji krajem 11 mjeseca 2011.tu sam prošo otišlo za zagreb i krajem 1 mjeswca 2012 dobio riješenje o umirovljenju .profesionalna omjer 80 rat 20 civilna -mirovina-4670.00 kn nisam puno čeko bilo je brzo .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

29.08.2012 bio na prvostupanjskom lij. povjerenstvu glede HRVI i dobio rješenje 11.09.2012 za stalno od onda čekam potvrdu drugostupanjskog lij.povjersnstva.

Što će reči kako je prošlo dosta više od zakonska tri mjeseca.

ja sam uzeo broj predmeta pa sam zvao zagreb oni ti odma kažu gdje se nalazi.a oni rvačunaju 3 mje. odkad oni zaprime premet zovi zagreb i budi uporan.znaju i ubrzati pozdra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam uzeo broj predmeta pa sam zvao zagreb oni ti odma kažu gdje se nalazi.a oni rvačunaju 3 mje. odkad oni zaprime premet zovi zagreb i budi uporan.znaju i ubrzati pozdra

-------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam danas zvao ZGB.ministarstvo i referentica mi ljepo rekla da je spis predan pravnoj službi 10.01.2013.god. te da oni tj. pravnik mora u roku od 2,5 mj. donjeti riješenje, a bio sam na prvostupanjskom povjerenstvu 10.09.2012. god.Eto to je koliko ja znam za sad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
-------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam danas zvao ZGB.ministarstvo i referentica mi ljepo rekla da je spis predan pravnoj službi 10.01.2013.god. te da oni tj. pravnik mora u roku od 2,5 mj. donjeti riješenje, a bio sam na prvostupanjskom povjerenstvu 10.09.2012. god.Eto to je koliko ja znam za sad.

ponovo sam zvao juče zag. rekli su mi da je predmet sa potpisa vraćen jer su nešto pogriješili i da će uskoro biti gotovo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Ja sam jučer dobio rješenje. Dakle iako se liječim od 92,96 i kontinuitet od 2001.godine, u obrazloženju me bode u oči rečenica; OBZIROM NA DINAMIKU LIJEČENJA, ne mogu povećat stupanj oštećenja. Dakle oni po pravilniku procijenjuju da se radi o srednjem stupanju 20%. Ja sam ipak mišljenja da se radi o pogoršanju što je i navedeno u nizu med. dijagnoza, no to mi na žalost ništa ne znači jer mi je potrebno sačekat novi protek od dvije godine da bi se povjerenstvo ponovno očitovalo.

Nešto su mi dali da potpišem ali se ne mogu sjetit što, pa ako je netko od pozvanih nešto potpisivao nakon što su ga pregledali neka napiše što je to bilo, mislim da su spominjali nekakovu nemogućnost žalbe ili tome slično. Da li se mogu potraživat troškovi za put ako je riješenje negativno jer mi je poziv potvrđen i vraćen sa naznakom da ga odnesem u područni ured za branitelje, no tamo mi kažu da ne može jer nisam dobio veći postotak.

 

Hvala i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Ja sam jučer dobio rješenje. Dakle iako se liječim od 92,96 i kontinuitet od 2001.godine, u obrazloženju me bode u oči rečenica; OBZIROM NA DINAMIKU LIJEČENJA, ne mogu povećat stupanj oštećenja. Dakle oni po pravilniku procijenjuju da se radi o srednjem stupanju 20%. Ja sam ipak mišljenja da se radi o pogoršanju što je i navedeno u nizu med. dijagnoza, no to mi na žalost ništa ne znači jer mi je potrebno sačekat novi protek od dvije godine da bi se povjerenstvo ponovno očitovalo.

Nešto su mi dali da potpišem ali se ne mogu sjetit što, pa ako je netko od pozvanih nešto potpisivao nakon što su ga pregledali neka napiše što je to bilo, mislim da su spominjali nekakovu nemogućnost žalbe ili tome slično. Da li se mogu potraživat troškovi za put ako je riješenje negativno jer mi je poziv potvrđen i vraćen sa naznakom da ga odnesem u područni ured za branitelje, no tamo mi kažu da ne može jer nisam dobio veći postotak.

 

Hvala i pozdrav.

---------------------------------------------------------------------------------

Poštovani kolega, neznam na kojoj si to komisiji bio, PLP ili DLP, ako si bio na PLP morao si biti nazočan .Iz ureda državne uprave si vjerujem tražio putni nalog pa imaš pravo na povrat sredstava ali samo uz predočenje autobusne karte ili ako si putovao vlakom.Ako si putovao osobnim automobilom nemaš pravo na povrat sredstava.Ovo sa povratkom sredstava i većim postotkom oko povrata novca nema nikakve veze jer imaš poziv da moraš biti nazočan pregledu, pa oni ti muljaju.Što se tiče postotka to je tako i nemože se promjeniti ali imaš pravo na žalbuu roku od 15 dana nakon primitka riješenja Ministarstvu branitelja Stara trešnjevka bla bla. naći ćeš već . I jedino ako si potpisao neki formular a nisi čitao šta na njemu piše da se eventualno nećeš žaliti, možeš u žalbi navesti da nisi ni znao šta potpisuješ jer su ti to samo dali bez objašnjenja..Upamti na svako riješenje imaš pravo žalnbe samo treba čitati otraga što piše.Žalbu predaješ putem ureda državne uprave u svojoj općini ili gradu.Želim ti svaku sreću, i piši žalbu i podnesi uz nju novu medicinsku dokumentaciju ovjerenu od svog liječnika opće prakse obavezno od onog dana kad si predao zahtjev za obnovu postupka, valjda se vidi da se lječiš u kontinuitetu i da je nastalo pogoršanje , eto , nastojao sam pomoći koliko znam , a znam čini mi se dosta. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani CheKirac,

 

Ja sam nakon PLP-a uložio žalbu u područnom uredu za branitelje, sa napomenom da želim biti nazočan na DLP-u kako bi mi moguće zbog svega navedenoga povećali stupanj oštećenja organizma. Na moju žalost nije mi povećano, a naj vjerovatnije sam potpisao taj za mene poguban dokumenat u kojem se vjerovatno odričem žalbe. U onoj situaciji david protiv golijata se čovijek malo pogubi i na kraju si tu gdje jesi. Imam pravo žalbe po rješenju u roku 30 dana ali na upravni, no to je kako sami znamo utopija. Pokušat ću napisat žalbu u roku 15 dana sa obrazloženjem, pa ako prođe prođe, a ako je odbiju zbog tog potpisa ništa novo, sve već dobro poznato,idemo dalje do novog PLP-a ili DLP-a.

Što se tiče troškova puta imam bus kartu i ovjereni poziv, no djelatnica u uredu za branitelje mi kaže, obzirom da nisam dobio povećanje oštećenja, da nemam pravo na naknadu za prevoz.

 

Hvala i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani CheKirac,

 

Ja sam nakon PLP-a uložio žalbu u područnom uredu za branitelje, sa napomenom da želim biti nazočan na DLP-u kako bi mi moguće zbog svega navedenoga povećali stupanj oštećenja organizma. Na moju žalost nije mi povećano, a naj vjerovatnije sam potpisao taj za mene poguban dokumenat u kojem se vjerovatno odričem žalbe. U onoj situaciji david protiv golijata se čovijek malo pogubi i na kraju si tu gdje jesi. Imam pravo žalbe po rješenju u roku 30 dana ali na upravni, no to je kako sami znamo utopija. Pokušat ću napisat žalbu u roku 15 dana sa obrazloženjem, pa ako prođe prođe, a ako je odbiju zbog tog potpisa ništa novo, sve već dobro poznato,idemo dalje do novog PLP-a ili DLP-a.

Što se tiče troškova puta imam bus kartu i ovjereni poziv, no djelatnica u uredu za branitelje mi kaže, obzirom da nisam dobio povećanje oštećenja, da nemam pravo na naknadu za prevoz.

 

Hvala i pozdrav.

-----------------------------------------------------------------------------

Što se tiče troškova prijevoza , istina je nemaš pravo na povrat troškova jer članak 73.st.3. Zakona o hrvatskim braniteljima to pravo odriče ako si na vlastiti zahtjev podnio

obnovu postupka a PLP ili DLP ti nije povisilo omjer invalidnosti. Evo ako nevjeruješ uzmi zakon i pročitaj taj članak koji sam ti napisao. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega crny, ti imaš prevođenje s jedne mirovine u drugu vrstu. Čini mi se normalno da malo bolje "češljaju" papire. Pitao sam za dalmatina-39, jer ako čeka hrvi to ide ipak malo sporije (dosadašnja praksa). Meni je poslano rješenje iz područnog ureda, koje trebam dobiti danas ili sutra, a na vještačenju u Područnom uredu u SB sam bio 15.prosinca, zatim središnjica u Zg, pa ponovo SB i evo gotovo je u razumnom roku. Nego, tko nema neka ode do Područnog ureda i neka uzme Korisničko ime i lozinku tako da može pratiti svoj status i gdje se predmet nalazi ,a tako i poslati upit mailom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ide brzo.....nažalost....jer uz sve je i dg , Ca-šifra 25.0 i izgleda da su svi zbog toga zapeli da sve to max brzo riješe! dakle...moj dojam je da nisu baš takvi loši kako to večina spominje....nisu spori niti bezosijećajni.-takav je moj dojam.

 

Kad dobiješ drugostupanjsko rješenje onda nam napiši da vidimo jesu li stvarno postali "osječajni".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega crny, ti imaš prevođenje s jedne mirovine u drugu vrstu. Čini mi se normalno da malo bolje "češljaju" papire. Pitao sam za dalmatina-39, jer ako čeka hrvi to ide ipak malo sporije (dosadašnja praksa). Meni je poslano rješenje iz područnog ureda, koje trebam dobiti danas ili sutra, a na vještačenju u Područnom uredu u SB sam bio 15.prosinca, zatim središnjica u Zg, pa ponovo SB i evo gotovo je u razumnom roku. Nego, tko nema neka ode do Područnog ureda i neka uzme Korisničko ime i lozinku tako da može pratiti svoj status i gdje se predmet nalazi ,a tako i poslati upit mailom.

Za HRV-i čekam 3 put iz ZG,kakva lozinka i korisničko ime to je nešto novo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za HRV-i čekam 3 put iz ZG,kakva lozinka i korisničko ime to je nešto novo?

 

Nije novo, ima to več par godina. Odi do područnog ureda hzmo-a i zatraži korisničko ime i lozinku da preko interneta, preko korisničkih stranica hzmo-a možeš pratiti šta je i di je tvoj predmet u kojoj fazi. Odmah se dobije i besplatno je.

To je vezano samo za hzmo, to nema veze sa komisijama za hrvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako referent u hzmo kaže da je spis na kompletiranju i da se čeka još "samo" potvrda o činu i ustrojbenom mjestu a ne želi reći kako je rješenje doneseno ,što se može očekivati?Kakva su Vaša iskustva jer sam već pomalo nestrpljiv ?

 

Nikakvu informaciju, što se tiče bitnoga, dobiti nećeš preko telefona. Ako je samo to u pitanju odi do svoje postrojbe i traži neka ti to daju odmah pa predaj referentici. Baš nju briga , imaju oni cijeli " štos" predmeta ,a po tvom će predmetu postupati kada budu kompletirani svi podaci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakvu informaciju, što se tiče bitnoga, dobiti nećeš preko telefona..

 

Meni su iz tvrtkove preko telefona bili kazali što je i kako odlučeno na ponovnoj obnovi postupka 2011 god., da su iz prof 30%rat -70%ostalo prebacili u opću 50-50%. Ali nakon što je potvrdilo 2 st. LP.

 

A zavisi valjda od službenika do službenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni-možda su postali GROZNI ;-))....bumo videli;-))

 

Vidi se da si "novi" na forumu jer da si čitao iskustva drugih sa tim komisijama,povjerenstvima itd.. vjerojatno bi imao drukčije mišljenje ( mislim na ovu suosječajnost o kojoj si pisao).

Pročitaj po forumu šta rade ti "specijalci" na drugostupanjskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

29.08.2012 bio na prvostupanjskom lij. povjerenstvu glede HRVI i dobio rješenje 11.09.2012 za stalno od onda čekam potvrdu drugostupanjskog lij.povjersnstva.

Što će reči kako je prošlo dosta više od zakonska tri mjeseca.

 

 

Evo stiglo rješenje drugostupanjsko (za stalno).

Dana 02.02.2009.god podnio sam zahtjev prvostupanjskom lij.povjerenstvu za vještačenje i danas 14.02.2013.god je stiglo konačno rješenje.Što će reči 4 godine i 12 dana!!!!

Sada još valjda treba čekati pravomoćnost, ne znam koliko je to dugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to sam si i ja odprilike mislio ali "Kit Karson". Danas mi teta u Uredu državne uprave reče neka dođem nako 30 dana.

 

Auuuu veselju s našom administracijom nikada kraja!

Nakon što mi je teta u Uredu državne uprave rekla kako mi je riješenje pravomoćno nakon 30 dana danas mi pravnik istog ureda reče kako je ipak 15 dana u pitanju.

Zaključak se nameće sam po sebi tj. čitav hrvatski narod treba umrežiti te nas sve zajedno resetirati.

Mala nevezana digresija, dok tako sjedim u Uredu državne uprave i čekam red primjetih kako ne da nema nigdje državnog stijega već niti državnog grba na zidovima nema.Ali koga to briga, ajde kao da je to važno imamo mi prečih briga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Auuuu veselju s našom administracijom nikada kraja!

Nakon što mi je teta u Uredu državne uprave rekla kako mi je riješenje pravomoćno nakon 30 dana danas mi pravnik istog ureda reče kako je ipak 15 dana u pitanju.

Zaključak se nameće sam po sebi tj. čitav hrvatski narod treba umrežiti te nas sve zajedno resetirati.

Mala nevezana digresija, dok tako sjedim u Uredu državne uprave i čekam red primjetih kako ne da nema nigdje državnog stijega već niti državnog grba na zidovima nema.Ali koga to briga, ajde kao da je to važno imamo mi prečih briga.

 

Možda nisu platili Vodovodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo stiglo rješenje drugostupanjsko (za stalno).

Dana 02.02.2009.god podnio sam zahtjev prvostupanjskom lij.povjerenstvu za vještačenje i danas 14.02.2013.god je stiglo konačno rješenje.Što će reči 4 godine i 12 dana!!!!

Sada još valjda treba čekati pravomoćnost, ne znam koliko je to dugo?

----------------------------------------------------------------------------------------------

Pravomočno drugostupanjsko riješenje postaje nakon 30 dana od dana kad je riješenje poslano, na bijeloj koverti vidi poštanski štambilj sa datumom.Pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzz...

Ja sam bio 18.02. 2013. znači prije par dana prvi put na vještačenju u Vukovaru i dobio sam 50:50, pa me sad zanima koliko se čeka odgovor drugostupanjskom povjerenstva iz Zagreba... inače imam 20%HRVI ....

-------------------------------------------------------------------------------------------------

To ste bili na vještačenju u područnom uredu HZMIO Vukovar ,s obzirom da već imate RVI neznam dali ste u mirovini ili Vam je to prvi put, to je jedno ,drugo , dali ste sigurni da ste dobro i temeljito pročitali riješenje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

----------------------------------------------------------------------------------------------

Pravomočno drugostupanjsko riješenje postaje nakon 30 dana od dana kad je riješenje poslano, na bijeloj koverti vidi poštanski štambilj sa datumom.Pozdrav!!!

 

 

Od dana primitka rješenja rješenje postaje pravomoćno u određenom roku , zavisi koliki je rok žalbe na isto rješenje, nije bitno o kakavom se rješenju radi, a ne od kada je isto rješenje poslano. Onda pravni lijek ne bi imao smisla jer se čovjek može žaliti ako na to ima pravo ( vidi na rješenu upute o pravnom lijeku ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-------------------------------------------------------------------------------------------------

To ste bili na vještačenju u područnom uredu HZMIO Vukovar ,s obzirom da već imate RVI neznam dali ste u mirovini ili Vam je to prvi put, to je jedno ,drugo , dali ste sigurni da ste dobro i temeljito pročitali riješenje ?

 

Nisam u mirovini, to mi je prvi put, a liječnik mi je rekao da je napisao 50:50, e sad čekam potvrdu iz Zagreba...samo sam htio čuti koliko se čeka taj odgovor iz Zagreba....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo stiglo i meni drugostupanjsko riješenje za HRV-i 3 put i opet privremeno uf,jedino što me raduje je da je brzo stiglo jer sam na prvostupanjskoj bio u 10 mjesecu ovo je stvarno ekspresno,sada idem na HZMO za ponovnu procjenu radne sposobnosti ,mirovina mi je 1900 kn i da mi bar dadu tu najnižu braniteljsku od 2300 kn pjevao bi al se bojim da sa ovim privremenim riješenjem nemam što tražiti al definitivno idem jer nemam što izgubiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzz...

Ja sam bio 18.02. 2013. znači prije par dana prvi put na vještačenju u Vukovaru i dobio sam 50:50, pa me sad zanima koliko se čeka odgovor drugostupanjskom povjerenstva iz Zagreba... inače imam 20%HRVI ....

 

15.12.2012. PLP

23.01.2013. DLP

Rješenje dobio 09.02.2013. ( doduše , rješenje iz Mirovinskog čekaš malo duže ako nemaš "špagu")

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jedno pitanje u mirovini sam 80 vojna- 20 civilna .to je bilo ranjavanje sad mi je priznat ptsp mogu li podnijeti ponovo zahtjev za promjenu postotka u profesionalnoj sam i dali bi se mogla dobiti opća-jer mi u riješenju na žalbu piše ,,ukupno oštećenje iznosi 40posto a radi se o teškom oštećenju,, i mali tko takav sličan slučaj

 

Ažurirano

 

još jedno pitanje u mirovini sam 80 vojna- 20 civilna .to je bilo ranjavanje sad mi je priznat ptsp mogu li podnijeti ponovo zahtjev za promjenu postotka u profesionalnoj sam i dali bi se mogla dobiti opća-jer mi u riješenju na žalbu piše ,,ukupno oštećenje iznosi 40posto a radi se o teškom oštećenju,, i mali tko takav sličan slučaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jedno pitanje u mirovini sam 80 vojna- 20 civilna .to je bilo ranjavanje sad mi je priznat ptsp mogu li podnijeti ponovo zahtjev za promjenu postotka u profesionalnoj sam i dali bi se mogla dobiti opća-jer mi u riješenju na žalbu piše ,,ukupno oštećenje iznosi 40posto a radi se o teškom oštećenju,, i mali tko takav sličan slučaj

 

Ažurirano

 

još jedno pitanje u mirovini sam 80 vojna- 20 civilna .to je bilo ranjavanje sad mi je priznat ptsp mogu li podnijeti ponovo zahtjev za promjenu postotka u profesionalnoj sam i dali bi se mogla dobiti opća-jer mi u riješenju na žalbu piše ,,ukupno oštećenje iznosi 40posto a radi se o teškom oštećenju,, i mali tko takav sličan slučaj

ideš opet na procjenu radne sposobnosti,trebao bi dobiti opću nesposobnost,ako se nije što mjenjalo ima se pravo ići na procjenu svakih 6 mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napokon i meni stiglo riješenje danas 2 stupanjsko. rok žalbe 30 dana. čuo sam da ae može otići u sud i tražiti potvrdu ako se nećeš žaliti ,dali je to istna i dali je to itko išao tražiti. e da riješenje je pozitivno pozdrav

 

Zašto na sud ? Lijepo piše da imaš 30 dana "fore" za žalbu, nakon toga nastupa pravomoćnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od dana primitka rješenja rješenje postaje pravomoćno u određenom roku , zavisi koliki je rok žalbe na isto rješenje, nije bitno o kakavom se rješenju radi, a ne od kada je isto rješenje poslano. Onda pravni lijek ne bi imao smisla jer se čovjek može žaliti ako na to ima pravo ( vidi na rješenu upute o pravnom lijeku ).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega kompa uputa o pravnom lijeku za žalbu na riješenje je jedna stvar a pravomoćnost riješenja druga, nije nužno da se ta dva pravna termina moraju poklapati po datumu izvršenja.Dobro mi je to poznato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega kompa uputa o pravnom lijeku za žalbu na riješenje je jedna stvar a pravomoćnost riješenja druga, nije nužno da se ta dva pravna termina moraju poklapati po datumu izvršenja.Dobro mi je to poznato.

 

Da,da....to je točno tek sam sada shvatio bit ...moja greška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
evo informacija s web strane HZMO-moj zahjtev je bija na reviziji osijene i vraćen je područnom uredu -vještaku na rad. malo se odvuklo jer siječanj i veljača nisu radili;-))....što je konačna ocijena-još ne znam. kad dobijem riješenje-napisati ću.

--------------------------------------------------------------------------

Neću prejudicirati stvar,ali malo mi predugo traje sve to što si naveo.Pa i ovo vraćanje predmeta na područni ured , može se slobodno reći ponovno vještačenje tj. donošenje ocjene.Neću biti skeptik ali mislim da DLP pri HZMO u središnjoj službi je moralo donesti konačno riješenje ili se slaže s ocjenom ili donosi novu ocjenu tj.postotak omjera rat-mir.Ja nisam dobio dojam da nisu radili 1 i 2 mj. jer sam u 2 mj. dobio riješenje od HZMO središnja služba u ZGB.Sad ponovo ispočetka, sretno prijatelju!!

Nadam se da če se pozitivno završiti da budeš zadovoljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo informacija s web strane HZMO-moj zahjtev je bija na reviziji osijene i vraćen je područnom uredu -vještaku na rad. malo se odvuklo jer siječanj i veljača nisu radili;-))....što je konačna ocijena-još ne znam. kad dobijem riješenje-napisati ću.

 

Nazovi info telefon područne službe di si bio na vještačenju. Predstaviš se , kažeš svoj mirovinski OB i pitaš što te zanima. Oni te tamo unesu u svoje računalo i kažu ti što je i kako donešeno, koja je odluka potvrđena od strane revizije mobs-a..

 

Tako sam ja bio nazvao dok sam na internet stranici vidio da se predmet vratio s revizije bobs-a.

 

Ja sam bio vrlo ugodno iznenađen dok mi je rekla da mi je prof. 30 rat /70 ostalo- prebačena u opću 50 /50. Iste podatke nisam mogao vidjeti na internetu, dalje sam čekao rješenje koje je stiglo za nekih cca 1,5 mjeseci od tog poziva. Tako da sam rješenje čekao spokojan bez strepnje što je i kako donešeno i rješeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi moji supatnici ! evo zadnje informacije iz HZMO-a. mora sam odniti radnu knjižicu zbog postupka izračuna. i gđa mi je rekla da je prijedlog bija 70-30 a revizija smanjila na 50-50. ja zadovoljan. i nastavljam boj s carcinomom......sjeba san sve -sjebat ću i njega! ;-)) ....sory svima na izrazu,...ali tako se osijećam;-)))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Hvala ništa od posla jeli nosi obilježje rada mislim da se bolje ne igrati .

 

;-))...u radu je spas. u neradu-blagostanje;-))......ako se gleda definicija rada po ugovoru o djelu i tumačenju inspektorata-onda praktički ispadne da niko ne može raditi po tom osnovu. jer svojim sredstvima-rad za drugoga-ispadne da moraš biti obrtnik!

a ako je neko u profi mirovini-onda triba napraviti dobru kalkulaciju-jeli bolje zasnovati radni odnos i primati približno 66%mirovine i plaću! osim toga dadžbine po ugovoru o djelu-jako su viskoke!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

;-))...u radu je spas. u neradu-blagostanje;-))......ako se gleda definicija rada po ugovoru o djelu i tumačenju inspektorata-onda praktički ispadne da niko ne može raditi po tom osnovu. jer svojim sredstvima-rad za drugoga-ispadne da moraš biti obrtnik!

a ako je neko u profi mirovini-onda triba napraviti dobru kalkulaciju-jeli bolje zasnovati radni odnos i primati približno 66%mirovine i plaću! osim toga dadžbine po ugovoru o djelu-jako su viskoke!

 

Ako ste u mirovini i ako želite raditi, ja bi vam preporučio da dobro razmislite o dobiti koju bi tim poslom eventualno ostvarili i o dugoročnosti te dobiti. Naravno , ako je dobit toliko dobra da višestruko premašuje primanja od mirovine i dugoročna onda se i isplati recimo i papirnato - legalno baviti time.

Ali ako je to neka manja dobit i kratkoročna , onda se ne isplati maltretirati s papirima - odradi to , strpaj koju pinkicu u džep i vozi.

 

Ja da imam kakve mogučnosti vezano za isto, ja bi to tako odigrao, ali nemam ni mogučnosti ni prilike za takvim čim pa zavisim od čiste mirovine i nešto invalidnine svakog 10-tog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Editiran prethodni post.

 

Legalis je pravni portal.

 

Za medicinske tj. liječničke informacije i savjete postoje drugi portali-forumi predviđeni za medicinu....lijekove, terapije..., a za vaš upit vezano za lijekove tj. tablete, najbolje da se savjetujete sa vašim liječnikom ili specijalistom.

 

k065.gif

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija