Jump to content

Žalba na ovrhu JB


Bamby222

Preporučene objave

Operater kojem sam dužna je sa mnom sklopio dogovor da otplatim manji dug koji mi je ostao na 3 jednake rate. Nakon uplate moje 1. rate koju sam im doznačila faxom i mailom, oni su svejedno 5 dana nakon te moje uplate poslali moj predmet javnom bilježniku. O tome sam usmeno obaviještena tek kada sam sama nazvala i pitala da li su zaprimili uopće moju 1. uplatu. Nazvala sam jav.bilj. koji mi je rekao da mi još nisu poslali fizički poštom ovrhu, ali da me vode pod ovrhom od 26.11. te da dug u cijelosti uključujući kamate i trošak od 800,00 kn moram platiti najkasnije do 19.11.

Mene sad zanima mogu li se ja žaliti na njihov prijedlog ovrhe kada mi stigne na kućnu adresu i što slijedi nakon moje žalbe.

Da li ću imati dodatne troškove sudskog spora ukoliko podnesem djelomičnu žalbu (jer ja ne pobijam samu glavnicu dugovanja)?

Da li tijekom sudskog spora, ukoliko u međuvremenu otplatim dug u cjelosti, prestaje sudski spor prema meni i ovršni postupak?

Znam da sam ofrlje napisala pitanja jer nisam pravnik, ali svi vi koji jeste ili oni koji ste to prošli, dobro ćete shvatiti moja pitanja.

Evo ja vas ljubazno molim da mi pomognete savjetima!!

PUN OBI MI ZNAČILA BILO KAKVA POMOĆ OKO OVOG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada dobijete rješenje o ovrsi, imate pravo podnijeti prigovor javnom bilježniku u roku od 8 dana. Na prigovor plaćate sudsku pristojbu, cija visina ovisi o utuženoj glavnici (ako sam Vas dobro shvatila, ukupan dug sa kamatama i troškovima je 800,00 kn, pa je pristojba 100,00 kn u tom slučaju).

Nakon toga se postupak vodi na sudu, gdje se dokazuje da li ste bili dužni platiti dug ili ne. Ako Vam je glavni argument taj da ste dogovorili sa ovrhovoditeljem obročnu otplatu dugovanja, nemojte ulagati prigovor jer ćete morati platiti troškove odvjetnika (ako ga ovrhovoditelj ima) i sudsku pristojbu na presudu, sto Vam je sve skupa minimalno oko 450,00 kn.

Mislim da Vam je najbolje sa ovrhovoditeljem (odnosno sa odvjetnikom) dogovoriti se oko obročne otplate dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi bilio najbolje posuditi novac i platiti ostatak duga prije nego primiš rješenje za ovrhu.

kad primiš rješenje za ovrhu podnijeti žalbu i osporavati tražbinu u cijelosti

uz obrazloženje da je dug plaćen .

uz žalbu poslati kopiju uplatnica za dug.

tako možeš izbjeći plaćanje troškova odvjetnika i javnog bilježnika,koji nisu mali .

trošak odvjetnika i javnog bilježnika je veči od ostatka duga.

 

nisu smjeli poslati prijedlog za ovrhu.

pokazala si volju za plaćanjem duga.

ako nemožeš posuditi novac i otplatiti ostatak duga

otplati i sljedeću ratu ,po dogovoru .

kad dobiješ rješenje za ovrhu poslati prigovor i osporavati dio duuga koji je otplaćen

u ratama po dogovoru sa operaterom .

sudbi takav prigovor trebao uvažiti.

ako imaš dokaz za dogovor ili operater ne osporava tvoju tvrdnju o postignutom dogovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispravak - imam dokaz operatera (sve kako sam navela), ali za moje traženje obroćne otplate. nakon mojih upita dogovor je postignut usmenim putem te o tome nemam dokaz. dakle i to je sada problem uf. uglavnom ja ću platiti glavnicu i čekati prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika. nakon što to primim poslati ću im kopiju uplate i napisati da smatram kako je prijedlog za ovrhu nepotreban obzirom da je dug prema operateru u potpunosti otplaćen. nema druge. ako baš budu inzistirali i na tih 800,00 kn javnobilježničkih troškova morati ću platiti. ukupan dug glavnice je 980 kn + kamate oko 150,00 kn + javnobilježnički trošak 800,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bi ih na Vašem mjestu nazvala (ovrhovoditelja ili odvjetnika) u roku od 8 dana od primitka rješenja o ovrsi i rekla da sam platila glavnicu prije nego što sam dobila rješenje. Pošto je glavnica plaćena, a rok za dobrovoljno ispunjenje je 8 dana, tražila bi smanjenje troškova postupka i naravno, platila ostatak u tom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam platila glavnicu operateru, a ne na račun javnog bilježnika. Od javnog bilježnika mi još uvijek nije stigla nikakva pisana obavijest o ovrsi. Malo sam se informirala o plaćanju troškova bilježniku pa sam dobila ovakav odgovor:

"Pošto ovlašteni subjet nije poslao obavijest i potrošač ima dokaz o tome, predlažemo da istog prijavi Hrvatskoj odvjetničkoj komori, te kod suda pokrene postupak za poništenje ovršnog postuka." - da li je to ispravno stajalište? ninichh, vi kažete da bez obzira i sa to moram platiti dio troška JB . ja bi osporavala naplatu dostave prijedloga ovrhe koja mi nije slana 2x kako je propisano već nikako i slično

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

operateru pošalji kopije uplatnica (pismeno ,preporučeno. sa povratnicom, koje čuvaš)

operatera mejlom ili telefonom obavjesti o uplati duga.

operater je dužan obavjestiti odvjetnika o on javnog bilježnika o isplati duga .

ukoliko izostane obavjest operatera on snosi trošak odvjetnika i javnog bilježnika.

 

dug je dragovoljno plaćen i nije bilo potrebno pokretati ovrhu i povečavati trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispravak - imam dokaz operatera (sve kako sam navela), ali za moje traženje obroćne otplate. nakon mojih upita dogovor je postignut usmenim putem te o tome nemam dokaz. dakle i to je sada problem uf. uglavnom ja ću platiti glavnicu i čekati prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika. nakon što to primim poslati ću im kopiju uplate i napisati da smatram kako je prijedlog za ovrhu nepotreban obzirom da je dug prema operateru u potpunosti otplaćen. nema druge. ako baš budu inzistirali i na tih 800,00 kn javnobilježničkih troškova morati ću platiti. ukupan dug glavnice je 980 kn + kamate oko 150,00 kn + javnobilježnički trošak 800,00 kn.

 

 

Pravi savjet možeš dobiti na Nota Iuris

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle platila sam dug operateru, poslala dokaz o uplati s dopisom faxom, mailom i na kraju sve te dokaze kopirala i poslala preporučeno poštom. Nakon par dana dobila sam njihov mail sljedećeg sadržaja:

Provjerom s kolegama iz Odjela obračuna i naplate ustanovljeno je da je Vaše dugovanje predano Odvjetničkom uredu.Stoga Vas molimo da se za sve daljnje informacije obratite direktno njima.

Mene sad zanima sljedeće: od navedenog OU nisam dobila nikakvu pisanu obavijest ili opomenu, ovrhu i sl. što će oni meni točno naplatiti i s kojim pravom? ja sam dug prema operateru u potpunosti NAMIRILA prije par dana. HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čuvaj mail,potvrdu o preporučenoj pošiljci i povratnicu.

čuvaj mail koji si primila.

nemaš razloga zvati operaterova odvjetnika.

čekaj rješenje za ovrhu

protiv rješenja obvezno u zakonskom roku od 8 dana(po uputi o pravnom lijeku ) piši prigovor/žalbu .

u cijelosti osporavaj potraživanja i uz žalbu dostaviti kopije uplatnica ,potvrde o preporučenoj, kopiju obavjesti operatera,kopiju potvrde o preporučenoj pošiljci i kopiju povratnice.

 

ako na rješenje o ovrsi ne izjaviš žalbu i rješenje postane pravomoćno

opet ćeš morati platiti potraživanje koje si več platila uvečano za trošak odvjetnika i javnog bilježnika .

 

čuvaj sve račune i traži trošak .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVALA BOVU!

Ovakva je situacija (ovo pišem i radi ostalih kojima ova tema pomaže):

- operater mi govori da je protiv mene pokrenut postupak 21.11. u iznosu od 950,00 kn

- Autus ulaganja da je pokrenut 25.11. u iznosu od 1.500 kn+trošak kamata 102,00 kn+trošak JB 800,00 kn

- na moje traženje (a po prijedlogu odvjetnika da tražim službeno stanje duga na današnji dan) javlja mi se mailom OD Par i Gradac te mi govore da je postupak protiv mene pokrenut 31.11. na iznos 1.500 glavnica+107,00 kamata+odvj. troškovi 650,00+kamate ja JB trošak+JB trošak

Nakon mog javljanja i obrazloženja daj e GLAVNICA podmirena te da fizički još uvijek nisam dobila niti opomenu niti prijedlog ovrhe od ikog oni odgovaraju da ću dobiti. Dakle na to što dobijem se žalim tj. pišem prigovor i čekam da me još više opelješe :((((( Očekujem da će me na kraju to što ću napisati prigovor koštati još više nego da pognem glavu i platim im sve troškove koje su usmeno nabrojali. :((( nepravedno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Autus ulaganje je kao otkupilo dug ?

kada stigne rješenje za ovrhu obvezno pisati i uložiti žalbu/prigovor. u zakonskom roku, 8 dana, po uputi o pravnom lijeku.

osporavati potraživanje u cijelosti,uz obrazloženje da je dug plaćen prije pokretanja i primitka rješenja za ovrhu.

tužitelju Autus ulaganju osporavati aktivnu legitimaciju za vođenje spora .

 

ako dođe do sudskog postupka treba obratiti pozornost na to dali uz druge dokaze i ugovor o otkupu duga tužitelj prilaže i uplatnicu (banke, fine) kao potvrdu da je platio dug.

o uplatnici mudro šuti dok nebud donešena odluka suda.

tek ako bude trebalu, u žalbenom postupku, pozovi se na nedostatak uplatnice kojom se potvrđuje otkup duga .

ugovor bez uplatnice nije potvrda za otkup duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otkup duga? aaaaaaaaaaaa ups nikad čula za to. ovo mi je prvi glas. zbilja puno naučim ovdje i puno mi toga koristi. hmmm ok! ako sam dobro shvatila:

1) i dalje čekam rješenje za ovrhu

2) u roku 8 dana pišem prigovor i osporavam dug u cijelosti te aktivnu legitimaciju Autus-u za vođenje spora + prilažem dokaz o otplati duga

3) shvatila dio o uplatnici za otkup duga (ako je to slučaj, vidjet ćemo)

ali sada mi i dalje nije jasno što ako su oni pokrenuli postupak protiv mene iako ja nisam primila rješenje o ovrsi? tj. oni su ga pokrenuli, a ja sam rješenje dobila 10-15 dana kasnije? što tada? bez obzira što je dug operateru u potpunosti plaćen 03.12. oni tvrde da je postupak pokrenut 31.11.!! 2 dana ranije.. tako tvrde i vjerujem da oni mogu u rješenju napisati datum koji žele (i 1.1.825te) pa me zanima dal je bitniji datum kad sam ja to rješenje primila ili taj što piše na samom rješenju. btw thx na pomoći, al ono zbilja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobila sam mail od odvjetničkog društva :((((

Poštovana,

 

Iz Vaše uplate je vidljivo da se podmirili samo troškova glavnice.

30.11. je podignut Ovršni prijedlog i od tog datuma ste dužni podmiriti sveukupne troškove.

Na kućnu adresu stići će Ovršni prijedlog i u njemu će biti navedena ista račlamba kao u prethodnom mailu.

Najkraći rok plaćanja odnosi se na sljedećih nekoliko dana za podmirenje cjeloukupnog iznosa.

 

 

Vladimir Par

 

odvj. vj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija