Jump to content

Revizija invalidskih mirovina !!!???


Kompa

Preporučene objave

pa to je uredu,,samo imam problem,,,teta i tetak su mi kupili mirovine pa 5 000 eura u jednom malom mjestu u sjevernoj hr,,,,kaj da ih prijavim???'kako bi vi reagirali na taj slučaj???

 

Tko je za što plaćen neka radi svoj posao. Neka ih lociraju, identificiraju i procesuiraju. Mada sam prije mislio drugačije, dok sada vidim kako se i šta radi po lijepoj našoj, ne želim više da se mješam u ono za što nisam plaćen.

 

Ja se na tvom mjestu ne bi mješao u poslove naših vrlih nadležnih institucija vezano za isti slućaj. I ja znam neke osobe iz svoje rodbine koje imaju civilne invalidske mirovine ( zbog profi nesposobnosti ) a rade i dalje onaj posao koji su radili i prije te mirovine samo na crnjaka. Ne znam da li su kupili te mirovine ali znam da rade na crnjaka.

Nije mi na kraj pameti da se mješam jer koja mi je korist od toga. Neka plate koju pinkicu barem koju tisućicu pa tko zna, možda i prijavim koga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to je uredu,,samo imam problem,,,teta i tetak su mi kupili mirovine pa 5 000 eura u jednom malom mjestu u sjevernoj hr,,,,kaj da ih prijavim???'kako bi vi reagirali na taj slučaj???

 

Moglo bi se dogoditi da ti budeš prijavljena jer znaš (tako si napisala) da su te mirovine stečene kaznenim djelom, a to prikrivaš (napisala si ono što si napisala).

 

Ili ih prijavi, ili ih nemoj prijaviti, ali pazi što pišeš.

 

Ako znaš da su do mirovine došli davanjem mita, a to si prikrivala (lopov je i onaj tko drži ljestve).

 

Ako nisi 100% sigurna u ono što si napisala, a prijaviš ih - možeš odgovarati i za lažno prijavljivanje, klevetu.

 

Ovaj forum nije predviđen za ogovaranje i neutemeljeno optuživanje građana ili "da tako kažem" nagađanje" o tome tko je stekao mirovinu temeljem mita, korupcije i sl.

 

Ako imaš dokaze, prijavi svoju tetku iliti tetka, argumentiraj prijavu dokazima, a ne ovdje pisati o nečemu što mi uopće ne znamo.

 

Svaka batina ima dva kraja.

 

k045.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju, bez ljutnje, ali nemoj bacat bombone jer ovdje nije nitko dijete, interesira te tko je kupio braniteljske mirovine, pa strpi se malo, neki su već otkriveni, a neki će se još možda uskoro i otkriti, ako nešto i sam znaš, pomozi onima kojima je to posao, ako ne želiš, tvoj izbor, od volje ti, a priče tipa "rekla kazala" ostavi za birtiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mrsic-idemo-u-reviziju-invalidskih-mirovina/650409.aspx

 

Ajd da pročitamo što tko misli o ovome, njegova očekivanja od naših vrlih institucija.

 

Ništa od toga prijatelju. U ovoj državi i dalje ostaje na snazi zakon ''Tko je jamio, jamio''!

 

Matić je prvo bio ''iznenađen'' kad je navodno čuo da se slučaj 5100 lažnjaka od prije 14 godina još nije riješio, a sad se pravi ''pametan'', pa umjesto da pravna država rješava i sankcionira lažnjake, ''naš'' Fredi predlaže da građani sami povedu akciju prijavljivanja istih.

 

MINISTAR PREDRAG MATIĆ - 'Ne možemo brisati lažne branitelje, ali
 ih možemo prijaviti'

http://www.vecernji.hr/vijesti/ne-mozemo-brisati-lazne-branitelje-ali-ih-mozemo-prijaviti-clanak-483139

 

Psi laju, a karavani prolaze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ovdje nije riječ o lažnim braniteljima nego lažnim HRVI. Neka mi netko kaže kakve bonitete ima HB- nikakve osim moralne.Krivo stečeno nije blagoslovljeno pa se to mora vratiti.O poslijedicama su morali prije razmišljati ili su mislili da će HDZ kao KPJ dovjeka ostati na vlasti.Lažne branitelje netreba brisati iz registra nego njihove podatke napisati u crvenoj boji sa obrazloženjem da su lažni.

Pozdrav svima braniteljima koji neće biti "napisani" u crvenoj boji!:mad:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što već napisah, objaviti registar branitelja.

Ali u registru, ne bi bilo naodmet, objaviti i one "junačine" koji su zbrisali tj. udaljili se iz postrojbe-dezertirali i ostavili svoje kolege i prijatelje na puškometu-branite se tko vas šljivi-yebe, a ja ću se vratiti kad se situacija popravi

 

E, ti biseri su se vratili, platili nekakvu kaznicu iliti nisu niti snosili posljedice dok smo mi (napisati ću i JA) branili ovu našu opljačkanu državu, ja izrešetan kao švicarski sir, višestruko ranjavan, i opet uzeo pušku i opet dobio po lampi, ali nije mi krivo, barem mogu dostojanstveno proći ulicom.

 

Nije mi drago niti pravo što su mnogi branitelji,oboljeli, osakaćeni, a nisu mogli ostvariti svoja prava, kakvu-takvu mirovinu, obilaze psihijatre, psihologe, vješaju se i stavljaju si pucaljku u usta ili naprave samoubostvo vješanjem, propucaju se ili su na granici u namjeri da izvrše suicid..........

 

Mislim da je "ona" vlada, a i ova potpuno zakazala i da tim ljudima treba pomoći, ili materijalno ili zdravstveno (bolje materijalno) da ti ljudi bolje žive. a ne da ih se maltretira i zlostavlja ovim novim zakonima, (porez na imovinu, legalizacija....i sva ostala sranja koja moraju ti ljudi trpiti i plaćati, a mnogi nemaju novaca da plate poreze - feudalizmu..).

 

Ima tu i mladih ljudi- branitelja koji su uzeli kredite (imaju i dobre mirovine ali su prepolovljene zbog kredita) da bi osigurali svojoj obitelji egzistenciju, neki su i naslijedili od svojih roditelja koji su krvavo radili u Njemačkoj, Austriji....... i sada im dođe porez na nekretninu, legalizacija i sl. sranja, a oni nemaju novaca da plate te nove namete, jedva sastavljaju kraj sa krajem.

 

Ali njih se ne pita. Tko ti je kriv što si branio lijepu našu, a ono što si naslijedio, ako ne možeš platiti porez, pokloni državi ili će ti sjesti ovrha na plaću-mirovinu.

 

I, dakako, ono koji su mlađi, bježe trbuhom za kruhom. netko u Kanadu, netko u Dojčland, netko u Australiju, a mnogi u pi*du materinu.........

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mrljavac,

 

Da bilo bi potrebno te i takove stavit u zbjegistar ili kako ga već nazvat, no po meni bi bilo važno i bitno napravit registar svih onih koji su "zaslužili" mirovine i koji od istih godinama jako dobro žive, dok u isto vrijeme svi oni koji su kao dragovoljci doprinjeli obrani RH, a iz razno raznih razloga nisu u toj piramidi vode posve nepravedan pravni rat koji nerijetko vodi ka najcrnijim završecima.

 

Pozdrav

 

 

Kao što već napisah, objaviti registar branitelja.

Ali u registru, ne bi bilo naodmet, objaviti i one "junačine" koji su zbrisali tj. udaljili se iz postrojbe-dezertirali i ostavili svoje kolege i prijatelje na puškometu-branite se tko vas šljivi-yebe, a ja ću se vratiti kad se situacija popravi

 

E, ti biseri su se vratili, platili nekakvu kaznicu iliti nisu niti snosili posljedice dok smo mi (napisati ću i JA) branili ovu našu opljačkanu državu, ja izrešetan kao švicarski sir, višestruko ranjavan, i opet uzeo pušku i opet dobio po lampi, ali nije mi krivo, barem mogu dostojanstveno proći ulicom.

 

Nije mi drago niti pravo što su mnogi branitelji,oboljeli, osakaćeni, a nisu mogli ostvariti svoja prava, kakvu-takvu mirovinu, obilaze psihijatre, psihologe, vješaju se i stavljaju si pucaljku u usta ili naprave samoubostvo vješanjem, propucaju se ili su na granici u namjeri da izvrše suicid..........

 

Mislim da je "ona" vlada, a i ova potpuno zakazala i da tim ljudima treba pomoći, ili materijalno ili zdravstveno (bolje materijalno) da ti ljudi bolje žive. a ne da ih se maltretira i zlostavlja ovim novim zakonima, (porez na imovinu, legalizacija....i sva ostala sranja koja moraju ti ljudi trpiti i plaćati, a mnogi nemaju novaca da plate poreze - feudalizmu..).

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo imam jednu "ludu" ideju.Mnogi ljudi još uvijek nemaju internet(ili ga ne žele) pa bi bilo logično da se javnost upozna sa onima koji su se lažno predstavljali kao HB preko svim dostupnim medijima u Hrvatskoj.Mislim da bi to bila dobra statifakcija za istinske HRVATSKE BRANITELJE.Bilo bi dobro da nas istina bar malo ogrije oko srca.

Pozdrav istinskim BRANITELJIMA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mrljavac,

 

po meni bi bilo važno i bitno napravit registar svih onih koji su "zaslužili" mirovine i koji od istih godinama jako dobro žive, Pozdrav

 

Kaj tebe muče oni koji su u mirovini ? Pusti ljude da u miru žive a ti se pobrini za sebe.

Dok dođe vrijeme i ti češ biti u mirovini, samo budi strpljen a strpljen je spašen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kompa,

 

Vidim da nisi shvatio bit mog posta pa ti to neću zamjerit, a što se tiče moje mirovine, pa ja sam već u mirovini ali ne u onoj kao mnogi koji su je "zaslužili"

 

Pozdrav

 

 

Kaj tebe muče oni koji su u mirovini ? Pusti ljude da u miru žive a ti se pobrini za sebe.

Dok dođe vrijeme i ti češ biti u mirovini, samo budi strpljen a strpljen je spašen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Poštovani Kompa,

 

Vidim da nisi shvatio bit mog posta pa ti to neću zamjerit, a što se tiče moje mirovine, pa ja sam već u mirovini ali ne u onoj kao mnogi koji su je "zaslužili"

 

Pozdrav"

 

 

quote_icon.png Kompa je napisao viewpost-right.png

Kaj tebe muče oni koji su u mirovini ? Pusti ljude da u miru žive a ti se pobrini za sebe.

Dok dođe vrijeme i ti češ biti u mirovini, samo budi strpljen a strpljen je spašen.

 

__________________________---

Kompa imaš recept kako se pobrinuti i dobiti dobru mirovinu. Hajde molim te daj nama koji to neznamo pomogni.Imaš li kakvu vezu. Kako "zaslužiti" dobru mirovinu, a nisi bez ruke noge , nisi izrešetan , ali ti je prijatelj na bojištu umro na rukama. Ili ona Rojsova- "tko je jamio je jamio" i nikom ništa.

Očito je tvoja deviza - čekaj magare dok trava naraste:mad:(strpljen spašen).Možda je spas uže oko vrata ili cijev u usta i problem ja riješen.:mad::mad:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocelot@, ako zelis kupiti mirovinu odi u posjet dr. Dragi R., jer ako ko zna on zna di i po kojoj cijeni se prodaju mirovine. Ili ako zelis legalno u invalidsku mirovinu, moras se lijeciti barrm 10 do 12 godina i nakon toga proci barem 8 do 10 komisija, zavisi jer ako ides iz sustava mup-a ili morha onda i koja komisija vise. Tako je barem bilo u slucajevima kolega koje znam. Eto ako sam ti pomogao dobro, ako ne, opet dobro. E da, a mozes i raditi do 65 godine zivota, pa onda u starosnu ko i moj stari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocelot@, ako zelis kupiti mirovinu odi u posjet dr. Dragi R., jer ako ko zna on zna di i po kojoj cijeni se prodaju mirovine. Ili ako zelis legalno u invalidsku mirovinu, moras se lijeciti barrm 10 do 12 godina i nakon toga proci barem 8 do 10 komisija, zavisi jer ako ides iz sustava mup-a ili morha onda i koja komisija vise. Tako je barem bilo u slucajevima kolega koje znam. Eto ako sam ti pomogao dobro, ako ne, opet dobro. E da, a mozes i raditi do 65 godine zivota, pa onda u starosnu ko i moj stari.

Ma kompa kolega ocelot hoće samo reći da je on svoju mirovinu zaslužio na pošten način a ne kupovinom iste.On nije muljator već pošteni branitelj koji je svoje pravo na mirovinu stekao legalno a ne preko dojč maraka ili eura.Misli jadan da je najpošteniji a kad bi krenuli ispočetka možda bi i otkrili koju falingu jel tako. Nek čovjek uživa, samo nek ne soli pamet drugima o kupljenim mirovinama itd. o tome će vodit računa oni koji su plaćeni za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje skromno mišljenje je da se taj Fred Matić ufurao u ulogu princa na bijelom konju i borca za braniteljska prava.Svaki pravi domoljub i branitelj (onaj koji voli svoju domovinu) ne treba svoje ime na nekakvom popisu da bi bio ponosan na to što se borio za svoju domovinu.Što će se desiti ako nekoga lažno optuže da nije branitelj(ako ga izostave sa tog popisa) mislim da u državi postoje tijela koja na jednostavan način način mogu ustanoviti koje lažni a ko pravi branitelj kao i to da li netko ima prava koja mu ne pripadaju(invalidnost,mirovina i što već).Pa šta bi se građani trebali pretvoriti u agente!? i istraživati koje kome dao "tele" da dobije mirovinu.Protiv sam javnog linča ali bi mi bilo draže da objave popis onih koji su svoje "domoljublje" iskazivali sa papovkom i kokardom na barikadama pa ih je nakon toga ta ista država pomilovala zbog tih svojih"nestašluka".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kompa kolega ocelot hoće samo reći da je on svoju mirovinu zaslužio na pošten način a ne kupovinom iste.On nije muljator već pošteni branitelj koji je svoje pravo na mirovinu stekao legalno a ne preko dojč maraka ili eura.Misli jadan da je najpošteniji a kad bi krenuli ispočetka možda bi i otkrili koju falingu jel tako. Nek čovjek uživa, samo nek ne soli pamet drugima o kupljenim mirovinama itd. o tome će vodit računa oni koji su plaćeni za to.

 

---------------

Shvatio si više od 90% mojeg posta.Istina je da imam 40g.radnog staža plus ratni staž.Nisam trebao kupiti mirovinu jer sa svojih 60 i nešto godina sam ju zaslužio.Ali dragi moji mladi prijatelji shvatite jednu stvar da sam sa tih svojih 60g starosti završio na hitnoj jer sam malte ne počeo kopati rov u svojem dvorištu.Imao sam sreće da je na hitnoj psihijatriji bila mlada psihijatrica san diplomom sa jednog SAD fakulteta koja se već susretala sa takvim kakav sam bio ja.Uz nekakve infuzije, ležanje u bolnici dobio jadan lijek koji tada nije bio na listi lijekova koji se ne plaćaju ali ja sam ih dobio badave(kutija je tada stajala 400kn) i uz 5 mj dnevne u 2 godine ja sada relativno dobro funkcioniram.Naravno bilo je tu i nekoliko testova po oko500 pitanja.Krajna dg.je kronificirani PTSP uzrokovan ratnim traumama.Da ne duljim imam mirovinu 2500kn i nikada nisam pomislio da tražim nešto od države koju sam branio.Mladi gospodine kompa dali misliš da bi i ti možda mogao raditi do 65godine starosti.

PS.:imam i nekoliko pohvala sa svoj doprinos u ratnim djelovajnima.Očito po tvom ja sam velika budala jer nisam tražio HRVI a mogao sam ga dobiti 95.g kad sam ležao u ratnoj bolnici. kompa onim za Rubalu si me doista uvrijedio.

Evo malo za razmišljanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa se malo zaigrao,sit gladnome...Očito ima viška slobodnog vremena.

 

Sve po zaslugama! Nismo svi isti i nismo ni bili svi isti ni isto stari tijekom DR. Osobno bi volio da sam mogao odraditi svoj radni vijek policajca do kraja, ali bolest me sprijecila u tome. Kaj je tu je, pa ni civilni umirovljenici nemaju svi iste mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve po zaslugama! Nismo svi isti i nismo ni bili svi isti ni isto stari tijekom DR. Osobno bi volio da sam mogao odraditi svoj radni vijek policajca do kraja, ali bolest me sprijecila u tome. Kaj je tu je, pa ni civilni umirovljenici nemaju svi iste mirovine.

 

 

Naravno stari da nismo svi isti, ali ne znam odakle ti da imaš veće zasluge u DR od nekog drugog koga uopće ne poznaješ.Što se tiče zasluga, tebi je vjerojatno zasluga jednog tamburaša iz vojnog orkestra što je dobio 20 udjela u braniteljskom fondu.Za kraj moram priznati da poznam više HRVI koji su nakon umirovljenja ozdravili i nastavili rad na baušteli naravno na crno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve po zaslugama! Nismo svi isti i nismo ni bili svi isti ni isto stari tijekom DR. Osobno bi volio da sam mogao odraditi svoj radni vijek policajca do kraja, ali bolest me sprijecila u tome. Kaj je tu je, pa ni civilni umirovljenici nemaju svi iste mirovine.

_________________________________

Nije problem u visini mirovina nego način na koji su ostvarene.Upitno je ako nisi imao slomljene kosti(od metka , gelera ili si slomio kosti od pritiska detonacije)a ostvario si mirovinu na bazi PTSP-a.Zašto upitno? Pa zato jer se PTSP- javlja poslije stresnog događaja tek sa odmakom vremena.Psihički stabilnije osobe to osjete kasnije a onda je po zakonu prekasno.Ako firma koju si ostavio bude 92.g. privatizirana uništena zajedno sa dokumentacijom ,mirovinsko nema tvoje podatke o uplati u mirovinski onda dobiješ prosijek mirovine koji je takav kakav je bez obzira na staž koji je uredno napisan u radnoj knjižici.

Dali ti misliš da si zaradio svoju mirovinu.To što si bio policajac neznači da si se i školovao za to časno zvanje koje mnogi ne zaslužuju(čitaj dnevne novine).Onaj tko je bio bliže jaslama poslije rata dobro se nahranio (ovo ne čitaj doslovno) a oni koji su radili nisu tražili rupe i zakonu da izvuku neku korist iz D.R. Imam prijatelja koji je prostrijelen kroz debelo meso i prima invalidninu od nekojiko desetaka kuna i nema PTSP a skoro je čitav dan bio zameten zemljom od granate.Zašto nema pa naravno zato što nije znao da ima određene probleme psihološke prirode,a nema ih ni sada.Zar ti misliš da kad sam bio oko 600km od kuće nisam razmišljao kako je moja obitelj.Zato kad bi se išlo po zaslugama mnogi bi izgubili dobar dio ratnih mirovina.Svatko je kovač svoje sreće samo što neki kuju svojim rukama anetko tuđim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

_________________________________

Nije problem u visini mirovina nego način na koji su ostvarene.Upitno je ako nisi imao slomljene kosti(od metka , gelera ili si slomio kosti od pritiska detonacije)a ostvario si mirovinu na bazi PTSP-a.Zašto upitno? Pa zato jer se PTSP- javlja poslije stresnog događaja tek sa odmakom vremena.Psihički stabilnije osobe to osjete kasnije a onda je po zakonu prekasno.Ako firma koju si ostavio bude 92.g. privatizirana uništena zajedno sa dokumentacijom ,mirovinsko nema tvoje podatke o uplati u mirovinski onda dobiješ prosijek mirovine koji je takav kakav je bez obzira na staž koji je uredno napisan u radnoj knjižici.

Dali ti misliš da si zaradio svoju mirovinu.To što si bio policajac neznači da si se i školovao za to časno zvanje koje mnogi ne zaslužuju(čitaj dnevne novine).Onaj tko je bio bliže jaslama poslije rata dobro se nahranio (ovo ne čitaj doslovno) a oni koji su radili nisu tražili rupe i zakonu da izvuku neku korist iz D.R. Imam prijatelja koji je prostrijelen kroz debelo meso i prima invalidninu od nekojiko desetaka kuna i nema PTSP a skoro je čitav dan bio zameten zemljom od granate.Zašto nema pa naravno zato što nije znao da ima određene probleme psihološke prirode,a nema ih ni sada.Zar ti misliš da kad sam bio oko 600km od kuće nisam razmišljao kako je moja obitelj.Zato kad bi se išlo po zaslugama mnogi bi izgubili dobar dio ratnih mirovina.Svatko je kovač svoje sreće samo što neki kuju svojim rukama anetko tuđim.

 

Slažem se ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DA, skolovao sam se za zvanje policajac. 4 godine srednje policijske akademije. Tijekom rata bio sam u specijalnoj policiji vodja spec grupe. Kasnije sam se jos malo doskolovavao za, usavrsavao za neka rukovodeca mjesta u policiji. Nakon toga svega na jednom lijecnickom pregledu mupa proglasili su me nesposobnim za policajca i predlozili za mirovinu sa zvanjem viseg policijskog inspektora, sto su ovi u hzmou preveli u cin satnik i umirovili me u opcu invalidsku sa 30%rvi trajno, a od svoje 14 godine zivota sam se poceo skolovati za policajca,odmah nakon osnovne. Eto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kompa,

 

Ako je ovo tema koja je unačelu "Revizija invalidskih mirovina" onda sam apsolutno za reviziju istih. Nedam vam za pravo zato jer ste se u srednjem obrazovanju odabrali smjer za policajca, biti vrijedninji ili da ste više doprinijeli u stvaranju države RH.

Ako smo se borili za istu državu, onda nam i prava moraju biti ista po oštećenju organizma, a ne da ja kao HR dragovoljac sa ratnom med. dokumentacijom danas imam 1.900kn mirovine!!!! I kontinuitetom od 12god. lječenja,dok u isto vrijeme mnogi ničim zasluženu mirovinu broje višestruko više i sa istom i te kako dobro žive.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon svih tih višegodišnjih medijskih i inih razglabanja oko te famozne teme o tzv. "lažnim Braniteljima", ja mogu zaključiti samo jedno;

Priča o tzv. "Lažnim Braniteljima" u Lijepoj Našoj je isto kao priča o "NLO" i Izvanzemaljcima.

Svi znaju da postoje, ali ih nitko nije vidio.

_____________________________-

 

Nije riječ o lažnim braniteljima nego o BRANITELJIMA i koji to nisu, a jako dodro su tempirali kada treba izaći van sa "dobrim ratnim" putom.Hrvatska je dobra po dobrim piscima SF priča, a vjerojatno se može i naručiti autobiografska SF priča.Nažalost imao sam ih prilike slušati kad se takvi malo pod utjecajem alkohola opuste onda je OBI 1 mala beba.

BRANITELJI pozdrav svima čiste savjesti prema bližnjem svom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo drugovi i drugarice, dame i gospodo, branitelji i civili. Po ovome je ona "tko je jamio je jamio" ipak toćna. Pokušajte otvoriti ovaj link ako ne uspijete kopirajte ga u preglednik pa potražite i pročitajte što o lažnim mirovinama kaže pravna struka. http://mobile.net.hr/danas/hrvatska/laznim-invalidima-mirovine-se-vise-ne-mogu-oduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit će oduzimanja, nekidan je bila vijest o oduzimanju mirovine jednom lažnjaku kome je zapovjednik krivotvorio papire i okolnosti stradavanja i lažnjak trba vratiti blizu milijun kuna za 16 godina lažne mirovine.Ovaj novinarčić i odvjetnica ima neke svoje interse u ovakvoj priči.

Prijavljujmo kriminalce lažnnjake do besvjesti i biti uporan.

 

http://slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/197367/Default.aspx

 

Drugi slučaj iz Zagreba:

 

Osam prijatelja i bivših suboraca odlučilo je razotkriti svog poznanika za kojeg tvrde da je lažni invalid Domovinskog rata.

 

Nakon njihove prijave Ministarstvo branitelja ukinulo je N. K. iz zagrebačke Dubrave status invalida, a cijeli je slučaj završio na Općinskom sudu u Zagrebu.

 

Ekipa iz istog kvarta koja je zajedno ratovala gotovo po cijeloj Hrvatskoj već duže vrijeme pokušava dokazati da je njihov poznanik ne samo lažirao invaliditet, već i ratni put.

 

- Sa sigurnošću znamo da N. K. nikada nije bio na ratištu te smo to prijavili nadležnim ministarstvima, gdje je utvrđeno da je sva dokumentacija lažna i krivotvorena - optužuje osam suboraca u pismu koje su jučer poslali svim medijima. U Ministarstvu branitelja potvrdili su da je N. K. imao status 40-postotnog ratnog invalida na temelju PTSP-a, no on mu je ukinut i više ne prima invalidninu.

 

Iako N. K. više nije u evidenciji ratnih vojnih invalida Ministarstva branitelja, i dalje ostvaruje status branitelja i njegovo je ime u registru. Tako je dobio i potvrdu o udjelima u Braniteljskom fondu, a prije nekoliko dana i iskaznicu koja dokazuje njegov braniteljski status. Neslužbeno saznajemo kako je u njegovom ratnom putu navedeno da je tijekom 1992. trideset dana bio u 145. brigadi, a godinu dana do kraja 1993. u Domobranskoj brigadi u Gospiću. Njegovi poznanici međutim tvrde da se, dok su oni ratovali, N. K. nije maknuo iz Zagreba.

 

- Bio je kuhar u rezervnoj brigadi. A istraga je pokazala da je falsificirao potpis bojnika - tvrdi M. K., jedan od osmorice potpisnika pisma medijima. Da je njihov poznanik ratni invalid saznali su slučajno.

 

- Jednom sam ga sreo kod liječnika na Rebru. To me zainteresiralo, pa smo provjerili i otkrili da ima status invalida i prima vojnu mirovinu od 1997. godine. Odlučili smo ga prijaviti jer on vrijeđa sve branitelje, invalide i poginule u Domovinskom ratu - ogorčen je M. K. Sve su prijavili nadležnim ministarstvima, a za sutra je na Općinskom sudu zakazana i glavna rasprava na koju su pozvani kao svjedoci.

 

Bit će tko jamio jamio ako mi to dopustimo!

 

Svima a posebno braniteljima Čestit Božić i sretna 2013!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treći primjer:

 

 

srijeda, 14.studenog 2012

Šibenik: Lažni vojni invalid prevario Hrvatsku za više od milijun kuna

 

Šibenska je policija u utorak dovršila istraživanje nad 43-godišnjim sudionikom Domovinskog rata iz Biograda na moru kojeg su osumnjičili za prijevaru, a njegovog zapovjednika, 50-godišnjaka iz Unešića, osumnjičili su za pomaganje.

 

Utvrdili su da je 43-godišnjak lažirao potvrdu o stradavanju pri povratku s borbenog položaja, a lažiranu potvrdu je izdao i u ime zapovjednika potpisao 50-godišnjak. Tu je potvrdu 43-godišnjak upotrij*****o u obnovljenom postupku za priznavanje statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida, čime je djelatnike Ministarstva obrane doveo u zabludu da je stradao u obrani suvereniteta RH.

 

S tog osnova je osumnjičenom 43-godišnjaku, 18. travnja 1995. godine, priznat status hrvatskog ratnog vojnog invalida. Od 31. siječnja 1995. do 31. kolovoza 2012. mu je na ime mirovine i osobne invalidnine, isplaćeno najmanje milijun 110.677 kuna, za koliko je i oštećen državni proračun.

 

INES BRAJEVIĆ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netreba nikakve formule.Falsifikatori ratnog puta su neprijatelji Hrvatske i tako treba prema njima postupati.Oduzeti im imovinu koju su protupravno stekli.Oni su ratni profiteri te se na njih odnosi zakon o ratnom profiterstvu.Isto tako i onima koji su to omogučili treba suditi za lažiranje časnog dokumenta kao što je ratni put.

IPAK SE KREĆE rekao bi jedan stari Talijanski fizičar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše: Miroslav Flego/VLM

 

Vukovarska Naša stranka koju vodi Jovan Ajduković i okuplja Srbe sa istoka Slavonije, oglasila se priopćenjem u kojemu navodi, pozivajući se na pisanje jednog portala, kako visoki dužnosnik SDSS-a Mirko Rašković koji obavlja dužnost potpredsjednika, dožupana Šibensko-kninske županije, "ne nalazi se na popisu branitelja u samom registru, ali dugi niz godina uredno prima vojnu mirovinu MORH-a u iznosu od 7.312,67 kuna za izuzetan doprinos u obrani suvereniteta RH". U Ajdukovićevom priopćenju se tvrdi da je "uvjerenje koje mu je bila neophodno da ostvari pravo na spomenutu mirovinu i koja govori o njegovom ratnom putu 1991.-1995., potpisao je bivši ministar MUP-a, a sadašnji predsjdnik HDZ-a, Tomislav Karamarko".

 

Jovan Ajduković kaže kako je zanimljivo da ovu informaciju, objavljenu prije desetak dana, nije opovrgnuo ni prozvani Rašković, ni njegova stranka, ni Vojislav Stanimirović, ali ni ministar branitelja Predrag Matić-Fred ni aktualni predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko.

 

Današnji" Večernji list"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše: Miroslav Flego/VLM

 

Vukovarska Naša stranka koju vodi Jovan Ajduković i okuplja Srbe sa istoka Slavonije, oglasila se priopćenjem u kojemu navodi, pozivajući se na pisanje jednog portala, kako visoki dužnosnik SDSS-a Mirko Rašković koji obavlja dužnost potpredsjednika, dožupana Šibensko-kninske županije, "ne nalazi se na popisu branitelja u samom registru, ali dugi niz godina uredno prima vojnu mirovinu MORH-a u iznosu od 7.312,67 kuna za izuzetan doprinos u obrani suvereniteta RH". U Ajdukovićevom priopćenju se tvrdi da je "uvjerenje koje mu je bila neophodno da ostvari pravo na spomenutu mirovinu i koja govori o njegovom ratnom putu 1991.-1995., potpisao je bivši ministar MUP-a, a sadašnji predsjdnik HDZ-a, Tomislav Karamarko".

 

Jovan Ajduković kaže kako je zanimljivo da ovu informaciju, objavljenu prije desetak dana, nije opovrgnuo ni prozvani Rašković, ni njegova stranka, ni Vojislav Stanimirović, ali ni ministar branitelja Predrag Matić-Fred ni aktualni predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko.

 

Današnji" Večernji list"

Kad malo bolje razmislim više nisam uvjerenja da smo dobili rat, naprotiv izgubili smo ga čak i u vojnom smislu su nas satrali ali na lukav način, satrali su nas više nego ijedno oružje ijedna fronta, uz pomoć domaćih izdajnika i okotina su od ponosnog hrvatskog vojnika i ratnika stvorili psihičkog bogalja i marginalca...... najvećeg mrzitelja ove tvorevine za koju je iša u rat dobrim dijelom iz školskih klupa,,, sada na te ljude ova tvorevina više nemože računat ni fizički a ni psihički, gotovo je,Čak i njihovi najmiliji tj njihove obitelji su ih bespovratno izgubile !

Gospodo dali je to vama dobiven rat, da smo dobili rat nebi nam se činilo ovo šta nam se čini a i na ovakove stvari uopće više neznam kako da reagiram , šta to znači, znači da smo gubitnici tj luzeri jer smo ovo dopustili.

Moj obraz je čist prid onim gori, nemoćan sam da išta napravim ali od obraza se ne živi....

Ostala je jedna gorka istina a to je da žalim ovu zemlju, njene ljude a ponajviše našu dicu jer su vezana na neki način uz nju ali ću sve od sebe dat da mome sinu kad za to dođe vrime ukažem i objasnim šta su mu ocu napravili i u kakovoj je državi mora robijat ne živit nego robijat!

To će mi bit prioritet u životu naravno ako ostanem zdrava razuma i ako se um ne pomrači jer ove avetinje sve činu sa figom u džepu da fitilj sagori, sramin se ne sebe već u kakovoj državi moram živit i podizat dicu!

Eto vam vaš rat, vaše pobjede, vaše Oluje, vaše privilegije gubitnici, sad je već kasno da vadite čepiće iz ušiju i da skidate povez sa očiju, bitka je izgubljena!

Držite fige da gedže ne skužu na kakovovo smo dno pali da nas ne pripješaču za 24 sata, jer neznam ko bi više sta na branik, toliko bi im bilo potribno a i meni da skupim prnje i idem prosit u 3 pm jer bi se bar osjeća ka ljudsko biće a ne ka bespomoćno smeće i marginalac kojem se u areni ka gladijatoru rulja huče, izmakni stolac!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše: Miroslav Flego/VLM

 

 

Jovan Ajduković kaže kako je zanimljivo da ovu informaciju, objavljenu prije desetak dana, nije opovrgnuo ni prozvani Rašković, ni njegova stranka, ni Vojislav Stanimirović, ali ni ministar branitelja Predrag Matić-Fred ni aktualni predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko.

 

Današnji" Večernji list"

 

Pa izgleda da ne razumiju o čemu se radi.Sigurno čekaju da to bude napisano na

onom drugom "bratstvojedinstvo"pismu,pa da to i"ceo svet razume".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

lijepi pozdrav,

molim vas da mi odgovorite ako ista znate,,,suprug mi je bio u ratu malo vise od 2 god.,u 10.mj.2011.pocinje se bolnicki lijeciti od ptsp-a...,kronicnog bronhitisa itd...,u 3 mj.2012,je bolnicki hospitalitiran na psihijatriji-3 tjedna je bio...,u 6 mj.2012.ide mjesec dana u dnevnu bolnicu,sa prikupljenim papirima,nalazima..,predaje za mirovinu....,u 10mj.2012..ide 3 mj.opet u dnevnu bolnicu....,njegov psihijatar i ljudi koji su upoznati s njegovim slucajem od pocetka i koji ga prate rekli su mu da je u splitu komisiju prosao i najvjerovatnije ce biti i u zagrebu pozitivan odgovor....,medutim ima tjedan dana dobiva rjesenje o mirovini -NEGATIVNO..,ne priznaje mu se mirovina...,jako se razocarao,svi koji su ga vodili i pratili kazu da je kriza u drzavi,da mu je potrebno bar 3.god.lijecenja.....itd...,psihicki totalno slomljen i razocaran ima 2 dana njegov psihijatar ga opet bolnicki hospitalizira do daljnjega....,molim vas ako znate ista recite mi kao da mu pomognem i da ga utjesim...

unaprijed hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijepi pozdrav,

molim vas da mi odgovorite ako ista znate,,,suprug mi je bio u ratu malo vise od 2 god.,u 10.mj.2011.pocinje se bolnicki lijeciti od ptsp-a...,kronicnog bronhitisa itd...,u 3 mj.2012,je bolnicki hospitalitiran na psihijatriji-3 tjedna je bio...,u 6 mj.2012.ide mjesec dana u dnevnu bolnicu,sa prikupljenim papirima,nalazima..,predaje za mirovinu....,u 10mj.2012..ide 3 mj.opet u dnevnu bolnicu....,njegov psihijatar i ljudi koji su upoznati s njegovim slucajem od pocetka i koji ga prate rekli su mu da je u splitu komisiju prosao i najvjerovatnije ce biti i u zagrebu pozitivan odgovor....,medutim ima tjedan dana dobiva rjesenje o mirovini -NEGATIVNO..,ne priznaje mu se mirovina...,jako se razocarao,svi koji su ga vodili i pratili kazu da je kriza u drzavi,da mu je potrebno bar 3.god.lijecenja.....itd...,psihicki totalno slomljen i razocaran ima 2 dana njegov psihijatar ga opet bolnicki hospitalizira do daljnjega....,molim vas ako znate ista recite mi kao da mu pomognem i da ga utjesim...

unaprijed hvala!!!!

 

Je gospođo, postupak umirovljenja je dug. Koliko sam razumio vaš suprug se liječi od ptsp-a i na osnovu toga je i bio na vještačenju za procjenu radne sposobnosti. Isto liječenje je dugotrajno. Evo u mom slućaju počeo sam se liječiti još 2000 godine sve do 2007 , doduše ne u kontinuitetu u to vrijeme jer sam se liječio pa išao raditi, pa se liječio pa opet išao raditi i tako 7 godina od početka liječenja kad su me 2007 godine umirovili. Liječim se i dan danas i to od 2007 godine u kontinuitetu.

 

Savjet za vašeg muža bi bio da se svakako nastavi liječiti i to bez prekida, te da nakon otprilike 1 - 1,5 dana ponovno pokrene postupak za utvrđivanjem radne sposobnosti a na osnovu nove medicinske dokumentacije koju će prikupiti liječenjem. Svakako uz psihijatrijke nalaze neka ode i na psihološka testiranja. Ako mu ni tada ne bude priznaato pravo na mirovinu onda opet neka nastavi s liječenjem te opet nakon otprilike istog vremena neka ode na vještačenje i tako dok ne ostvrari pravo na mirovinu, što može potrajati.

 

U međuvremenu može uložiti žalbu na ovo rješenje koje je dobio da mu se ne priznaje pravo na mirovinu ali odmah vam mogu reči da se od te žalbe ne nada ničemu ( čuda jesu moguča, to svakako ).

 

Dug je to put i tu trebate imati jako puno strpljenja i upornosti. Nije to baš tako da se s jednim ili dva nalaza i bolnička liječenja može ostvariti pravo na invalidsku mirovinu, treba tu barem kg ili dva istih nalaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijepi pozdrav,

molim vas da mi odgovorite ako ista znate,,,suprug mi je bio u ratu malo vise od 2 god.,u 10.mj.2011.pocinje se bolnicki lijeciti od ptsp-a...,kronicnog bronhitisa itd...,u 3 mj.2012,je bolnicki hospitalitiran na psihijatriji-3 tjedna je bio...,u 6 mj.2012.ide mjesec dana u dnevnu bolnicu,sa prikupljenim papirima,nalazima..,predaje za mirovinu....,u 10mj.2012..ide 3 mj.opet u dnevnu bolnicu....,njegov psihijatar i ljudi koji su upoznati s njegovim slucajem od pocetka i koji ga prate rekli su mu da je u splitu komisiju prosao i najvjerovatnije ce biti i u zagrebu pozitivan odgovor....,medutim ima tjedan dana dobiva rjesenje o mirovini -NEGATIVNO..,ne priznaje mu se mirovina...,jako se razocarao,svi koji su ga vodili i pratili kazu da je kriza u drzavi,da mu je potrebno bar 3.god.lijecenja.....itd...,psihicki totalno slomljen i razocaran ima 2 dana njegov psihijatar ga opet bolnicki hospitalizira do daljnjega....,molim vas ako znate ista recite mi kao da mu pomognem i da ga utjesim...

unaprijed hvala!!!!

Zenga11,Kompa je potpuno u pravu,vašem mužu su dobro rekli za krizu i za min.3 god liječenja,ja bih vam samo nadodao da nemora vaš muž čekati 1-1,5 g na drugo vještačenje,njegov doktor OP ili doktorica može ga uputiti kada god smatra da se na osnovu nalaza pogoršalo stanje,dakle nema nekakvog roka od komisije do komisije,bitni su nalazi u kontinuitetu,nalazi psihologa,bolničko liječenje.To vam govorim iz vlastitog iskustva.Žaliti se nemojte,žalba vam opet dolazi kod istih i skoro da nema šanse da bude povoljna jer neče sami sebe popljuvati a oduzeti če vam oko dvije godine do ponovnog prava na komisiju,vašem mužu savjet-redovno liječenje,neka se što više opušta u poznatom okruženju,vi mu morate biti jako velika podrška jer sada je u posebnoj situaciji,kada sve može poći k vragu,budite što više uz njega i ne prisiljavajte ga ni na što,već če se on malo pomalo izvući iz krize.Neka samo misli o tome da ima nekoga,vas,koji ga voli i brine za njega.

Lijep pozdrav i svu vam sreću želim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima !

novi sam na forumu i želio bih se nadovezati na ovu temu jer imam sličan problem kao i zenga11. slabo sam upućen u problematiku branitelja i ostvarivanja njihovih prava. bio sam na ratištu 91/94, sve prva linija. kao mnogi branitelji, poslije rata nastavio sam raditi. liječim se od PTSP-a od 2011.godine.za par dana idem na drugu komisiju, svjestan sam koje su mi šanse da me proglase nesposobnim. od početka liječenja sam na neprekidnom bolovanju (18 mjeseci). poslije komisije će mi najvjerovatnije prekinuti bolovanje. za vrijeme bolovanja firma mi je propala(u blokadi) tako da moram na biro.uz bolesnu suprugu i dvoje djece neznam kako dalje pa bi želio neki savjet kako produžiti bolovanje. prošle godine su mi odbili 100% bol. ima li smisla ponovno tražiti? znam da su mi šanse ko dinamu da osvoji Ligu Prvaka!!!svaki savjet je dobrodošao.

 

pozdrav!

 

HAJDUK ŽIVI VJEČNO!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/mrsic-idemo-u-reviziju-invalidskih-mirovina/650409.aspx

 

Ajd da pročitamo što tko misli o ovome, njegova očekivanja od naših vrlih institucija.

 

Evo od 01.03. 13. nešto su kao počeli ;

_______________________________

 

Radi boljeg nadzora ukinuto je dosadašnje povjerenstvo za reviziju invalidskih mirovina koje je radilo u sklopu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO), te je osnovano povjerenstvo za reviziju u sklopu Ministarstva rada i mirovinskog sustava. To će biti "svojevrsni CSI" invalidskih mirovina, kaže Mrsić, a cilj mu je ne samo otkrivati prevare nego i ujednačiti praksu vještačenja invalidnosti.

Zbog ukidanja starog i osnivanja novog povjerenstva došlo je do zastoja u rješavanju zahtjeva za invalidskim mirovinama, tako da je 3330 predmeta trenutno na čekanju, no to će uskoro biti riješeno jer je novo povjerenstvo danas počelo s radom.

Mrsić je najavio i promjenu koncepta utvrđivanja invalidskih mirovina - ubuduće oni radnici koji više ne mogu raditi morat će proći osposobljavanje za novo radno mjesto, što će se financirati iz Fonda za rehabilitaciju, i tek ako se ne uspiju osposobiti niti za novo radno mjesto mogu otići u invalidsku mirovinu.

Također će se uvesti europska praksa revizije invalidskih mirovina, da bi se nakon godinu-dvije utvrdilo novo stanje i otkrile eventualne zloporabe. Trenutno je na reviziji 500 sumnjivih slučajeva u kojima su rješenja o invalidnosti dobivena u roku od svega 20 dana, rekao je Mrsić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija