Jump to content

novi zakon pravima branitelja


CheKirac

Preporučene objave

Molim Mrljavca ili nekog tko mi može točno odgovoriti,

 

pošto je danas usvojen novi zakon o pravima HRV branitelja te postoji odredba ili članak o pravima udovice oboljelog branitelja sa statusom HRVI, dali nakon njegove smrti a nije počinio suicid već je umro od recimo raka ili moždanog ili srčanog udara udovica ima pravo na obiteljsku mirovinu ili ne.Po ovom novom prijedlogu ovo mi nije jasno, jer je Đakić rekao da svi branitelji koji imaju bolest da bi obitelj tj. udovice ostvarile pravo na obiteljsku mirovinu trebali izvršiti suicid po toj odredbi novog zakona.Naravno tu mislim na branitelje oboljele od PTSP-a kao posljedica sudjelovanja u DR-a.Hvala na odgovoru , ali možete i dati svoje mišljenje o ovoj temi svi koji misle da je ovakova odredba neprihvatljiva i diskriminirajuća te da potiče branitelje te skupine na suicid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Mrljavca ili nekog tko mi može točno odgovoriti,

 

pošto je danas usvojen novi zakon o pravima HRV branitelja te postoji odredba ili članak o pravima udovice oboljelog branitelja sa statusom HRVI, dali nakon njegove smrti a nije počinio suicid već je umro od recimo raka ili moždanog ili srčanog udara udovica ima pravo na obiteljsku mirovinu ili ne.Po ovom novom prijedlogu ovo mi nije jasno, jer je Đakić rekao da svi branitelji koji imaju bolest da bi obitelj tj. udovice ostvarile pravo na obiteljsku mirovinu trebali izvršiti suicid po toj odredbi novog zakona.Naravno tu mislim na branitelje oboljele od PTSP-a kao posljedica sudjelovanja u DR-a.Hvala na odgovoru , ali možete i dati svoje mišljenje o ovoj temi svi koji misle da je ovakova odredba neprihvatljiva i diskriminirajuća te da potiče branitelje te skupine na suicid.

________________________

CheKirac, postoji li ijedan pravi HRVI ili branitelj da vjeruje Đakiću.Ma ni toljagom me nebi nitko prisilio da budem član "NJEGOVE HVIDR-e".

 

P.S.: Sjeti se generala Dedakovića ​i kada i koliko mu je pomogla negova HVIDR-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Mrljavca ili nekog tko mi može točno odgovoriti,

 

pošto je danas usvojen novi zakon o pravima HRV branitelja te postoji odredba ili članak o pravima udovice oboljelog branitelja sa statusom HRVI, dali nakon njegove smrti a nije počinio suicid već je umro od recimo raka ili moždanog ili srčanog udara udovica ima pravo na obiteljsku mirovinu ili ne.Po ovom novom prijedlogu ovo mi nije jasno, jer je Đakić rekao da svi branitelji koji imaju bolest da bi obitelj tj. udovice ostvarile pravo na obiteljsku mirovinu trebali izvršiti suicid po toj odredbi novog zakona.Naravno tu mislim na branitelje oboljele od PTSP-a kao posljedica sudjelovanja u DR-a.Hvala na odgovoru , ali možete i dati svoje mišljenje o ovoj temi svi koji misle da je ovakova odredba neprihvatljiva i diskriminirajuća te da potiče branitelje te skupine na suicid.

"OVO", U prijevodu znaci:http://www.legalis.hr/content.php/49...kih-branitelja da ostaju prava koja su bila i do sada stime sto iz Vaseg posta nije mi bas jasno "ko sunce" ;) ..DA, ima pravo na mirovinu ALI jbt nrzim ovo "ali" nemoze ostvariti pravo na invalidninu al', mirovina nije upitna.Samo Mrljavac, pazi sad ovo??!! Opet "ALI" "Status hrvatskog branitelja moći će ostvariti osoba kojoj je u odgovarajućem postupku utvrđeno samovoljno napuštanje postrojbe ili napuštanje bez dopuštenja nadležnog zapovjednika, ako se ponovno odazvala mobilizaciji ili dragovoljno pristupila Oružanim snagama te službu završila s časnim otpustom." Upravo je to "ONO" o cemu moj mali mozak tupi cijelo vrijeme na ovomu forumu,a to jest. Tko su zapravo dragovoljci?? Dali su to oni koje je privodila VP, dali su to oni koji su dobili poziv da se jave U uured za obranu prema mjestu prebivalista, dali su to oni koji su dezertirali pa kako kazu po novom zakonu "dragovoljno" se vratili"jel i oni imaju tad staus dragovolca?? Da SVI takvi i da ne nabrajam imaju status "DRAGOVOLCA" ali isto tako ,nazalost onaj koga nije privodila VP, onaj tko nije dobio poziv da se ima javiti i staviti na raspolaganje u obrani suvereniteta RH.. "alii" onaj tko nije nit bio vojni obveznik a sam otisao, prodao kravu iz stale,kupio kalasnjikov i pristupio u redove HV na prve linije EEE takovi ,niti po onom a niti po "ovom zakonu NISU dragovoljc i nemaju dragovoljacki dodatak'' ALLOOO!! Ma-icu,razmisli malo Zbog takvih i slicnih NE-logicnih zakona bit ce tuzbi i tuzbi jer oko Statusa DRAGOVOLJAC" samo upotrijebiti treba logiku na cistom Hrvatskom jeziku i stvar je jasna i nepismenom.. VSE VAS BUM TUZIL!! Pozz. ma gdje da ste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

________________________

CheKirac, postoji li ijedan pravi HRVI ili branitelj da vjeruje Đakiću.Ma ni toljagom me nebi nitko prisilio da budem član "NJEGOVE HVIDR-e".

 

P.S.: Sjeti se generala Dedakovića ​i kada i koliko mu je pomogla negova HVIDR-a.

Ma pustimo mi sad Đakića i njegovu HVIDR-u ali ja sam gledao Sabor i pratio od samog početka glasovanje po amandmanima koje je HDZ uputio vladi RH.Ovaj moj post govori upravo o tome, da će buduće udovice kojima suprug umre prirodnom smrću jesu RVI po osnovi bolesti tj.PTSP-a ostati bez prava na obiteljsku mirovinu a ne invalidnost.Tako je čovjek rekao a zamjenica ministra nije rekla decidirano da nije istine već je šutila .Pa onda Đakić kaže da bi imala pravo na obiteljsku mirovinu svi bi trebali koji su obolili od PTSP-a izvršiti suicid da im žene ne ostanu bez mirovine tj. da nemaju pravo konzumirati tu obiteljsku mirovinu ali i invalidnost.Tu se radi o HRVI-ma oboljelim od PTSP-a koji je bolest nastala u svezi ratnih trauma.E sad budi ti pametan.Treba čekat zakon pa da vidimo šta će pisat o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"OVO", U prijevodu znaci:http://www.legalis.hr/content.php/49...kih-branitelja da ostaju prava koja su bila i do sada stime sto iz Vaseg posta nije mi bas jasno "ko sunce" ;) ..DA, ima pravo na mirovinu ALI jbt nrzim ovo "ali" nemoze ostvariti pravo na invalidninu al', mirovina nije upitna.Samo Mrljavac, pazi sad ovo??!! Opet "ALI" "Status hrvatskog branitelja moći će ostvariti osoba kojoj je u odgovarajućem postupku utvrđeno samovoljno napuštanje postrojbe ili napuštanje bez dopuštenja nadležnog zapovjednika, ako se ponovno odazvala mobilizaciji ili dragovoljno pristupila Oružanim snagama te službu završila s časnim otpustom." Upravo je to "ONO" o cemu moj mali mozak tupi cijelo vrijeme na ovomu forumu,a to jest. Tko su zapravo dragovoljci?? Dali su to oni koje je privodila VP, dali su to oni koji su dobili poziv da se jave U uured za obranu prema mjestu prebivalista, dali su to oni koji su dezertirali pa kako kazu po novom zakonu "dragovoljno" se vratili"jel i oni imaju tad staus dragovolca?? Da SVI takvi i da ne nabrajam imaju status "DRAGOVOLCA" ali isto tako ,nazalost onaj koga nije privodila VP, onaj tko nije dobio poziv da se ima javiti i staviti na raspolaganje u obrani suvereniteta RH.. "alii" onaj tko nije nit bio vojni obveznik a sam otisao, prodao kravu iz stale,kupio kalasnjikov i pristupio u redove HV na prve linije EEE takovi ,niti po onom a niti po "ovom zakonu NISU dragovoljc i nemaju dragovoljacki dodatak'' ALLOOO!! Ma-icu,razmisli malo Zbog takvih i slicnih NE-logicnih zakona bit ce tuzbi i tuzbi jer oko Statusa DRAGOVOLJAC" samo upotrijebiti treba logiku na cistom Hrvatskom jeziku i stvar je jasna i nepismenom.. VSE VAS BUM TUZIL!! Pozz. ma gdje da ste

 

Generacija, previše ste vi toga napisali (tko će to čitati).

 

Ovako dugačke (da tako kažem, tekstove malo tko čita i pročita).

 

Može li malo kraće, napiišite vaše mišljenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Mrljavca ili nekog tko mi može točno odgovoriti,

 

pošto je danas usvojen novi zakon o pravima HRV branitelja te postoji odredba ili članak o pravima udovice oboljelog branitelja sa statusom HRVI, dali nakon njegove smrti a nije počinio suicid već je umro od recimo raka ili moždanog ili srčanog udara udovica ima pravo na obiteljsku mirovinu ili ne.Po ovom novom prijedlogu ovo mi nije jasno, jer je Đakić rekao da svi branitelji koji imaju bolest da bi obitelj tj. udovice ostvarile pravo na obiteljsku mirovinu trebali izvršiti suicid po toj odredbi novog zakona.Naravno tu mislim na branitelje oboljele od PTSP-a kao posljedica sudjelovanja u DR-a.Hvala na odgovoru , ali možete i dati svoje mišljenje o ovoj temi svi koji misle da je ovakova odredba neprihvatljiva i diskriminirajuća te da potiče branitelje te skupine na suicid.

 

Pusti Đakića, trkelja gluposti kao i uvjek.

Neznam koliko lud bi neko trebao biti da donese takav zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma pustimo mi sad Đakića i njegovu HVIDR-u ali ja sam gledao Sabor i pratio od samog početka glasovanje po amandmanima koje je HDZ uputio vladi RH.Ovaj moj post govori upravo o tome, da će buduće udovice kojima suprug umre prirodnom smrću jesu RVI po osnovi bolesti tj.PTSP-a ostati bez prava na obiteljsku mirovinu a ne invalidnost.Tako je čovjek rekao a zamjenica ministra nije rekla decidirano da nije istine već je šutila .Pa onda Đakić kaže da bi imala pravo na obiteljsku mirovinu svi bi trebali koji su obolili od PTSP-a izvršiti suicid da im žene ne ostanu bez mirovine tj. da nemaju pravo konzumirati tu obiteljsku mirovinu ali i invalidnost.Tu se radi o HRVI-ma oboljelim od PTSP-a koji je bolest nastala u svezi ratnih trauma.E sad budi ti pametan.Treba čekat zakon pa da vidimo šta će pisat o tome.

 

______________________________

 

Che Kirac, ajde molim te ako si ga slušao što je trkeljao onda si slušao samo njegov govor ne za dobrobit branitelja nego da se svidi ljudima sa svojim slatkorjećivim govorom pa makar pričao ono što nema glavu ni rep o temi o kojoj govori.

Pričekaj objavu Zakona o H.B pa će ti sve biti jasnije.

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Generacija, previše ste vi toga napisali (tko će to čitati).

 

Ovako dugačke (da tako kažem, tekstove malo tko čita i pročita).

 

Može li malo kraće, napiišite vaše mišljenje?

Oprosti molim Te Tebe i svekoliko pucanstvo, kao i sve ostale mozebitne posjetitelje, clanove i ine koji posjecuju ovaj "nas" skromni forum.. Oprostite mi sto nisam politicar i nisam clan niti jedne stranke , oprostite mi szo "MI" sa sela neznamo drugacije reci osim onako kako mislimo .. ISPRICAVAM se svekolikom pucanstvu- narodima i narodnostima kao i ostalima koje nisam mozda naveo ..Dubko se ispricavam sto sam bio opsiran da me i moji seljani razumiju .. jer mi sa sela iz tri recenice neznamo izcitazti 10 recenica ...stoga primite moje isprike, isprika svima koji se osjecaju povrijedjeni , bilo kojim od mojih "post_ova"

Pozz ma gdje bili!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opršteno ti je (moraš izmoilti 20 puta Zdravo-Marijo). ;-)

 

Ma, krivo si me shvatio. Postove je lakše razumjeti ako su napisani u što kraćem sadržajnom obliku, a ako su dugački kao knjiga, na kraju zaboravimo smisao teme.

 

A, ako si voljan pisati dugačke postove - pucaj iz sih oružja, samo nemoj nikog vrijeđati, a nisi to niti do sada radio i pazi da ti se tipkovnica ne istroši.

 

Ne zaboravi na prvu rečenicu ovog mog posta.

 

Poslije se pričesti, a idem i ja sada da se pričestim sa 2-3 deci votke da "proslavim" rušenje našeg rvackog kreditnog rejtinga, pola kile do kilogram slanine-sapunjare, 2-3 kobasice, litru rakije u ruksak , možda i dije litre, kilogram kruha, Smith- Weson-4 inča u futrolu i 20-tak komada streljiva (da izbušimo nekoliko redova topola) i ravno sa družinom kod mene u šljivik i idemo malo peći slaninu i kobasice.

 

Živjeli i nadajmo se da nam Linić neće smanjiti mirovine, a najbolje bi bilo da nam ne povećavaju aktualnuvrijednost mirovine i ne smanjuju mirovinu!

 

Ja sam se spreman odreći tog povećanja aktualne vrijednosti mirovine, ali da nam mirovinu ne diraju.

Kuna će iduće godine biti stabilna u odnosu na ostalu stranu valutu pa to i nećemo osjetiti, kao niti povećanje aktualne vrijednosti mirovine (ionako je to povećanje do nekakvih 70-80 kuna ili manje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je ono najbolje dok su jedni ginuli ibivali sakaćeni imaju ista prava ko i oni što su ta prava zaradili u birtijama i podrumima .to oni prave zakon za sebe i svoju svojtu -partijaši-

 

 

Poznam dosta bećara kojima su ove izmjene zakona legle kao kec na 11.Devedeset prvu su rješili u Njemačkoj,platili 100 maraka kaznicu,95 za bljesak se uredno odazvali pozivu odradili 20 dana,neki ponovili u oluji i gotovo.Slušam ih po kolinjima,pravi ratnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poznam dosta bećara kojima su ove izmjene zakona legle kao kec na 11.Devedeset prvu su rješili u Njemačkoj,platili 100 maraka kaznicu,95 za bljesak se uredno odazvali pozivu odradili 20 dana,neki ponovili u oluji i gotovo.Slušam ih po kolinjima,pravi ratnici.

 

za fotokopirni stroj iskaznica i spomenica a žena mu srpkinja hr.papire a on još za hrabrost na prvoj crti u švici uvoznicu za auto .spomenicu uokvirio ko titinu sliku .ssad ide tražiti mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
Molim Mrljavca ili nekog tko mi može točno odgovoriti,

 

pošto je danas usvojen novi zakon o pravima HRV branitelja te postoji odredba ili članak o pravima udovice oboljelog branitelja sa statusom HRVI, dali nakon njegove smrti a nije počinio suicid već je umro od recimo raka ili moždanog ili srčanog udara udovica ima pravo na obiteljsku mirovinu ili ne.Po ovom novom prijedlogu ovo mi nije jasno, jer je Đakić rekao da svi branitelji koji imaju bolest da bi obitelj tj. udovice ostvarile pravo na obiteljsku mirovinu trebali izvršiti suicid po toj odredbi novog zakona.Naravno tu mislim na branitelje oboljele od PTSP-a kao posljedica sudjelovanja u DR-a.Hvala na odgovoru , ali možete i dati svoje mišljenje o ovoj temi svi koji misle da je ovakova odredba neprihvatljiva i diskriminirajuća te da potiče branitelje te skupine na suicid.

 

Pozdrav! radi se o nacrtu zakona... mislim...nisam pročitao do kraja, ali evo link

 

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/sjednice_i_odluke_vlade_rh/125_sjednica_vlade_republike_hrvatske

 

Dolje pod ''dokumenti'' pročitaj točka 4.

Iz nekog razloga ne da mi direktni link.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! radi se o nacrtu zakona... mislim...nisam pročitao do kraja, ali evo link

 

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/sjednice_i_odluke_vlade_rh/125_sjednica_vlade_republike_hrvatske

 

Dolje pod ''dokumenti'' pročitaj točka 4.

Iz nekog razloga ne da mi direktni link.

 

Žao mi je kolege, mislim da bi bilo najbolje da se odjavim sa foruma.... sada vidim da je sve napisano.

Mislim da bi trebao podesiti osigurače.

Bez zamjerki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedna od lijepših izmjena je najvjerovatniji gubitak prava na udžbenike za djecu hrvi-a,....sad je cenzus oko 2000kn po osobi,a pošto to prelazi u nadležnost ministra školstva,bit će vjerovatno 200kn po osobi.........

 

NACRT PRIJEDLOGA ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI, S NACRTOM KONAČNOG PRIJEDLOGA ZAKONA

 

Vezano uz koncept uspostave jedinstvenog tijela za priznavanje prava na besplatne udžbenike, a u svezi primjene istog na ostvarivanja prava na besplatne udžbenike iz nadležnosti Ministarstva branitelja, predviđeno je da navedeno pravo uđe u sustav prava pod nazivom „obrazovne naknade“ koje će biti u nadležnosti Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta

 

Osnovna pitanja koja treba urediti Zakon su slijedeća:

 

-usklađivanje odredbi Zakona s novim sustavom socijalne skrbi i sustavom prava na besplatne udžbenike

 

Članak 37. Ovim člankom je predviđeno da prava na opskrbninu i besplatne udžbenike ostvarena sukladno odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i

članova njihovih obitelji („Narodne novine“, broj 174/04., 92/05., 02/07., 107/07., 65/09.,137/09., 146/10., 55/11, 140/12. i 33/13.) prestaju s danom stupanja na snagu ovoga Zakona

 

ČL.40

Predviđen je rok od devedeset dana za donošenje pravilnika o pravu na besplatne udžbenike.

 

Predviđeno je da ovaj Zakon stupi na snagu 1. siječnja 2014.

 

*********************************************************************

 

Upropastiše nas skroz na skroz kako nas tako i naše obitelji.

 

Za dodjelu udžbenika djeci će biti nadležno ministarstvo znanosti dok nas u mirovinama iz sustava mirovinskog sustava prebacuju u sustav državnog proračuna s tim da naše mirovine smanjuju za 10 % i neće biti uskalađivane sa ostalim mirovinama . A za 2015 Linić najvaljuje MMF što je moguće da nam ponovo bude rezano 10 ili čak i više %.

 

Katastrofa, ne piše nam se dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija