Jump to content

Uvećanje vrijednosti nekretnine


anonimno

Preporučene objave

Stariji brat je otišao iz obit.kuće prije 15 g. a u vl.listu je upisan kao vlasnik 1/3, mama 1/3 i očuh 1/3. U međuvremenu je podignut i uređen kat, garaža, dvorište sredstvima rodit.i ml.brata. Nakon smrti mame, obojica braće, kao i otac ml.brata prihvatili su ostavinsku, pa sad st.brat ima 4/9, otac 4/9, a ml.brat1/9. Da li st.brat mora ml.bratu koji je ostao u kući s roditeljima priznati ulaganja u kuću i uvećanje njene vrijednosti, te kako to ostvariti ako je od ostavinske prošlo 6 mj.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ukoliko mlađi brat može dokazati da je on ulagao u kuću (novac, rad, materijal), ostali suvlasnici bi mu trebali u slučaju prodaje ili nešto slično priznati povećanje vrijednosti imovine, jer logično je da ako si imao vlasništvno nad nečim što vrijedi 100 a nakon sto sam ja bez tebe uložio još 100 i sada to vrijedi 200, da tvoja polovica više ne vrijedi 50, nego 100 i trebaš me obeštetiti u iznosu povećanja vrijednosti, tj. u visini uloženog, jer ako bi ja uložio 100 a vrijednost porasla sa početnih 100 na 300, stariji brat bi trebao vratiti samo 50, a ne i 150, jer se nadoknađuje samo uloženo !!

 

FF

wrote:

zakaj je mlađi brat dobio jednu devetinu a stariji četri devetine? kaj improvizacija načela primogeniture? ful me zanma jel sam i ja mlađi brat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija