Jump to content

zemljiste


anonimno

Preporučene objave

1/2 zemljista sam kupila 1978. Platila uredno i usla u posjed. 1989. tuzbom utvrdjivanje prava vlasnistva, placanjem poreza na kupoprodaju i nasljedstvo i darivanje upisujem se kao suvlasnik u idealnoj polovici. Sve godine brinem se o cijelom terenu jer nisam imala prilike upoznati, a kamoli sresti bilo koga od suvlasnika. Moj suvlasnik u zem. knjigama davno je umro, a nasljednici nisu nikad provodili prijepise ostavinske. Danasnji potencijalni nasljednici pokasavaju dokazati svoje vlasnistvo u suvlasnickom dijelu, ali to im ne ide. Mene zanima zasto se meni osporava od tih osoba koje nemaaju dokazano suvlasnistvo u mome dijelu da sa suvlasnistva prebacim na vlasnistvo, ako sam uredno kupila, porez platila, tuzbom zivih, mertvih sredila sto moji prodavatelji nisu i upisala u Z. knjige kao suvlasnik od 1978. nesmetano koristim i sad ne mogu niti graditi ni bilo sto raditi jer moj mertvi suvlasnik nemoze vrsiti diobu, a potencijalni zivi ne mogu dokazati da to jesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Izgleda da vi jedini čuvate stare dokumente, a ovi ostali potencijalni suvlasnici baš i ne jel'. E tu imate jednu zgodnu mogućnost a to je: Tražite razvrgnuće suvlasništva isplatom u skladu s čl. 51. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, a sud će postaviti ovom mrtvom suvlasniku privremenog zakonskog zastupnika jer nasljednici ne mogu dokazati da to jesu te ćete tako moći otkupiti i preostali dio zemljišta.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija