Jump to content

Ovrha - Ivora, škola za IT i management


LaLaArtemis

Preporučene objave

Poštovani, u gadnom sam problemu, kao i moji kolege koji samnom upisali tečaj, očito po prevari.

 

U travnju 2011 na kućnu adresu mi je stigao dopis od navedene škole u kojem me pozivaju na upisivanje bilokojeg programa obrazovanja, sa odgodom plaćanja školovanja 3 godine od upisa na obrazovni program.

29.4.2011. upisala odabrani program obrazovanja, potpisala sam ugovor u čijem članku 4. piše da se školarina plača najkasnije 3 godine od potpisivanja ugovora, a u članku 7. pak piše, da se početak plaćanja odgađa do pronalaska zaposlenja. Ja sam u tom trenutku bila zaposlena, radila sam na tom radnom mjestu još od rujna 2010 godine, te sam baš iz tog razloga pitala za taj članak 7., a gospodična u referadi mi je rekla kako je to samo špranca ugovora, jer oni često imaju takve akcije za nezaposlene sa burze, da nek se na to ne obazirem.

Dopis u kojem mi je ponuđeno školovanje s odgodom od 3 godine mi je pri upisu oduzet.

Preokret cijele priče se događa krajem tjedna, kada na adrese mojih kolega i mene dolaze ovrhe na školarinu, koja se po dogovorenim uvjetima sa školom, trebala početi plaćati tek u travnju 2014 godine!

Razgovarala sam sa dotičnom gospodičnom iz referade škole, istom onom koja nas je i upisala, i ona tvrdi da su nama dopisi poslani jer smo bili na burzi!

Ja osobno na burzi nikad nisam bila među vidljivim tražiteljima posla jer sam redovan student i nemam ni prava biti u toj skupini, a osim toga, bila sam u radnom odnosu minimalno 7 mjeseci prije primitka dopisa!

Također, kolega koji je samnom upisao programje bio i još uvijek je zaposlen! Dakle, nemoguće je da su nam dopisi poslani kao nezaposlenima, u samim dopisima je bilo navedeno odgađanje plaćanja na 3 godine od upisa, kao nekakva stipendija, no oni su nam dopise pri upisu uzeli i sada nažalost više nemamo za to pisan dokaz, a oni se drže ugovora!

Nismo pametni što napraviti i kome se obratiti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a u članku 7. pak piše, da se početak plaćanja odgađa do pronalaska zaposlenja. Ja sam u tom trenutku bila zaposlena, radila sam na tom radnom mjestu još od rujna 2010 godine, te sam baš iz tog razloga pitala za taj članak 7., a gospodična u referadi mi je rekla kako je to samo špranca ugovora, jer oni često imaju takve akcije za nezaposlene sa burze, da nek se na to ne obazirem.
Zar nam nitko ne može pomoći? Suludo mi je da topic ima 400 i kusur pregleda, a nitko ni jednu pametnu za reći!

Meni je suludo takvo nešto potpisati, a kasnije se čuditi razvoju situacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je čisti lopovluk i prijevara. trebali bi se organizirati i dići grupnu tužbu protiv te škole!!!!!!!!!

jeste li pričali s kakvim odvjetnikom?

 

Ista stvar se i meni dogodila u potpunosti. Prije par dana dobivam ovrhu. Zovem školu koja me upućuje na njihovog odvjetnika. S kojim mučim muku već danima.

Informirala kod još jednog odvjetnika koji je rekao da je ugovor tako sastavljen i namijenjen na prijevaru jer se pozivaju na zakon o srednjoškolskom obrazovanju u kojem dug dospjeva na naplatu kad se zaposliš. Meni su ponudili od njihovog odvjetnika nakon svih natezanja da potpišem sporazum o obročnoj otplati na 12 rata sa zateznim kamatama i troškovima odvjetnika.

Ne znam što raditi. Dali da uložim žalbu ili da pristanem na sporazumni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ista stvar se i meni dogodila u potpunosti. Prije par dana dobivam ovrhu. Zovem školu koja me upućuje na njihovog odvjetnika. S kojim mučim muku već danima.

Informirala kod još jednog odvjetnika koji je rekao da je ugovor tako sastavljen i namijenjen na prijevaru jer se pozivaju na zakon o srednjoškolskom obrazovanju u kojem dug dospjeva na naplatu kad se zaposliš. Meni su ponudili od njihovog odvjetnika nakon svih natezanja da potpišem sporazum o obročnoj otplati na 12 rata sa zateznim kamatama i troškovima odvjetnika.

Ne znam što raditi. Dali da uložim žalbu ili da pristanem na sporazumni?

 

Javi mi se podhotno na face, pod imenom Lala Artemis sam tamo, pokrecemo se grupno, dobili smo pravnicu iz drustva potrosac!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Očitovanje škole slijedom objavljenih sadržaja na predmetnom portalu

 

Škola nije ni na koji način oštetila polaznike, a time niti osobe koje na ovom portalu iskazuju oprečna mišljenja. Kroz program STIPENDIJE škola Ivora je u 9 gradova Republike Hrvatske školovala ukupno 793 polaznika, na način da se školarina ne plaća sve dok se stipendist ne zaposli, odnosno nakon isteka ugovorenog roka od dvije, tri ili pet godina ukoliko nije došlo do zaposljenja.

Zadržavamo pravo da je protiv nekog od korisnika pokrenut ovršni postupak, no isti je i obustavljen ako se na temelju prigovora utvrdila opravdanost.

Prema našim saznanjima kod polaznice LaLa Artemis (podaci poznati školi), upisane 29.4.2011., ovrha nije provedena, jer je dotična uložila prigovor, te smo isti utvrdili opravdanim i prije natpisa na ovom portalu.

Naime, dotična je upisala program stipendijskog školovanja, koji se odnosio ISKLJUČIVO za nezaposlene (potpisala pripadni ugovor o školovanju gdje je isto i navedeno), iako je bila zaposlena kao konobarica. Slična situacija je evidentirana kod još 7 polaznika-ca.

Informatički sustav škole (ISE) potencirao je postupak ovrhe smatrajući ugovorni odnos naplatno dospjelim (jer je zaposlena), ne poznajući pri tome anomaliju (što je računski normalno) koja je nastala pri samom upisu (zaposlena).

Škola zadržava pravo pokretnja kaznenih postupaka protiv osoba koje su putem ovog ili sličnih portala na bilo koji način počinili elemente kaznenog djela klevete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana "školo"....

 

Iznošenje činjenica o tome što se dogodilo i na koji način, te traženje savjeta putem javnog foruma nit je kleveta, nit kazneno djelo.

 

Nadalje, ja sam stupila u kontakt sa odvjetničkim uredom koji zastupa moj i slučaj mojih kolega koji su također doživjeli isto postupanje sa Vaše strane. Ured nije do dana današnjeg zaprimio nikakav dokument vezan za obustavu ovrhe, te me zanima, kada je postupak obustavljen, gdje je moja kopija tog dokumenta i kako to da ja, nad kojoj se provodi navodno obustavjlena ovrha, za obustavu neznam. Isto tako me jako zanima na koji ste to način došli do informacije na kojem sam radnom mjestu bila zaposlena? Jest, možete saznati preko mirovinskog za kojeg sam poslodavca radila, ali ne na kojoj poziciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je moguće da je škola upisivala polaznike koji su bili u tom trenutku zaposleni? Gdje je bila provjera zaposlenih ili nezaposlenih osoba prije upisa? Nitko to nije provjeravao, te također nije bilo navedeno na letku preko kojeg su polaznici i saznali za vašu školu.

Da li je škola voljna predočiti letak s kojim je promovirala takozvane stipendije za nezaposlene???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokahontas, kaj se uzbuđuješ bezveze. ovo su samo pokušaji skidanja ljage s njihovog imena.... tu se vade na neke kompjuterske pogreške i slične gluposti, zanima me kako će opravdati riječi dotične koja nas je upisivala (podaci poznati svima koje je upisivala po ovom pricipu): "to se ne odnosi na vas, naš je ugovor napisan po špranci, vas upisujemo po posebnom programu pa se oko navedenog članka (onaj sedmi, jelte) netrebate brinuti." I to nije kleveta, sva sreća, ima nas koji su upisani po istom principu, rečena nam je apsolutno ista stvar tako da će izaći na vidjelo tko je ovdje lud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno da su oni isčačkali da sam ja konobarila, to je jaaaako bitno i to je valjda trebalo u ovom postu umanjiti moje mentalne sposobnosti jer sam ja jelte "samo" konobarica. Samo da objasnim svima - konobarenje je pošten posao za onoga tko ga hoće pošteno radit, ponekad i zamoran posao (kad moraš na radnom mjestu bit i hladan i hipersenzitivan i psiholog i psihijatar i najbolji frend, jelte).... pa ako ga netko smatra manje vrijednim od tipkaranja u nekom fejk ofisu onda je taj netko na gadnom mentalnom gubitku.

FalaPusaBok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je moguće da je škola upisivala polaznike koji su bili u tom trenutku zaposleni? Gdje je bila provjera zaposlenih ili nezaposlenih osoba prije upisa? Nitko to nije provjeravao, te također nije bilo navedeno na letku preko kojeg su polaznici i saznali za vašu školu.

Da li je škola voljna predočiti letak s kojim je promovirala takozvane stipendije za nezaposlene???

 

još je bolje pitanje kako su dobili poticaj za to da upišu nezaposlene građanine i onda iste te ugovore nudili zaposlenim ljudima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno da su oni isčačkali da sam ja konobarila, to je jaaaako bitno i to je valjda trebalo u ovom postu umanjiti moje mentalne sposobnosti jer sam ja jelte "samo" konobarica.

FalaPusaBok

 

Nekoliko poznatih koji su konobarili:

Sandra Bullock, Renee Zellweger, Julianne Moore, Jennifer Aniston, Mariah Carey, Marisa Tomei, Kelsey Grammer, Kathy Bates, Jon Hamm...

 

Svaki početak je težak, a konobarski posao je definitivno jako zahtjevan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki početak je težak, a konobarski posao je definitivno jako zahtjevan.

 

..a spominjanje radnog mjesta od korisnika LaLaArtemis može biti ili perfidna prijetnja (znamo sve o tebi) ili najljigaviji pokušaj Ad Hominema, ili najvjerojatnije oboje. U svakom slučaju, bijedno :rigoleto:

 

Zadržavamo pravo da je protiv nekog od korisnika pokrenut ovršni postupak, no isti je i obustavljen ako se na temelju prigovora utvrdila opravdanost.

Prema našim saznanjima kod polaznice LaLa Artemis (podaci poznati školi), upisane 29.4.2011., ovrha nije provedena, jer je dotična uložila prigovor, te smo isti utvrdili opravdanim i prije natpisa na ovom portalu.

 

Osim što nikome nije došlo rješenje od javnog bilježnika, nastavili ste slati ovrhe identičnim slučajevima i nakon napisa na ovom portalu. Znači: ili ste toliko neorganizirani da si nabijate nepotrebne odvjetničke troškove za slučajeve za koje unaprijed znate da ćete obustaviti, ili ste ovdje iznjeli neistinu.

 

Škola zadržava pravo pokretnja kaznenih postupaka protiv osoba koje su putem ovog ili sličnih portala na bilo koji način počinili elemente kaznenog djela klevete.

 

... :sklanjaj:

 

Sve u svemu, bijedan pokušaj spina jedne obrazovne institucije koja između ostalog podučava PR management.

 

Bonus samo za čitatelje Legalisa:

Ivora škola za IT i management uhvaćena u muljaži oko javne nabave:

http://pdf.dkom.hr/8039.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 10 mjeseci kasnije...

Prošlo mi je točno godinu dana da sam dobila riješenje od ovrhe, za koji dan će biti i kako sam uložila žalbu, i ništa se ne događa, kako sada postupati s obzirom na taj ugovor koji smo potpisali koji bi se ove godine u 4 mjesecu trebao početi plaćati, sto napraviti čovjek nije pametan. Dali netko ima kakav savjet? Kada počinje zastara na žalbe na ovrhu ili to ne postoji? Dali se kao društvo dogovorit uzet odvjetnika i pitati navedenu školu kako mogu nudit jedno radit drugo. Sramota je da živimo u zemlji gdje je "takozvanim školama" dopušteno da prave majmune od mladih ljudi s "Cambridge diplomama" prodavaju muda pod bubrege ma fuj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Ovako,mene zanima šta je sa nama koji smo dobili ovrhu od ivore a nismo išli niti jedan dan na sate predavanja zbog zdravstvenh razloga,nit smo polagal ispit...?A ovrha nam je poslana i to porukom na mobilni uređaj a nikakvim pismenim putem...Škole u Bjelovaru više nema i šta sad?Kome se obratit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako,mene zanima šta je sa nama koji smo dobili ovrhu od ivore a nismo išli niti jedan dan na sate predavanja zbog zdravstvenh razloga,nit smo polagal ispit...?A ovrha nam je poslana i to porukom na mobilni uređaj a nikakvim pismenim putem...Škole u Bjelovaru više nema i šta sad?Kome se obratit

 

Ja sam bila od onih (ne)sretnika koja je medu prvima dobila pismene ovrhe na kucnu adresu, bez ikakvih poruka prijetnji i neznam sta, ako ti se prijete na mobitel to je nista, ako ti stigne kuci rijesenje odmah se zali na to, ako treba uputit cemo te na odvjetnika. A ako su ti stisli ovrhu bez ikakvog pravnog rijesenja, odmah odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam upalila mobitel (broj više ne koristim) i došla mi je poruka (stara mjesec dana) da imam dugovanja prema Ivori, da ih podmirim ili će pokrenuti ovrhu. Odmah sam ih kontaktirala, te su mi rekli da su moj predmet proslijedili odvjetničkom uredu i dali mi kontakt. Međutim tamo se nitko ne javlja. Zanima me dali smiju slati obavijest o dugovanju i ovrsi putem sms-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

imam isti problem sa Ivorom? Ne znam dal ste sta rijesili ili imate kakvu ideju? Ja sam u biti zavrsila tecaj web dizajna prije 5 godina i dogovorom sa voditeljom umjesto diplome bez doplate mi je izdao uvjerenje. Sad on tvrdi da to nije nigdje evidentirano i da nije bilo odobreno iz Varazdina i ako ne platim sad diplomu zajedno sa nekim troskovima postupka sjest ce mi ovrha 1000kn!! uzas..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

prije upisa citala sam masu clanaka i iskustva ljudi koji su opisivali njihove prijevare i mlacenje novca, a sve na fin nacin. ipak sam zavrsila jedan od njihovih programa i evo, uvjerila sam se da je sve istina.

 

uglavnom, ocito je da su oni dobro pripremljeni da se izvuku iz svih situacija koje izazovu nezadovoljni klijenti, tako da smatram da se u borbu s njima mora ici sa odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temelj svega je vjerujem ugovor o školovovanju i slično. Dakle, važno je na temelju kakve isprave se postavlja prijedlog za ovrhu. Jel ti to nekakva vjerodostojna isprava (račun, stanje dugovanja) ili nekakav drugi oblik dokumenta, možda neka ugovorna obveza. Što točno stoji u rješenju u ovrsi je vrlo važno, a ukoliko imate temelj stavljate prigovor u roku od 8 dana. Sve iza tog perioda je procesno vrlo zahtjevno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

pa evo još jedna..ali ja sam sve to skupa poslala i na NovuTV i Rtl i 24sata- netko če valjda odreagirati..

BTW ja sam u tu školu ušla jednom prije 2-3 god čisto se raspitati dali mi treba SSS za dotičan smjer koji sam htjela upisati..Naravno da je to bio uvjet, isto sam se susrela s dotičnom tajnicom koja mi je gurnula u ruke da ispunim neki informativni dio,i to je bilo to.

Ove god u 5mj. meni zablokiran račun na 14.500 kn od dotičnih i mogu se slikati, sad još dajem novce odvjetnici koja mi doslovno kaže ah piši kući propalo-ili ti ga plati pa če te odblokirati...

Znači ja nisam bila ni na jednom satu, uzela skriptu niti ništa slično, več doslovno ušla da se raspitam... i oni su meni poslali imaginarni račun tek ove god(tako piše u ovršnom postupku), odvjetnica je nabavila spis sa suda gdje se vidi da to nije moj potpis ali kaže da utvrđivanje/vještačenje traje najmanje 2god u najboljem slučaju i to se još naravno mora dodatno platiti i tek onda se ide utvrđivati nihovo potraživanje prema meni.

Znači legalno kamatarenje ...Ovo je dno dna i našeg sudstva i takvih ustanova koje se drznu nazvati školom-to su kriminalci , a bili oni uigrani ili ne sve ima svoje granice i ovisi na koga naletiš..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ma, ljudovi - nije to ništa. Ja sam im u cashu uplatila tečaj za web dizajn. Čekala sam osam mjeseci da program uopće saživi. Onda sam imala moždani udar i tražila odgodu od nekoliko mjeseci. Oni u tom periodu nisu imali nikakvu ponudu jer su čekali da ima se "grupa" (op.a. naivaca) pridruži u što većem broju.

Kada su napokon oformili grupu - ja sam već imala angažman na drugom kontinentu. Pitala sam ih da li ću putem interneta moći pristupiti njihovim predavanjima. Odgovor je bio (istog onog lika koji ima glumata sekretaricu u Varaždinu) - Da, naravno.

Poruka o nekim predavanjima stigla mi je na mobitel u vidu sms poruke sa 9 dana zakašnjenja od početka tečaja. Brzo sam se ukrcala na tečaj (naravno, putem interneta), da bi isti tečaj puko za dvadeset minuta. Nakon toga nije bilo nikakve šanse da se ulogiram.

A, što se povrata sredstava tiče - zaboravite. To su čisti kamatari jer moju lovu vrte već treću godinu i uopće im ne pada na pamet da neki od nas isto poznaju kamatni račun. Oni rade po onom - drpi, obrni , briši - .

Što se tiče medija, i ja sam ih obavijestila prije 2 godine (poslala im sve papire sa punim imenom i prezimenom), kontaktirala sam i odvjetnicu i ona se sa time složila - ali nikome nije stalo da pretrese temeljito tu školu. To je sada već domena USKOK-a. Bez njega očito u ovom društvu ništa neće štimati, a novinari će pisati samo o nekakvim jebivetrima koji pljačkaju banke. Ovi su mnogo perfidniji.

Kad me netko pita za tu školu - znate što im sve ispričam.

Usmena predaja je najbolja predaja.

Hvala, toliko od mene.

 

Ažurirano

 

Ma, ljudovi - nije to ništa. Ja sam im u cashu uplatila tečaj za web dizajn. Čekala sam osam mjeseci da program uopće saživi. Onda sam imala moždani udar i tražila odgodu od nekoliko mjeseci. Oni u tom periodu nisu imali nikakvu ponudu jer su čekali da ima se "grupa" (op.a. naivaca) pridruži u što većem broju.

Kada su napokon oformili grupu - ja sam već imala angažman na drugom kontinentu. Pitala sam ih da li ću putem interneta moći pristupiti njihovim predavanjima. Odgovor je bio (istog onog lika koji ima glumata sekretaricu u Varaždinu) - Da, naravno.

Poruka o nekim predavanjima stigla mi je na mobitel u vidu sms poruke sa 9 dana zakašnjenja od početka tečaja. Brzo sam se ukrcala na tečaj (naravno, putem interneta), da bi isti tečaj puko za dvadeset minuta. Nakon toga nije bilo nikakve šanse da se ulogiram.

A, što se povrata sredstava tiče - zaboravite. To su čisti kamatari jer moju lovu vrte već treću godinu i uopće im ne pada na pamet da neki od nas isto poznaju kamatni račun. Oni rade po onom - drpi, obrni , briši - .

Što se tiče medija, i ja sam ih obavijestila prije 2 godine (poslala im sve papire sa punim imenom i prezimenom), kontaktirala sam i odvjetnicu i ona se sa time složila - ali nikome nije stalo da pretrese temeljito tu školu. To je sada već domena USKOK-a. Bez njega očito u ovom društvu ništa neće štimati, a novinari će pisati samo o nekakvim jebivetrima koji pljačkaju banke. Ovi su mnogo perfidniji.

Kad me netko pita za tu školu - znate što im sve ispričam.

Usmena predaja je najbolja predaja.

Hvala, toliko od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav ekipa!

 

I ja sam novi slučaj prevare od Ivore. Kako me već 2011. zanimao odlazak iz Hr pošto sam informatičar i imam već neke certifikate, ali samo na Hr, otišao sam u Ivoru Zadar raspitat se za te njihove međunarodne certifikate. Na dolasku tamo voditelj mi je izreklamirao jedan tečaj Clait, rekao da ima oko 150 sati (traje oko 3-4 mjeseca), turnuo upitnik i skenirao osobnu. Nakon toga me 06.05.2011. kontaktirao mailom i dao pdf o tom programu da nešto više saznam. Program mi je bio apsolutno bezvezan i odlučio sam se za polaganje Microsoft certifikata u drugim školama. Od tad do prije tri dana 07.04.2015., kad mi je došao prijedlog za ovrhu (10.750,00 kn + oko 2700 kn odvjetničkih troškova) na kućnu adresu, me nitko nikad s njihove strane nije kontaktirao. Čim su mi roditelji javili za tu plavu kuvertu kontaktirao sam Ivoru, gdje oni tvrde da sam ja potpisao ugovor i da bez obzira što ga nisam konzumirao oni mogu meni naplatit ovrhu kad god oni žele. Odmah sam tražio da mi pošalje taj ugovor, pošto znam da ga nisam potpisao i nikad nisam dobio u ruke. Dobio sam ga u ubrzo mailom i gle tamo meni sličan potpis na običnom lihvarskom ugovoru. Taj potpis je ili krivotvoren ili ubačen photoshopom, jer drugačijeg objašnjenja nemam. Nadalje u ugovoru piše još da tečaj traje 40 sati (voditelj rekao oko 150) i da će me kontaktirati na broj mobitela, a da bi program otprilike započeo u 10. mjesecu. Nema teorije da bi potpisao ugovor u 5. mjesecu za program koji bi se trebao održati otprilike u 10. mjesecu, a u članku 2. piše da se ugovor može otkazati pismenim putem samo u prvih 7 dana. Pa oni na taj način mogu varati i varaju ljude kako žele. Npr. Kažu ti da će biti neki tečaj za mjesec, dva, potpišite ugovor molim vas da skupimo očekivani broj kandidata, tečaj se nikad ne održi i nakon tri godine kad nemate više pravo na konzumiranje ugovora, bubnu vam ovrhu i platite sve kao da ste pohađali i završili tečaj. Napomenuo bih da Ivore u Zadru nema već oko dvije godine (2013). Na ovrhu ću se naravno žaliti, ali je problem što je nadležnost suda u Varaždinu. Očito kad vidim sve vaše postove i što se meni dogodilo ta škola postoji radi reketarenja ljudi, a ne radi poučavanja. Pitanje i taj sud u Varaždinu i suci koji tamo rade u kakvom su dealu s njima... Ne namjeravam stati s ovime, nego mislim također dati u medije, valjda će konačno biti objavljeno nešto o lihvarskim učilištima za promjenu. Zato molim da mi se obrate svi na pp koji su se sudili s ovim lihvarima. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje i taj sud u Varaždinu i suci koji tamo rade u kakvom su dealu s njima...

 

Prvo i osnovno, ovakvim komentiranjem samo pokazujete opće neznanje i omalovažavate ljude koji tamo rade. Varaždinski segment pravosuđa je među najboljima u državi, a to se lako provjeri i kod Ministarstva, VSRH-a i DORH-a.

 

A drugo i najvažnije u cijeloj priči - obzirom pišete 100% niste potpisali ugovor, rješenje se nalazi u jednostavnom podnošenju kaznene prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipa!

 

Od tad do prije tri dana 07.04.2015., kad mi je došao prijedlog za ovrhu (10.750,00 kn + oko 2700 kn odvjetničkih troškova) na kućnu adresu, me nitko nikad s njihove strane nije kontaktirao. Čim su mi roditelji javili za tu plavu kuvertu kontaktirao sam Ivoru, .... Na ovrhu ću se naravno žaliti, ali je problem što je nadležnost suda u Varaždinu.

 

za ovrtu je nadležan sud (i javni bilježnika )prema mjestu prebivališta ovršenika (osim ako ste pismeno ugovorili nadležnost suda).

 

Ovršni zakon (u primjeni od 15.listopada 2012.)

 

Podnošenje prijedloga za ovrhu javnom bilježniku

Članak 279.

(1) Za određivanje ovrhe mjesno je nadležan javni bilježnik čije sjedište je u jedinici područne (regionalne) samouprave prebivališta ili sjedišta ovršenika.

 

(3) Ako prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave bude podnesen sudu umjesto javnom bilježniku, prema odredbi stavka 1. ovoga članka, sud će prijedlog odbaciti. Na isti način sud će postupiti ako je prijedlog iz stavka 1. ovoga članka podnesen mjesno nenadležnom javnom bilježniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala @bovu. Javni bilježnik je dobro određen u Zadru, nego je stvar u nadležnosti suda za koju u ugovoru stoji da je u Varaždinu, a ja taj ugovor ne priznajem jer znam da ga nisam potpisao, niti znao za njega do prije 3 dana. U prigovoru o ovrsi ću to između ostalog navesti. Pitanje je sad kako presuditi nadležnost u tom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi kaznenu prijavu zbog krivotvorenja potpisa na službenoj ispravi (ako nisi potpisao ugovor).

koristit će ti u postupku.

u prigovoru javnom bilježniku navedi i prigovor nadležnosti suda iz ugovora.

ugovor nisi potpisao pa ni nadležnost suda u Varaždinu.

o nadležnosi suda niste pregovarali(ugovor je ništetan . Zakon o zaštiti potrošača)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

mene u cijeloj ovoj priči zanima još jedna stvar, tko je Ivori odavao podatke o nezaposlenim ljudima kojima su slali ponude? ja sam ponudu te škole dobila doma i to naslovljenu točno na mene imenom i prezimenom (uz naravno već poznatu navlakušu sa odgodom plaćanja itd.) prvo sam mislila da mi je to netko poslao sa biroa, međutim ispalo je da nije-ili se savjetnica pravila blesava. samo dokaz da u našoj državi čovjek mora ugovor barem 10 puta pročitati prije nego potpiše i još ga odnijeti odvjetniku na analizu. svim prevarenima želim uspjeh u sporu i tražite zatvaranje te škole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Evo i ja imam problem s Ivorom. Naime, prije 5 godina upisao sam tečaj za web dizajnera u Slavonskom Brodu, na prijedlog HZZ-a. Prvo sam se išao raspitati o tome na HZZ gdje su mi rekli da, ako prođe 5 godina od završetka tečaja, a ne zaposlim se, ne treba se platiti. Kada sam potpisao ugovor, u školi su mi rekli da trenutno nema slobodnih mjesta u grupama te da nastavu mogu pohađati konzultativno, što sam i prihvatio jer sam već imao poprilično znanje informatike. Na konzultacije sam otišao jednom (kod gdina Ilića) i dobio sam skriptu za učenje. Kad sam idući put nazvao kako bih ugovorio konzultacije, rekli su mi da gdin Ilić više ne radi kod njih te da pričekam dok se riješi administracija i da će mi javiti kad da dođem. No naravno, nitko mi se dugo nije javio. Zato sam ja opet nazvao i tad su mi rekli da škola odlazi iz Slavonskog Broda i da, ako hoću, mogu nastaviti školovanje u Varaždinu, što sam odbio jer mi se ne isplati ići čak tamo zbog tečaja. I tako je ostalo. Neki dan mi je došla sms poruka s informacijom da je od upisa prošlo 5 godina te da moram platiti školarinu (5000 kn). Odmah sam ih nazvao i pitao kako to da moram platiti tečaj na koji zbog njihovih propusta nisam mogao ni ići. Gospodična koja mi se javila rekla je da se javim mailom u kojem ću objasniti cijelu situaciju i da će ga ona proslijediti ravnateljici. Međutim, ravnateljica mi je na mailove odgovarala samo argumentima da ja ništa nemam napismeno, da je sve rekla-kazala i da moram postupiti po ugovoru, dakle platiti. Ugovor sam upravo dostavio svom odvjetniku koji će sve pregledati i vidjeti što se može učiniti.

Zanima me samo, je li netko od vas uspio u tužbi protiv njih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se mene tiče, meni je nakon Zadra bilo nedavno prvo ročište u Varaždinu gdje su prije i nakon ročište išli nagodbe nudit koje sam glatko odbio jer znam da sam u pravu.

Kod tebe je Alene slučaj da oni nisu ispoštovali ugovor, a tebi se sigurno ne isplati putovati u Varaždin na tečaj ili plaćat hotel dok su dani tečaja, tako da vjerujem da imaš velike izglede za dobit slučaj u svoju korist. Ta ravnateljica i osobe koje tamo rade zanima samo novac jer sam i ja s njima komunicirao i uvjerio se u to u razgovoru s njima. Ako ti dođe prijedlog za ovrhu odugovlačit će ti s odgovorima samo da prođe zakonski rok od 8 dana gdje se on aktivira. Odmah sam ih prozreo s odugovlačenjem i uložio prigovor u roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
Međutim, ravnateljica mi je na mailove odgovarala samo argumentima da ja ništa nemam napismeno, da je sve rekla-kazala i da moram postupiti po ugovoru, dakle platiti.

 

i oni su morali postupiti po ugovoru i održati tečaj. ukinuli su tečaj u SB znači nisu ga ni održali . ako nisu održali tečaj nisu ispunili ugovorne odredbe.

da su održali tečaj a ti nisi bio nazočan tečaju imali bi pravo tražiti plaćanje po ugovoru.

neispunjavanje ugovorenih obveza je razlog za raskid ugovora.

ako nisu ispunili svoj dio ugovorene obveze ni vi niste dužni ispuniti svoj dio.

http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

čitaj dio o ugovorima (predpostavljam da ćeš se naći)

čl.360.,čl.373.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima!

i ja sam također doživio sličnu sudbinu kao i Alen.Dobio sam pismo od Ivore ovdje u Slavonskom Brodu u kojem mi nude besplatno obrazovanje za razne informatičke smjerove.Kada sam došao tamo,sklopio sam ugovor za zanimanje serviser računala. Gospodin sa kojim sam razgovarao i sklopio ugovor rekao mi je da da nema mjesta na redovnoj nastavi ali da mogu polagati ispite vandredno s tim da sam kupio skriptu i dao 200kn.Na pitanje o plačanju školovanja dotični gospodin mi je rekao da ću školovanje platiti kada se zaposlim,najkasnije 5 godina od potpisa ugovora,a s obzirom da cijelo školovanje financira ministarstvo obrazovanja iz EU fondova najvjerovatnije neču ništa ni morati platiti.To se sve dogodilo u 12 mjesecu 2010 godine.

 

Nakon nekog vremena pošto me nitko nije kontaktirao a rekli su da hoče ja sam pokušao i telefonski i osobno sam išao tamo s tim da nikoga nije bilo niti mi se tko javljao na telefon.

 

Kada sam nakon dužeg vremena u školi zatekao određenu gospodičnu ona mi je rekla da ne prekidam ugovor i da će mi naći mjesto na nastavi te da će me kontaktirati kada nastava započne.Na tome je sve ostalo,nije me nitko kontaktirao i kada sam već digao ruke od svega na zavodu za zapošljavanje sam saznao da škole u Slavonskom Brodu više niti nema.

 

Sad dolazi ono najinteresantnije.Kada sam već zaboravio na cijelu stvar iz Varaždinske podružnice dobivam sms u kojem me obaviještavaju da pošaljem 1000kn a oni će meni poslati diplomu o završenom obrazovanju.Drugim riječima,znači da mi žele prodati diplomu jer školu nisam niti pohađao,a to je krivično djelo.Na tu poruku nisam uopće reagirao.

 

Prošle godine u 11 mjesecu nakon isteka 5 godina o sklapanja ugovora dobivam sms iz Varaždina da moram platiti troškove školovanja bez napisanog iznosa.

 

Nazvao sam podružnicu u Varaždinu i izneo svoj slučaj gospodičnoj koja mi se javila.Kada sam joj rekao da sam dobio sms u kojem je pisalo da pošaljem 1000kn za diplomu,ona je rekla da je to ustvari bio poziv na ispit,a ja sam pitao zašto nije pisalo vrijeme i datum kada da dođem na ispit ona je rekla da pošaljem mail i da će njihovo vijeće razmotriti moju pritužbu,što sam i učinio.

 

Njihov odgovor je bio da su oni ispunili svoje obaveze iz ugovora i da školarinu moram platiti te da svojevoljno nisam išao na nastavu i da oni za to nisu krivi.Na to sam ja poslao još jedan mail u kojem ih molim da razmotre rad svoje poslovnice u Slavonskom Brodu u to vrijeme,s tim da mi točno napišu tko mi je slao sms ili mail da dođem na nastavu i tko i kada mi je poslao sms da dođem na ispit(navodno to je taj sms u kojem me traže novac za diplomu).

 

Ni na jedno moje pitanje mi nisu dali odgovor nego uporno traže samo novac,nikakav sporazum ne dolazi u obzir(ja sam predložio neka me sad upišu ako ja nisam pristupio nastavi)te da će oni i dalje postupati prema svojim procedurama.

 

Očigledno je da se radi o prijevari i ja sam im poslao mail du ću se obratiti ministarstvu obrazovanja od kojeg su i dobili novce za taj program ili ću podnjeti tužbu nadležnom sudu.

 

Sad čekam njihov odgovor a u međuvremenu ću i poduzeti određene korake koje sam im napisao,šta mislite o tome?.Toliko o Ivori ukratko,bilo je tu još detalja ali je predugačko za napisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

i ja sam također doživio sličnu sudbinu kao i Alen.[B]Dobio sam pismo od Ivore ovdje u Slavonskom Brodu u kojem mi nude besplatno obrazovanje

 

Nazvao sam podružnicu u Varaždinu i izneo svoj slučaj gospodičnoj koja mi se javila.Kada sam joj rekao da sam dobio sms u kojem je pisalo da pošaljem 1000kn za diplomu,ona je rekla da je to ustvari bio poziv na ispit,a ja sam pitao zašto nije pisalo vrijeme i datum kada da dođem na ispit ona je rekla da pošaljem mail i da će njihovo vijeće razmotriti moju pritužbu,što sam i učinio.

 

Njihov odgovor je bio da su oni ispunili svoje obaveze iz ugovora i da školarinu moram platiti te da svojevoljno nisam išao na nastavu i da oni za to nisu krivi.Na to sam ja poslao još jedan mail u kojem ih molim da razmotre rad svoje poslovnice u Slavonskom Brodu u to vrijeme,s tim da mi točno napišu tko mi je slao sms ili mail da dođem na nastavu i tko i kada mi je poslao sms da dođem na ispit(navodno to je taj sms u kojem me traže novac za diplomu)

 

mailovima i telefonski razgovorima nećeš rješiti problem.

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) traži da se u Slavonskom Brodu organizira nastava koju ćeš pohađati u skladu sa ugovorom. ako ne organiziraju nastavu u Brodu ugovor se raskida.

 

ako si dobio informaciju da je školovanje besplatno i potpisao ugovor o školovanju u Slavonskom Brodu nemogu sad tražit plaćanje za neizvršen ugovor . doveden si u zabludu (da je školovanje besplatno (na teret EU)) i potpisao si ugovor.

oni nemogu tumačiti ugovoor koji su napisali pa ni mail koji su napisali (imaš mail?)

 

čekaj ovrhu i obvezno podnesi prigovor u ostavljenom roku.

osporavaj potraživanje u cijelosti zbog neizvršavanja ugovora (organizacija nastave u Brodu). bilo bi poželjno angažirati odvjetnika (da bi imali trošak). uvjeren sam da ćeš spor dobiti (ako je tvoj iskaz u cijelosti istinit. ponovo pročitaj ugovor i ponudu) pa imaš pravo na povrat troška (ako ga tražiš).

sa odvjetnikom se možeš dogovoriti o plaćanju nakon završetka spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog bovu,hvala puno na savjetima.Ima još jedna stvar u cijeloj priči.Ja sam s njima potpisao ugovor,ali nisam platio nikakvu upisninu.Nakon godinu dana ponovno sam dobio prospekt od Ivore u kojem mi ponovno nude poziv na besplatnu edukaciju(stipendiju) u kojem piše da nakon dvije godine od upisa počinjem vračati stipendiju mjesečnim ratama.Nije mi jasno šta to treba značiti,zašto su mi poslali još jedan poziv na besplatnu edukaciju ako sam već jednom potpisao ugovor(imam taj papir).Dali to znači da me kada sam potpisao ugovor oni uopče nisu ni upisali pa su mi nakon godinu dana ponov ponudili besplatnu "edukaciju"(stipendiju) i kako besplatna edukacija može biti isto što i stipendija?Inače njihove sve mail-ove imam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,I ja sam jučer dobila ovrhu od Ivore pa vas molim za pomoć/savjet.

Naime, početkom 10. mjeseca 2011. godine sam upisala tečaj u Slavonskom Brodu. U trenutku sklapanja ugovora sam bila u ranoj trudnoći i izričito sam tražila da mi potvrde da ću biti u mogućnosti proći kroz gradivo tečaja prije poroda. Obećano mi je da će tečaj krenuti kroz 10ak dana i da bez ikakvih problema mogu proći gradivo prije nego rodim. U ugovoru stoji da je "okvirni početak" tečaja poslije 15.11.2011. Prvi kontakt sa predavačem ostvaren je 9.3.2012. putem mail-a (imam taj mail u arhivi) što je nešto više od mjesec dana prije nego sam rodila i nije bilo nikakve šanse da prođem gradivo tečaja. U međuvremenu sam nekoliko puta zvala i ispitivala kada ćemo krenuti sa tečajem, ali svaki puta sam dobila odgovor da je gužva i da ima puno polaznika i da bi trebalo biti kroz nekoliko dana. Da ne pričam da je trudnoća bila komplicirana i da sam bila na strogom mirovanju.Znači strogo ležanje,kućno i bolničko. Gradivo nikada nisam prošla, nisam polagala ispite, nisam imala konzultacije niti sam dobila diplomu. Isto tako, nitko od njih me nije kontaktirao do sada kada je došlo vrijeme naplate za nešto što, po meni, nisu isporučili. Imam 8 dana za prigovor pa mi je svaki savjet dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Alen.13: Kod mene još nema novosti, osim što sam imao prvo ročište 04.11.2015. u Varaždinu na kojem mi se pojavila samo odvjetnica, a na drugo ročište koje još čekam, ću morati i ja doći i tu će se više toga doznati.

 

@vedlovana: Moj ti je savjet da svakako uzmeš odvjetnika i priložiš prigovor na ovrhu. Drugog načina nema, jer na takav način oni posluju, uopće ne održe predavanja nego čekaju rok od tri godine da prođe pa s ovrhom idu naplatiti nešto što uopće nisu ni održali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav evo i ja sam danas dobio prijedlog za ovrhu od odvjetničkog ureda koji zastupa IVORU, odmah sam ih kontaktirao da se raspitam što dalje napraviti,

 

Dakle ugovor je bio isti kao i većini sa ovog foruma, dobio sam u poštanski sandučić njihovu ponudu koja mi se učinila dobrom... Otišao sam do prostorija IVORE u Splitu i raspitao se za ponude tada mi je tajnica ispričala kako je to na odgodu plaćanja od 5 godina kako ni onda nećemo ništa trebati platiti jer oni dobivaju nekakva bespovratna sredstva od EU fondova koja će to sve pokriti ja sam je pitao da koliko je to istinito na što mi je ona samo pokazala na fascikle NAIVACA koji su nasjeli isto kao i ja. Na moje pitanje od kuda vama podatak da sam ja nezaposlen, mi je ona odgovorila da su oni dobili podatke od "biroa za zapošljavanje", pitala me što me zanima i dala mi na potpis kao neku "anketu" uplatnicu da platim za skriptu 200kn i da joj još donesem 300kn kao za upisninu što sam i učinio uporno sam do nje tražio da mi da nekakvu priznanicu da sam joj predao 300kn za upisninu na što mi je ona govorila samo drugi put kad dođeš čekati će te, naravno nakon par tjedana je ona dala otkaz. predavač je bio katastrofa (kao osoba nije loš ali kao predavač nije kompetentan), krajnji ispit nam je on svima podijelio pitanja I ODGOVORE toliko o ozbiljnom obrazovanju...

 

Kako se u ovih 5 godina od tog potpisivanja ugovora nigdje zbog bolesti nisam zaposlio došao je taj trenutak da su mi poslali prijedlog za ovrhu.

 

Gospodin koji mi se iz odvjetničkog ureda javio saslušao me je i savjetovao mi je da kontaktiram direktno školu IVORU i da se probam sa njima nekako dogovoriti, na njihov broj telefona, navodno da im je to centrala u par sati 14 puta sam pokušao nazvati na gore spomenuti broj ali bezuspješno, svaki put odzvoni do kraja bez ikakvog javljanja.

 

Ja ne osporavam da sam im nešto dužan ali me zanima, zašto su nam lagali zavlačili nas, nas koji smo nezaposleni pa eto nažalost i ako ima i onih što su bolesni pa se ne mogu zaposliti, pokušavaju nam izbiti i ovu prašinu što imamo u džepovima...

 

Meni je njihov odvjetnik odgovorio na moj upit zašto ja nisam dobio ništa na pismeno kući nekakvu opomenu upit ili zašto me nisu zvali na mobitel, on mi je na to odgovorio da su meni iz IVORE šavali sms poruke!? naravno ja niti jednu poruku od njih nisam primio...

 

Dali je netko od vas pisao prigovor i što ste postigli u svezi ove zavrzlame sa IVOROM???

 

Možete tu napisati li me kontaktirati na meil urbanst23@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Evo da obavijestim da je trakavica konačno gotova, Ivora je naravno odustala od tužbe kad su vidjeli da idem do kraja i tražim grafološko vještačenje. Opravdanje im je da su izgubili ugovor, ali istina je drugačija. Htjeli su pošto poto postići nekakvu nagodbu, nudili su je više puta, ali sam znao kako će na kraju ispasti jer ugovor nikad nisam ni potpisao. Platili su sudske troškove i odluka suda je postala pravomoćna prije 2 tjedna. Sad slijedi prijava DORH-u za lažiranje potpisa i nadam se da će neki medij objaviti čime se oni zapravo bave. Ako kome treba bilo kakav savjet neka mi se slobodno javi u pp.

Pozdrav ekipa!

 

I ja sam novi slučaj prevare od Ivore. Kako me već 2011. zanimao odlazak iz Hr pošto sam informatičar i imam već neke certifikate, ali samo na Hr, otišao sam u Ivoru Zadar raspitat se za te njihove međunarodne certifikate. Na dolasku tamo voditelj mi je izreklamirao jedan tečaj Clait, rekao da ima oko 150 sati (traje oko 3-4 mjeseca), turnuo upitnik i skenirao osobnu. Nakon toga me 06.05.2011. kontaktirao mailom i dao pdf o tom programu da nešto više saznam. Program mi je bio apsolutno bezvezan i odlučio sam se za polaganje Microsoft certifikata u drugim školama. Od tad do prije tri dana 07.04.2015., kad mi je došao prijedlog za ovrhu (10.750,00 kn + oko 2700 kn odvjetničkih troškova) na kućnu adresu, me nitko nikad s njihove strane nije kontaktirao. Čim su mi roditelji javili za tu plavu kuvertu kontaktirao sam Ivoru, gdje oni tvrde da sam ja potpisao ugovor i da bez obzira što ga nisam konzumirao oni mogu meni naplatit ovrhu kad god oni žele. Odmah sam tražio da mi pošalje taj ugovor, pošto znam da ga nisam potpisao i nikad nisam dobio u ruke. Dobio sam ga u ubrzo mailom i gle tamo meni sličan potpis na običnom lihvarskom ugovoru. Taj potpis je ili krivotvoren ili ubačen photoshopom, jer drugačijeg objašnjenja nemam. Nadalje u ugovoru piše još da tečaj traje 40 sati (voditelj rekao oko 150) i da će me kontaktirati na broj mobitela, a da bi program otprilike započeo u 10. mjesecu. Nema teorije da bi potpisao ugovor u 5. mjesecu za program koji bi se trebao održati otprilike u 10. mjesecu, a u članku 2. piše da se ugovor može otkazati pismenim putem samo u prvih 7 dana. Pa oni na taj način mogu varati i varaju ljude kako žele. Npr. Kažu ti da će biti neki tečaj za mjesec, dva, potpišite ugovor molim vas da skupimo očekivani broj kandidata, tečaj se nikad ne održi i nakon tri godine kad nemate više pravo na konzumiranje ugovora, bubnu vam ovrhu i platite sve kao da ste pohađali i završili tečaj. Napomenuo bih da Ivore u Zadru nema već oko dvije godine (2013). Na ovrhu ću se naravno žaliti, ali je problem što je nadležnost suda u Varaždinu. Očito kad vidim sve vaše postove i što se meni dogodilo ta škola postoji radi reketarenja ljudi, a ne radi poučavanja. Pitanje i taj sud u Varaždinu i suci koji tamo rade u kakvom su dealu s njima... Ne namjeravam stati s ovime, nego mislim također dati u medije, valjda će konačno biti objavljeno nešto o lihvarskim učilištima za promjenu. Zato molim da mi se obrate svi na pp koji su se sudili s ovim lihvarima. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
evo da obavijestim da je trakavica konačno gotova, ivora je naravno odustala od tužbe kad su vidjeli da idem do kraja i tražim grafološko vještačenje. Opravdanje im je da su izgubili ugovor, ali istina je drugačija. Htjeli su pošto poto postići nekakvu nagodbu, nudili su je više puta, ali sam znao kako će na kraju ispasti jer ugovor nikad nisam ni potpisao. Platili su sudske troškove i odluka suda je postala pravomoćna prije 2 tjedna. Sad slijedi prijava dorh-u za lažiranje potpisa i nadam se da će neki medij objaviti čime se oni zapravo bave. Ako kome treba bilo kakav savjet neka mi se slobodno javi u pp.

 

evo menii prijatelju je silo za

ovrhu niti smo dobili znanje niti sate.. Vidim da se mnogi zale nego oceli bit ista od tih zalbi oceli tko pokrenit ista

 

Ažurirano

 

Pozdrav, jel se mozemo cuti ? u istom sam problemu?

TAKODER

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Ja također imam problem sa Ivorom. Naime, 2011. dok sam bio nezaposlen, dobio sam ponudu da upišem školu informatike sa odgodom plaćanja kad se zaposlim. kad sam već potpisao ugovor, oni su mi rekli kako je grupa za polaganje već formirana i dali su mi skriptu da sam to radim kod kuće i povremeno dolazim na praktični dio kod njih. Poslije toga, nekoliko puta sam dolazio do njih u poslovnicu u Slavonskom Brodu, međutim uvijek je bilo zaključano.
Ja to naravno nisam mogao učiti sam i jednostavno sam odustao i zaboravio na to. Onda su me nekoliko puta kontaktirali na mobitel i opominjali kako bi morao početi plaćati školovanje koje ja nikada nisam ni počeo. Valjda od straha od ovrhe, ja sam platio jednu ratu od 400kn i više nisam. Nakon toga me jedno vrijeme uopće nisu kontaktirali, da bi mi početkom 2016. preko javnog bilježnika iz Slavonskog Broda poslali ovrhu. Ja sam se na tu ovrhu žalio (naveo sam da školu nikada nisam pohađao i da nikada nisam dobio račun za školovanje) i slučaj je poslan na sud u Sl. Brodu.
Taj sud je u srpnju 2017. donio odluku da se stavlja izvan snage rješenje o ovrsi. Ivora se žalila na tu odluku jer u ugovoru stoji da je nadležan sud u Varaždinu,a ne ovaj u Sl. Brodu i prije nekoliko dana mi je stiglo rješenje da se sud u Sl. Brodu proglašava nenadležan i da će se predmet ustupiti Općinskom sudu u Varaždinu.
Sad više ne znam šta da radim i na šta da se žalim jer se bojim pristranosti suda u Varaždinu. 
Imam još par dana za žalbu, pa ako ima tko kakav savjet da mi se javi. 
Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija