Jump to content

naknada parničnih troškova - žalba - HITNO


andrej1

Preporučene objave

Izgubio sam sudski spor pred trgovačkim sudom odricanjem od tužbenog zahtjeva. Nakon presude, dobio sam rješenje kojim se nalaže da tuženiku platim određenu svotu kao parnični trošak. U tu svotu je uračunat trošak odgovora na tužbu, trošak nekoliko podnesaka nastalih za vrijeme spora i trošak jednog podneska koji je nastao nakon što je presuda donesena. Ne znam točno što je bio sadržaj tog zadnjeg podneska, i spletom okolnosti ne mogu doći do tog podneska, a rok za žalbu mi ističe danas. Jedino što mi pada na pamet je da je taj podnesak zahtjev za naknadu parničnog troška, odnosno troškovnik. Zanima me da li je to po zakonu da se i i taj zahtjev od mene naplati, s obzirom da sam ovdje

http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/Troskovi%20postupka%20-%20parnicni%20troskovi.pdf

pročitao da "Za sastavljanje troškovnika ne može se tražiti trošak". Zanima me da li je to OK obračunato ili da se žalim. Također me zanima da li bi ova žalba na rješenje, osim što ću morati platiti pristojbu na žalbu, mogla izazvati i neke druge troškove, ako mi se žalba ne uvaži (npr. odgovor na žalbu suprotne strane koji bi me dodatno koštao i slično)

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija