Jump to content

Ocjena preostale radne sposobnosti-molim pomoć


petar2013

Preporučene objave

Pozdrav svima,

nedavno sam bio na Ocjeni preostale radne sposobnosti, tj. poslan sam od strane doktora Opće medicine a po preporuci psihijatra, neurologa i psihologa, koji su naveli u dokumentaciji da sam trajno nesposoban za rad i da predlažu Opću nesposobnost za rad.

 

Imam riješeno HRVI 30% trajno, još poodavno, te podosta civilnih bolesti koje su u međuvremenu nastale, i koje su na žalost neizlječive.

 

Vještak na komisiji mi je odmah rekao da ništa od toga, nemam uvjete radnog staža, pa slijedi moje pitanje:

Ako je ispred sebe imao dokumenat iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da sam skoro čitavo vrijeme od kraja rata vođen kao nezaposlena osoba, kojoj nisu ni nudili posao jer me vode kao bolesnu osobu, zašto to nije uzeo u obzir?

 

Da li uopće još vrijedi ovaj zakon:

Hrvatski branitelj kod kojega je nastao trajni gubitak radne sposobnosti ili profesionalna nesposobnost za rad kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivenih u obrani suvereniteta RH, stječe pravo na invalidsku mirovinu bez obzira na dužinu mirovinskog staža, sukladno odredbi članka 52. Zakona o mirovinskom osiguranju ("Narodne novine", broj 102/98, 127/00, 59/01, 109/01, 147/02, 117/03, 30/04, 177/04 i 92/05), a u svezi s odredbom čl. 76. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine", broj 94/01, 122/02, 17/04 i 48/04), odnosno sada odredbe čl. 15. novog Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine", broj 174/04 i 92/05).

 

Dalje, vještak uopće nije htio preuzeti novu specijalističku liječničku dokumentaciju, koja potvrđuje bolesti (uredno ovjerena od strane liječnika Opće prakse), a u pozivu piše da ponesem istu ako je imam.

Da li je to morao preuzeti?

 

Pošto sam u međuvremenu dobio dijagnozu F43.1 (danu od Sudskog vještaka psihijatra, potvrđenu od 2 psihologa i neurologa, gdje se navodi da mi je bolest uzrokovana kao posljedica učešća u DR i da je kronična), papiri se nalaze u predanoj dokumentaciji, ovjereni od liječnika Opće prakse, Vještak na Ocjeni mi je rekao da to ne uzima u obzir jer to nije potvrđena bolest. Napominjem da nikada nisam sam tražio tu dijagnozu, nego sam stjecajem okolnosti poslan na Sudsko vještačenje kod psihijatra, koji mi je (čak i na moju zamolbu da mi to ne piše) naveo da imam F43.1 kronični, te me uputio na vještačenje kod 2 psihologa i neurologa koji su potvrdili isto.

Od koga još moram potvrditi tu bolest da bi je prihvatili na Ocjeni preostale radne sposobnosti?

 

Da li mi se upće vrijedi žaliti na Rješenje (čiji ishod eto znam unaprijed)?

 

Zahvaljujem Vam se na svakoj pomoći i prijedlogu što mi je činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani petar2013,

 

Na žalost ne mogu vam pomoć, ali vam želim skrenut pozornost na devijacije kroz koje kao i mnogi prolazite. Nije ova država krojena po mjeri malog čovjeka, naprotiv ona je vama maćeha, dok je majka onima koji su bili udaljeni iz iste za vrijeme njezina stvaranja ili pak jako blizu strateškim tijelima kako od ničega napraviti besramno veliko bogatstvo.

Sve što ste napisali u imalo uređenom sustavu bi trebalo biti prioritet, no kod nas je to ipak malo drugačije. Ono što je vrijedilo do jučer danas više ne vrijedi, i za vaš problem nikoga nije briga.

 

Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mi se upće vrijedi žaliti na Rješenje (čiji ishod eto znam unaprijed)?

 

Neke si stvari izostavio. Neću ih nabrajati taksativno ali se dovoljno dugo zadrži na forumu idućih tjedana i mislim da ćeš dobiti dovoljno upotrebljivih podataka. Pretpostavljam da si bio u Područnoj službi HZMO-a gdje te je vještak ,kako kažeš "otpilio". Gdje si se do sada liječio jer si ovdje napisao samo da su ti dijagnozu dali sudski vještak, dva psihologa i neurolog. Ni psiholog ,a pogotovo neurolog ti ne može verificirati dijagnozu "f" nego se uzima u obzir tijek liječenja kod odabranog psihijatra ( nisi naveo ni da koristiš terapiju i koju)te mišljenje Referentnog centra za psihotraumu. Za ostale bolesti ne znam. Toliko za sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala hasko na odgovoru.

To mi je i najbitnije da me netko uputi, tko je već sve prošao.

 

Tako je, bio sam u Područnoj službi.

 

Liječio sam se u više bolnica (govorim o svim bolestima), te jedna izuzetno teška operacija koja je bila potrebna (o tome mi je ovisio život), ali od koje je nastupila gluhoća 100% na jedno uho i 40% na drugo, te ozlijeđen centar za ravnotežu.

Inače sam, na žalost, čest gost na neurologiji uslijed oštećenja mozga, gdje odležim po 7-10 dana uz terapije i otpuste me kući.

 

Liječen (tj. išao sam samo redovito na preglede, ai sada idem) sam kod dva psihijatra u svezi F dijagnoze. Od terapije uzimam samo Normabel, psihijatri su utvrdili da mi drugi lijekovi nisu potrebni za sada i da mi je to dovoljno, 2-3 tablete na dan uz 2-3 Zaldiara zbog čestih glavobolja i bolova u vratu.

 

Molim te pojasni mi ovo za Referentni centar za psihotraumu? Bio sam na testovima i promatranju u Popovači i odande također imam mišljenje koje potvrđuje da je u pitanju kronični F43.1. Tamo me je uputio psihijatar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu svakako uloži ako nije kasno. Pa vidi , terapija samo Normabelom mi nekako ne štima na ovu dijagnozu f 43.1, Zaldiar (Zaracet) je vrlo "popularna tableta" kod nas za raznorazne bolove ( moja žena radi u pekari i redovito smaže dnevno par komada) jer ima i blagi sedativni učinak. Što se tiče upale srednjeg uha (vestibularni neuronitis) tu si vjerojatno dobio tablete Betaserc za piti ali s obzirom da ih moraš platiti ,a one nisu jeftine i ti ne radiš pretpostavljam da ih ni ne piješ. Referentni centar je Klinika za psihotraumu uzrokovanu stresom i nalazi se u bolnici "Dubrava" u Zagrebu, njih kontaktiraj. Ne znam (nisi napisao) iz kojega si kraja Hrvatske jer konkretno u SB-u ima odvjetnik koji radi za branielje i tumači im prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu svakako uloži ako nije kasno. Pa vidi , terapija samo Normabelom mi nekako ne štima na ovu dijagnozu f 43.1, Zaldiar (Zaracet) je vrlo "popularna tableta" kod nas za raznorazne bolove ( moja žena radi u pekari i redovito smaže dnevno par komada) jer ima i blagi sedativni učinak. Što se tiče upale srednjeg uha (vestibularni neuronitis) tu si vjerojatno dobio tablete Betaserc za piti ali s obzirom da ih moraš platiti ,a one nisu jeftine i ti ne radiš pretpostavljam da ih ni ne piješ. Referentni centar je Klinika za psihotraumu uzrokovanu stresom i nalazi se u bolnici "Dubrava" u Zagrebu, njih kontaktiraj. Ne znam (nisi napisao) iz kojega si kraja Hrvatske jer konkretno u SB-u ima odvjetnik koji radi za branielje i tumači im prava.

 

Hvala hasko još jedanput.

Ja sam svagdje molio da ostanem samo na Normabelima, jer problem je što pijem zbog ostalih bolesti još svaki dan 12 vrsta lijekova i shvatio sam da mi je u zadnje vrijeme stanje pomalo loše i od lijekova. Valjda jedni druge "ruše".

Težina mi je pala sa 65 kg na 58 kg, što je na moju visinu od 178 cm malo previše.

 

Oprosti ali ti kao da si čitao moj karton :-)

Pijem između ostalog i Urutal (baš tu supstancu sadrži što si naveo, bar mi se tako čini), skup je ko vrag. Uspio sam preko slučajnog poznanika dobiti na poklon iz Srbije 5 kutija po 100 komada, e sad, ja bih trebao piti 2 na dan, onda tek djeluju kako treba, ali ja da razvučem tih 5 kutija pio sam samo 1 na dan, i evo ostalo mi još 4 tablete, sad dalje ne znam što ću, preskupe su mi, ne mogu ih ovdje kupiti jer su oko 500 ili više kuna, a da bude smješno da smješnije ne može, u Srbiji te iste tablete od Belupa iz Koprivnice koštaju 50 Kn kutija. Ne želim više toga čovjeka (za mene je prijatelj jer nije htio uzeti lipe za 5 kutija lijekova a zna da sam HRVI a on je Srbin) iz Srbije moliti da mi opet nabavi jer ne želi uzeti novac, a meni je to neugodno, jer i on sam krpa kraj s krajem. Bez tih tableta padam u nesvijest po nekoliko puta na dan.

Ta bolest u svezi srednjeg uha je posljedica detonacije u zatvorenom prostoru (na HRVI invalidskoj su "izgubili" dokumentaciju, a ja budala dao originale). Ali sad sam naknadno uspio pronaći po bolnicama opet originale, ali to mi ionako ništa ne vrijedi jer tablete moram plaćati, a ne znam i da li mogu naknadno na ponovnu ocjenu HRVI. Prije rata nisam nikada imao problema sa uhom, što je i vidljivo u mom medicinskom kartonu, a i u Zagrebu jer sam tamo išao na pregled pri prijamu u policiju, gdje mi je sluh bio savršen.

Ne radim na žalost nigdje, jer ne mogu zbog tih padova u nesvijest i masu drugih problema, naročito ujutro dok tablete ne počnu djelovati, tako eto da ne mogu ni proklete tablete kupiti od te invalidnine od famoznih 229 Kn, a što mi je jedini prihod.

 

Molim te ako znaš, ako bi se javio u Dubravu, da li bi morao tamo ostati duže na promatranju? Jer problem mi je što ja, kakvo god mi je stanje brinem o bolesnoj majci, supruga mi ne radi, također je bolesna i u biti ja brinem za sve u kući.

 

Još se nisam žalio, jer nisam ni dobio Rješenje. Naveo sam već, pošto mi je Vještak odmah rekao da ništa od toga, da znam završnicu toga Rješenja. Znači vremena imam za pisanje Žalbe.

 

Javiću ti privatnom porukom od kud sam.

 

Još jednom zahvaljujem, za mene je to od velike pomoći.

 

Nemojte me krivo shvatiti, ali ne tražim ništa od ove države što mi ne pripada, niti ću tražiti. Ništa nisam iskoristio od "prava", nisam primao nikakve naknade, nisam zemlju uzeo kad su dijelili, čak mi djeca ni besplatne knjige nisu dobila, a kamoli što drugo da sam uzeo ili dobio.

HRVI sam već izuzetno dugo i dok god sam mogao ponešto raditi ja sam radio koliko je bilo u mojoj moći i time prehranjivao obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš status HRVI i imaš pravo podnijeti zahtjev za novu ocijenu invalidnosti .

prikupi i one "izgubljene" nalaze i sa novijim nalazima ih predaj u državnu upravu,Odjel za branitelje i podnesi zahtjev za novu ocijenu invalidnosti.

u Odjelu za branitelje možeš tražiti uvid u spis da bi se uvjerio dali je stvarno izgubljena medicinska dokumantacija.

 

predpostavljam da si invalidnost imao barem od 1996.

zašto po tada važečem ZOPHBDR nisi tražio procijenu radne sposobnosti .

i sa smanjenom radnom sposiobnosti kao nezaposleni HRVI bi primao naknadu plaće od HZMO

prevođenjem bi bio preveden u mirovinu (radno nesposoban)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš status HRVI i imaš pravo podnijeti zahtjev za novu ocijenu invalidnosti .

prikupi i one "izgubljene" nalaze i sa novijim nalazima ih predaj u državnu upravu,Odjel za branitelje i podnesi zahtjev za novu ocijenu invalidnosti.

 

Hvala lijepo bovu na informaciji.

Molim samo još info, dali moram opet prikupiti svu onu dokumentaciju kao i prvi put ili samo zahtjev i novu liječničku dokumentaciju predati u Odjelu za branitelje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da si dodao tekst.

Nisam znao za to, a iskreno, mogao sam tada ponešto raditi i zaraditi pa nisam ni želio tražiti mirovinu niti bilo što drugo.

Iskreno, zbog svih mojih prijatelja koji su 100% invalidi, bilo me je sram tražiti bilo što dok god sam mogao raditi. Nisam se mogao zaposliti, jer gdje god su čuli u kakvom sam zdravstvenom stanju nisu me htjeli zaposliti, ali sam se snalazio na sve načine da nekako zaradim za sebe i obitelj. Na žalost, evo vrijeme i zdravlje čine svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napravi uvid u spis.

predaj svu medicinsku dokumantaciju koju posjeduješ a ista se ne nalazi u spisu(kopije ne originale)

medicinska dokumentacija je potrebna radi uvida u tjek liječenja i vrijeme nastanka povrede ,bolesti .

PTSP je bolest ali se tretira kao povreda ako je nastala u svezi Domovinskog rata, kako je to naveo i sudski vještak.

bitan je nalaz sudskog vještaka (original čuvaj) ako dođe do upravnog spora pred Uperavnim sudom .

ako posjeduješ nalaze od liječničkog pregleda, od prije prstupanja u policiju, prilož ih.

kao i nalaze iz kojih se vidi kada je došlo do povrede srednjeg uha i tjek lijećenja.

 

pokušaj doći do potvrde o stradavanju ili prijavi o stradavanju na radu, koja je trebala biti učinjena nakon stradavanja od detonacije i povrede srednjeg uha.

iz nalaza bi se trebao vidjeti kad je nastala povreda i tjek liječenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru bovu.

Da, u svoj dokumentaciji mi stoji da je PTSP posljedica učešća u ratu. Tako je i sudski vještak naveo.

Svu ovu dokumentaciju u svezi povrede uha imam sada originale. U par nalaza iz ratnog doba čak i piše da je nastala ozljeda uslijed detonacije u zatvorenom prostoru, navodi se mjesto, vrijeme i ozljeda.

Ovaj put ću predati kopije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, nemam nalaze liječničkog pregleda kad sam bio na pregledu za rad u policiji. Ne znam da li bi to u Zagrebu htjeli izdati gdje smo išli na pregled za posao.

Tijek liječenja također imam, sve originale, kao i od operacije glave.

Da li ovu potvrdu o stradavanju moram zatražiti u policiji (bio sam djelatna osoba)?

Ne znam da li ta potvrda uopće postoji jer mi je prvu pomoć pružio doktor iz specijalne policije, kada su se probili do nas, jer je grad bio u cijelosti zauzet od strane četnika.

Da li tu potvrdu može napisati zapovjednik policijske postaje, bio je prisutan sa nama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre,nazovi ovaj broj:01 3658-011.To je gospođa Brekalo iz centra za psihosocijalnu pomoć braniteljima Zagreb,Park Stara Trešnjevka 4.Objasni joj situaciju,zamoli da te spoji sa Dr.Soža,možda da ih i posjetiš osobno ako si u stanju,izuzetno ljubazni ljudi,meni su puno pomogli,sigurno će te uputiti koja su tvoja prava.Probaj,nemaš što izgubiti,a puno možeš saznati.Nisam siguran 100%,ali mislim da kao HRVI i sa PTSP priznatim kao ratna posljedica imaš pravo na posebnu zdrastvenu skrb,gdje kada kupuješ lijekove,račune prilažeš i vrača ti se novac.Sve se možeš raspitati kod tog Dr.Sože,čini mi se da mu je ime Tonči ali sam to zaboravio.

I bovu ti je dosta toga objasnio,samo moraš biti uporan,za potvrde,nekada su mogli zapovijednici pisati,s tim da su se ovjeravale kod javnog bilježnika,ali danas ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre,nazovi ovaj broj:01 3658-011.To je gospođa Brekalo iz centra za psihosocijalnu pomoć braniteljima Zagreb,Park Stara Trešnjevka 4.Objasni joj situaciju,zamoli da te spoji sa Dr.Soža,možda da ih i posjetiš osobno ako si u stanju,izuzetno ljubazni ljudi,meni su puno pomogli,sigurno će te uputiti koja su tvoja prava.Probaj,nemaš što izgubiti,a puno možeš saznati.Nisam siguran 100%,ali mislim da kao HRVI i sa PTSP priznatim kao ratna posljedica imaš pravo na posebnu zdrastvenu skrb,gdje kada kupuješ lijekove,račune prilažeš i vrača ti se novac.Sve se možeš raspitati kod tog Dr.Sože,čini mi se da mu je ime Tonči ali sam to zaboravio.

I bovu ti je dosta toga objasnio,samo moraš biti uporan,za potvrde,nekada su mogli zapovijednici pisati,s tim da su se ovjeravale kod javnog bilježnika,ali danas ne znam.

 

Hvala lijepo dewill na informacijama. Učinit ću to u svakom slučaju i sve se raspitati. Ako budem mogao i ako bude potrebno otići ću i direktno kod nje.

Raspitaću se i da li vrijedi još ovo da može zapovjednik napisati i da ovjerim kod javnog bilježnika.

Jer, ratni put kad sam vadio za HRVI komisiju je bio sa 7 stranica A4, a sada za ocjenu preostale radne sposobnosti ima svega 3 rečenice.

 

A što mi drugo i preostaje nego biti uporan i pisati žalbe i molbe. Jer vidim kako se svi odnose prema HRVI, ne računam tu sebe nego moje kolege koji su u još težim situacijama i zdravstveno i materijalno.

 

Hvala ti puno na informaciji i svako dobro tebi i obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam digao sve uputnice ponovno za preglede, psihijatar, psiholog, neurolog i ortoped, pa da imam za svaki slučaj svježe nalaze i da mogu to krenuti rješavati.

Bez vaših naputaka mislim da se ne bi pomakao sa mrtve točke.

 

Još samo pitanje u svezi radnog staža, ako tko zna. Da li kao HRVI moram imati radni staž da bih ispunio uvjete za Ocjenu preostale radne sposobnosti?

Ako je tko upućen bio bih zahvalan na odgovoru.

 

Hvala svima na izuzetno dobroj pomoći u svezi rješavanja moga problema. Evo za kratko vrijeme sam saznao više informacija nego za 2-3 godine koliko pokušavam doći do pametnih informacija.

 

Svako dobro vama i vašim obiteljima i da vas zdravlje posluži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=72

 

trebao si ocijenu radne sposobnosti tražiti ranije (do 2000.godine)

po tada važečem ZOPHBDR mogao si podnijeti zahtjev za ocijenu radne sposobnosti i dobiti naknadu plaće . novim zakonom su svo koji imaju umanjenu radnu sposobnost prevedeni u mirovinu i to kao radno nesposobni.

 

puno je branitelja mislilo meni nije ništa,nisam stradao kao neki,

i bili ih je sramota (zbog ranjenih i bez djelova organa) tražiti svoja prava a bili su pokretni, koliko toliko radno sposobni.

ali vrijeme čini svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=72

 

trebao si ocijenu radne sposobnosti tražiti ranije (do 2000.godine)

po tada važečem ZOPHBDR mogao si podnijeti zahtjev za ocijenu radne sposobnosti i dobiti naknadu plaće . novim zakonom su svo koji imaju umanjenu radnu sposobnost prevedeni u mirovinu i to kao radno nesposobni.

 

puno je branitelja mislilo meni nije ništa,nisam stradao kao neki,

i bili ih je sramota (zbog ranjenih i bez djelova organa) tražiti svoja prava a bili su pokretni, koliko toliko radno sposobni.

ali vrijeme čini svoje.

 

 

Mislim da je pitao o preostaloj radnoj sposobnosti. Možeš biti radno nesposoban od rođenja. Ne znam , provjeriti ću ali mislim da ima pravo na procjenu radne sposobnosti. Nije to nužno odmah mirovina ali mora vidjeti rješenje i mišljenje vještaka o svom trenutnom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam opet na pomoći. Vidim da u tom zakonu iz mirovinskog postoji stavka, ako sam ozlijeđen na radu (što i jesam)...pa bi to onda bilo da ne trebam dovoljan radni staž koji oni traže.

čekati ću sada to Rješenje pa ću vidjeti što će napisati.

A polako sam pokrenuo sve stvari što ste preporučili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo kako mi je i rečeno odmah na Ocjeni preostale radne sposobnosti, nema šanse da kod mene postoji invalidnost.

Ali, nisu me otpilili po nedostatku radnog staža (što mi je vještak obećao na Ocjeni) nego po čl. 34. ZOMO-a., tj. "zbog toga što kod osiguranika ne postoji trajni gubitak sposobnosti za rad, a ne postoji ni trajno smanjenje radne sposobnosti za više od polovine prema tjelesno i psihički zdravom osiguraniku iste ili slične naobrazbe ili sposobnosti".

 

Pošto imam 15 dana roko žalbe, molio bih vas pomoć oko sastavljanja žalbe. Može i na privatne poruke ili email.

 

Zahvaljujem se unaprijed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba svakako. I svu onu dokumentaciju koju si naveo kao i ono rješenje što si naveo na PM. Nađi u blizini nekoga nabrijanijeg za žalbu kako bi bila sastavljena kako treba. Pod "mus" traži ratnog zapovjednika koji će ti napisati ratni put kao i okolnosti stradavanja i to neka ti ON ovjeri kod bilježnika (naravno ti plaćaš). Probaj naći dobru tetu u Uredu državne uprave zaduženu za branitelje koja će te uputiti šta sve još trebaš , a ne bi bilo loše kada bi ti tamo napravili i žalbu. Ne budi lijen , dosađuj ako treba , nemaš se čega stidit. Oni koji bi ti trebali omogućiti uvjete za normalan život se ne stide. I još nešto nemoj zaboravit : " Dite dok ne zaplače-nema sise"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate OK dijagnoze,papire od liječnika nema veze koliko imate radnog staža,i ja sam relativno mlad otišao u mirovinu i sa malo radnog staža,po onome što vidim i čujem svaki dan kronični PTSP je dovoljan za mirovinu al to je izgleda kako za koga,bem ti državu ,kada ovo čitam ludilo me hvata,ljudi samo uporno,oni odbiju vi žalbu i nebi vam preporučio žalbu na vrhovni sud jer se riješenje dugo čeka a vrhovni samo potvrdi prijašnja riješenja,nego žalbe na riješenja od invalidske,samo uporno i ja sam imao raznoraznih problema,prijetnji otkazom itd. pa sam na kraju dobio profesionalnu nesposobnost,neznam gdje živite meni su žalbe pisali u udruzi liječenih od PTSP-a i ako nisam njihov član,svaka im čast

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala hasko i dalmatino-39 na pojašnjenjima.

Da, sad vidim da je radni staž nebitan, a vještak na komisiji mi je upono tvrdio da nisam trebao ni dolaziti jer ne ispunjavam uvjete o radnom stažu i da mi zbog toga bude riješio negativno. I valjda poslije kad je ipak malo, naknadno, prolistao papire (jer je bio totalno neupućen u predmet, čak se iznenadio kad sam rekao da imam riješen status HRVI-a trajno još poodavno, a sve je imao u spisima) uvidio stvar pa mi je napisao rješenje kao što sam napisao. I sad se u rješenju nigdje ne spominje da ne ispunjavam uvjete o radnom stažu ili slično, nego samo ova rečenica koju sam napisao u prošlom postu.

Ni meni uzgred nije jasno ovo za PTSP da ga nisu priznali, a da bude još gore i tragikomičnije za mene, dijagnoza PTSP mi se nalazi na 5 mjestu bolesti po težini.

U novim specijalističkim nalazima koje sam htio predati vještaku je potvrđena jedna stara bolest, koja je na žalost od zadnjeg pregleda jako uznapredovala, i jedna nova bolest.

 

Sutra krećem u potragu da mi netko sastavi korektno žalbu. Imam vremena 15 dana pa se nadam da će biti sve OK.

Usput sam počeo i rješavati još neke stvari vezane za ponovnu ocjenu HRVI.

 

Ja vam se zahvaljujem na potpori i pomoći. Nadam se da ću i ja jednog dana nekome ovdje ili bilo gdje drugdje moći pomoći da riješi probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U međuvremenu predao Žalbu na Rješenje mirovinskog.

Zna li tko koliko se sad čeka? Područni ured mi je poslao pismo u kojem stoji da su proslijedili Žalbu u Zagreb 10.02.

 

Bio sam ponovno na psihijatarskom pregledu, treći psihijatar, koji mi je također potvrdio PTSP, i dodao novi lijek uz Normabel i Zaldiar. Lijek se zove Mirzaten 30 mg, da pijem pola tablete navečer (rekao je da zbog moje mršavosti i stanja bi cijela tableta bila previše).

Da li tko od vas pije taj lijek? Smijem li voziti auto? Psihijatar mi je objasnio da smijem voziti auto sa tim lijekom, ali ipak me još i vaša iskustva zanimaju.

Jer, kombinacija Zaldiara 3x dnevno, Normabela 3x dnevno i sad pola Mirzatena, uz još desetak drugih lijekova (za čir na želudcu, centar za ravnotežu i još druge bolesti) mi nekako ne ide uz vožnju auta.

 

Nalaz od psihijatra sam ovjerio kod liječnika opće prakse.

Da li da to pošaljem u Zagreb gdje sam i Žalbu poslao ili možda Područnom uredu?

Uskoro za koji dan sam naručen i kod psihologa, pa bih i to priložio.

 

U Žalbi sam zahtjevao da me pozovu osobno u Zagreb. Da li to inače rade?

 

Masa pitanja, pa vas molim da imate razumjevanja, jer sve mi ide naopako.

 

Zahvaljujem vam se unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upozorio bih te na Mirzaten! Ako je to Mirzaten Q-tab koji se ne piju nego rastapaju u ustima onda se jako pazi ako noću ustajes radi potrebe za wc-om ili nečim drugim. Ja sam taj lijek prvi put poceo uzimati pred dvije godine kad sam bio u bolinici (u kombinaciji sa još nekim lijekovima koje sam do tad pio). Prvu noć kad sam ga uzeo i zaspao, probudila me potreba za mokrenjem. Pošao sam u wc i teturao hodnikom kao pijan. Nisam imao nikakog osjećaja za ravnotežu. Nakon nekoliko metara sam se srušio i tu me u polusvijeti našla dežurna sestra i nekako sam uz njenu pomoć došao do sobe.

 

Drugi dan sam prošao sve pretrage od slikanja mozga do šta ja znam čega. Ništa nisu našli i ja sam izrazio sumnju da je to od tog Mirzatena. Onda mi je doktor smanjio dozu na pola ali ga nije htio isključiti iz terapije. I pijem ga od tada ali se pazim. Ako se nocu probudim i moram poći na wc onda prvo malo sjedim na krevetu da dođem k sebi i da se potpuno razbudim, a onda polako korak po korak do wc-a i nazad. Često mi se pri tom zavrti u glavi ali nekako izdržim. Najvažnije je da mi je nestao strah od tih noćnih ustajanja jer dok je on bio prisutan onda sam pišao u onu gusku jer se nisam usudio dignuti i otići do wc-a.

 

Ali sa druge strane Mirzaten je vrlo dobar lijek i ujutro se budim bez glavobolje i puno bolje raspoložen nego prije. On djeluje pozitivno na mene skoro cijeli dan jer ima produženo djelovanje. Da nije te nuspojave bio bi idealan lijek. Eto to je moj doživljaj sa Mirzatenom pa ti sad vidi kako ćeš. Možda bi ga za početak trebao uzeti samo 1/4 umjesto polovine. Odluči sam to je najbolje.

 

Dodao bih još da se taj lijek uzima samo navečer tako da do jutra njegovo djelovanje oslabi. Mislim da ti ne bi smetao kod vožnje jer i ja vozim, a imam i čir na želucu i nisam osjetio nikakve smetnje sa te strane od kad ga uzimam.

 

Pozz :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U međuvremenu predao Žalbu na Rješenje mirovinskog.

Zna li tko koliko se sad čeka? Područni ured mi je poslao pismo u kojem stoji da su proslijedili Žalbu u Zagreb 10.02.

 

 

Da li tko od vas pije taj lijek? Smijem li voziti auto?

Zahvaljujem vam se unaprijed.

 

Žalba se rješava u roku od 3 do 9 mjeseci, ako ti bude riješeno prije tog roka to je čudo jedno.

 

Što se tiče ovog drugog pitanja, tu ti je odgovor na kutiji istih tableta ili u uputstvima istih na onom papiriću u kutiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na pojašnjenjima u svezi lijeka.

Ove se tablete piju. Uzeću ja onda manju dozu ipak, težak sam svega 56 kg. A problem je kod mene baš centar za ravnotežu, pijem tablete za to, jer je oštećen. A baš me ide sve...

 

Ostaju i dalje ostala pitanja otvorena...

 

Slušaj Petre. Ima nas ovdje koji smo također bili nebrižni prema sebi kada je bilo vrijeme za brzo rješavanje statusa . Ja sam otišao na bolovanje 2005. g. da bi tek sada dobio " opću ". Dug je to i mukotrpan put i nije svačiji u dlaku isti pa tako i ti gledaj kako ćeš iskoristiti savjete ovdje dobivene i iskustvo koje prolaziš da bi došao do cilja. U svim tim ustanovama koje moraš obilaziti sjede ljudi koji možda situaciju vide drukčije od tebe-prilagodi se. Meni je jednom na plp za opću nesposobnost vještačila doktorica koja je pukla ko sijalica da sam ja nju morao tješiti ali nisam odustao i ipak sam kad-tad došao na svoje. A što se tiče liječenja, pa ne možeš otići doktoru i odbijati terapiju koju ti prepisuje . Hoćeš li ti to piti,cuclati , mazati ili baciti, to je tvoja stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što se tiče liječenja, pa ne možeš otići doktoru i odbijati terapiju koju ti prepisuje . Hoćeš li ti to piti,cuclati , mazati ili baciti, to je tvoja stvar.

Slušaj Petre,

Ja imam super odnos sa svojom psihičkom, ako mi neka terapija odgovara ili ne odgovara mi se lako dogovorimo oko toga.

 

Tako i ti ako ti nešto ne odgovara, primjetiš da imaš neke loše nuspojave, da ti više šteti nego koristi reci to svom doktoru.

 

A i ovo što ti j hasko napisao stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počeo sam piti Mirtazen, nisam se budio po noći. Prvo sam probao kao što je psihijatar i rekao, pola tablete. Ujutro sam se malo kasnije probudio nego inače. Manje me kralježnica boli, bar da tako i ostane. Jedino sam malo bio čitav dan pospan. Možda je to tako na početku. Za sada nisam osjetio neke nuspojave lijeka, iako pijem ujutro jos desetak tableta raznih.

Ovaj sada psihijatar je čisto u redu, razumije problematiku i zna postaviti pravo pitanje.

Rekao mi je da nema problema za daljnje liječenje i uputnice i da će pomoći koliko on može i što mu struka dozvoljava. Čudom se čudio kad je vidio verificirane moje dijagnoze da su me odbili na vještačenju, kaže da to do sad nije doživio.

Najzad da neko ima razumijevanja za naše probleme.

 

Hasko, to je istina, uvjek sam gledao druge, a na sebe najmanje pazio. Dobro, bili su u gorim i financijskim i zdravstvenim problemima, i tada nisam razmišljao o tome da će i kod mene sa godinama biti sve gore.

Sad i sam vidim da polako i psihički odlazim, ne samo fizički. Od velike ekipe prijatelja još nas je jako malo među živima, neki odoše od bolesti i ranjavanja a neki, nažalost, sami presudili.

 

U zadnje vrijeme čitam sve postove ovdje i malo si olakšavam sve. Jer kad čovjek vidi da nije jedini sa problemima, neznam kako da se izrazim ali lakše mi je odmah. I dok mi netko odgovori bilo sa savjetom bilo sa podrškom puno, puno je lakše, odu misli sa loših stvari.

 

Hvala vam beskonačno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocjena preostale radne sposobnosti

 

 

Ako ste otišli u invalidsku braniteljsku mirovinu (pogotovo ako se radi o općoj nesposobnsti za rad), ne vidim razlog za raspravu - ali hajmo i o tome raspravljati, tj. o ocjeni preostale radne sposobnosti.

 

Ako ste dobili Opću nesposobnost za rad, preostala radna sposobnost je nikakva - nula (okruglo - nula).

 

Ako imate profesionalnu nesposobnost za posao, znači da nešto i možete raditi uz određene uvjete, plaćanje poreza državi itd........

 

Ako vam je i preostalo malo radne sposobnosti, to ne znači da će da vas poslodavac zaposliti (iako imate prednost pri zapošljavanju) jer danas se traže mladi i sposobni, ambiciozni ljudi koji neće prigovarati zbog uvjeta na poslu i hvaliti se svojim sudjelovanjem u Domovinskom ratu.

 

Na žalost (nije niti meni drago što ovo pišem) ali zaboravite "preostalu radnu sposobnost" jer će posodavac zaposliti mlade i ambiciozne ljude, a ne branitelja koji će "zabušavati" ili pričati priče o ratu i govoriti o svojoj bolesti.

 

Danas moraš raditi, nema milosti, budi sretan da je plaća redovna i radi sve ono što ti poslodavac zapovjedi.

 

Ili nemoj raditi pa napiši kritiku na ovaj moj osvrt.

 

Nema više milosti, stara vremena zaduživanja države su prošla, svijet je u recesiji - rekao bih i u depresiji, novaca nema, plaće kod nas odoše 3% dolje. Ingrid kaže da pipl must trust as............., a Linić će vjerojatno dobiti srčani ili moždani udar nakon što bude poslušao Ingrid - pa tko će nam vjerovati nakon to ovako savršenog engleskog - ni jaca nije imala tako prodoran engleski.

 

A, mogla je govoriti hrvatski....ali trust mi, aj andrstend vot aj spiking...

 

;-)

 

Evo u pripremi, pazi sad:

 

- Porez na imovinu

- Legalizacija objekata

- Rezanje dozvoljenih minusa

- Srezali plaće 3%

- Što je sljedeće, a nisam nabrojio gotovo ništa................ali možda braniteljske mirovine ???

- .......Popuni dalje........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocjena preostale radne sposobnosti

 

 

-

- Što je sljedeće, a nisam nabrojio gotovo ništa................ali možda braniteljske mirovine ???

- .......Popuni dalje........

 

Da se ne boje za svoje stolice i vlast oni bi to odmah napravili.

 

pazi ovo; seljaci se bune za sebe, nitko nije uz njih,

zaposleni za državu koji rade se bude radi rezanja plaća, opet sami,

hoće smanjiti minuse na jedne mjesečno primanje tu ima barem pola miliona ljudi koji će se buniti protiv toga jer im o tom minusu zavisi mjesečno preživljavanje....

ako dirnu u braniteljske mirovine to je još dodatnih namjanje 60,000 ljudi protiv Vlade + barem još po jedan građanin najmanje koji se također hrani od te mirovine to je onda barem još 120,000 ljudi protiv + seljaci + ovi zaposleni kojima režu 3 % bruto = pad Vlade u roku 2 dana ako se svi ujedine i izađu na ulice.

 

Tako da ne vjerujem da če dirati braniteljske mirovine a samim time jer su iste već dirane od strane HDZ -ove vlade - 10 %, a i ovo s čirilicom u Vukovaru isto nije dobro, sve to naša draga Vlada zna, zato se ne boj Mrljo jer bi oni sami sebi s time otpilili granu na kojoj sjede.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hasko, nisam još kontaktirao Dubravu. U ponedjeljak ću zvati. U međuvremenu imamo u obitelji teški slučaj bolesti pa jednostavno sam bio zaokupljen time. A i meni nije baš u zadnje vrijeme najbolje.

Neki dan na pregledu sam razgovarao sa psihijatrom i rekao je da nema problema za njegovu preporuku ako budem išao u Dubravu.

U ponedjeljak definitivno zovem Dubravu. Hvala što si me podsjetio.

 

Mrljavac, ja sam tek bio na Ocjeni preostale radne sposobnosti i u Područnom uredu su me srušili. Sad sam predao Žalbu koja je otišla u Zagreb. Inače imam status HRVI 30% trajno i masu civilnih bolesti, teških. Mirovinu nemam nikakvu. Zato sam možda i previše razvukao temu, jer me zanima što sad sa najnovijim liječničkim nalazima i da li će me zvati u Zagreb osobno jer sam ih to zamolio u Žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovi danas ponovo svog psihića i neka ti napiše preporuku za bolničko liječenje u " Dubravi ", zatim nazoveš Dubravu a oni će vjerojatno tražiti faksiranje te preporuke. Time si učinio 80% posla. Ne može isto vrijediti mišljenje sudskog vještaka u mirovinskom i nalaz Klinike za traume uzrokovane stresom u "Dubravi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovi danas ponovo svog psihića i neka ti napiše preporuku za bolničko liječenje u " Dubravi ", zatim nazoveš Dubravu a oni će vjerojatno tražiti faksiranje te preporuke. u "Dubravi".

 

Da, da nazovi ih i dogovori s njima. Ako ti je to prvi susret s njima prvo češ ići kod njih na s njima dogovoren timski prikaz ( to prolaze svi novi pacijenti koji tek započinju liječenje u dubravi - bez obzira di su se i koliko prije liječili-to je razgovor tebe sa još 2 do 3 doktora i 2 do 3 sestre za istim stolom), nakon toga pišeš kod njihovog psihologa test, a nakon toga se dogovara termin za bolničko liječene ili eventualno dnevnu bolnicu.

Oni nemaju hitni prijem na psihijatriji, oni ne funkcioniraju kao vrapče ili kao popovača, oni imaju drugačiji način rada . To je "nacionalni centar za psihotraumu" i njihov se nalaz i mišljenje na komisijama cijeni i vrednuje više od bilo koje druge ustanove u RH što se tiče PTSP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio sam ići na procjenu radne sposobnosti u mirovini sa od 1999 g. i imam 1900 kuna pa kažem pošto mi postupak za HRV-i traje već 8 godina i pošto sam i treći put dobio privremeno riješenje idem na obnovu postupka i kažem to mom liječniku opće medicine on kaže da se obnova postupka plaća ,znam da sam bio prije par godina i da sam platio 300 kuna i što je najgore digla me i doktorica za 300 kuna jer sam dao njoj 300 i 300 na mirovinskom,pošto je to lijepa naša nikakvo čudo,znači zanima me dali HRV-i isto plaća obnovu postupka ili ne? zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da nazovi ih i dogovori s njima. Ako ti je to prvi susret s njima prvo češ ići kod njih na s njima dogovoren timski prikaz ( to prolaze svi novi pacijenti koji tek započinju liječenje u dubravi - bez obzira di su se i koliko prije liječili-to je razgovor tebe sa još 2 do 3 doktora i 2 do 3 sestre za istim stolom), nakon toga pišeš kod njihovog psihologa test, a nakon toga se dogovara termin za bolničko liječene ili eventualno dnevnu bolnicu.

Oni nemaju hitni prijem na psihijatriji, oni ne funkcioniraju kao vrapče ili kao popovača, oni imaju drugačiji način rada . To je "nacionalni centar za psihotraumu" i njihov se nalaz i mišljenje na komisijama cijeni i vrednuje više od bilo koje druge ustanove u RH što se tiče PTSP-a.

Koliko se dugo čeka na prijem na razgovor ,i zašto misliš da ostala

bolnička liječenja npr. kao Vrapče nemaju takvu vrijednost za komisiju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se dugo čeka na prijem na razgovor ,i zašto misliš da ostala

bolnička liječenja npr. kao Vrapče nemaju takvu vrijednost za komisiju ?

 

Koliko se dugo čeka ne znam.

 

A ovo drugo ne da mislim nego znam da je tako. Osobno znam barem 10-setak kolega koji su se liječili po drugim bolnicama i otišli na komisiju hzmo-a a ovi sa komisije su ih poslali baš u kbc Dubravu u nacionalni centar za psihotraumu UZROKOVANU STRESOM a kako bi ovi potvrdili ili ne potvrdili njihove dijagnoze vezane za stres ( ptsp=F.43.1, promjena osobnostiF=62. i sl. ).

 

Dok ista komisija nikoga s papirima iz Dubrave nije posala nigdje drugdje na provjeru i potvrdu dijagnoza jer su ovi iz Dubrave su br. 1 u RH što se tiče dijagoza vezanih uz stres a pogotovo PTSP-a vezanih uz rat ( to im je uža specijalnost i zato komisije cijene baš njihove nalaze i mišljenja više od drugih ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio sam ići na procjenu radne sposobnosti u mirovini sa od 1999 g. i imam 1900 kuna pa kažem pošto mi postupak za HRV-i traje već 8 godina i pošto sam i treći put dobio privremeno riješenje idem na obnovu postupka i kažem to mom liječniku opće medicine on kaže da se obnova postupka plaća ,znam da sam bio prije par godina i da sam platio 300 kuna i što je najgore digla me i doktorica za 300 kuna jer sam dao njoj 300 i 300 na mirovinskom,pošto je to lijepa naša nikakvo čudo,znači zanima me dali HRV-i isto plaća obnovu postupka ili ne? zahvaljujem

 

 

Ja sam na obnovu postupka išao 2008 i 2011 i nijedanput nisam za obnovu postupka platio ni kune niti me je itko to i tražio.

 

Ni moja doktorica opće prakse ni ovi na mirovinskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se dugo čeka ne znam.

 

A ovo drugo ne da mislim nego znam da je tako. Osobno znam barem 10-setak kolega koji su se liječili po drugim bolnicama i otišli na komisiju hzmo-a a ovi sa komisije su ih poslali baš u kbc Dubravu u nacionalni centar za psihotraumu UZROKOVANU STRESOM a kako bi ovi potvrdili ili ne potvrdili njihove dijagnoze vezane za stres ( ptsp=F.43.1, promjena osobnostiF=62. i sl. ).

 

Dok ista komisija nikoga s papirima iz Dubrave nije posala nigdje drugdje na provjeru i potvrdu dijagnoza jer su ovi iz Dubrave su br. 1 u RH što se tiče dijagoza vezanih uz stres a pogotovo PTSP-a vezanih uz rat ( to im je uža specijalnost i zato komisije cijene baš njihove nalaze i mišljenja više od drugih ).

 

OK.Kompa htio sam baš tvoj savjet vezano za "DUBRAVU"

Lijep pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sada mi tek nije ništa jasno,išao sam prije par godina ima sigurno 5-6 godina i platio dva puta po 300 kuna,liječnica opće medicine me prevarila to je sigurno jer mi nije dala nikakvu uplatnicu,na HZMO sam dobio uplatnicu znači kod njih legalno,sadašnji liječnik opće medicine mi je frend tako da ne vjerujem da mi mulja,mada vidim na njemu da mu nije drago da me šalje na novu procjenu kaže da oni HZMO inzistiraju na tome da on označi da ja samostalno tražim novu procjenu radne sposobnosti i vjerovatno je u tome caka ,kompa jesi li ti već bio u mirovini? samo da znam što da radim,vjerovali ili ne živim od 1300 kuna mjesečno tako da mi je 300 kuna puno ,pogotovo što mislim da nemam što tražiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalmatimo-39,doista bi se trebalo platiti kod doktora zahtjev za novu procjenu,ako je na tvoju inicijativu,ali u praksi to rijetko koji doktor radi,ili ih je sram ili napišu da je njihova procjena da ideš.A tvoja te doktorica prevarila time što ti nije ispisala potvrdu,a samim time je prevarila i državu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni HZMO inzistiraju na tome da on označi da ja samostalno tražim novu procjenu radne sposobnosti i vjerovatno je u tome caka ,kompa jesi li ti već bio u mirovini? samo da znam što da radim,vjerovali ili ne živim od 1300 kuna mjesečno tako da mi je 300 kuna puno ,pogotovo što mislim da nemam što tražiti

 

Da, bio sam već u mirovini dok sam išao na obnovu potupka i prvi i drugi puta kako sam napisao nisam platio ni kune jedne ni svojoj doktorici opće prakse ni onima u HZMO-u iako je u IN 1 bilo zaokruženo da idem na procjenu na svoju inicijativu.

 

Ne znam kako je kod tebe to da moraš platiti ali ja ti prenosim svoja osobna iskustva , ovdje u ZG iz 2008 i 2011 god .

 

Ova moja doktorica opće prakse mi je do sada stvarno super bila i ne bi je mjenjao a kod nje sam zadnjih 10 godina. Ne poznajem je privatno ni po kojoj liniji samo službeno i to sam slućajno , sasvim slućajno došao do nje. Jedino što sam primjetio ovako kroz razgovor s njom da rešpektira branitelje jer sam jednom malo tako ukratko s njom popričao o svom ratnom putu.

 

A što se tiče ovoga što spominješ da te traže novce, ako nekome nešto platiš onda za to moraš -MORAŠ - dobiti i račun preko kojega možeš dalje provjeriti tu naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalmatino je pitao da li se plaća obnova postupka za HRVI. Neki su pobrkali (opet) stjecanje statusa HRVI s kojim tvoj liječnik nema ništa nego Ured državne uprave, sa obradom za vještačenje u HZMO(mirovinsko) , koje ti mora napisati tvoj LOM (liječnik obiteljske medicine) i on šalje u HZMO podatke i ovjerene nalaze. Da li se to naplaćuje ako je na tvoj zahtjev? Da ? Zašto ? Zato što LOM ima jednu subotu u mjesecu radnu i ona je predviđena za takve obrade. Ako ti sada svakih 6 mjeseci tražiš novu obradu...... ? Pa stavite se na njihovo mjesto, ne mogu ni liječnici to sve stići. Meni moja liječnica nije uzela ni kune ali samo zato što je moja zadnja obrada bila prije više od 3 godine. Izdavanje računa je druga stvar. Trebao bi ga dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

U drugom mjesecu predana Žalba na Prvostupanjsku ocjenu preostale radne sposobnosti, neki dan mi stiglo Rješenje Drugostupanjske, Žalba mi se odbija...

Obrazloženje Rješenja:

Potvrđeno je da postoje bolesti i ozljede...(pa se navodi koje), koje su kod žalitelja neizlječive...ali se potvrđuje Prvostupanjsko mišljenje vještakinje da ne postoji osnov za utvrđivanje Opće radne nesposobnosti. Šlag na kraju: DEFINITIVNA OCJENA RADNE SPOSOBNOSTI JE PREURANJENA.

Moguć upravni spor pred Upravnim sudom.

A to neću napraviti, jer u međuvremenu imam puno nove liječničke dokumentacije pa ću predati ponovno Zahtjev za Ocjenu preostale radne sposobnosti. Jer, dok ja dočekam, ako dočekam, da sud riješi, ako riješi, moju tužbu za kojih 3-4 godine, ništa od toga.

 

U međuvremenu, čovjek (osobno ga znam) poslije mene mjesec i pol bio na ocjeni na Prvostupanjskoj, tražio civilno, mlad, nešto malo staža, još početkom 8 mjeseca dobio Rješenje od Drugostupanjske koja mu potvrđuje da ima Opću radnu nesposobnost (tražio zbog saobraćajke gdje su mu nastradale noge). Čovjek bio pametan, nosao štake svuda, pa i na komisiju, a sad kad mu je sve riješeno i dobio 1200 Kn mirovine, vozi bicikl po gradu. Od liječničke dokumentacije imao par papira. Dan poslije odlaska na Prvostupanjsku komisiju je napravio feštu u klijeti, a to govori sve...

 

I sad nek mi netko kaže da nema muljanja za mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija