Jump to content

Tužba o vraćanju u posjed nekretnine


Davor1982

Preporučene objave

Evo da iznesem svoj problem..

3 godine se koristim stanom u vlasništvu Hž Nekretnina.

stvar je sljedeća-kako već preko 5-6 godina nema pravilnika o dodjeli stanova,ja sam od šefa kolodvora dobio ključ,renovirao stan i počeo se koristit njime.

Za par mjeseci mi je došla tužba za smetanje posjeda , koju sam dobio u svoju korist.

Sada nakon već 3 godine korištenja stana došla mi je tužba radi predaje u posjed..

Zanima me dali postoji rok za ovu tužbu pošto 2 godine od pozitivnog rješenja, i odbijanja žalbe od strane županijskog suda za smetanje posjeda..

Na zahtjev o mirnom rješenju tužbe nisam odgovorio,jer nisam znao da je to moja obveza, da bi kod dostave tužbe vidio da se to vodi kao dokaz jer sam se oglušio o taj zahtjev, jer nigdje to nije bilo navedeno.

Dali mogu navesti u odgovoru na tužbu da nisam bio bio upoznat s tom činjenicom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Tužba radi vraćanja posjeda i vlasništva ne zastarijeva.Na tužbu treba odgovoriti,i osporavati tužitelju pravo na posjed uz određene dokaze .Spor ne možete voditi sami .

Već na samom početku dobar odvjetnik trebao bi Vas savjetovati i predvidjeti kolike su Vam šanse da uspijete u sporu .

Vi imate pravo uvjetovati isplatu uloženih sredstava tzv. korisne troškove .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na čemu temelje tužbu za vračanje u posjed ?

 

očito je da ste predhodno dobili ponudu za sklapanje ugovora o najmu

koju ste ignorirali ili odbili.

sad dolazi tužba za vračanje nelegalno korištenje imovine, plaćanje svi neplaćenih stanarina unazad 5 godina, sa zakonskim kamatama (stjecanje bez osnove)

i zahtjevom za napuštanje nekretnine (deložaciju).

 

znali ste ko je vlasnik stana .

trebali ste pismeno i sa povratnicom tražiti sklapanje ugovora o najmu.

i normalno plaćati najamninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvar je slijedeća,ugovor o najmu je nemoguće dobiti, jer već 9 god ne postoji pravilnik o dodjeli i korištenju stanova na Hž-u.

Inače je dogovor usmeni između mojih šefa i direktora nekretnina bio da se ja koristim stanom do donošenja pravilnika, što mi je šef tek kasnije rekao. on mi je dao i papire da predam u elektru i kod distributera vode u kojem to isto stoji(da mi ispostavljaju račune za struju i vodu -jer se ja koristim stanom do donošenja pravilnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija