Jump to content

Raskid ugovora s odvjetnikom o zastupanju u radnom sporu


Nikster

Preporučene objave

Ne znam gdje bih drugdje postavila ovo pitanje.. nije mi baš za podforum ''radno i soc. pravo''

 

Naime, s odvjetnicom je sklopljen ugovor o zastupanju.

Odvjetnica nije ništa pod milim bogom napravila u zadnje 2 godine i tražio se raskid tog ugovora.

Nakon što je kontaktirana i izviještena o tome, rekla je da će, na naš zahtjev, vratiti svu dokumentacju vezanu za predmet.

Dogovoren je sastanak s njom kako bi se to odradilo, te je ona dva sata prije dogovorenog sastanka javila da ne dolazimo jer će ona sve to poslati poštom dan kasnije.

Pošta nije stizala, te smo je kontaktirali da vidimo u čemu je problem i zastoj.

Na to je ona rekla da, ako nismo primili poštu do sada, ona će donijeti papire osobno...

 

Takav način rada je primjenjivala i tijekom pretekle dvije godine ''zastupanja''.

Pitanje je je li uopće išta poduzela po pitanju tog predmeta, a na naš zahtjev da nam da pisani dokaz da je tužba protiv firme podnijeta, ista situacija.. budem poslala, poslala sam, nije stiglo, budem vam se javila.....

 

prestrašno nešto

 

najradije bih njeno ime velikim slovima preko cijelog fourma raskeljila, da je ljudi izbjegavaju u širokom luku......

 

moje pitanje: kako da je ''natjeramo'' da nam vrati dokumentaciju? i da nam da pisani dokaz da je na naš zahtjev ugovor o zastupanju raskinut....?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba Vam ona dati dokaz da je ugovor raskinut, vidite u samom ugovoru što ste predvidjeli kao raskid ugovora pa joj pošaljite pismeno s povratnicom da je ugovor raskinut iz tog i tog razloga. Ujedno je pismeno tražite da Vam vrati dokumente sukladno članku 11. Zakona o odvjetništvu.

 

Ako ne reagira na dopis, dođite u ured i tražite dokumente.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija