Jump to content

Suglasnost za prolaz vode i kanalizacije preko tuđe parcele


mkovac67

Preporučene objave

Poštovani, u fazi sam ishođenja rješenja o uvjetima građenja. Imam problem sa vodovodom i kanalizacijom. Obe cijevi bi mi trebale ići preko susjedove parcele jer ne postoji drugačiji način (moja ulica nema ni vodovoda ni kanalizacije). Susjed se slaže da obje cijevi prođu preko njegove parcele. Mene zanima dali postoji nekakva špranca te vrste suglasnosti koji bih ja onda ovjerio u javnog bilježnika (vodovod i kanalizacija mi traže suglasnost ovjerenu kod javnog bilježnika). Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,radi se o osnivanju prava sluznosti na posluznoj nekretnini vaseg susjeda u korist vase povlasne nekretnine.Misljenja sam da to mozete rijesiti ugovorom o osnivanju prava sluznosti,na temelju cega to pravo mozete upisati u zemljisne knjige.

 

Hvala. Iz Vašeg odgovora slijedi da moram imati ugovor. To znači odvjetnik. Ja bih radije to učinio sa javnim bilježnikom. Zaboravio napomenuti da su mi ti susjedi u rodu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ok,ugovor moze ovjeriti JB.Ispricacu vam jedno zivotno iskustvo.Moj otac je daleke 1984 gradio kucu,od svog brata je dobio usmenu suglasnost da provede kanalizacione cijevi kroz njegovu parcelu.Dolazi 2009 god,i izbija svadja radi drugih stvari,brat dolazi na svoju parcelu,otkopava cijev i istu presijeca.Naravno tu sam zastupao oca i tuzbom za utvrdjenje prava sluznosti stekao isto pravo temeljem dosjedanja.Ovo vam kazem zbog vase konstatacije da su vam susjedi rodbina.

Mozete vi i kod JB sastaviti suglasnost.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ok,ugovor moze ovjeriti JB.Isricacu vam jedno zivotno iskustvo.Moj otac je daleke 1984 gradio kucu,od svog brata je dobio usmenu suglasnost da provede kanalizacione cijevi kroz njegovu parcelu.Dolazi 2009 god,i izbija svadja radi drugih stvari,brat dolazi na svoju parcelu,otkopava cijev i istu presijeca.Naravno tu sam zastupao oca i tuzbom za utvrdjenje prava sluznosti stekao isto pravo temeljem dosjedanja.Ovo vam kazem zbog vase konstatacije da su vam susjedi rodbina.

Mozete vi i kod JB sastaviti suglasnost.

Pozdrav

 

OK. Budem to napravio. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takav vid suglasnosti vam daje vlasnik zemljista,a vlasnik je osoba koja je upisana u zemljisnim knjigama.

 

Poštovani opet ja :). Koliko vidim vi ste napisali da se taj ugovor sklapa između vlasnika susjedne parcele i mene, a moj geodet me uvjerava da se taj ugovor sklapa između vlasnika susjedne parcele i vodovoda i odvodnje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Pa ok,ugovor moze ovjeriti JB.Isricacu vam jedno zivotno iskustvo.Moj otac je daleke 1984 gradio kucu,od svog brata je dobio usmenu suglasnost da provede kanalizacione cijevi kroz njegovu parcelu.Dolazi 2009 god,i izbija svadja radi drugih stvari,brat dolazi na svoju parcelu,otkopava cijev i istu presijeca.Naravno tu sam zastupao oca i tuzbom za utvrdjenje prava sluznosti stekao isto pravo temeljem dosjedanja.Ovo vam kazem zbog vase konstatacije da su vam susjedi rodbina.

Mozete vi i kod JB sastaviti suglasnost.

Pozdrav

 

A sta je bilo za vrijeme dok se vodio sudski postupak za utvrdjivanje dosjelosti? Vas otac nije imao kanalizaciju? Koliko je to trajalo? Za kanalizaciju je jos lako, tu je jama, ali sta ako je rijec o vodi? Meni susjed prijeti da ce mi zatrpati cijevi od vode, dosjelost imam, cijevi su tu 35 godina, ali sta s vodom? Bez vode ne mozes, a dok se postupak zavrsi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

radilo se konfesornoj tuzbi,u kojoj je predlozeno donosenje privremene mjere,koja je usvojena,te je sud rjesenjem koji ima pravnu snagu ovrsne isprave nalozio tuzenom uspostavljanje prijasnjeg stanja.

 

Ako mi mozete malo pojasniti, u kojem roku je rijesena ta tuzba, odnosno u kojem roku je nalozeno uspostavljanje prijasnjeg stanja, te isto uspostavljeno? Puno hvala na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija