Jump to content

100 %potpisa


barbika

Preporučene objave

Poštovani!

 

Zanima me dali netko ima sličan problem?Naime na sastanku suvlasnika stanara predložili smo pošto imamo problema sa ravnim krovom (ljudi koji su na vrhu imaju poplavljen stan)da pošto nemamo novaca u pričuvi a ne želimo dizati kredite a i popravak ravnog krova nam nije trajno riješenje.Odlučili smo da najdemo investitora ,da mu damo gornji dio zgrade ,da on sebi digne stanove ,u zamjenu imali bi riješeni krov i riješili bi fasadu zgrade .Jedan od suvlasnika se ne slaže sa time i mi smo prisiljeni riješavati situaciju sa saniranjem krova .Zanima me dali postoji pravna klauzula ,da mi riješimo krov a da taj suvlasnik u slučaju da krov opet procuri (jer to nije neprohodan krov)da on onda snosi sam trošak saniranja .Znam da je ovo na neki način uvjetovanje ,zanima me dali postoji neko pravno riješenje .

 

Molim vas za savijet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 41.ZOV

(1) Za poduzimanje poslova koji premašuju okvir redovitoga upravljanja (naročito promjena namjene stvari, veći popravci, dogradnja, nadogradnja, preuređenje, otuđenje cijele stvari, davanje cijele stvari u zakup ili najam na dulje od jedne godine, osnivanje hipoteke na cijeloj stvari, odnosno davanje pokretne stvari u zalog, osnivanjestvarnih i osobnih služnosti, stvarnoga tereta ili prava građenja na cijeloj stvari) potrebna je suglasnost svih suvlasnika.

(2) U sumnji se smatra da posao premašuje okvir redovitoga upravljanja.

(3) Ako se suvlasnici ne mogu suglasiti, onaj suvlasnik koji je predložio posao predvidivo koristan za sve, može zahtijevati razvrgnuće suvlasništva, pa makar to inače u tom času ne bi mogao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija