Jump to content

Policijska mirovina-molim pomoć


anonimno

Preporučene objave

Policajac sam sa 34 godine ukupnog mirovisnkog staža, SSS. Ušao sam u postupak za utvrđivanje HRVI na osnovu oboljenja nakralježnicu i PTSP, ali mi je prvostupanjska komisija odredila manje od 20%. Bolovanje sam otvorio pod šifrom PTSP, te se na istom nalazim 5 mjeseci. Kako nisma prošao na komisiji mislio sam prekinuti bolovanje te se vratiti na posao, ali su mi rekli da više kao policajac nemogu raditi, jedino da mogu ići u mirovinu policijsku ili invalidsku.

Zanima me koja je mirovina za mene povoljnija policijska koju bi imao do 3 000 kuna ili mirovina po zakonu o braniteljima (opća nesposobnosti ili profesionalna). ali da mi to netko približno izrazi u kunama.

Još me zanima moželi me liječnička komisija u Šarigradskoj onesposobiti za policajca, ako se moje stanje znatno popravlja. Koliko čujem od kolega oni to rade po kratkom postupku, valjda se oće nas rješiti, pa me zanima koja su tu moja prava, dali me mogu jednostavno onesposobiti i poslati u mirovinu. ZAHVALJUM!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate što je danas jadno!

To da čovjek koji je bio u ratu par mjeseci,mobilizirani,radio

po skladištima,traži mirovinu.Takvi je dobiju,solidnu, koliko je državi dao.

A oni koji su bili po prvoj crti,trebaju dokazivat puno toga.

JA,da sam zakon,razdilio bi gardiske brigade i specijalnu policiju,od drugih.

Treba se bodovat po zaslugama,kako za dionice tako i za sve ostalo.

Ipak je u ratu postojao prvi ešajlon,i njima kapa dolje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daj daj oladi malo nije sve baš tako....ja sam bio u HOSu i znam puno drugih koji su bili u pričuvi i proveli terena i terena dok su u isto vrime masu ekipe iz gardijskih nosili nove čizme i šetali po velikim centrima šepureči se...ja sam za to da je jedino mjerodavno ratni put a ne pripadnost određenoj grupaciji...kolega moj ja neznam kako je kod vas ali u splitu je mnogo njih ušlo u 4. gardijsku 1994 a več iste godine bili u mirovini a na terenu su proveli svega par mjeseci...znači nije baš sve tako crno i bjelo...nadalje...težinu rata koju napominjete izvukli su DRAGOVOLJCI...bilo iz MUPa,pričuve,HOSa ili gardjskih brigada...svima nakon 15.02.1992bila je dužnost braniti ljepu našu...tako da se nažalost sa vama ni po jednome ne mogu složiti...Vaše mi izlaganje liči najviše na izlaganje nekoga tko nije baš bio tamo gdje je trebao pa bi sada malo zbog toga u kojoj jer postrojbi bio htio neke dodatne poene...još jednom...JADNO...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega dragi!

Nisam izričito mislio na rezervne sastave,bilo je gube i u gardijskim brigadama,izvlačili se po bolovanjima i neznam gdje više.

Fora je u tome ,da neko nigdje nije bio a otišao je u mirovinu,i to samo takvu.

Slažem se sa tobom da bi bilo mjerodavno " ratni put".

 

Izgleda da je došlo ono što je rekao Rojs,

"TKO JE JAMIO -JAMIO JE"

NAJVEĆI JE PROBLEM MOJ KOLEGA ,ŠTO SVAKA #### TRAŽI MIROVINU,I TO BOLI!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto nitko ne upre prstom u te ##### več im ovdje dajemo savjete...a kad ga nekome ne želiš dati onda se ovde piše da si do mirovine došao sumnjivim putevima...smatram da pravom invalidu ne trebaju savjeti jer ako je pravi znači da mu je dokumentacija čista,ratni put čist i prije svega obraz čist...uz to smatram da je davno bilo vrijeme kad se odlazilo u mirovinu ...ovo danas mi sliči na....bože sačuvaj...nitko mi nemože reči da su svi ovi ljudi koji danas traže mirovinu prespavali 10 godina ili da nisu znali...a što se rojsa tiče...svi znamo kako je on od autobusa došao do generala...stoga ono što on kaže je u najmanju ruku uvrijedljivo za sve branitelje...i jao onima koje on zastupa...ŠLJAM...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako. Ovisi ti to o tvom ratnom putu i da li si bio ranjavan. S obzirom da si išao na PTSP teško da ćeš se moći vratiti na posao kao OSO. Morao bi proći komisije........, a ti si sa 34 godine radnog staža svoje dao tako da policija tako perspektivan kadar neće uzeti. Dakle kada si zagrizao #### (bez uvrede) pojedi ga do kraja. Uvjet za odlazak u braniteljsku mirovinu više nije stjecanje statusa HRVI već neke druge stvari, dakle psihička bolest, ratni put te kontinuitet liječenja. S obzirom da si išao na psihičko oboljenje komisija MUP-a će ti uzeti policijske ovlasti te ako nastaviš sa liječenjem pod dijagnozom PTSP mogao bi ostati i bez vozačke. Trebaš otići u MUP u kadrovsku službu i izvaditi potvrdu od kada si zaposlen, ratni put, potvrdu o statusu branitelja, statusu dragovoljca, potvrdu da se nisi udaljavao iz svoje postrojbe tijekom rata. U međuvremenu stalno idi kod psihijatra (barem 1 put jesečno) i pokušaj ishodovati barem dnevnu bolnicu i 1 put godišnje moraš obaviti psihološko testiranje što se plaća cca 500 kuna. Ovo na kralježnicu i rat teško da će ti proći ali ako misliš da imaš šanse tvoja stvar. Dakle na bolovanju si zbog PTSP-a i trebaš otići kod svog liječnika koji će ti dati tvoj zdravstveni karton koji moraš iskopirati zajedno sa svom mdicinskom dokumentacijom, a te ćeš papire predati u HZZO jer ako ti je PTSP posljedica Domovinskog rata imaš pravo na 100% plaću i zato se izračunava kao osnovica tvoja prosječna plaća unazad 6 mjeseci od kada si uzeo bolovanje.Dobit ćeš i zaostatke samo to napravi što prije. Kada budeš išao na MUP-ovu komisiju i kada ti uzmu policijske ovlasti imati ćeš pravo po čl.97 Zakona o policiji 3 godine dobivati plaću 100%, a za 3 godine ćeš valjda nešto i uspjeti ishodovati (ako si krenuo ove ili prošle godine????). Kada budeš išao na komisiju u mirovinsko koliki će biti omjer vojne i civilne mirovine ovisi o onome gore što sam napisao (ratni put i bolesti koje dokažeš da si dobio u ratu, bolesti koje nisu vezane za rat...........). Ovisi i koje zvanje imaš (recimo policijski narednik je zvanje koje možeš imati maximalno u policiji sa SSS i to se zvanje prevodi u časničkog namjesnika, a ovaj ima jako dobar koeficijent glede izračuna mirovine). Ako misliš da ćeš za 3 godine nešto uspjeti s tim pokušaj. U svakom slučaju nemaš što izgubiti jer iovako ionako ispunjavaš uvjete za mirovinu. Gledaj samo da poslije imaš čist obraz i pazi šta laprdaš u krugu ljudi oko sebe jer ljudi su danas ljubomorni na braniteljske mirovine. Danas branitelji smetaju svima, a 1991. godine nisu smetali kao i HRVI što se može i vidjeti iz one bezvezne emisije Latinice sa još bezveznijim bubuljičavim smradom voditeljem čije ime mi se gadi i spomenuti. Pozdrav i sretno ti bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još i da dodam da 1 put godišnje imaš pravo i na novčanu pomoć kada si na bolovanju duže od 3 mjeseca (iako ti je priznato 100% bolovanje) u iznosu od oko 3300 kuna kao i još 500 kuna od sindikata policije ako si na bolovanju duže od 6 mjeseci. Znači kopiraš zadnju doznaku i napišeš malu zamolbu odnosno zahtjev kojim bih molio gornji naslov (Sektor pravnih financijskih i tehničkih poslova) da mi isplati novčanu pomoć s obzirom da se ove godine nalazim na bolovanju od xxx do xxx datuma. Mislim da isto moraš učiniti i kod sindikata ali to porazgovaraj sa svojim sindikalnim povjerenikom. :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija