Jump to content

gradnja zgrade na tudjem zemljistu


drags995

Preporučene objave

Bok svima. Zanima me ovaj slucaj. Posjedujem Zemljište ciji je vlasnik moja Majka upisana. Sada zelim graditi na tome zemljiste neki stambeni objekat tj zgradu sa stanovima. Posto ja posjedujem firmu d.O.o. i preko nje bi gradio a moja majka je vlasnik zemljišta a ja imam sve punomoći da raspolažem sa zemljištem, kako mogu kao pravno lice graditi na tome zemljištu i da li uopce možze to sa pravne strane?

 

zahvalio bih na nekoj pomoci ako netko zna sto o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima. Zanima me ovaj slucaj. Posjedujem Zemljište ciji je vlasnik moja Majka upisana. Sada zelim graditi na tome zemljiste neki stambeni objekat tj zgradu sa stanovima. Posto ja posjedujem firmu d.O.o. i preko nje bi gradio a moja majka je vlasnik zemljišta a ja imam sve punomoći da raspolažem sa zemljištem, kako mogu kao pravno lice graditi na tome zemljištu i da li uopce možze to sa pravne strane?

 

zahvalio bih na nekoj pomoci ako netko zna sto o tome.

 

naravno da može, ali treba zeljučiti svojevrstan ortački ugovor i naravno paziti na zakonske propse. nemojte se upuštati u taj poduhvat bez dobrog knjigovođe i odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da može, ali treba zeljučiti svojevrstan ortački ugovor i naravno paziti na zakonske propse. nemojte se upuštati u taj poduhvat bez dobrog knjigovođe i odvjetnika

 

 

 

pošto je to vlasnik upisana moja Mater, a ja imam punomoć da raspolažem potpuno sa tim zemljištem i ujedno bih ja gradio preko svoje firme tj moja firma bi bila investitor i prodavala stanove, tko se onda vodi kao vlasnik nekretnine? parcela je kupljena prosle godine i porez na promet ce se platit, pa ukoliko ja naprvim ugovor sa majkom za kompenzaciju da ce dobit stan, da li mora ponovo platit porez na promet za taj stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponavljam vam pre ozbiljna je igra da je igrate po principu uradi sam. Nebi, trebalo platiti porez ako to sve bude posloženo kako treba. I kod građevinske, pa uporabne (odnosno aktima koji to zamjenjuju), pa upisu objekta u katastar i zk, pa etažiranju i sl. Više od ovog i nebiste trebali pisati u medijima, poduzetništvo podrazumjrva i dozu tajnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija