Jump to content

Dalmatinci, Hercegovci........


anonimno

Preporučene objave

Po Ustavu Rh , svi građani RH su ravnopravni.... i da ne nabrajam.

Ne mogu točno odgovoriti da li ljudi sa tih prostora imaju prednost, jednostavno se okrenite i malo prebrojte oko sebe.

 

Samo zato jer je iz dalmc. ili herceg. nema prednost, ali on češće ima vezu!! tako da će ga ta veza zaposliti. A zašto ima češće vezu?? zato jer su "plemenski" povezani, zato što znaju da normalnim putem je vrlo teško prolaziti, pa svoj svoga, jer će ovaj kad tad morati vratiti uslugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

je napisao:

bolje traži posao nego da tražiš isprike na tom nivou :clap:

 

 

Tražim posao, vrlo intenzivno, ali od dalmatinaca i hercegovaca ne mogu doći na red.

 

samo se pitam ti prvi koji su dosli, kako su oni uspjeli? boze moj, mora da su pobili sve oko sebe da dodu na ta mjesta

 

get a life, ili jednostavno ostavi zivotopis u komori 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

je napisao:

je napisao:

bolje traži posao nego da tražiš isprike na tom nivou :clap:

 

 

Tražim posao, vrlo intenzivno, ali od dalmatinaca i hercegovaca ne mogu doći na red.

 

samo se pitam ti prvi koji su dosli, kako su oni uspjeli? boze moj, mora da su pobili sve oko sebe da dodu na ta mjesta

 

get a life, ili jednostavno ostavi zivotopis u komori 8-)

 

 

Pa nametnuli su se devedesetih kada su se otimali položaji, kada se grabilo šakom i kapom, nisu baš poubijali sve oko sebe ali su dobar dio uklonili, maknuli sa položaja.. a sada te položaje prenose na svoje podmlatke... i odjednom Zagreb postao najveći dalmatinski grad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

godinu i po dana traženja posla u ST - jedini odgovor: nažalost, ništa :-(

 

e kad trazis na krivom mjestu! dodji u zagreb, osijek...

 

Ajd u Zagreb, ali u Osijek??!! Ti očito nemaš pojma o situaciji u ovoj državi... Ovdje je najveća nezaposlenost, a dobiti pravnički posao, bolje igraj loto.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Danas sam otvorio večernjak. I nakon par stranica, veliki naslov, Picigin u Splitu.. otvorim drugu, pa treću stranicu.. i nećete vjerovati, na ukupno 6 !!!!!!! stranica o piciginu..

Glupa, primitivna igra, bacanje debelih trbušina u prljavi plićak, i oni odvale šest stranica u novinama. I to o čemu? UŽAS.

Dosta mi ih je i njihovih hvalospjeva. Ne idem na more u dalmaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e kad trazis na krivom mjestu! dodji u zagreb, osijek...

ma nije zagreb centar svita, judi! a uostalom kako ce nam Dalmacija rast i razvijat se kad svi bize ko glavon bez obzira iz Splita i svi bi u zagreb!

eeej, pa sta ima u tom Zagrebu - nista nemaju ni more, zimi je ladno, ovi tramvaji su koma, svi se otudjili rade ko crnci a onda dodju doma i sami su ka drvo u pustinji, a mi... dodjes na rivu ili na zidic i uvik te neko ceka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aquamaris je napisao:

a mi... dodjes na rivu ili na zidic i uvik te neko ceka

 

Citaj: svi hitno selimo tamo i nema uopce sumnje da cemo uspjeti u svom poslu dok se lijene mrcine povlace po nekim zidicima...do marende nitko nista ne radi, a posli marende nije ni njihov caca nista radija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aquamaris je napisao:

e kad trazis na krivom mjestu! dodji u zagreb, osijek...

ma nije zagreb centar svita, judi! a uostalom kako ce nam Dalmacija rast i razvijat se kad svi bize ko glavon bez obzira iz Splita i svi bi u zagreb!

eeej, pa sta ima u tom Zagrebu - nista nemaju ni more, zimi je ladno, ovi tramvaji su koma, svi se otudjili rade ko crnci a onda dodju doma i sami su ka drvo u pustinji, a mi... dodjes na rivu ili na zidic i uvik te neko ceka

 

 

Mi barem imamo tramvaj za razliku od vas... vas volovi voze po brdima.. I da, radimo ko crnci, neki i gore od toga.. jer živimo od svojih plaća a ne od iznajmljivanja po basnosnim cijenama.. Zamisli, u Dubrovniku je sat parkinga 30 kn. a uz plažu i 80 kuna, dva sata! A da li smo otuđeni ili ne, boli te neka stvar.

 

i još nešto, za razliku od vas, imamo kulturu, bonton, ne nametljivost, obrazovanost, nismo bahati i puni sebe kao vi, a što si višeg umnog ranga tada ti nisu potrebna plemenska druženja na raznim "zidićima" (Zamisli.. "zidić" je rekla).. užas.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zagorče/zagorko...koji klinac uopće dolaziš na more,nemoj ići kad ti se sve tamo gadi. .. usput po čemu su zagorci i svi tamo bolji? po čemu? jeste pukli,pa što ste si umislili,pijanci,govoriš da drugi ne znaju što pričaju a vas nitko ne razumije,bolje kužim slovenski neg vas i vi ćete nekome govoriti da ne zna pričat književno...A svima koji drobe i drobe o Dalmatincima i Hercegovcima,ako ste toliko ugroženi odselite se drugdje il odakle ste "došli" ,stvarno ste jadni beskičmenjaci kojima su samo drugi problem,samo drobite o diskriminaciji i ne znam čemu a nemate kvalifikacije blatiti i diskriminirati ikakve regionalne skupine ljudi. Figa ti je i tvoj faks i sve kad si bijedan u duši a svetonazor ti na nivou modrozelene alge.takve sitne ljubomorne izdajice i saboteri ni ne trebaju doboit posao.I

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

zagorče/zagorko...koji klinac uopće dolaziš na more,nemoj ići kad ti se sve tamo gadi. .. usput po čemu su zagorci i svi tamo bolji? po čemu? jeste pukli,pa što ste si umislili,pijanci,govoriš da drugi ne znaju što pričaju a vas nitko ne razumije,bolje kužim slovenski neg vas i vi ćete nekome govoriti da ne zna pričat književno...A svima koji drobe i drobe o Dalmatincima i Hercegovcima,ako ste toliko ugroženi odselite se drugdje il odakle ste "došli" ,stvarno ste jadni beskičmenjaci kojima su samo drugi problem,samo drobite o

diskriminaciji i ne znam čemu a nemate kvalifikacije blatiti i diskriminirati ikakve regionalne skupine ljudi. Figa ti je i tvoj faks i sve kad si bijedan u duši a svetonazor ti na nivou modrozelene alge.takve sitne ljubomorne izdajice i saboteri ni ne trebaju doboit posao.I

 

 

A na temelju čega si ti zaključio da se radi o zagorcu? Ja sam Slavonac. "ljubomorni izdajice i saboteri"??? u jeee... Nitko vas dalmat. nije prvi napao, mi se samo branimo od vas, od vaše najezde.. Mi smo tu gdje jesmo, ali vi, dalmatinci i hercegovci, VI ste došli gore.. i nigdje mi nećemo dalje ići, zna se tko može ići..!! I zamisli ga, kaže, "ako ste ugroženi, idite" ma jel dragi moj... ?

 

Hajde, reci mi koliko u Splitu, Zadru, Šibeniku i td. ima direktora, sudaca, predsjednika sudova, gradonačelnika, pročelnika i da ne nabrajam.. a da nije i dalmatinac, recimo da je slavonac, zagorac i li netko drugi.. Hajde, malo prebroj.. Vidiš, nemoj meni govoriti o diskriminaciji primitivičino jedna.. Jer najveći ljudi koji krše temeljna ljudska prava i gledaju tko je tko, ste vi dalmatinci. . Mi se samo moramo početi braniti od vaših napada. I to je sve..

Veliki pozdrav iz Slavonije. Napaćene Slavonije..

 

P.S. Na more dolazim ali debelu cifru vam keširam.. ništa ti meni nisi besplatno dao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e da ja svoj stan iznajmljujem za onoliko koliko plaćam apartman na moru-15 eura dnevno,pa da im se naplati boravišna taksa- koliko njih bi došlo u zg studirati? još će se i besplatno vozit u gradskom prijevozu na mojoj grbači-što nije bio besplatan kad sam ja studirala? i pored svih pogodnosti koje imaju ovdje, nije ih stid pljuvati po ovom gradu i ljudima na čiji teret studiraju.

i zašto se naknada za nezaposlenost prima 9 mj.-zato što im upravo u to doba nema gostiju-pa se lijepo živi od iznajmljivanja apartmana u sezoni i naknade nakon turističke sezone - na grbači nas ostalih koji radimo

zašto im dole ni jedna tvornica ne funkcionira, a u drugim djelovima rh ima industrije- pa živi se samo od deranja kože turistima, za drugi rad su prelijeni, a ako su malo marljiviji od svog prosjeka onda dođu u zg i rade manje od ostalih, ali svojom jezičinom i arogantnim ponašanjem prikrivaju svoj nerad.

ja sam u zg rođena i jedini ko može napustiti ovaj grad su oni- da više ni jednom dotepencu nije palo na pamet da mi ovdje piše da se mogu odseliti iz zg, nek se oni sele tam od kud su došli. pričat ćemo ovdje po purgerski a kome smeta nek se češe, a ko ne razumije nek nauči. kad dođu u stranu državu pričaju tamošnji jezik, a ne zavijaju po dalmatinski/ne valjaju po hercegovanski. kom se ne sviđa, nek put putuje u selendru iz koje je došao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija