Jump to content

Uzimanje pravomocnosti


anonimno

Preporučene objave

POŠTOVANA GRUPO VELIČANSTVENIH LJUDI

EVO PRIČE

PROBLEM SE STVORIO KAD MI JE ODVJETNIK REKAO DA JE IZGUBIO PREDMET, A JA U ČUDU. ŠTO TO ON PRIČA??? PA MI KAŽE DA NE MOŽE UZETI PRAVOMOĆNOST PRESUDE AKO NEMA ORIGINALE PRESUDA. TS I VTS.

A JA SI MISLIM VALJDA SE SVE MOŽE POPRAVITI PA PITAM

ŠTO MI JE RADITI OSIM MJENJATI ODVJETNIKA ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MOŽE JOŠ?

AKO JE SUD UDALJEN DA LI MOGU POSLATI PODNESAK SA MOLBOM ZA OVJERENOM KOPIJOM S POZIVOM NA BROJ PREDMETA?

ALI MI JOŠ NIJE JASNA KLAUZULA PRAVOMOĆNOSTI - JEL TO NEKI PEČAT SUDA ILI?? Da li to znači da (ne u ovom slučaju kad idem po kopiju jer presude niti nemam) da kad poštom dobijem presudu moram ići po tu klauzulu ili je sama presuda dovoljna za ovrhu jer u pravilu nitko ne plaća dobrovoljno. Dali uz ovrhu prilažem kopiju presude ili original?

ZAHVALJUJEM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, zaboravih reć-za ovrhu prilažete fotokopiju presude, ali na toj fotokopiji mora biti fotokopirana i ta klauzula-dakle ak vam npr. lupe tu klauzulu na zadnji list na kojem nema ništa osim klauzule morate kopirat i taj list.kužite. ali obično ju lupe na prvi list-bitno je da se i ona vidi na fotokopiji presude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne, u tome vam je kvaka s klauzulom, prilažete samo prvostupanjsku jer vam tamo piše- u klauzuli pravomoćnosti-dan kada je ona postala pravomoćna- a ovako kako ste vi opisali vaša prvostupanjska postala je pravomoćna kada je presudom vts-a potvrđena-zato ne prilažete drugostupanjsku, nego samo fotokopiju prvostupanjske s klauzulom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veliko hvala :-)

Kad malo bolje razmislim ima tu i puno logičnih stvari samo ja eto bila malo naivna pa vjerovala na riječ :-o mislila odvjetnik te zastupa :-P savjesno i pošteno :-P

Nije bitno, evo moja prva ovrha prošla :-D

Još mi nije jasno zašto sud ne bi reagiorao na pismeni podnesak u kojem se traži ovjerena kopija presude, pa to je svugdje normalno, zaračuna ti neku pristojbu, ti platiš i pošalje ti poštom :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

1.meni nije jasno zašto i vi niste dobili presudu na svoju adresu.

 

_____________________________________

 

To mi je prvi glas da bi i ja trebao dobiti presudu. Imamo dosta predmeta i niti jedna nije stigla na našu adresu. Za ubuduće da li postoji način da i mi dobijemo presudu-vrlo bi pomoglo. :klanjam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija