Jump to content

šta nakon stručnog osposobljavanja???


Mademoiselle123

Preporučene objave

e ovako,, zanima me mišljenje i iskustvo svih vas koji ste prošli stručno osposobljavanje ... gdje ste sad i šta radite? da li ste ostali na radnom mjestu za koje ste se osposobljavali? ili ste na zavodu?? da li vam je osposobljavanje i položen državni ispit pomogao u pronalaženju posla?'?

.....i kako uopće pronaći posao nakon osposobljavanja jer pravo na subvencije za zavoda nemamo nikakve jer smo je iskoristili,,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Ne znam kako bi komentirala stručno soposobljavanje, od nekih ljudi sam čula pozitivno iskustvo nakon isteka ugovora o stručnom gdje su ih poslodavci ostavljali na normalne ugovore nakon stručnog, dok sam od nekih čula loša iskustva u kojima im poslodavac nije produžio ugovore i teško su nalazili poslove kasnije.. tako da kao i sve u našoj državi, smatram da ni stručno ne pomaže puno smislu dugoročnog posjedovanja zaposlenja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bili vi stručno osposobljeni, ili ne, ovisi koliko poslodavci trebaju djelatnike-radnike (pogotovo za vaše zanimanje tj. stručnu spremu).

 

I sa diplomom pravnika, može se završiti u kuhinji kao pomoćni kuhar...........

 

Nema posla u ovoj državi i ljudi se hvataju za "slamku".

 

Traže se konobari, čistačice, pomoćno osoblje, a da bi ste se zaposlili u struci............(ima i pravnika koji peru suđe i gule krumpire........) i sretni su što imaju i taj posao.

 

Dobiti posao u struci vam je kao dobitak na lotu.

 

Kriza je u cijelom svijetu.....teško je danas pronaći posao, a pogotovo posao u struci.

 

Morate se javljati u zavod za zapošljavanje i "šarati okolo" - slati stotine molbi...možda jedna i prođe...........za bilo koji posao

 

Nekada, prije 30-tak godina je bila druga priča. A i u ono vrijeme, ljudi su radili bilo što, bilo je i posla-bile su male plaće, međutim, unatoč tome plaće su kapale ali su mnoge tvrtke polako propadale pa danas ti ljudi-radnici preživljavaju (jedva)., nemaju posao, uvjete za mirovinu, a treba novaca za plaćanje režija, hranu.........

 

Prosvjeduje se po cijeloj RH. Mirovine su male....socijala......

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uz jednu bitnu razliku - radnika se POŠTOVALO, a radna prava je kako tako ostvario (ili nemam pojma?). Danas je mobbing već opće prihvaćen izraz, poslodavci se niti ni kaznenog zakona ne boje jer ljudi rađe šute i rade bez plaće.

 

A kad dođeš u priliku da se nacrtaš na nekom nazovi "natječaju" dođe ti da plačeš. Od muke!! Od pitanja - kolega, a što nemate više radnog iskustva? (nakon završenog str.onesposob.!!) pa do prokleto namještenih natječaja (na ranije navedenom sam svjedočio da je posao dobila gđa po prezimenu vjerojatno žena glavnog tehničara mog bivšeg ministarstva - BEZ STRUČNE SPREME za dotični posao; rad u pisarnici, ona dipl.oec.?!) ili se našteluje "natječaj" za gospodu koja su radila u drugim tijelima, a njihova stručnost (?) je potrebna u npr. nekoj gradskoj upravi....btw tu NAKON 2 MJESECA JOŠ UVIJEK NE ZNAM tko je primljen za nekakvo imaginarno mjesto stručnog suradnika koji u toj gradskoj upravi po sistematizaciji radi poslove i poštara i pisarničara pa sve do skoro dipl.pravnika?! Jako je zanimljivo da se kod ovakvih primjera možeš žaliti - Bogu. Ali šta sad mi smo kao - pravna država. YEAH RIGHT!

 

Ali još moram dodati, ova "kriza" je nešto dosad neviđeno. Doslovno uništavanje srednjeg sloja (u koji bi valjda spadali i dipl.iur. i dipl.oec. te ostale društvene/humanističke znanosti) da bi se protežirale tehničke znanosti te obogatio onaj 1% "svjetske elite" čija bahatost ne poznaje kraja. Zato se na svakom sastanku G8 svjedoči pravom ratnom stanju. Jer još uvijek ima ljudi koji nisu zaluđeni mega medijima koji ZAGLUPLJUJU i ZALUĐUJU narod (Big Brother, Farma, talent showovi...). Samo, što kad nađu način da i takve slobodomisleće pojedince/ke ušutkaju?? :-((

 

Zamislite dragi moderatoru da su Vama prije kojih 30-tak godina rekli - Čuj, stručno se osposobi za 1600,00 kunica, to ti je šansa, EJ! Da te uvedemo u svijet rada...jel hej, ne možemo se svi baviti elektrokrugovima kao ti FER/strojarski genijalci kojih posao čeka - iza ugla :-((((

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Iz prve ruke mogu posvjedočiti o prednostima i nedostacima stručnog osposobljavanja. Nisam ostala raditi kod poslodavca nakon stručnog osposobljovanja jer se za to nije pružila prilika. Smatram da je stručno osposobljavanje odlična stvar za poslodavce jer imaju priliku bez samostalnih troškova obučiti osobu za rad i nakon godine dana imati gotovu i spremnu osobu za nastavak rada na potrebnoj poziciji. Ali najčešća praksa poslodavaca danas je da oni ne ostavljaju osobe poslije stručog, već uzimaju nove osobe koje ništa ne znaju o poslu i tako opet iz početka.

 

S druge strane i osobe na stručnom imaju prednosti od stručnog osposobljavanja, ali što će nam to kada većina ne ostane nakon stručnog i opet teško pronalazi posao. Sve bi bilo logično i smisleno kada bi poslodavci zadržali osobe nakon obavljenog stručnog, ali to se ne događa. Tako da po meni sustav zapošljavanja na stručno osposobljavanje još nije ostvario svoju svrhu i prvotnu namjeru povećanja zaposlenosti u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija