Jump to content

DOSJELOST???????????


anonimno

Preporučene objave

OVAKVA JE STVAR-U SKLOPU PARCELE OKO OBITELJSKE KUĆE JE I ZELENA POVRŠINA OD 44 HVATA KOJA JE U KATASTRU I ZEMLJIŠNIKU UPISANA NA IME OPĆINE DONJA STUBICA.MENE ZANIMA S OBZIROM DA JE TA POVRŠINA U SKLOPU MOJE PARCELE-PREDSTAVLJA SAM VRH PARCELE U OBLIKU RTA NA KOJEM JE PAR VOĆAKA KOJE JA ODRŽAVAM.A OMEĐENE SU ŽIVICOM I TE TE DVIJE PARCELE ČINE JEDNU CJELINU TE JE TOME TAKO OD 1970 GODINE DA LI JA IMAM PRAVO TRAŽITI PRENOS PRAVA VLSNIŠTVA NA SEBE S OBZIROM NA ROK ZA DOSJELOST???NISAM SIGURAN KOJI JE ROK ZA TO?I KOJI JE OBLIK TUŽBE ZA DOBITI PRAVO VLASNIŠTVA.MALO DETALJNIJI ODGOVOR BIH MOLIO.UNAPRIJED ZAHVALJUJEM KARLO :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško da ćete osporiti vlasništvo Općine - uostalom to su dvije parcele tj. 2 različita zemljišta, a to što se vama ne sviđa što ste navikli obrađivati tuđe (čitaj: ono za čega Općina nema interesa pa je tako ostalo još od Juge) to je vaš problem. U biti, nastavite samo tako i kupite plodove toga zemljišta jer ga ionako obrađujete, a jedino što bi eventualno mogli učiniti jest promjeniti posjednika u katastru, a nikako vlasnika.

I još nešto - kako vam je palo na pamet ograditi tuđe zamljište ako već znate da je tuđe i još tamo nešto i posaditi?? Čestitam! Upravo ste postali nepošteni posjednik (i još k tome- to sad svi znaju)

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek bi rekao da vama nema pomoći - jer ne možete uzeti zemlju jer nije vaša, a isto tako ne možete ju niti otkupiti jer ne možete naći osobe označene u vlasničkom listu tj. rješenjem o nasljeđivanju. E, tu se sad morate poslužiti jednim pravnim trikom, a to je: Postavite sudu zahtjev za razvrgnuće suvlasničke zajednice i to civilnom diobom tj. isplatom tako da vi isplatite ostale suvlasnike. Kako njih nema (ali morate biti sigurni ni da se neće javiti tj. da ih sud preko MUP-a neće moći naći tj. uputiti im poziv na raspravu) sud će im postaviti skrbnika za poseban slučaj tj. privremenog zakonskog zastupnika koji će tada u njihovo ime s vama izvršiti civilnu diobu.

Uzmite dobrog odvjetnika.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ne bih mogao osporiti vlasništvo općine ako je prošao rok od 34godine mog posjedovanja i uživanja.Parcela na kojoj su kuća i okućnica su moje vlasništvo i katastarski i u zemljišniku,jedini problem je ta zelena površina koju ja koristim već toliko godina.Ona čini jedan vrh te parcele-u obliku trokuta,veličine 45hvati,a omeđena je živicom koja je spaja s parcelom u mom vlasništvu i označena je u zemljišniku i katastru kao ZELENA POVRŠINA,upisana na ime Općine Stubica.Dakle moje je pitanje DA LI JA IMAM PRAVNOG OSNOVA PODIGNUTI TUŽBU PROTIV OPĆINE STUBICA NA TEMELJU DOSJELOSTI?????Naime tu parcelu zajedno s kućom želim prodati ali neriješeno pitanje te zelene površine na kojoj se ne smije ništa graditi a čini jedinstvo s mojom parcelom,mi tu prodaju znatno otežava.Je li ovo posao za odvjetnika iili se u ovako nešto kao student prava mogu upustiti?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija