Jump to content

Uplata parničnog troška


zaba323

Preporučene objave

Dali mi može netko odgovoriti na par pitanja vezana za sud i parnične troškove?

1. Dali je moguće da se parnični troškovi uplate tužitelju na račun (ne odvjetniku, nego tužitelju fizičkoj osobi) te da tužitelj mora proslijediti svome odvjetniku?

2. Dali je moguće ukoliko nekolicina radnika (50-60) tuži firmu radi regresa svaki postupak vodi posebno( tj. za svakog radnika da se postupak vodi posebno) ili da se postupak za sve radnike vodi zajedno a svaki radnik plaća zasebno svoj parnični trošak + 20% od iznosa koji se dobije na sudu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je u tome sto rjesenje dobili nismo,samo poziv prije 2 tjedna da nam je na racun sjeo novac od tuzbe,te da odvjetniku donesemo 20%,sto smo i napravili..da bi prije par dana opet na racun sjelo 900 i nesto kuna od tuzenika te odvjetnik rekao kako to njemu moramo vratiti jer su to parnicni troskovi koje je on platio na pocetku procesa..sad mene zanima dali je to moguce? Znaci svaku radnik mu daje za parnicne troskove 900 kn,neka ima cca.50 radnika ispada da su parnicni troskovi 45000 kn sto je ja mislim nemoguce za sudenje od 4 mjeseca. I naravno da racun za postotak nismo dobili a ocito necemo ni za troskove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, ne znam kakve je to odvjetnik parnične troškove platio na početku procesa... Vjerovatno Vam je naplatio 20% glavnice a sada traži i dodatno dosuđene troškove parničnog postupka, jer njih očito ne računa u iznos od kojeg traži 20%.

 

Napravite se pametni i tražite mu račun i specifikaciju (što Vam je morao odmah dati) i recite da ćete platiti po dobivanju istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ono što mi nikako nije jasno je to zašto su parnični troškovi uplaćeni nama na račun,nema mi nikakve logike te mi sada trebamo proslijediti na odvjetnikov račun, dali je to zaista u praksi tako? Ja mislim da to nema nikakve sa nema nego je to trebalo sjesti odvjetniku na račun..očito je neka muljaža u pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to mogui biti iznosi za sastavljanje podnesaka, dolazak odvjetnika na rasprave

trošak koji ste trebali platiti odvjetniku po tarifi. dogovorili ste se za % .i platili .

ako su to troškovi zastupanja odvjetnika

to su troškovi koji pripadaju vama .

ako su to troškovi sudske pristojbe,koju je platio odvjetnik(iako sumnjam da bi se bacio u nepotreban tršak), red je da mu vratite taj trošak .

od suda traži uvid u spis . nađi troškovnik koji je odvjetnik uručio sudu na raspravama .

bit će ti jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to mogui biti iznosi za sastavljanje podnesaka, dolazak odvjetnika na rasprave

trošak koji ste trebali platiti odvjetniku po tarifi. dogovorili ste se za % .i platili .

ako su to troškovi zastupanja odvjetnika

to su troškovi koji pripadaju vama .

ako su to troškovi sudske pristojbe,koju je platio odvjetnik(iako sumnjam da bi se bacio u nepotreban tršak), red je da mu vratite taj trošak .

od suda traži uvid u spis . nađi troškovnik koji je odvjetnik uručio sudu na raspravama .

bit će ti jasnije.

 

Pa jek moguce da sudske pristojbe iznose oko preko 40000 kn? Jer to mu znaci svaki radnik mora vratit a svakom radniku je sjelo na vlastiti racunp plus sto mu je svaki radnik isto tako pojedinacno dao 20%, znaci od 4300kn koji je svaki radnik dobio 860 se dalo odvjetniku kao postotak..nakon 10 dana na racun svakom radniku opet sjeda 930kn koji se takodjer trebaju dati odvjetniku.rjesenje nismo dobili a niri raxun za postotak koji smo mu platili..na listi od banke za uplatu od 930 kn mi pise samo trosak,ZZK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija