Jump to content

policajaci upisali pogrešno ime u prometni prekršaj


drmr

Preporučene objave

zaustavljen sam od policije, 2 policajca su pisala kazne, svaki po jednu

no ja sam njima slučajno dao vozačku od brata te su oni upisali kaznu na njegovo ime ,zatim sa se ja potpisao svojim punim imenom i prezimenom.Tek kasnije kad sam nastavio voziti i čitao kaznu sam vidio da su upisali na njegovo ime, te moj brat ne živi u istom gradu ( u zg je studira ),.da li se ja mogu žaliti na neispravnost dokumenta??

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato jer sam iso na fax i kad sam se vratio, tu sam doso i napisao to.ne nosim je ja nego ona stoji u automobilu kao i moja a moja je bila u drugom pretincu slucajno..znači da li se moze dokazati nevaljanost tog dokumenta ili ne?

 

i jos jedna stvar dobio sam 2 kazne u isto vrijeme ( za svaku po jedan papir od razlicitih policajaca) da li se to racuna kao 1 prekrsaj ili 2 razlicita u smislu da se npr za onaj manji ako je do 500 kn moze trazit zamjena za dobrotvorni rad)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaustavljen sam od policije, 2 policajca su pisala kazne, svaki po jednu

no ja sam njima slučajno dao vozačku od brata te su oni upisali kaznu na njegovo ime ,zatim sa se ja potpisao svojim punim imenom i prezimenom.Tek kasnije kad sam nastavio voziti i čitao kaznu sam vidio da su upisali na njegovo ime, te moj brat ne živi u istom gradu ( u zg je studira ),.da li se ja mogu žaliti na neispravnost dokumenta??

 

Hvala

Moglo bi tu svašta izać,ti razmišljaš samo o žalbi,a di stoji da te policija neće prijavit za davanje lažnih podataka( u ovom slučaju bratova vozačka) ovlaštenoj službenoj osobi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sam namjerno dao krivo nebi se dole potpisao svojim punim imenom i prezimenom, oni su krivi sto nisu identificirali osobu kako treba,

u ostalom mislim da mi se ne isplati ulaziti u sve to nego jednostavno napisat zalbu ,standard student ,nezaposlen prvi prekrsaj i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Samo mala napomena, vi bi trebali imati punomoć za korištenje bratovog auta.

Ja sam osobno imao problema oko toga što sam vozio djedovo auto, te je policijski službenik nazvao osobno mog djeda doma i pitao jesam li ja auto ukrao. Nakon toga smo odlučili riješiti se tih nebuloza zauvijek i sastaviti punomoć oko korištenja automobila. Nedaj bože da naletite na neraspoloženog službenika i onda je adio mare...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo mala napomena, vi bi trebali imati punomoć za korištenje bratovog auta.

Ja sam osobno imao problema oko toga što sam vozio djedovo auto, te je policijski službenik nazvao osobno mog djeda doma i pitao jesam li ja auto ukrao. Nakon toga smo odlučili riješiti se tih nebuloza zauvijek i sastaviti punomoć oko korištenja automobila. Nedaj bože da naletite na neraspoloženog službenika i onda je adio mare...

Nije potrebna nikakva punomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaustavljen sam od policije, 2 policajca su pisala kazne, svaki po jednu

no ja sam njima slučajno dao vozačku od brata te su oni upisali kaznu na njegovo ime ,zatim sa se ja potpisao svojim punim imenom i prezimenom.Tek kasnije kad sam nastavio voziti i čitao kaznu sam vidio da su upisali na njegovo ime, te moj brat ne živi u istom gradu ( u zg je studira ),.da li se ja mogu žaliti na neispravnost dokumenta??

 

Hvala

Ovdje je policija uvidom u vozačku dozvolu utvrdila identitet vozača, to će policijski službenik potvrditi na sudu.

 

Policijski službenik nema pravo da spriječi okrivljenika da se potpisuje imenom svoga brata.

 

Okrivljenikova obrana da je za volanom bio netko drugi će biti odbačena, a prekršajni nalog djelomično ili u cijelosti potvrđen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija zaustavi pijana vozača, dignu mu vozačku dozvolu i time nisu utvrdili identitet? Ovo će na sudu završiti vrlo brzo. Čl. 280. KZ-a se odnosi samo na "pravni promet" bez obzira kako naziv članka lijepo zvučao. Postoje još neke odredbe poput jednog članka iz Zakona o osobnom imenu, ali jednostavno to je propisano zbog nekih drugih razloga, baš kao i 280.-ka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Volim ove rasprave.

 

A što ako vozačka jest bila od pijanog i ako se on sjetio dobre stare fore da se brani na način da je bio na marsu, a da je dao bratu auto? Sud će prvo pitati policajca "na koji način je utvrđen identitet", a ovaj će reći "uvidom u vozačku dozvolu broj taj-i-taj". Svaki prekršajni sudac odigra najmanje 1000 takvih utakmica godišnje i naviknuti su na takve izgovore.

 

U svezi čl. 280. KZ-a postupanje policije prema počinitelju prekršaja nije "pravni promet", to se odnosi na brojne druge stvari kao kupovina ili ugovaranje nečega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što ako vozačka jest bila od pijanog i ako se on sjetio dobre stare fore da se brani na način da je bio na marsu, a da je dao bratu auto? Sud će prvo pitati policajca "na koji način je utvrđen identitet", a ovaj će reći "uvidom u vozačku dozvolu broj taj-i-taj". Svaki prekršajni sudac odigra najmanje 1000 takvih utakmica godišnje i naviknuti su na takve izgovore.

Može biti svakakva kombinacija a policajac se mora "držat" onoga iz prek naloga ili bi bio nevjerodostojan.

Iako mi je na početku sumnjivo da su dvojica pisala dva prekršaja umjesto da je jedan pisao prekršaje u stjecaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može biti svakakva kombinacija a policajac se mora "držat" onoga iz prek naloga ili bi bio nevjerodostojan.

Iako mi je na početku sumnjivo da su dvojica pisala dva prekršaja umjesto da je jedan pisao prekršaje u stjecaju.

 

Nemogu izdržati,moram se nadovezati,nezanam jesi ti radio taj posao,ali mogu ti reći da se teorija i praksa baš ne podudaraju,dok sam se aktivno bavio tim poslom imao sam sličan slučaj kad mi je tip dao vozačku od brata(bili su blizanci),na kraju je zaradio ,6 mj.zatvora,koja mu je pretvorana u 2 godine uvjetno.,i naravno dobio je prekršajnu kaznu koja ga je slijedila za počinjeni prometni prekršaj.možemo mi razmatrati razne teorije ali u stvarnosti se odigrava dosta drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako mi je na početku sumnjivo da su dvojica pisala dva prekršaja umjesto da je jedan pisao prekršaje u stjecaju.

Pojedine policijske postaje koje imaju problema s dostavom prekršajnih naloga pišu stjecaje samo kada se baš mora, policajci si uzmu truda i odmah sve napišu i odmah sve uruče, manje posla administraciji u toj organizaciji policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. imao sam sličan slučaj kad mi je tip dao vozačku od brata(bili su blizanci),na kraju je zaradio ,6 mj.zatvora,koja mu je pretvorana u 2 godine uvjetno.,i naravno dobio je prekršajnu kaznu koja ga je slijedila za počinjeni prometni prekršaj.možemo mi razmatrati razne teorije ali u stvarnosti se odigrava dosta drugačije.

I otkriven je odmah na licu mjesta?

 

Pojedine policijske postaje koje imaju problema s dostavom prekršajnih naloga pišu stjecaje samo kada se baš mora, policajci si uzmu truda i odmah sve napišu i odmah sve uruče, manje posla administraciji u toj organizaciji policije.

Problema sa dostavom je uvijek bilo.A umjesto plaćanja 1 naloga mora platit 2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija