Jump to content

Ovrha za komunalnu naknadu zbog tudjeg duga


Naly

Preporučene objave

Saznala sam u banci, prije par dana, da su mi ovrhom uzeli ustedjevinu sa racuna i to u sijecnju. U Fini saznajem da se radi o komunalnoj naknadi za 2010. i 2011. i to za kucu koju sam prodala 2002. Ne samo da sam prodala kucu nego sam i odselila u drugi grad i zupaniju.

Gospoda koja su kupili kucu nisu se prijavili u upravu za omunalno gospodarstvo a u zemljisne knjige jesu, cak su imali i hipotearni kredit na kucu od 2003. dO 2010. sto se vidi u gruntovnici. Ova druga gospoda iz gradske uprave sve ove godine nisu sastavljali rjesenja nego prizvodili jer ni jednom nisu provjerili zemljisne knjige, jer su mi rekli da svih ovih 11 godina nije uplacena kom. naknada. Takodjer ta gospoda nisu provjerili zemljisne knjige ni kad su donijeli rjesenje o ovrsi a nisu se potrudili ni da posalju upit u MUP o mom prebivalistu tako da je moj novac pobran za tudji dug zbog neposluha novog kupca i nerada upravnog tijela. Komentar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa od povrata sredstava .

kao vlasnik nekretnine bil sta dužni prijaviti promjenu vlasnika.

ako imate pismenu prijavu promjene vlasnika ili su potvrdili primitak kupoprodajnog ugovora imate osnove tražiti povrat .

 

Izravna naplata novčane tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda, upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca

Članak 209.

 

4) Agencija će primjerak zahtjeva s podacima o ovršnoj odluci i nagodbi domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračunu poslodavca na temelju kojih je zatražena izravna naplata poslati ovršeniku na adresu iz zahtjeva za izravnu naplatu.

Pravna sredstva ovršenika

Članak 210.

(1) Nakon što primi obavijest o tome da je protiv njega zatražena izravna naplata tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca, prema odredbi članka 209. stavka 4. ovog Zakona ili nakon što na drugi način sazna za to da je zatražena takva naplata protiv njega, ovršenik može predložiti sudu da donese rješenje kojim će naložiti Agenciji da odgodi izdavanje naloga bankama za prijenos zaplijenjenih sredstava odnosno rješenje kojim će pljenidba i prijenos proglasiti nedopuštenim

 

u finu i tražiti ovršnu odluku (nisu htjeli postupiti po zakonu i dostaviti zahtjev za ovrhu)

u sud pokrenuti parnicu radi proglašenja ovrhe nedopuštenom.

ako sud donese takvu ovrhu

protuovrhom tražiti ovršena sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kažu li ovi drugačije

POČETAK PLAĆANJA

Obveza plaćanja nastaje prvog dana sljedećeg mjeseca od stjecanja vlasništva, odnosno mogućnosti korištenja prostora ili zemljišta.

PROMJENA VLASNIKA ILI KORISNIKA

O svim promjenama koje se odnose na obvezu plaćanja komunalne naknade obveznik je dužan obavijestiti Gradski ured za prostorno uređenje, graditeljstvo, stambene i komunalne poslove i promet, Odjel za komunalne poslove i uređenje Grada, Trg Stjepana Radića 1, u roku od 15 dana od nastanka promjene, te dostaviti sve podatke i omogućiti uvid u njih.

 

Komunalnu naknadu plaćaju VLASNICI, odnosno KORISNICI stambenoga, poslovnog i garažnog prostora,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa od povrata sredstava .

kao vlasnik nekretnine bil sta dužni prijaviti promjenu vlasnika.

ako imate pismenu prijavu promjene vlasnika ili su potvrdili primitak kupoprodajnog ugovora imate osnove tražiti povrat .

 

Pa nisam bila vlasnik. Novi vlasnik je preuzeo sva prava i obaveze kupoprodajnim ugovorom. S tim datumom ja sam preastala biti vlasnik. U Zakonu o komun. Naknadi cl.22. Kaze da to treba vlasnik u roku od 15 dana. Prema tome, da li se zakon tumaci kako pise ili po potrebi? Osim toga kada upravno tijelo pise rjesnje koje je pravni akt, ne moze to raditi na pamet, moraju pogledati knjige. Cl. 8 Upravnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravna tiela rade po nekim svojim zakonima, što podržavaju i drugostupanjsko tijelo i Upravni sud.

da prvostupanjska upravna tijela u Hrvatskoj rade po Zakonu o općem upravnom postupku nebi bilo toliko žalbi drugostupanjskim tijelima i tužbi Upravnom sudu.

oni nebi trebali postojati. manje radnih mjesta i manje izdataka iz državnog proračuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravna tiela rade po nekim svojim zakonima, što podržavaju i drugostupanjsko tijelo i Upravni sud.

da prvostupanjska upravna tijela u Hrvatskoj rade po Zakonu o općem upravnom postupku nebi bilo toliko žalbi drugostupanjskim tijelima i tužbi Upravnom sudu.

oni nebi trebali postojati. manje radnih mjesta i manje izdataka iz državnog proračuna.

 

Pa ni rješenja koja su pisali a nisu mi dostavili, nisu ispravna jer ja nisam vlasnik od datuma iz kupoprodajnog ugovora koji je uredno proveden u zemljišnim knjigama. Ako je rješenje akt upravnog tijela, znači da je pravni akt a on mora biti izveden prema istinitim i točnim podacima. To znači da ni vjerodostojna isprava nije vjerodostojna niti ispravna. Napisala sam žalbu ministarstvu graditeljstva, kako i piše u uputi o pravnom lijeku. A ovo što ste rekli o radu upravnih tijela i Upravnog suda - ravno je udruženoj kriminalnoj organizaciji. Ne vjerujem baš da je tako kriminalno. Mislim da se samo radi o neradu a ne kriminalu. Kada sam razgovarala sa gradskom upravom, pokušali su me nagovoriti da ništa ne poduzimam nego da tužim novog vlasnika. Mislim da je to pogrešno, on je svoje obaveze prema meni izvršio isplatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fina je trebala dostaviti prijedlog za direktnu naplatu ovrhe .

po saznanju da je pokrenuta ovrha tražiti rješenje o ovrsi .

Općinskom sud podnijeti tužbu za utvđivanje da je ovrha nedopuštena.

ako tužba suda bude pozitivno rješena za vas (uvaži se tužbeni zahtjev)

tražiti povrat stečenog bez osnova. (od ovrhovoditelja )

obzirom na proble odvjetnik bi bio potreban.

trošak tražite ako dobijete spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nisam čitala rješenja....Slučajno sam morala otići u taj grad rješavati obiteljske poslove i upala sam direktno u ured grada kod te pravnice. Odmah mi je rekla da upravo šalje fini rješenje...Nakon tjedan dana vraćen mi je novac... Sad razmiščjam da bih mogla da ih tužim??!! Novac je bio na štednom računu. Dakle, nisam znala za ovrhu sve dok slučajno nisam otišla u banku da bih poznanici posudila novaca. Isto tako sam mogla čuvati novac za neko lijećenje i sl. pa kad mi je trebalo nema.... Dakle, moglo je proći i mnogo više vremena...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OVRŠNI ZAKON

Članak 209.

(4) Agencija će primjerak zahtjeva s podacima o ovršnoj odluci i nagodbi domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračunu poslodavca na temelju kojih je zatražena izravna naplata poslati ovršeniku na adresu iz zahtjeva za izravnu naplatu.

(6) Ako Agencija u roku od trideset dana od dana kad joj je dostavljena isprava iz stavka 1. ovoga članka ne primi rješenje suda o odgodi izdavanja naloga bankama za provedbu prijenosa zaplijenjenih sredstava ili rješenje suda kojim se takav prijenos proglašava nedopuštenim na temelju ovršne isprave na temelju koje je ona zatražena, izdat će nalog bankama da obave prijenos sredstava s računa ovršenika na račun koji je određen u zahtjevu za izravnu naplatu.

 

Pravna sredstva ovršenika

Članak 210.

(1) Nakon što primi obavijest o tome da je protiv njega zatražena izravna naplata tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca, prema odredbi članka 209. stavka 4. ovog Zakona ili nakon što na drugi način sazna za to da je zatražena takva naplata protiv njega, ovršenik može predložiti sudu da donese rješenje kojim će naložiti Agenciji da odgodi izdavanje naloga bankama za prijenos zaplijenjenih sredstava odnosno rješenje kojim će pljenidba i prijenos proglasiti nedopuštenim.

 

odstrane fine trebala si biti obavještena o podnošenju zahtjeva za izravnu naplatu.

fina kopiju zahtjeva nije poslala a naplatila je svoje usluge .

žalba Ministarstvu pravosuđa na rad fine.

ili Državnom inspektoratu, zbog nepostupanja po Zakonu.

 

od fine(pismeno) tražiti i povrat naplaćenih troškova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OVRŠNI ZAKON

Članak 209.

(4) Agencija će primjerak zahtjeva s podacima o ovršnoj odluci i nagodbi domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračunu poslodavca na temelju kojih je zatražena izravna naplata poslati ovršeniku na adresu iz zahtjeva za izravnu naplatu.

(6) Ako Agencija u roku od trideset dana od dana kad joj je dostavljena isprava iz stavka 1. ovoga članka ne primi rješenje suda o odgodi izdavanja naloga bankama za provedbu prijenosa zaplijenjenih sredstava ili rješenje suda kojim se takav prijenos proglašava nedopuštenim na temelju ovršne isprave na temelju koje je ona zatražena, izdat će nalog bankama da obave prijenos sredstava s računa ovršenika na račun koji je određen u zahtjevu za izravnu naplatu.

 

Pravna sredstva ovršenika

Članak 210.

(1) Nakon što primi obavijest o tome da je protiv njega zatražena izravna naplata tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca, prema odredbi članka 209. stavka 4. ovog Zakona ili nakon što na drugi način sazna za to da je zatražena takva naplata protiv njega, ovršenik može predložiti sudu da donese rješenje kojim će naložiti Agenciji da odgodi izdavanje naloga bankama za prijenos zaplijenjenih sredstava odnosno rješenje kojim će pljenidba i prijenos proglasiti nedopuštenim.

 

odstrane fine trebala si biti obavještena o podnošenju zahtjeva za izravnu naplatu.

fina kopiju zahtjeva nije poslala a naplatila je svoje usluge .

žalba Ministarstvu pravosuđa na rad fine.

ili Državnom inspektoratu, zbog nepostupanja po Zakonu.

 

od fine(pismeno) tražiti i povrat naplaćenih troškova

 

Vratili su sve sto su uzeli ali nisam dobila nazad 50 kn sto sam platila drzavne biljege za zalbu i kamate bi bile za 4 mj. ..oko 150 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OVRŠNI ZAKON

Članak 209.

(4) Agencija će primjerak zahtjeva s podacima o ovršnoj odluci i nagodbi domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračunu poslodavca na temelju kojih je zatražena izravna naplata poslati ovršeniku na adresu iz zahtjeva za izravnu naplatu.

(6) Ako Agencija u roku od trideset dana od dana kad joj je dostavljena isprava iz stavka 1. ovoga članka ne primi rješenje suda o odgodi izdavanja naloga bankama za provedbu prijenosa zaplijenjenih sredstava ili rješenje suda kojim se takav prijenos proglašava nedopuštenim na temelju ovršne isprave na temelju koje je ona zatražena, izdat će nalog bankama da obave prijenos sredstava s računa ovršenika na račun koji je određen u zahtjevu za izravnu naplatu.

 

Pravna sredstva ovršenika

Članak 210.

(1) Nakon što primi obavijest o tome da je protiv njega zatražena izravna naplata tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca, prema odredbi članka 209. stavka 4. ovog Zakona ili nakon što na drugi način sazna za to da je zatražena takva naplata protiv njega, ovršenik može predložiti sudu da donese rješenje kojim će naložiti Agenciji da odgodi izdavanje naloga bankama za prijenos zaplijenjenih sredstava odnosno rješenje kojim će pljenidba i prijenos proglasiti nedopuštenim.

 

odstrane fine trebala si biti obavještena o podnošenju zahtjeva za izravnu naplatu.

fina kopiju zahtjeva nije poslala a naplatila je svoje usluge .

žalba Ministarstvu pravosuđa na rad fine.

ili Državnom inspektoratu, zbog nepostupanja po Zakonu.

 

od fine(pismeno) tražiti i povrat naplaćenih troškova

 

Vratili su sve sto su uzeli ali nisam dobila nazad 50 kn sto sam platila drzavne biljege za zalbu i kamate bi bile za 4 mj. ..oko 150 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OVRŠNI ZAKON

Članak 209.

(4) Agencija će primjerak zahtjeva s podacima o ovršnoj odluci i nagodbi domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračunu poslodavca na temelju kojih je zatražena izravna naplata poslati ovršeniku na adresu iz zahtjeva za izravnu naplatu.

 

 

Pa u zahtjevu je zasigurno bila adresa kuće na koju se odnosila nakanada, a tamo ne stanujem od 2002. godine kada sam je prodala. Mislim da je prije u pitanju labavi Zakon jer se zahtjev ovršitelja prema MUP-u, poreznoj i sl. za informacije o prebivalištu ovršenika u Zakonu spominje kao pravo ovršitelja na te informacije a ne kao Zakonsko pravilo i imperativ u cilju točnog činjeničnog stanja tako da se to pravo sasvim jednostavno može ignorirati da bi se ubrzao postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija