Jump to content

dug prema Tele 2


irjana

Preporučene objave

Prije par dana sam saznala da imam dugovanje iz 2007. godine prema Tele a zastupa ih CEI Zagreb . Od 2008. godine nisu poslali niti jednu obavijest o dugovanju niti me o bilo čemu obavijestili jer kako su rekli nisu imali kontakt broj. Nakon što sam im poslala dopis da se pozivam na zastaru računa prema zakonu o obveznim odnosima tj. članak 232, stavka 1. , točka 3., odgovorili su mi da to ne može ići u zastaru i da sam obvezna platiti dugovanje prema operateru Tele 2. Da li možete reći da li to dugovanje može otići u zastaru i šta je najbolje da se napravi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zadnji dostavljeni račun je bio 2008. godine koji je i plaćen ali je iz 2007. ostalo 10 kuna duga. Od onda nisu ništa poslali niti jedan račun niti su pokrenuli prijedlog za ovrhu. Neki dan sam saznala za to dugovanje i stupila u kontakt s njima i pitala zašto oni nisu proteklih godina poslali opomenu ili bilo kakvo dugovanje koje imam. Njihov odgovor je bio da nemaju moj kontakt broj iako imaju sve druge moje podatke. Dug nije velik, sa 10 kn je došao na 293 kune. ali me zanima da li je to moglo otići u zastaru, jer kako oni kažu da to ne može zastariti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i ja imam problem sa tele 2 i u nadi da će mi netko pomoći pišem vam tu...

Moj problem je taj da sam trebao sam platiti dugovanje u iznosu od 665,37kn do 20og ovog mjeseca prema tele 2. Međutim, zbog financijske situacije u kojoj sam se našao račun sam platio 22.3.2013 zatim sam im poslao molbu da uvaže moje kašnjenje jer se radi o dva dana, da se reaktivira moj broj te da se nastavi redovan ugovor prema prijašnjim uvjetima. Pritom sam im poslao uplatnicu i fotokopiju osobne sve onako kako su mi rekli u NJIHOVOJ službi za korisnike. (Znači njihova služba mi je savjetovala da to platim i da im pošaljem molbu)

 

Nakon toga oni meni odgovaraju kako nisu u mogućnosti udovoljiti mojoj molbi i da ukoliko imam još upita da im se obratim. Ja sam im napisao kako ja nemam trenutno 2700kn koliko su oni napisali da su penali za prijevremeni raskid ugovora. Iako nije točno napisano za što su toliki penali jer je do kraja ugovora ostalo još godina dana i dva mjeseca. Tarifa je bila revolucija uređaj na iznos od 200kn mj. na dvije godine.

 

Eto znamo da smo krivi jer nismo platili međutim na prodajnom mjestu su nas uvjeravali da je tarifa revolucija bez pretplatničkog odnosa te da je možemo prekinuti kad god hoćemo i da smo dužni samo plaćati svaki mjesec 50 kuna za uređaj.

 

Poslao sam im i to međutim oni su odgovorili kako nam ne mogu pomoći.

 

E sad mene zanima što će biti sljedeće? Što oni mogu poduzeti ukoliko ja ne platim tih 2700kn (kojih nemam) i vjerojatno ih neću moći platiti na vrijeme. Da li mogu ja to otplatiti nekako na rate? Što će biti ukoliko ne platim i što je sada sa onih 665,37 kn koje sam ja njima uplatio 22.03.2013?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam im napisao kako ja nemam trenutno 2700kn koliko su oni napisali da su penali za prijevremeni raskid ugovora. Iako nije točno napisano za što su toliki penali jer je do kraja ugovora ostalo još godina dana i dva mjeseca. Tarifa je bila revolucija uređaj na iznos od 200kn mj. na dvije godine.

 

Ako ste potpisali ugovor na 2g(24mj) i plaćate 200kn mjesečno (4800kn sveukupno) onda se ne bi trebali čuditi zašto su penali za prijevremeni raskid ugovora oko 2700kn.(ako vam je do isteka ugovora ostalo još godinu i dva mjeseca)

 

Eto znamo da smo krivi jer nismo platili međutim na prodajnom mjestu su nas uvjeravali da je tarifa revolucija bez pretplatničkog odnosa te da je možemo prekinuti kad god hoćemo i da smo dužni samo plaćati svaki mjesec 50 kuna za uređaj.

 

Postoje 2 tarife revolucija, jedna na pretplatu s naknadom od 150kn mjesečno za oko 1500minuta poziva prema svim mrežama(ako se ne varam, sve preko toga se dodatno naplaćuje) ako ne uzimate uz to nikakav dodatni uređaj, i druga na bonove, bez mjesečne naknade. Kod prve tarife se potpisuje ugovor koji se prije potpisivanja detaljno prouči iliti pročita, kod druge tarife se ne potpisuje ništa. I kod tarife na bonove nije moguće napraviti dug od 665,37kn već potrošiti samo onoliko kolika je vrijednost kupljenog bona. Tako da vam je od samog početka korištenja revolucije trebalo donekle biti jasno koju tarifu koristite tj. na čemu ste.

 

 

E sad mene zanima što će biti sljedeće? Što oni mogu poduzeti ukoliko ja ne platim tih 2700kn (kojih nemam) i vjerojatno ih neću moći platiti na vrijeme. Da li mogu ja to otplatiti nekako na rate? Što će biti ukoliko ne platim i što je sada sa onih 665,37 kn koje sam ja njima uplatio 22.03.2013?

 

665,37kn je pretpostavljam dug koji ste napravili jer ste potrošili više nego revolucija dopušta i to ste platili a 2700kn su penali za prijevremeni raskid ugovora. Mogu vas ovršiti, blokirati vam račun u banci(ako ga imate) i skidati vam novac s računa dok se ne naplate(to vam dođe kao na rate). Možete se također žaliti i ući u sudski spor s tele2 ako se smatrate oštećenim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

665,37kn je pretpostavljam dug koji ste napravili jer ste potrošili više nego revolucija dopušta i to ste platili a 2700kn su penali za prijevremeni raskid ugovora. Mogu vas ovršiti, blokirati vam račun u banci(ako ga imate) i skidati vam novac s računa dok se ne naplate(to vam dođe kao na rate). Možete se također žaliti i ući u sudski spor s tele2 ako se smatrate oštećenim.

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija