Jump to content

OIB - nedostatak OIB-a ovrhovoditelja kao razlog odbacivanje prijedloga za ovrhu


VladimirS

Preporučene objave

Poštovani

 

Molim sve koji imaju neku po mogućnosti pravomoćnu sudsku odluku ili odluku Vrhovnog i/ili Ustavnog suda iz koje je vidljivo da se Prijedlog za ovrhu na temelju ovršne isprave koji nema OIB ovrhovoditelja odbacuje po sili zakona temeljem čl.39.st.3. sada važećeg Ovršnog zakona (NN 112/12)

Ovaj članak odgovara čl.35.st.4. "starog" Ovršnog zakona (NN 139/10) koji je vrijedio do donošenja ovog novog.

Molim sve na forumu broj neke sudske odluke, link ili još najbolje skeniranu sudsku odluku na e-mail:

rebeka.adf@gmail.com

Iako je meni i mnogim drugim kolegama stvar potpuno jasna, jednoj sutkinji voditeljici ovršnog odjela jednog suda očito nije. Kaže mi da moram malo ekstenzivnije tumačiti zakon!? Nije mi jasno koliko ovaj st.3. pruža prilike za bilo kakvu ekstenzivnost!? Zato svima kopiram čl.39.st.3. pa da čujem i komentare...

 

(3) Prijedlog za ovrhu koji ne sadrži sve podatke iz stavaka 1. i 2. ovoga članka sud će odbaciti rješenjem, ne pozivajući predlagatelja da ga dopuni ili ispravi.

 

U st.1. piše da prijedlog za ovrhu MORA sadržavati ... osobne identifikacijske brojeve ovrhovoditelja i ovršenika...itd.

U st.4. piše da ako nema OIB-a ovršenika, to se još i može nekako pribaviti po javnom bilježniku ili sudu, ali ako nema OIB-a ovrhovoditelja... onda... sorry... postoji samo st.3. koji baš i ne pruža neku priliku za popravak. Pa ni za povlačenje i podnošenje novog prijedloga jer odbacivanjem postupak nije ni počeo, a tu je onda i res iudicata... :(

Unaprijed se zahvaljujem vrijednom pošiljatelju/pošiljateljima iščekivane sudske odluke

Pozdrav svima na forumu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravilu bi to trebalo igrati,samo to,tako je i meni na rjesenju o ovrsi uopce nije bio moj oib nego ko zna ciji,razmisljao sam dal da se zalim na tu caku,ali isao sam na zastaru jr mi je to bilo sigurnije,ma cijeli taj zakon ne valja od pocetka do kraja,previse oni slobode imaju,ti se moras zaliti na zastaru inace ovrha postaj pravomocna,pa to j ludost,to je koristenje ljudskog neznanja za otimacinu,ja bi kaznjavo ko uopce preda zahtjev za naplatu zastarjelog duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija