Jump to content

Najnovija skripta za dsi 2013.


Geoman

Preporučene objave

BOK SVIMA!

 

u privitku se nalazi skripta za DSI - opći dio.

 

Jučer smo kolega i ja završili skriptu (inače, radimo u Zagrebačkoj županiji) za naše vježbenike u Upravnom odjelu, a koji uskoro imaju ispit. Šaljem Vam 3 zipana DSI foldera sa svim poglavljima.

Skripta je napravljena za VSS, a time i za VŠS te SSS.

Skripta je rađena prema NAJNOVIJIM ZAKONIMA sa svim izmjenama i dopunama, a pitanja iz ZUP/ZUS-a sam prilagodio prema pitanjima od (pretpostavljam) jednog profesora s pravnog fakulteta.

 

JAVITE SVIMA KOJI IDU NA DSI DA SI SKINU SKRIPTU!!!

 

:zubo:

DSI_2013_3 dio.zip

DSI_2013_1 dio.zip

DSI_2013_2 dio.zip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOK SVIMA!

 

u privitku se nalazi skripta za DSI - opći dio.

 

Jučer smo kolega i ja završili skriptu (inače, radimo u Zagrebačkoj županiji) za naše vježbenike u Upravnom odjelu, a koji uskoro imaju ispit. Šaljem Vam 3 zipana DSI foldera sa svim poglavljima.

Skripta je napravljena za VSS, a time i za VŠS te SSS.

Skripta je rađena prema NAJNOVIJIM ZAKONIMA sa svim izmjenama i dopunama, a pitanja iz ZUP/ZUS-a sam prilagodio prema pitanjima od (pretpostavljam) jednog profesora s pravnog fakulteta.

 

JAVITE SVIMA KOJI IDU NA DSI DA SI SKINU SKRIPTU!!!

 

:zubo:

[ATTACH]210[/ATTACH][ATTACH]211[/ATTACH][ATTACH]212[/ATTACH]

 

Momci ovo je odlično. Svaka čast!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOK SVIMA!

 

u privitku se nalazi skripta za DSI - opći dio.

 

Jučer smo kolega i ja završili skriptu (inače, radimo u Zagrebačkoj županiji) za naše vježbenike u Upravnom odjelu, a koji uskoro imaju ispit. Šaljem Vam 3 zipana DSI foldera sa svim poglavljima.

Skripta je napravljena za VSS, a time i za VŠS te SSS.

Skripta je rađena prema NAJNOVIJIM ZAKONIMA sa svim izmjenama i dopunama, a pitanja iz ZUP/ZUS-a sam prilagodio prema pitanjima od (pretpostavljam) jednog profesora s pravnog fakulteta.

 

JAVITE SVIMA KOJI IDU NA DSI DA SI SKINU SKRIPTU!!!

 

:zubo:

[ATTACH]210[/ATTACH][ATTACH]211[/ATTACH][ATTACH]212[/ATTACH]

 

 

Puno falal ... pravi ste ! Javim se za donacije :)

:tikvan::moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOK SVIMA!

 

u privitku se nalazi skripta za DSI - opći dio.

 

Jučer smo kolega i ja završili skriptu (inače, radimo u Zagrebačkoj županiji) za naše vježbenike u Upravnom odjelu, a koji uskoro imaju ispit. Šaljem Vam 3 zipana DSI foldera sa svim poglavljima.

Skripta je napravljena za VSS, a time i za VŠS te SSS.

Skripta je rađena prema NAJNOVIJIM ZAKONIMA sa svim izmjenama i dopunama, a pitanja iz ZUP/ZUS-a sam prilagodio prema pitanjima od (pretpostavljam) jednog profesora s pravnog fakulteta.

 

JAVITE SVIMA KOJI IDU NA DSI DA SI SKINU SKRIPTU!!!

 

:zubo:

[ATTACH]210[/ATTACH][ATTACH]211[/ATTACH][ATTACH]212[/ATTACH]

 

Imate grešku na prvoj strani ustavnog uređenja:

 

Suverenost je uspostavljena 25.1.1991. godine Deklaracijom o uspostavi suverene i samostalne RH

 

Točan datum je 25. lipnja 1991

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rony974,

 

u pet godina, koliko radim u Zagrebačkoj županiji, više od 10 djelatnika, uključujući i mene, je položilo DSI pomoću ove skripte i to iz prve. Ono što se mijenjalo su podaci koji su ažurirani, i to detaljno.

 

Otvori sve zakone koje trebaš naučiti i usporedi ih sa skriptom ako ne vjeruješ!

 

inače, skripta je tu da pomogne, tko želi neka uči, a tko ne želi...ah, njegov gubitak:vojak:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je nisam stigla prije odgovoriti. Skripte skinute sa Ministarsva uprave Pravni izvori za polaganje Općeg dijela DSI i primjeri pitanja za provjeru znanja ja sam skinula za VSS spremu. U njoj imaš Ustavno uređenje, Sustav državne uprave,i Sustav lokalne i područne samouprave (pitanja i odgovore) Službeničke odnose učila sam iz Zakona o državnim službenicima, Zakon o registru zaposlenih u javnom sektoru, Etički kodeks i Kolektivni ugovor. Upravni postupak i upravni sporovi, Uredsko poslovanje i Europsku uniju iz skripte s ovog foruma koje je zadnje napravio geoman (Najnovije skripte 2013).

Kada ispituju imaju svi papir sa pitanjima i od tih pitanja izaberu nekoliko koje te pitaju. Skripte treba naučiti i ne skratiti. Lijep pozdrav. Tatjana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

u skripti treba izmijeniti da u upravnim sporovima po novim izmjenama sudi sudac pojedinac, a ne vijeće od 3 suca kao prema starom ZUS-u. I mala greškica kod ZUS-a na pitanju ocjenjivanje pretpostavki za vođenje upravnog spora, u točki 2. nije pravni lijek nego pravni interes tužitelja, te treba nadodati 7. točku - tužba podnesena u stvari koja ne može biti predmet upravnog spora. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u skripti treba izmijeniti da u upravnim sporovima po novim izmjenama sudi sudac pojedinac, a ne vijeće od 3 suca kao prema starom zus-u. I mala greškica kod zus-a na pitanju ocjenjivanje pretpostavki za vođenje upravnog spora, u točki 2. Nije pravni lijek nego pravni interes tužitelja, te treba nadodati 7. Točku - tužba podnesena u stvari koja ne može biti predmet upravnog spora. ;-)

 

 

znaš li možda je li treba što promijeniti u zakon o lokalnoj i reg. Samoupravi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaš li možda je li treba što promijeniti u zakon o lokalnoj i reg. Samoupravi?

 

nažalost, to još nisam uspoređivala, kad budem, napišem. uz napomenu da sam tek sad shvatila da mi forum nije uredio post o izmjenama u zusu, bio

je puno duži kad sam nadopisala još izmjena. ujutro ću to pretipkati opet :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još promjena u zus-u:

 

pitanje može li sud riješiti upravni spor bez rasprave, treba dodati t.5. ako se stranke o tome izrijekom suglase, a sud utvrdi da nije potrebno izvoditi nove dokaze.

 

kod zakazivanja rasprave, rukovođena raspravom...sve se mijenja u sudac pojedinac.

 

kod obustave postupka dodati još 1. kad podnositelj odustane od zahtjeva

i 2. kada se iz cjelokupnog stanja stvari može zaključiti da je tužitelj odustao od tužbenog zahtjeva.

 

kod sastavnih dijelova presude, brisano je što obrazloženje mora sadržavati.

 

kod pitanja kada presuda postaje pravomoćna treba kod prvostupanjske presude dodati - odnosno danom donošenja ako žalba nije dopuštena.

 

to su sve izmjene po skripti. :)

 

ako je netko provjeravao lokalnu, neka nabaci brzo izmjene ;) pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Geoman - postoji još jedna greška u skripti, a koja se odnosi na stalna radna tijela vlade:

 

Članak 9. Poslovnika Vlade RH

Stalna radna tijela Vlade jesu:

1. Koordinacija za vanjsku i europsku politiku;

2. Koordinacija za unutarnju politiku i upravljanje državnom imovinom;

3. Koordinacija za društvene djelatnosti i ljudska prava;

4. Koordinacija za gospodarstvo, investicije i fondove Europske unije;

5. Komisija za odnose s vjerskim zajednicama;

6. Kadrovska komisija;

7. Administrativna komisija

 

Narodne novine 07/13

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Znaći skripta je dobro napisana, dali je dovoljna samo ta skripta?! :cita:

 

ja sam iz toga ucila sustav drzavne uprave, uredsko i zup i zus. imas neke izmjene, ali malo prati po forumu pa ces vidjet gdje su greske. sustav drzavne uprave je super napisan i puno mi je pomogao jer sam se s tim predmetom dosta napatila kad sam ucila iz drugih skripti. zup/zus sam samo da nadopunim praznine koje sam imala od pitanja sa stranice uprave i foruma, a uredsko sam dosta toga uzela iz ove skripte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Složit ću se sa Miom, učim po toj skripti ZUP/ZUS i odlično mi je objašnjeno , Uredsko je isto dobro, Sustav sam učila po stranicama uprava.hr, a ova skripta mi je pomogla da si sredim sve to u glavi jer je pojednostavljeno tko, što radi ;-)

Koliko sam vidjela u djelu EU nema proračuna, ni fondova EU :majstor:

 

Kakav će ishod imat skripta nakon polaganja, javim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
imam ispit 07.12. .............. jel ima tko najtočniju,ažuriranu skriptu da mi sendaaaa na mjurcevic88@gmail.com :) falaaa! poslije kad položimo idemo na pivo :)

 

I ja idem na DSI 07.12. Zanima me je li Geomanova skripta i sada još uvijek "vrijedeća"?

Jura, jesi li uspio nabaviti ažuriranu skriptu, s najnovijim promjenama, ukoliko to od Geomana više nije? Ja sam radila skriptu krajem srpnja, u kojoj su sabrana sva pitanja i odgovori sa weba Ministarstva uprave, za VSS, a od onih nekih poglavlja koja nemaju odgovore, odgovori su kopirani za SSS... Ne znam je li otada bilo promjena?!

MOLIM ODGOVORE, ZAHVALJUJEM !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja idem na DSI 07.12. Zanima me je li Geomanova skripta i sada još uvijek "vrijedeća"?

Jura, jesi li uspio nabaviti ažuriranu skriptu, s najnovijim promjenama, ukoliko to od Geomana više nije? Ja sam radila skriptu krajem srpnja, u kojoj su sabrana sva pitanja i odgovori sa weba Ministarstva uprave, za VSS, a od onih nekih poglavlja koja nemaju odgovore, odgovori su kopirani za SSS... Ne znam je li otada bilo promjena?!

MOLIM ODGOVORE, ZAHVALJUJEM !!!

 

Nemam najnoviju skriptuu....ucim doma po cijele daneee

posebni dio mi je lokalna samouprava...kakvo bi tu pitanje na pismenom mogo dobit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam najnoviju skriptuu....ucim doma po cijele daneee

posebni dio mi je lokalna samouprava...kakvo bi tu pitanje na pismenom mogo dobit

 

Pa ne znam, pokušaj se držati pitanja sa Ministarstva uprave za taj predmet, pa malo možda detaljnije. Ja bih tako! Pročačkaj svakako i po forumu. A po čemu učiš? I kaj misliš jel' nam dosta vremena do 7., s tim da ja isto učim cijele dane i nigdje ne idem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne znam, pokušaj se držati pitanja sa Ministarstva uprave za taj predmet, pa malo možda detaljnije. Ja bih tako! Pročačkaj svakako i po forumu. A po čemu učiš? I kaj misliš jel' nam dosta vremena do 7., s tim da ja isto učim cijele dane i nigdje ne idem?

 

ma bit ce...bazirajmo se na najbitnijem..a ostae gluposti zanemariti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

 

jeli još tko na ispitu 07.12. s posebnim dijelom iz lokalne samouprave. Ima li kakvih naznaka što bi točno moglo biti, što će nam dati iz tog dijela??

Ako netko ima najnoviju i najkraću skriptu neka pošalje na mail isaric777@gmail.com, jer je ostalo jako malo do ispita!

A prijašnja iskustva na ispitu, kakva su, iskustva, prijedlozi, bio bih zahvalan na odgovorima.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ti reći, ali ono što mislim - dobro je da nemaš poseban zakon za svoj poseban dio, s obzirom da ti je on integriran u općem dijelu. Lokalna je jedan od predmeta općeg dijela ispita, pa u tom smislu mislim da bi se mogao ravnati po pitanjima kao i za opći dio. Slična je i moja situacija. I uopće o tome ne brinem. Učim za opći, a za poseban će mi isto doći od toga. Nadam se da si me razumio. Što se tiće samih skripti, ako hoćeš čujemo se na pp, pa ću ti reći čime raspolažem i mogu ti onda eventualno nešto i poslati ako ti bude odgovaralo.... Sutra se čujemo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ti reći, ali ono što mislim - dobro je da nemaš poseban zakon za svoj poseban dio, s obzirom da ti je on integriran u općem dijelu. Lokalna je jedan od predmeta općeg dijela ispita, pa u tom smislu mislim da bi se mogao ravnati po pitanjima kao i za opći dio. Slična je i moja situacija. I uopće o tome ne brinem. Učim za opći, a za poseban će mi isto doći od toga. Nadam se da si me razumio. Što se tiće samih skripti, ako hoćeš čujemo se na pp, pa ću ti reći čime raspolažem i mogu ti onda eventualno nešto i poslati ako ti bude odgovaralo.... Sutra se čujemo!

 

Ok moze..javi se na mail pa cemo se cuti

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam puno, svaka cast!!! jel imate nesto za poseban dio ispita iz podrucja opca uprava-ostali poslovi iz podrucja opce uprave i opcih poslova,ako imate molim vas da posaljete na anita.coric72@gmail.com HVALA

 

jesu li pitanja sa stranice Ministarstva uprave za SSS dovoljna da se polozi DSI? Ispit imam u subotu molim vas za hitan odgovor na mail anita.coric72@gmail.com HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Jest sasvim je dovoljno učiti iz tih skripti. :vjeruj:

Polagala sam u subotu i učila iz tih skripti i nema nikakvih problema, bojala sam se tog državnog kao groma doslovno, a kad to sve prođe pitaš se, pobogu čemu tolika briga :-)

 

Aj mi please reci jesi učila sve predmete iz skripti i samo skripte? I koliko je dana prošlo od prijave do ispita? Hvala i čestitam :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdav,

 

Samo sam Vam htjela napomenuti da se kod obrazloženja ne briše što ono treba sadržavati, barem ja to nisam pročitala u promjenama Zakona. Ako griješim, unaprijed oprostite, ali molim vas da još jednom pregledate.

 

Pozdrav

 

 

još promjena u zus-u:

 

pitanje može li sud riješiti upravni spor bez rasprave, treba dodati t.5. ako se stranke o tome izrijekom suglase, a sud utvrdi da nije potrebno izvoditi nove dokaze.

 

kod zakazivanja rasprave, rukovođena raspravom...sve se mijenja u sudac pojedinac.

 

kod obustave postupka dodati još 1. kad podnositelj odustane od zahtjeva

i 2. kada se iz cjelokupnog stanja stvari može zaključiti da je tužitelj odustao od tužbenog zahtjeva.

 

kod sastavnih dijelova presude, brisano je što obrazloženje mora sadržavati.

 

kod pitanja kada presuda postaje pravomoćna treba kod prvostupanjske presude dodati - odnosno danom donošenja ako žalba nije dopuštena.

 

to su sve izmjene po skripti. :)

 

ako je netko provjeravao lokalnu, neka nabaci brzo izmjene ;) pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna greška u skripti...kod imuniteta predsjednika...NIJE sve isto kao i kod zastupnika jer o ukidanju imuniteta zastupnika odlučuje Hrv. sabor, a o ukidanju imuniteta predsjednika odlučuj Ustavni sud. U objašnjenjima i jednog i drugog stoji dobro samo ova rečenica da je sve isto kao kod zastupnika nije točna. Eto...nadam se da vam koriste moji postovi...

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav....ja sam vježbenik u CZSS i imam stručni u 3mj, zanima me ima li netko iskustva kako izgleda pisani dio ispita i je li dovoljno detaljno naučiti obiteljski zakon, zakon o soc. skrbi zup i zus, a onaj opći dio po skripti i pitanjima koja su ponuđena na stranicama Minisarstva?!;-) pozz

Molim odgovor od nekoga tko je nedavno to polagao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav....ja sam vježbenik u CZSS i imam stručni u 3mj, zanima me ima li netko iskustva kako izgleda pisani dio ispita i je li dovoljno detaljno naučiti obiteljski zakon, zakon o soc. skrbi zup i zus, a onaj opći dio po skripti i pitanjima koja su ponuđena na stranicama Minisarstva?!;-) pozz

Molim odgovor od nekoga tko je nedavno to polagao?

pozdrav i ja sam pripravnik u czss jel ideš na državni ispit ili stručni ispit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav! uskoro i ja polazem, i velika me panika hvata, tim vise sto skriptu za posebni dio ne mogu pronaci. procitah da je za moju struku ni nema. na sta da se ja fokusiram onda, i u koju kategoriju pripadam??

inace sam na strucnom u općini, u proracunskom racunovodstvu.

ubit ce me taj posebni dio, ne znam iz cega uciti, a vrijeme mi curi..

dobre duse, pomagajte ........ H V A L A

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam imala posebni dio financije i proračun, na pismenom sam očekivala da cu dobiti npr. polugodišnji proračun, rebalans proračuna...a dobila sam županijske poreze što me malo iznenadilo....Nikako nigdje nisam mogla pronaći skriptu tako da sam na kraju odustala od traženja i pročitala doslovno o svemu tome šta si navela po par osnovnih stvari i to dan prije polaganja...Pitala me proračun-općenito, prihode proračuna, hnb, pdv! O svakom tome sam rekla po 2,3 rečenice i prošla!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija