Jump to content

ovrhe od eroneta


amzi83

Preporučene objave

molim ako netko može da mi hitno pomogne

Jučer sam dobila zaključak o ovrsi na temelju pravomoćnog rješenja o izvršenju od 28.11.2002. godine . Riječ je o neplaćenim računima eronet usluga od prije 10 godina . prije ovoga zaključka na koji nemam pravo prigovora nije ništa dolazilo na adresu zadnjih 10 godina . u zaključku se navodi da će mi doći popisati pokretne stvari radi prinudne naplate za 18 dana ako u međuvremenu ne izvršimo uplatu na račun banke. 1. Da li vrijedi pravo zastare ako je prošlo 10 godina od rješenja o izvršenju? Kako uopće mogu dobiti zaključak nakon 10 godina na koji se nemam pravo žaliti?

2. da li imam pravo tražiti uvid u predmet na općinskom sudu ?

Inače prema onom što sam pročitala u zakonu ne znam da bi uopće mogli popisati , auto nije na meni a ni kući pa tako ni bilo što u njoj .

 

Molim Vas za savjet

Hvala unaprijed

 

Zbunjena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Sad sam pronašla Vaš slučaj, u istoj situaciji sam i ja. Naime, račun je iz 20003. godine i eronet mi je na kućnu adresu poslao pismo da će me, ako do kraja godine izmirim dug i platim sudske troškove, osloboditi kamata. Zvala sam nadležni sud i kažu da su u kolovozu (nakon 11 godina) zaprimili Prijedlog za izvršenje od Eroneta. Ne znam tko mi garantira da na kraju neću dobiti i kamate sa suda. Pitam se je li takvo što moguće. Bliži se kraj mjeseca, a time i ta šansa da ne platim kamate pa ne znam što činiti. Također me interesira mogu li se pozvati na zastaru? Konfuzna sam skroz.

 

 

tinayo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

oprez ,

navlače vas na tanak led(legalna prevara)

da priznate dug što bi u konkretnom slučaju dovelo do učinka odricanja od zastare, a iz vašeg činjeničnog osnova je nedvojbeno kako je nastupila zastara.

Kad vam sa suda dođe rješenje o izvršenju,obavezno se pozovite na zastaru budući da sud na zastaru ne pazi po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
prije 15 sati , Matrix je napisao:

Jel imate neki osnov zbog kojeg bi izjavili žalbu

Jedino da se pozovem na zastaru ukoliko je moguce.Jer pala sam na eronet prevaru i potpisala ugovor 2011. Godine u oktobru kada sam shvatila o cemu se radi isla sam u njihovu poslovnici da to otkazem sve ali to nije bilo moguce aktovirali su mi broj i ja ga uopce nisam koristila niti sam htjela da placam.Sad nakon 6 godina doslo mi je sa suda da ce naplatiti sredstva preko mog racuna na kojem nema nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Matrix je napisao:

U rješenju o izvršenju stoji da sud usvaja predloženo izvršenje,glede čega vidite kad je sud zaprimio Eronetov prijedlog za izvršenje i za koji period traže naplatu.

Zar ja nisam trebala biti obavjestena o tom predlogu izvrsenja?Ja poslije racuna nikad nista vise nisam od njih dobila.Ne pise mi nikakav period naplate samo pise da izvrsenje se odredjuje na novcanim sredstvima izvrsenika i pise broj rwcuna moj i njihov na koji se treba uplatit.Jedino da ti uslikam pa da ti to analiziras.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Matrix je napisao:

Nemoguće da uz rješenje suda nema prijedloga tražitelja izvršenja

Ima uredjeni prijedlog za ovrhu na racunu.To je mi je doslo uz rjesenje.Znaci uredjeni prijedlog,a odmah s njim i rjesenje o izvrsenju.Mene samo zanima da li ja imam pravo tj da li imam tu mogucnost da se pozivam na zastaru ili da platim jer treci izbor nemam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Ally90 je napisao:

Mene samo zanima da li ja imam pravo tj da li imam tu mogucnost da se pozivam na zastaru

Prema rješenju o izvršenju sa prijedlogom koji ste dostavili putem PP,žalba u smislu zastare tražbine bila bi neosnovana.

Naime,u temi ste propustili iznijeti bitnu činjenicu,a to je da se protiv vas vodio parnični postupak,odnosno za dug ste tuženi,slijedom čega ste presudom koja je stekla svojstvo pravomočnosti i izvršnosti obvezani da platite dug.

Prema odredbama čl. 379.ZOO koji se primjenjuje u BiH,sva potraživanja koja  su  utvrđena  pravomočnom  sudskom  odlukom ili odlukom  drugog nadležnog organa, ili poravnanjem  pred  sudom ili drugim nadležnim organom, zastarijevaju za deset godina, pa  i  ona  za  koja  zakon inače predviđa kraći rok zastarjelosti.

Kako se pod sudskom odlukom  u  smislu  navedene  odredbe  zakona  podrazumijeva  svaka odluka suda (presuda  ili  rješenje) pod uslovom da je takvom odlukom utvrđeno neko potraživanje, novčano ili nenovčano,to je i više nego jasno da u vašem slučaju nije nastupila zastara,obzirom da pravomočna presuda datira iz 2012.godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Matrix je napisao:

Prema rješenju o izvršenju sa prijedlogom koji ste dostavili putem PP,žalba u smislu zastare tražbine bila bi neosnovana.

Naime,u temi ste propustili iznijeti bitnu činjenicu,a to je da se protiv vas vodio parnični postupak,odnosno za dug ste tuženi,slijedom čega ste presudom koja je stekla svojstvo pravomočnosti i izvršnosti obvezani da platite dug.

Prema odredbama čl. 379.ZOO koji se primjenjuje u BiH,sva potraživanja koja  su  utvrđena  pravomočnom  sudskom  odlukom ili odlukom  drugog nadležnog organa, ili poravnanjem  pred  sudom ili drugim nadležnim organom, zastarijevaju za deset godina, pa  i  ona  za  koja  zakon inače predviđa kraći rok zastarjelosti.

Kako se pod sudskom odlukom  u  smislu  navedene  odredbe  zakona  podrazumijeva  svaka odluka suda (presuda  ili  rješenje) pod uslovom da je takvom odlukom utvrđeno neko potraživanje, novčano ili nenovčano,to je i više nego jasno da u vašem slučaju nije nastupila zastara,obzirom da pravomočna presuda datira iz 2012.godine.

jedno pitanje vezano za ovu zastaru, posto se isto radi o eronetu i dugu, zanima me na šta se konkretno odnosi taj rok 10 godina, tužili su me a ja nisam odgovorio  pa je 9.6.2008 sud donio presudu zbog propustanja, da sam dužan platiti iznose koje dugujem, sudske troškove i zatezne kamate  na dug. znači taj rok od 10 godina bi bio 10.6.2018  kada bi nastupila zastara ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , dg_bane je napisao:

znači taj rok od 10 godina bi bio 10.6.2018  kada bi nastupila zastara ?

Pa ne baš 10.06.2018.,no svakako u toj godini bi isticao rok kad je Eronet mogao sa uspjehom pokrenuti postupak za prinudnu naplatu,slijedom čega treba provjeriti da li je takav postupak pokrenut.

Sa osobnom iskaznicom i brojem presude se uputite na pisarnicu Općinskog suda i provjerite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
, Matrix je napisao:

Pa ne baš 10.06.2018.,no svakako u toj godini bi isticao rok kad je Eronet mogao sa uspjehom pokrenuti postupak za prinudnu naplatu,slijedom čega treba provjeriti da li je takav postupak pokrenut.

Sa osobnom iskaznicom i brojem presude se uputite na pisarnicu Općinskog suda i provjerite.

Mozete li meni mozda pomoci ? Naime, meni je trenutacno racun u banci pod ovrhom sada vec godinu dana. Ja sam u pocetku mislio da ce to teci nekim svojim tokom tj. da ce banka ili Sud prebaciti novce koje dugujem Eronetu. Medutim nista se ne desava. Mene sada zanima sta dalje ? Koja je procedura ? Kako konacno da se rijesim tog duga, ja zelim da oni to naplate i da zavrsim sa time. Imam novaca na tom racunu, ali nista se ne poduzima. Mozete li odgovoriti sta trebam dalje raditi jer ocigledno dok negdje ne urgiram nista se nece pokrenuti. Kome se trebam obratiti dalje, Sudu ili Eronetu da bi te novce konacno nekako prebacili sa mog blokiranog racuna na racun Eroneta (ili kako to vec ide).

Najgore od svega sto mi sada i moja banka prijeti da ce me i oni tuziti zbog sitnog iznosa duga za odrzavanje tekuceg racuna, a koji se stvorio jer sve sto uplatim na racun odmah se blokira...

 

Cijenio bih bilo kakvu pomoc, unaprijed hvala !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, reggy je napisao:

Naime, meni je trenutacno racun u banci pod ovrhom sada vec godinu dana. Ja sam u pocetku mislio da ce to teci nekim svojim tokom tj. da ce banka ili Sud prebaciti novce koje dugujem Eronetu. Medutim nista se ne desava.

Upit Vam nije baš najjasniji. Tko Vas je ovršio? Preko Fine ili? Što se događa sa novčanim sredstvima koja su na računima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se nalazim u BiH, a ovdje nemamo FINU :-) Dobio sam sa Suda rjesenje o izvrsenju. Od tog trenutka mi je lbokiran racun u banci, ali se nista dalje nije desilo. Mene sada zanima koja je procedura dalje ? Kako da ja konacno platim taj dug ? Kako da se sredstva sa tog moga blokiranog racuna prebace prema Eronetu kojem dugujem ? I kako da konacno odblokiram taj svoj racun u banci ?

Vidio sam gore u postovima da su ljudi pisali slicne postove vezane za Eronet, pa sam se zato i ja javio na ovu temu jer Eronet posluje samo u BiH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvojerio sam.  Banka je bila spora svakako, a i prilikom nekih mojih ranijih upita sam nailazio na nesposobne sluzbenice koje nisu uopce znale sta ih pitam i sta zelim od njih. Nisu mogli sve naplatiti odmah jer valjda ne mogu uzeti vise od 50% onoga sto se nalazi na racunu ili sto se naknadno uplati na racun. Taj racun je sad u meduvremenu trajno zatvoren zbog sitnog duga prema banci, pa sam preostali sitni iznos duga prema Eronetu uplatio na njihov racun preko uplatnice. Oni su javili banci za to, a i Sudu, pa ocekujem vrlo brzo da se to sve skupa konacno okonca. Sve u svemu, oduzilo se najvise zobg spore birokratije i mahom nesposbnih ljudi koji rade u banci i Eronetu. Na kraju sam jednostavno ludom srecom naletio na sluzbenicu u banci (telefonski) koja je znala svoj posao i pomogla mi i objasnila sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija