Jump to content

Autokredit


davor1973

Preporučene objave

Naime,kredit je po ugovoru završio s 9mj.2012g.,međutim ostalo je dospjelo dugovanje obzirom da je kredit u CHF.Početkom ove godine dospjelo dugovanje je u potpunosti podmireno i ne postoje daljnja dugovanja.Time je kreditna partija zatvorena.Međutim,banka na moj usmeni poziv ignorira mi izdati potvrdu kako po toj kreditnoj partiji ne postoje potraživanja, kao što mi se uskraćuje knjižica vozila,odnosno vlasnički list, jer po završetku kredita fizički vlasnik nije više banka već ja.Stoga sam prisiljen isto zatražiti pisanim putem,međutim trebam zakon na koji se mogu pozvati,a samim time banka bi trebala u nekom roku odgovoriti i ukoliko ne odgovori i ne prosljedi mi knjižicu vozila kao i potvrdu,trebao bi podnijeti tužbu protiv istih ali neznam kojem sudu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije potrebno pozivati se na zakone

samo pismeno (preporučeno i sa povratnicom) tražiti priznanicu da je dug vračen ( tražiti povrat mjenice)

 

ZOO

VII. PRIZNANICA

Izdavanje

Članak 180.

(1) Tko ispuni obvezu potpuno ili djelomično, ima pravo zahtijevati da mu vjerovnik o tome izda priznanicu o svom trošku.

(2) Dužnik koji je novčanu obvezu isplatio preko banke ili pošte može zahtijevati da mu vjerovnik izda priznanicu samo ako za to ima opravdan razlog.

(3) Ako vjerovnik odbije izdati priznanicu, dužnik može položiti kod suda objekt svoje obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Međutim,banka na moj usmeni poziv ignorira mi izdati potvrdu kako po toj kreditnoj partiji ne postoje potraživanja, kao što mi se uskraćuje knjižica vozila,odnosno vlasnički list, jer po završetku kredita fizički vlasnik nije više banka već ja.

 

Ovo sam već puno puta vidio, a i osobno doživio.

Sličnu temu imamo i ovdje:

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/66658-Računi-danima-blokirani-zbog-ovrhe-koja-je-pogreška-banke

 

Kolega bovu vam je napisao kako postupiti, a ja bi vas samo zamolio da rezultat objavite u ovoj temi.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo gotovo,naime prije 10-tak dana. Na kraju je ipak kreditna auto partija zatvorena.Nakon neuspjelog razgovora s jednom službenicom uspio sam doći do više kreditne specijalistice s kojom sam završio svu zavrzlamu.kako nemam internet ,a kroz čitav postupak su se pojavile dodatne komplikacije koje zaslužuju pozornost, napišem nekom drugom prilikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Napokon komp...da nastavim..

Naposljetku,banka gubi knjižicu vozila prilikom premještaja i ne mogu mi izdati drugu,kao i policijska uprava za prometne isprave ali sam dobio policijsko uvjerenje kao zamjenu temeljem potvrde banke da su istu zagubili.Isto uvjerenje vrijedi pri prodaji vozila kao i što je važeča zamjena za istu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija