Jump to content

Ivo pita! Starosna ili braniteljska mirovina ???


anonimno

Preporučene objave

Molim , tko zna neka mi odgovori !

Dragovoljac sam domovinskopg rata od 01.10.1991. do 10.01.1993. , od 24.03.1993 do 02.11.1993 i od 28.08.1995 do 22.12.1995. godine.

Bez obzira na te godine rata ( duploga staža ) imama 45 godina radnog staža fixsno ! Rođen sam 30.10.1941. god.

Ove bi godine po sili zakona 30.10. morao ići mirovinu jer bi navršio 65 god. života, a još uvijek radim u jednom relativno dobrom poduzeću gdje imam oko 6.000 kuna plaću.

U svezi toga bio sam u Petrovoj ( na mirovinskopm ) gdje obračunavaju mirovine i rekli su mi da ova moja POTVRDA o dragovoljcu iz domovinskog rata ništa ne znači jer ionako imam godine staža i da bi mi mirovina bila oko 3.800 kuna.

U vojsci sam imao čin pričuvnog STOŽERNOG VODNIKA.

Nisam HRVI i nikada nisam išao po doktorima, odnosno nemam nikakve lječničke dokumentacije vezane za posljedice rata ( iako sam prošao sva ratišta od južnog bojišta do slavonskog idalje , čak i u BiH ) Nisam ranjavan.

 

Zanima me da li mi može tko od vas kolega, a vidim da se dosta razumijete u ta prava za razliku od mene, odgovoriti da li imam pravo na braniteljsku mirovinu i kolika bi ona bila,.

Otprilike, +, ili -, 10, 20 ili više posto, veća ili manja i za koji posto od gore navedene .

 

Unaprijed hvala svima :

:thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim (a laik sam - informacije radi) da je braniteljska mirovina jedan oblik zaštite branitelja ukoliko nemaju dovoljno staža pa bi im starosna mirovina bila premala. Čl. 31 Zakona o pravima hrv. branitelja (NN 174/04) propisuje da je najmanja braniteljska mirovina 45 % neto isplaćene plaće u RH, što za ovu godinu je 1960 kn. Da li bi tvoja starosna bila veća ili manja od toga? Trebaš saznati. Traži izračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija