Jump to content

Lažima do povećanja alimentacije


zippo

Preporučene objave

Tema " Bogato dijete i frustrirana mama" se nastavlja :-(

 

Evo, stigla tužba za više nego duplim povećanjem alimentacije (sa 900 na 2100 kn), s tim da su u tužbi navedene bezočne laži o mojim primanjima, a dokaz je samo "izjava z.z. djeteta".

Svašta je tu nadrobljeno, ispada da mi radno vrijeme traje 48 sati i da osim svoje plaće od 3700kn zarađujem prodajom automobila, dajem nekakve instrukcije, prodajem nekretnine... smiješno... samo fali da prodajem oružje i prostituiram se. Sve laž do laži.

 

Kako sud reagira na tužbe o primanjima koje nemaju nikakve veze sa istinom i koje su naprosto nedokazive?

Može li se nekoga lažno tužiti unedogled ili mogu uzvratiti protutužbom da lijenčina s druge strane već jednom prestane maltretirati i mene i dijete?

 

Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmmm... dakle, tako i ja mogu nju tužiti da se pred djetetom prostituira i u stan dovodi pedofile koji se pred kćerkom samozadovoljavaju?

Moj dokaz, kao i njezin: "vlastito saznanje".

 

Zanimljivo da se u RH može nekažnjeno i nedokazivo optuživati unedogled.

 

Može 2nd opinion, please?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokušaji da se neistinitim ili iskrivljenim činjenicama dovede druga osoba do iskrivljenog ili neistinitog doživljavanja realnosti je uobićajeno čovjekovo civilizacijsko ponašanje. "Gaslightening" (plinsko zamagljeno svjetlo) je još gori pojam, a označava zamagljivanje činjenica koji osobu dovodi u zbunjujuče stanje u kojemu sumnja u vlastito doživljavanje realnosti - bolje je ne znati, nego znati, ali ne biti siguran u to što znaš.

 

Među bliskim osobama, bračnim partnerima, ovi su postupci uobičajeni kad jedna od osoba ima Granični poremečaj osobnosti. - tad su ovi mehanizmi poduprti i drugim postupcima poznatim u tehnikama ispiranja mozga: prijetnje, emocionalno i fizičko zlostavljanje, deprivacija sna, neočekivane promjene raspoloženja, dovođenje u apsurdne "no-win" situacije, apsurdni i nelogični postupci, okrivljavanje, prijetnje....i.t.d.

 

Nepoznavanje ovih činjenica u javnosti i općenito postojanja osoba i njihovih postupaka opisanih u Cluster B - dramatskim poremećajima osobnosti - axis II , DSM -IV - klasifikacije duševnih bolesti i poremećaja Američkog udruženja psihijatara (utjecajna skupinica - u DSM III su izbacili homoseksualnost iz popisa duševnih poremećaja )

je glavni uzrok vašeg problema - zippo

 

Ne ulazeći u osobnost vaše supruge, činjenica da određeni postupci karakteristični za poremećene osobe danas prolaze u javnosti i tzv. "stručnim službama" kao normalnost.

 

Rješenje za problem koji navodite i koji postoji je borba - za prepoznavanje u javnosti vrlo egzaktnih karakteristika i postupaka koji su dio proširene kliničke slike Graničnog poremećaja osobnosti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah Vam se izvinjavam na moj hrvatski. Zivim u Njemackoj a hrvatica sam porijeklo. Ovako moj muz ima kcer koja zivi u Hrvatskoj sa njegovom bivsom zenom. Ona ga je nedavno sudila za ogromnu alimentaciju-5.000 kuna! Svasta je izlagala na sudu da je za dijete treba 3.000 kuna za hranu a 2.000 kuna za balet, tenis, i engleski. Izjavila je da moj muz je bogat jer ona znao koliko se moze zaraditi u Njemackoj. Da skratim pricu..na kraju je sutkinja presudila 2.500 kuna za jedno dijete od 12 godina. Moj muz se tuzio kako je sud sve prihvatio zdravo za gotovo sto je njegova bivsa rekla i na kraju su prihvatili njegovu tuzbu i prebacili opet na opcinskom sudu. Jos nije rjeseno na opcinskom sudu ali sada njegova bivsa zena mora dokazati sve sto je izjavila po rjesenju na zupanjskom sudu. Evo, nadam se da Vam je ovo pomoglo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stari moj ako je to što navodiš istina ili barem slutiš na tako nešto onda mi nije jasno što čekaš!!??? Onda nisi ništa bolji od nje i nije ti stalo do djeteta. Tuži, sudi, vještači!!! Sve! Pa što je tebi ? Čekaš da te ona tuži oko alimentacije da bi ti njoj TEK ONDA "Nabiti na nos" ovo o pedofilima i samozadovoljavanju pred djetetom???

ALO stari daj se saberi!? Pa ja da i samo posumnjam da mi djetetu tako nešto prijeti, ako ne bi država reagirala na moje molbe, reagirao bih ja sam!!

Eto to ti je moje 2nd opinion!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ritter je napisao:

Stari moj ako je to što navodiš istina ili barem slutiš na tako nešto onda mi nije jasno što čekaš!!??? Onda nisi ništa bolji od nje i nije ti stalo do djeteta. Tuži, sudi, vještači!!! Sve! Pa što je tebi ? Čekaš da te ona tuži oko alimentacije da bi ti njoj TEK ONDA "Nabiti na nos" ovo o pedofilima i samozadovoljavanju pred djetetom???

ALO stari daj se saberi!? Pa ja da i samo posumnjam da mi djetetu tako nešto prijeti, ako ne bi država reagirala na moje molbe, reagirao bih ja sam!!

Eto to ti je moje 2nd opinion!

 

jedino kako možeš sam reagirati je kao ovo u Nazorovoj??!!

Poštedite nas ovakvih savjeta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja neznam hrvatski toliko dobro mozda kao i vi ali sam ipak skuzila da kad je gospodin rekao da majka prostituira i da dovede pedofila da je to samo sarkasticno receno. Sto znaci da on isto mozda izjaviti gluposti kao njegova bivsa zena bez dokaza i sud bi to trebao prihvatiti zdravo za govotovo jer je on to jednostavno rekao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek vjerujem samo pita: Što činiti kad te netko tužaka bez konkretnih dokaza o tome što govori i hoće reći da i on može izmišljati stvari o bivšoj kao što ona izmišlja o njemu kako bi pribavila veću alimentaciju, ali mislim da su stvari priklonjenije njoj, jer da on sada kaže sve ono pred sudom, pitali bi ga kako nije reagirao ranije na tako grozne stvari, te mislim da u ovom slučaju nebi palilo ono : Napad je najbolja obrana.

Tu se majkama više vjeruje, jer statistike pokazuju u kojoj mjeri očevi i kako plačaju alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, žene u Hr mogu tužiti bivše muževe u nedogled i to besplatno. Tako i dođemo do slučaja kao ovaj nedavni u Nazorovoj kad je čovjek imao hrpu prijava. Pretpostavljam da je velik broj tih prijava bio neosnovan pa se nije reagiralo ni kad su zaista postojali uvjeti da se debila zatvori. Pretpostavljam i da je razlog nereagiranja jer bi netko možda morao ostati duže na poslu ili je baš bilo vruće..... Ja zaista nisam incidentan tip ali me se nekoliko puta dovelo u situaciju da razmišljam kako bi za dijete bilo najbolje kad bi ih sve dobro nalupao (i bivšu i lijenčine u czss-u)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ajd reci, mislišli ti uistinu da ti se žena prostituira i dovodi pedofile u kuću? Ako drugi misle da je to samo metafora, ili ako pomisle da si paranoidan, ja neću misliti tako. Ima toga puno..najčeši silovatelji i zlostavljači maloljetnica su majčini ljubavnici. Kakve su to impulzivne žene, to dođe kao nekakva normala.

 

Da nekažem da je javna tajna, pogotovo kod nas, da su majke često seksualni zlostavljači svojih sinova....pun je Internet referenci ( pr.: http://www.kalimunro.com/article_mother_son_sexual_abuse.html )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Papa je napisao:

...ajd reci, mislišli ti uistinu da ti se žena prostituira i dovodi pedofile u kuću? Ako drugi misle da je to samo metafora, ili ako pomisle da si paranoidan, ja neću misliti tako. Ima toga puno..najčeši silovatelji i zlostavljači maloljetnica su majčini ljubavnici. Kakve su to impulzivne žene, to dođe kao nekakva normala.

 

Da nekažem da je javna tajna, pogotovo kod nas, da su majke često seksualni zlostavljači svojih sinova....pun je Internet referenci ( pr.: http://www.kalimunro.com/article_mother_son_sexual_abuse.html )

 

- naravno da ne misli da se žena zaista prostituira ali i da misli, to ne može dokazati u realnom vremenu i bez velikih troškova.

Najčešći zlostavljači nisu majčini ljubavnici nego same majke samo se to opravdava PMS-om, postporođajnom depresijom, depresijom nakon razvoda ......PTSP-om....

Radi se o tome da u Hr žene mogu besplatno tužakati bivše muževe, a muškarci ne. Tako da u slučaju da tako nešto na sudu i izjavi vjerojatno bi čak bio kažnjen jer nije reagirao ranije. U slučaju da je reagirao ranije nitko mu ne bi vjerovao.... vrtimo se u krug

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ali sam ipak skuzila da kad je gospodin rekao da majka prostituira i da dovede pedofila da je to samo sarkasticno receno...

 

Naravno, to je bilo rečeno kao primjer besmislene i izmišljene tužbe sa moje strane, kao što su lažne došle od nje.

 

Uzeo sam odvjetnika koji će (kojeg li apsurda) očito morati dokazivati sudu da nešto nisam zaradio i da nešto ne radim. Na kraju ću morati i platiti i njega, i sud i njezinu odvjetnicu, a sve jer je izmislila masu stvari.

 

I tako će proći i ta parnica - izgubiti će se vrijeme, novac, dijete će biti još zbunjenije... A onda ću od majke čekati novu tužbu sa novim lažima... i sve ispočetka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm, izgleda da si se namjerio na pravu :)

protiv mene je moj muž podigao ne znam koliko optužnica i zavrtio jako puno parnica, između ostalog i zbog zlostavljanja djece

nikad me nisu zvali na sud, a kad je prošlo dovoljno vremena i on se ohladio, povukao je optužbe

gdje god možeš, eskiviraj, šalji odvjetnika na sud (zato ga i imaš da ti ne moraš gubiti vrijeme) i nadaj se da će se bivša smiriti

čuvaj živce i čuvaj novce, nemoj se dati zavesti pa se početi tužakati s njom...koliko god nam je pravni sistem vriti, neke bajke ne mogu niti oni baš progutati, jer ona sve što tvrdi, mora i dokazati...

pusti je da te tužaka, na kraju će najviše naštetiti sama sebi, a dugoročno gledano, okrenut će i dijete protiv sebe

samo ostani miran i ne daj se isprovocirati

sretno ti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljica,

nadam se da ću imati sreće kao ti i da će se druga strana ohladiti, naći si nekoga i početi živjeti. Makar već su godine prošle, tamo kao da je tek sad krenulo.

Neki dan sam uspio doći do svoje male cure, bili smo par sati zajedno, nije se odvajala od mene... ono, prekrasno, vedra, vesela... ali mi je stalno pred očima išlo njezino nevino ime u zaglavlju tužbe koja završava prijetnjom ovrhom, a da toga u igri mala nije ni svjesna.

Užasan osjećaj :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija