Jump to content

izračun mirovine


crny46

Preporučene objave

molim znalce za odokativan izračun mirovine:

-status HRVI,Dragovoljac DR, čin bojnik, opća nesposobnost,kumulativna 50%-50%

- 29 godina miroviskog staža,19 godina efektivnoga staža.

-sadašnja starost 46 godina.

I od kojeg dana iman pravo na mirovinu? od dana vještačenja kod područnog vještaka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim znalce za odokativan izračun mirovine:

-status HRVI,Dragovoljac DR, čin bojnik, opća nesposobnost,kumulativna 50%-50%

- 29 godina miroviskog staža,19 godina efektivnoga staža.

-sadašnja starost 46 godina.

I od kojeg dana iman pravo na mirovinu? od dana vještačenja kod područnog vještaka?

 

Oko 6.000,00 kn dok ti uzmu onih - 10 % toliko će ti otprilike biti netto , osim ako te neće još porezna oporezati pa da ti i oni nešto uzmu ali otprilike će ti biti tu negdje oko 6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim znalce za odokativan izračun mirovine:

-status HRVI,Dragovoljac DR, čin bojnik, opća nesposobnost,kumulativna 50%-50%

- 29 godina miroviskog staža,19 godina efektivnoga staža.

-sadašnja starost 46 godina.

I od kojeg dana iman pravo na mirovinu? od dana vještačenja kod područnog vještaka?

 

Oko 6.000,00 kn dok ti uzmu onih - 10 % toliko će ti otprilike biti netto , osim ako te neće još porezna oporezati pa da ti i oni nešto uzmu ali otprilike će ti biti tu negdje oko 6.

 

Bok Kompa,ne pišem često na forumu ali pratim uredno,moram ti reći da se slažem sa 99.99% tvojih postova ali u ovom su me malo brojevi iznenadili.

Možda si primjetio od prije i ja imam istu gotovo identičnu situaciju kao i ti i crny46.

Dakle obračun:status HRVI stalno,koeficijent 1.85(dragovoljac,pripadnik specijalne policije)

čin stožerni narednik iliti viši pol.narednik. opća 50%-50% ,21 god staža u trenutku stupanja u mirovinu 2006 g .

Prije smanjenja 10% je bio izračun 4400 dakle prvi 2006 g,kasnije smanjeno na 4000 kn onih 10%,zadnji izračun za ožujak 2013 g je 4078 kn netto za isplatu.

Možda sam nešto propustio kod izračuna za crny46 ali mi se čini da je 6000 kn malo previše.

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim znalce za odokativan izračun mirovine:

-status HRVI,Dragovoljac DR, čin bojnik, opća nesposobnost,kumulativna 50%-50%

- 29 godina miroviskog staža,19 godina efektivnoga staža.

-sadašnja starost 46 godina.

I od kojeg dana iman pravo na mirovinu? od dana vještačenja kod područnog vještaka?

 

 

 

Bok Kompa,ne pišem često na forumu ali pratim uredno,moram ti reći da se slažem sa 99.99% tvojih postova ali u ovom su me malo brojevi iznenadili.

Možda si primjetio od prije i ja imam istu gotovo identičnu situaciju kao i ti i crny46.

Dakle obračun:status HRVI stalno,koeficijent 1.85(dragovoljac,pripadnik specijalne policije)

čin stožerni narednik iliti viši pol.narednik. opća 50%-50% ,21 god staža u trenutku stupanja u mirovinu 2006 g .

Prije smanjenja 10% je bio izračun 4400 dakle prvi 2006 g,kasnije smanjeno na 4000 kn onih 10%,zadnji izračun za ožujak 2013 g je 4078 kn netto za isplatu.

Možda sam nešto propustio kod izračuna za crny46 ali mi se čini da je 6000 kn malo previše.

Pozdrav svim braniteljima

Ja sam to ovako odokativno kako je isti i tražio izračun.

Uzeo sam u obzir da je dragovoljoc znači koeficjent 1,85, ima status hrvi , čin bojnika i opća 50-50 %, pa sam ovako odokativno kao da ide iz sutava MUP-a ili MORH-a odredio oko 6-tice. To po meni može varirati od 5400 do 5900 , ali opet zavisi ovaj civilni dio koliki če mu biti jer nismo svi imali istu visinu ni plaće dok smo radili.

 

Ne znam, možda i griješim ali ne bi smio imati manje od 5 nikako. Neka javi dok dobije rješenje pa ćemo vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad dođe riješenje-sve ću napisati!

no bitna je godina obračuna-jer brutto plaća u vojsci godinama je ista a prosječna plaća raste-samim time PVB bitno pada. kad bi bila 100%rat onda po činu mi iziđe oko 7800 kn! mislim da će me opći dio malo spasiti.

očekujem 3900 vojne i na to civilne oko 1300....dakle 5200 i onda za 10% umanjenje. to mi je nekako realno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od 1.1.2013 novi AVM 60,32 kn

 

– vojni dio čl.15 ZOPHBDR-a 5.174,31 - 10%= 4.656,88

 

Lijepi pozdrav !

tady! to mi se čini dosta dobro;-))....civilna je oko 2600....tj pola 1300 kn...ali vojni dio mi se čini previsok ....jer PVB svake godine je manji-kako san napisa-vojna plaća ista ali prosječna bruto raste....koliko vidim na stranicama HZMO moj PBV je oko 1.54....

no, kad dođe riješenje detaljno ću sve izniti....od cilog postupka do podataka iz riješanja....i nadam se time ljudima u sličnoj poziciji pomoći....da odokativno znaju rokove ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tady! to mi se čini dosta dobro;-))....civilna je oko 2600....tj pola 1300 kn...ali vojni dio mi se čini previsok ....jer PVB svake godine je manji-kako san napisa-vojna plaća ista ali prosječna bruto raste....koliko vidim na stranicama HZMO moj PBV je oko 1.54....

no, kad dođe riješenje detaljno ću sve izniti....od cilog postupka do podataka iz riješanja....i nadam se time ljudima u sličnoj poziciji pomoći....da odokativno znaju rokove ....

 

Pozdrav crny46,

 

Vas PVB je za 2011 i 2012 isti, i iznosi 1.5989

 

Čin – osnovica 2012.g. 151092,33

bruto -- 2012g. 94 500 kn

AVM od 1.1.2013 60,32 kn

 

VB=151092,33 : 94500

VB= 1.5988 606………. 1.5989

OB= (VB x staž x PF) x 45%

OB=(1.5989 x 40 x 1.85) x 45%

OB=(63.956 x 1.85) x 45%

OB=118.3186 x 45%

OB=171.5619 7 OB=171.5620

M = OB x MF x AVM

M= 171.5620 x 1 x 60,32

M=10.348,619 M=10.348,62

M=10.348,62 x 50 % = 5.174,31 – vojni dio (- 10%= 4.656,88)

 

- čekamo potvrdu kad stigne rješenje.

 

Lijepi pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto si računa staž kod OB-a na 40 godina?

 

Članak 18. - ZOPHBDR-a

(1) Osobni bod za određivanje invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata za invalidnost (opća ili profesionalna nesposobnost za rad) koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske dobiva se tako da se prosječan vrijednosni bod iz članka 16. ovoga Zakona pomnoži s polaznim faktorom i mirovinskim stažem od 40 godina.

(2) Ova mirovina se određuje na temelju osobnih bodova iz stavka 1. ovoga članka povećanih za 45%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam to ovako odokativno kako je isti i tražio izračun.

Uzeo sam u obzir da je dragovoljoc znači koeficjent 1,85, ima status hrvi , čin bojnika i opća 50-50 %, pa sam ovako odokativno kao da ide iz sutava MUP-a ili MORH-a odredio oko 6-tice. To po meni može varirati od 5400 do 5900 , ali opet zavisi ovaj civilni dio koliki če mu biti jer nismo svi imali istu visinu ni plaće dok smo radili.

 

Ne znam, možda i griješim ali ne bi smio imati manje od 5 nikako. Neka javi dok dobije rješenje pa ćemo vidjeti.

 

Posipam se pepelom,previdjeh čin BOJNIK.

Izračun za stožernog narednika je 115.487,71 a bojnika 149.581,56(u konačnici je to okruglo 1020 kuna veća mirovina vojnog dijela..huh nisam mislio da je toliko veća .. :) ali neka je fala bogu) tadija24 je izračunao u lipu,+ civilni dio - 10%,to bi bilo točno onoliko koliko si napisao raspon između 5400-5800 neto isplata.

 

Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tady hvala!

 

nadam se da neće izračun trajati do vječnosti-jer ima 4-5 dana -putem neta na stranicama hzmo-vidija san da je izračunataPVB i tablica s stažem i plaćama.....bilo je ime referenta koji je imao spis. sad piše-arhiviranje spisa u rok. od mene su tražili radnu knjižicu prije 2 tjedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajme bože!

susjed je išao u invalidsku/civil/. kod vještaka je bija u 10.misecu prošle godine-i predmet mu je još na reviziji u zg! a njih 6 živi od kćerine plaće 2400 kn! ima čovik karcinom , u poodmaklom stadiju i jučer sam od frenda posudija 3000 kn da njima posudim!

baš je HZMO brz-boli glava ,uši otpadaju! prije će jadnik umrijeti nego mirovinu dočekati. dok se vrati s revizije...pa -3 miseca dok izračunaju....bože dragi sačuvaj! pa to se da izračunati u sat vremena, iskontrolirati i amen!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam još za olakšicu-dali dijete staviti na sebe!

supruga radi sezonski po 8 mjeseci, plaća oko 4800kn.....to moran vidit šta mi je bolja opcija....prirez je 10%...ali to i nije neki novac...

 

odeš do porezne i raspitaš se , tamo će te službenik-ca savjetovati kome se više isplati djecu staviti na sebe ko olakšicu ( i ja sam se tako raspitao ). Po meni, onome tko ima veća primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast Tadiji na trudu ali vi svi zajedno ste tu izračunali svašta (i ove i one mogućnosti), a moguće je da na kraju "ispadne" nešto savim drugo od vaših očekivanja.

 

;-)

 

Kod ovakvih izračuna (pa iako ste u pravu) je vrlo teško čak i približno pogoditi mirovinu.

 

Kod izračuna invalidske mirovine branitelja sa statusom HRVI, Dragovoljac i ako znamo omjer rat-mir manje je kaklkuliranja, a u ovom vašem slučaju su značajne greške vrlo moguće (ja se niti ne usuđujem vršiti takve obračune unaprijed).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da si u pravu, a vidim (svaka ti čast na trudu) da si "približno" (pazi na navodnike") pogodio.

 

Vidjet ćemo, (rekli su sljepci). Nadam se da si dobro izračunao, a ako i nisi dobro izračunao svakako si zaslužio pićence zbog truda i utrošenog vremena.

 

Živ, zdrav i veseo bio, a želim isto i svim braniteljima..

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Da li imam pravo na zaostatke?Vjestačenjem 14.02 ove godine mi je ocjena radne sposobnosti promjenjena u opću,50 50.RVI trajno 20 posto od prošle godine,narednik.gardijska brigada.U mirovini od 2002g,2700kn.Kolika bi mi mogla biti sada?

Imat češ pravo na zaostatke od dana posljednjeg vještačenja kada si dobio opću, a kako pišeš to je od 14.02. 13. Naravno ,ako je to vještačenje utjecalo na visinu dosadašnje mirovine. Tako da računaj da češ dobiti sve zaostatke od dana kada si posljednji puta bio na vještačenju.

 

A zavisi sve koliko bi ti mogla biti sada, to najviše zavisi od ovog civilnog djela koji ti je 50 %.

Ovako odokativno ovaj vojni dio ovih 50 % sa tim činom narednika i rvi-em bi ti iznosilo oko 2800-2900 kn + ovaj civilni dio ( to je pitanje koliko bi mogao dobiti , to zavisi od civilnog radnog staža i uplata).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imat češ pravo na zaostatke od dana posljednjeg vještačenja kada si dobio opću, a kako pišeš to je od 14.02. 13. Naravno ,ako je to vještačenje utjecalo na visinu dosadašnje mirovine. Tako da računaj da češ dobiti sve zaostatke od dana kada si posljednji puta bio na vještačenju.

 

A zavisi sve koliko bi ti mogla biti sada, to najviše zavisi od ovog civilnog djela koji ti je 50 %.

Ovako odokativno ovaj vojni dio ovih 50 % sa tim činom narednika i rvi-em bi ti iznosilo oko 2800-2900 kn + ovaj civilni dio ( to je pitanje koliko bi mogao dobiti , to zavisi od civilnog radnog staža i uplata).

 

Hvala na informaciji.Imam 32 godine mirovinskog staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informaciji.Imam 32 godine mirovinskog staža.

 

Onda bi ti moglo biti još 1500 - 2000 kn tih 50% tog civilnog djela + ovaj vojni koji sam ti već napisao, pa to zboroji i imaš ovako odokativno, približnu velićinu mirovine .

Uvijek imaj na umu da to može biti i manje i veće za nekih 10 - 15 % od ovog odokativnog izračuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav crny46,

 

mrljo;-)).....pa on i je izračuna mirovinu-oba dijela;-))...na osonovu rasploživih podataka. i oni su približno-točni. kad ove alibabe s mirovinskog uspiju to sračunati-ja ću sve objelodaniti.

 

-znaci podaci koje smo imali nisu se mjenjali... pa smo dobili .....

 

bruto je oko 7300...a 6380 je netto.

 

pa je teta iz mirovinskog uracunala obustave na mirovinu

 

znaci:

- bruto mirovina = civilna + vojna ..... cca 7.300,00 kn

a) - smanjenje mirovine

b) - doprinos za zdravstveno osiguranje

- Neto ---- cca 6.380,00 kn

+ c) - porez

+ d) - prirez

 

= tekuci / na ruke

 

- porez i prirez bit ce prikazani na potvrdi o mirovini koju donese postar ili HZMO uplati na racun u banci - (tada se ne vidi, osim ako se ne digne potvrda)

 

- vojni + civilni -10% - porez, prirez - osobni odbitici, olaksice-djeca......

cca M= 5.950,00 i samo >

 

je li teta mozda pojasnila postupk od bruta do neta,

ili kad stigne rjesenje... odnosno kad mirovina sjedne na racun...

 

- lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad dođe riješenje-sve ću napisati!

 

Dragi supatnici! danas je poštar donija riješenje. Hvala svima koji su mi odgovarali i pomagali tjekom proteklih miseci dok mi se slučaj rješava. Svima zdravlja i uspjeha. Tko misli da mu mogu pomoći-slobodno neka pita....ako mogu svojim odgovorima pomoći-uvik i rado ću to uraditi.

 

pozdrav crny46,

 

- ako moze pojasnjenje

izracun

- vojni dio,

- civilni,

- pridodani staz

- ukupni iznos bruto - neto,

- jesmo li bar blizu izracunu od hzmo ili smo negdje skrenuli...

 

lijepi pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tady! ovako...status dragovoljca,čin bojnik,staž je nevažan jer za vojni je iša 40,za civilni probija iznos od 40 godina pa se limitira. vojni dio /bez umanjenja/ je 5.174,37 a civlni dio / sa limitom/ je 3.848,42 tj ukupno je 7.098,58. sa smanjenjem od 10% uz omjer 50-50% neto/ bez obbitka poreza i prireza/ je 6.388,72 kn.napomena -za cilni dio-pridodaje se dragovoljcu 30%-ali se limitira na iznos kao da je riječ o 40 godina mir.staža. sve ostalo si dosta točno izračuna. i hvala ti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da dobro plivaš u ovim računskim vodama;-)).....a bogme sam i sam posta dobra plivač;-)).....još samo razmišljam da li uložiti žalbu na omjer rat-mit. vještak je predložija 70-30 a revizija rješila 50-50....;-))...dobra vjest je da onkolog odbacuje dijagnozu-jer patolog nije naša tumorsko tkivo-ali citoanaliza jeste. bem ti patologinju;-)) kad joj pacijent utekne-pa ga zove i moli da se vrati;-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav crny46,

 

- imamo prolaznu ocjenu za izracun :mase2:

– vojni dio čl.15 ZOPHBDR-a je tocan :-),

civilni dio - cca 100,00 kn :svejk: klimav jel nam je takav bio i PVB radi ukupnog mirovinskog staza (efektivni, benificirani i pridodani)

 

- nejasan mi je dio

za civilni probija iznos od 40 godina pa se limitira, civlni dio / sa limitom/ je 3.848,42

 

limitira se ...... pojasni ?????

 

- 29 godina miroviskog staža,19 godina efektivnoga staža.

-sadašnja starost 46 godina.

.koliko vidim na stranicama HZMO moj PBV je oko 1.54....

no, kad dođe riješenje detaljno ću sve izniti....od cilog postupka do podataka iz riješanja....i nadam se time ljudima u sličnoj poziciji pomoći....da odokativno znaju rokove ....

Tady!

vidim da si dao truda i volje;-))....po računu PVB za civilni dio mi je približno 1.54.....efektivni staž 20ak godina, mirovinski 29g 7 mj....

glede staža...dakle odokativno ....29g 6mj s benificiranim....još bi tribalo dodati otprilike 8g 6mj pridodanoga što bi bilo opet 38 godina mirovinskoga;-))....i PVB 1.54...
ups 29g6mj je staž s benificiranim stažem

 

-koliki je UMS ( efek-ben- pridodani) ???? (civ-20.g. mirovi.-29g 7mj. -pridod ??)

-koliki je PVB - koji je postupak izracuna

 

- znaci da si ukupni mirovinski staz za civilni dio imao visi od 40 godina (efektivni, benificirani i pridodani) pa su ga u HZMO obracunali do 40 godina izrazen u obliku decimalnog broja u skladu sa cl. 75.st.7.ZOMO te iznosi 40,0000 , pa je nastavak OB=PVBxUMSxPF, te M=OBxMFxAVM ili su u formulu uvrstili ukupni mirovinski staz?

 

takoder

 

napomena -za cilni dio-pridodaje se dragovoljcu 30%-ali se limitira na iznos kao da je riječ o 40 godina mir.staža. sve ostalo si dosta točno izračuna. i hvala ti!

 

znaci da se cl. 21 ZOPHBDR-a nije primjenjivao u jer je rijec od vise 40 godina navršenoga mirovinskog staža (ukupnog) - dragovoljac 30%

 

- sve u svemu civilni dio racunali su sa UMS od 40 godina (40,0000) kao i kod vojnog ali samo bez uvecanja.

Nadam se da sam sve dobro napisao, ispravi ako sam zalutao u krivi smjer.....:mase1:

 

 

lijepi pozdrav i sretno...B|

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel pošter donija? ;-))

 

 

 

Čin – osnovica 2012.g. 151092,33

bruto -- 2012g. 94 500 kn

AVM od 1.1.2013 60,32 kn

 

VB=151092,33 : 94500

VB= 1.5988 606………. 1.5989

OB= (VB x staž x PF) x 45%

OB=(1.5989 x 40 x 1.85) x 45%

OB=(63.956 x 1.85) x 45%

OB=118.3186 x 45%

OB=171.5619 7 OB=171.5620

M = OB x MF x AVM

M= 171.5620 x 1 x 60,32

M=10.348,619 M=10.348,62

M=10.348,62 x 50 % = 5.174,31 – vojni dio

 

 

- vojni dio istovjetan kao u postu 15

 

- slijedi civilni dio

 

lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadovezujem se pitanjem iako nije baš skroz ista tema.Zašto na mirovinskom odresku nema onih deset posto umanjene mirovine,nego samo neto i umanjenja za porez i prirez ?

 

- Nema rjesenja , nema evidencije, manje bode u oci i brze se zaboravi .., lakse uzet drugi put kada budu smanjivali iznose...

 

Zakon o smanjenju mirovina određenih, odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju NN 71/10, 130/11

 

Članak 3.

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja iz članka 2. ovoga Zakona iznosi 10%, a primjenjuje se na svotu mirovine koja pripada korisniku mirovine prema zakonu, prije odbitka dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje, poreza, prireza i drugih obustava.

 

Članak 5.

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja prema ovome Zakonu izvršit će Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, bez donošenja rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Dali netko može izračunati vojni dio mirovine po novim koeficijentima od 2014g.

Hrvi-50%.(30% ranjavanje-30%PTSP)

Vojnik(tada malodoban)

bez statusa dragovoljca i nije gardijska brigada,bez staža.Do sada sam imao 2514 Kn mirovinu,bio sam na obnovi postupka prije 4 mjeseca i teta u tvrtkovoj mi je rekla da sam sada dobio 30% ranjavanje,30%bolest,40%ne vezano uz rat.Koliko mogu očekivati?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali netko može izračunati vojni dio mirovine po novim koeficijentima od 2014g.

Hrvi-50%.(30% ranjavanje-30%PTSP)

Vojnik(tada malodoban)

bez statusa dragovoljca i nije gardijska brigada,bez staža.Do sada sam imao 2514 Kn mirovinu,bio sam na obnovi postupka prije 4 mjeseca i teta u tvrtkovoj mi je rekla da sam sada dobio 30% ranjavanje,30%bolest,40%ne vezano uz rat.Koliko mogu očekivati?Hvala

Zaboravio sam napisati da sam do sada imao 50% vezano uz rat(ranjavanje) i 50% van tih okolnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
prije 1 sat , Šime2 je napisao:

Zna li netko, ako odem u mirovinu HRVI s trajnim rješenjem 40%  i dobijem opću nesposobnost, uzima li se kod izračuna i mirovinski staž, dakle postoji li akumulirani izračun ?

Imat ćeš izračun vojnog dijela i civilnog.sve zavisi kakav će biti omjer.najgori je 20 - 80 (20% vojnog ,naravno).

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Šime2 je napisao:

Buda2, hvala na inf. Znači, male su šanse da dobijem samo mirovinu HRVI!?

Trajno rješenje HRVI 40% imam od 94. godine i od tada sam u radnom odnosu, ukupno imam 36 godina staža s prosječnom bruto plaćom 10000 kn. 

Ako misliš (podrazumijevaš)  samo mirovinu RVI onda bi to bilo 100% vojni dio.bez civilnog izračuna.to je "za ovo vrijeme " SF. ili pojednostavljeno utopija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
Prije 26 minuta, pop84 je napisao:

već sam 10-ak godina u mirovini, međutim došlo je do novih okolnosti pa sam podnio zahtjev za novi izračun...dali mi netko može izračunati mirovinu 

HRVI 20% , trajno  , OPĆA NESPOSOBNOST 100% UZROKOVANA RATOM , ČIN PORUČNIK , DRAGOVOLJAC PRIPADNIK GARDIJSKE BRIGADE 

 

hvala 

Probajte sami iskoristiti ponuđene tablice i upišite svoje podatke uključivo broj dana borbenog sektora i kad očekujete umirovljenje.

Lijep pozdrav

Pop84 -Izračun mirovina po ZOMO, ZOPHB i DVO i PS - 30.10.2018.g.xlsx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , prof je napisao:

Probajte sami iskoristiti ponuđene tablice i upišite svoje podatke uključivo broj dana borbenog sektora i kad očekujete umirovljenje.

Lijep pozdrav

Pop84 -Izračun mirovina po ZOMO, ZOPHB i DVO i PS - 30.10.2018.g.xlsx

pa napisao sam da sam već 10 god u mirovini...traćim samo novi izračun , zbog novih okolnosti 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, prof je napisao:

Baš zato što ste već u mirovini, Vi imate sve podatke koje trebate samo upisati u tablice i imate odgovor na Vaše pitanje.

Lijep pozdrav

hvala na odgovoru... ali kada unesem podatke (trenutne mirovine , kod koje je koeficient 1,50 ..bez statusa dragovoljca) tablica pokazuje da bih trebao imati veću mirovinu za oko 600 kn... nisam siguran dali dobro radim sa tablicom. Mislim da  nebih trebao ništa upisivati u onu rubliku gdje je mirovinski staž , datum rođenja i pros. vrijednost boda , pošto sam HRVI opća nesposobnost , uzrok 100 % rat... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si već u mirovini i upisuješ podatke iz rješenja u tablicu, normalno je da tablica neće pokazati iznos koji je u rješenju jer se ne poklapaju koeficijenti koji su vrijedili u trenutku umirovljenja. Svake godine se mijenja AVM, osnovica za čin i ustrojbeno mjesto, kao i  prododani radni staž koji je onda bio veći nego danas. Da bi dobio izračun koji je tada vrijedio trebao bi upisati podatke koji su vrijedili na datum umirovljenja. Ako hoćeš izračun mirovine s uvjetima koji danas vrijede -

Upiši sve podatke koji se traže: 

- datum rođenja

- proizvoljni datum umirovljenja npr: 1.2.2019

- radni staž koji imaš bez pridodanog (piše ti u rješenju)

-čin

-omjer

- broj dana borbenog sektora

i dobiti ćeš izračun koji vrijedi na dan 1.2.2019 i vidjeti ćeš izračun svih vrsta mirovina

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 3 sati , pop84 je napisao:

podnio sam zahtjev za novi izračun mirovine u HZMO... pitanje...da li se novi obračun primjenjuje od datuma donošenja  rješenja HZMO-a ili po datumu podnošenja zahtjeva ? 

A vjerojatno od datuma koji si napisao u kucicu obrasca "Navedite datum od kojega želite da vam se prizna pravo na mirovinu", normalno ako je navedeni datum realan.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , pop84 je napisao:

podnio sam zahtjev za novi izračun mirovine u HZMO... pitanje...da li se novi obračun primjenjuje od datuma donošenja  rješenja HZMO-a ili po datumu podnošenja zahtjeva ? 

Pošto si već u mirovini, obračun ti se primjenjuje od dana donošenja rješenja HZMO jer tako si oni čuvaju posao. Kada bi morali raditi obračune sa datumom podnošenja zahtjeva bilo bi to puno posla za vještake i službenike, a samim time bi se smanjila lista čekanja na vještačenje i još k tome se štedi državni proračun. Ovo se odnosi na invalidske mirovine, na starosne mirovine se obračun primjenjuje s danom podnošenja zahtjeva odnosno datumom koji se navede za priznavanje mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, gonzo-stari je napisao:

Pošto si već u mirovini, obračun ti se primjenjuje od dana donošenja rješenja HZMO jer tako si oni čuvaju posao. Kada bi morali raditi obračune sa datumom podnošenja zahtjeva bilo bi to puno posla za vještake i službenike, a samim time bi se smanjila lista čekanja na vještačenje i još k tome se štedi državni proračun. Ovo se odnosi na invalidske mirovine, na starosne mirovine se obračun primjenjuje s danom podnošenja zahtjeva odnosno datumom koji se navede za priznavanje mirovine

evo , došao odgovor iz HZMO-a..odbija se zahtjev jer za one koji su ostvarili mirovinu prije stupanja na snagu novog zakona , nvi zakon ne vrijedi..vrijedi samo za one koji će pokrenuti postupak umirovljenja...jebe lud zbunjenog , kao i sve u ovoj državi ..znači ne priznaju mi status dragovoljca tj neće obračunati koeficient 1,85 , nego ostaje po starom , bez obzira što mi MORH sada priznaje status dragovoljca i pripadnika gardijske brigade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija