Jump to content

Zastara za parking kaznu


d3nisc

Preporučene objave

  • 2 godina kasnije...

Parking kaznu sam dobio početkom 2011god. E sad, nisam siguran dal mi je ''čestitka'' za neplačenu kaznu došla sredinom 2012 ili 2013 god. Platio nisam i od tada se ništa ne događa.

Račun u Fini je blokiran. Da li je to išlo u zastaru? Kako provjerit? Ako je išlo u zastaru kako da odblokiram račun u Fini?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova "čestitka" koju spominjete - radi li se o rješenju o ovrsi? Ako je tako, zastarni rok iznosi 10 godina od pravomoćnosti takva rješenja.

 

A inače, iako su mišljenja podijeljena, na što sugerira i Bovuov odgovor iz posta #2, osobno sam stava da parkirna "kazna" zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina, ne u trogodišnjem roku.

 

No, budućnost sadašnjeg režima naplate je vrlo upitna, o čemu više možete pročitati ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Mene zanima kada je zastara za kaznu za parking? Inozemne tablice imam i sada mi je doslo od inozemne firme, na inozemnu adresu, koja zastupa/ujteruje te kazne za hrvatsku firmu sve pakringe koje sam imala od 2011.g do 2014.g.

Posebno je dosla jedna kazna za proslu godinu, to sam i platila i sada sve najednom izlistano sve sto je starije od toga. Traze cca 20 tisuca kuna da platim jer naplacuju 500kn po parkingu tj. kazni.

Jedan pravnik tvrdi da je godinu dana zastara, drugi nije siguran dali je godinu ili 3, a u firmi za parking pravnik tvrdi da je 5 godina. Kako da saznam sta je istina i koja su moja prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

""Tražbina s osnove dnevne parkirne karte zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina.""

 

Iz obrazloženja:

 

„Koliko se iz žalbe tuženika može zaključiti pogrešnu primjenu materijalnog prava tuženik nalazi u tome što sud nije usvojio istaknuti prigovor zastare. Samo kratko valja navesti da u konkretnom slučaju nije nastupila zastara potraživanja tužitelja obzirom da je tražbina dospjela 13. lipnja 2012.g. prijedlog za ovrhu je podnijet 03. listopada 2013.g., a u konkretnom slučaju ne radi se o potraživanju koje bi sukladno čl.232. Zakona o obveznim odnosima (NN 35/05, 41/08, 125/11, 78/15 - dalje: ZOO) zastarijevalo za 1 godinu već ova tražbina zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina (čl.225. ZOO-a).“

 

Županijski sud u Varaždinu, Gž-699/15-2 od 16. rujna 2015. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav,

nakom 4 godina sam dobio poziv na podmirenje trazbine prije pokretanja sudskog postupka zbog parkiranja u iznosu 169€. Kaznu za parkiranje znam, da sam platio tada nakom par dana (je listic sam dobio u subotu, a ja sm iz Slovenije) u Zagrebu, ali nimam nikakvih dokaza, jer Bog zna kuda je listic.

Jel bi trebao dobit kakva upozorenja prije poziva?

Lijep pozdrav,

Rok

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mi je slao u biti Porsche Leasing Slovenija, ta je dobio poziv od slovenskog odvjetnika Gregor Bakija, koji je ovlaštena oseba od odvjetnika Marko Kuzmanovic, koji radi za stranku Zagrebacki Holding d.o.o.

Nimam nikakvih dokaza, da sam platio.

Barem bi očekivao, da dobiem prvo neko normalno upozorenje u normalno vrijeme, a ne "račun" za 169€, nakom 4 godina!

uređeno: od rokj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovanje, 

Nastavno na iznad upite, molio bih za mišljenje vezano za dobivenu kaznu, odnosno poziva za podmirenje tražbine prije pokretanja sudskog postupka, za parkiranje. Radi se i parkiranju iz 2016. godine iz Splita. Automobil je registriran u BiH te je došlo na vlasnika u BiH. Iznos je na 105 Eura, od čega je iznos same DPK 8 eura. Ostatak se odnosi na trošak ovlaštene tvrtke za potraživanja.  Da li je moguće platiti kaznu samo na iznos DPK (cjelokupni iznos mi se čini previsokim)? Kada bi uopće nastupila zastara na predmet - nakon 5 godina? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , vlad313 je napisao:

Da li je moguće platiti kaznu samo na iznos DPK (cjelokupni iznos mi se čini previsokim)? Kada bi uopće nastupila zastara na predmet - nakon 5 godina? 

Ako samo djelomično podmirite dug, opet niste ništa napravili i oni će ostatak naplatiti prisilnim putem. Da, zastara je 5. godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, vlad313 je napisao:

Pitanje na koji način bi se i naplatili. Inače koliko sam uspio pročitati iskustva drugih, ne događa se da se pokreću sudski postupci zbog navedeni potraživanja.. 

Nemojte biti baš tako sigurni. U pravilu, vjerovnici imaju ugovor s odvjetničkim uredom u državi dužnika (stranca) i ako dužnici ne plate tražbinu nakon opomene, pokreće se ovršni postupak po zakonodavstvu njihove države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poziv na podmirenje tražbine prije pokretanja sudskog postupka (radi se o neplaćenom parkingu; BiH tablice) je stigao neki dan na ime osobe koja je umrla prošle godine. Nasljednik je u međuvremenu registrovao auto na svoje ime, pa tako više ne postoji ni auto s tom registracijom, ni osoba na čije ime je poziv došao. Međutim, ne znamo gdje se sve i kakvi podaci čuvaju i može li se ova kazna naslijediti, a nasljednik ima dvojno državljanstvo - BiH i RH i posjeduje imovinu u Hrvaskoj.

Molim vas za savjet!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srdacan pozdrav,imao bi pitanje vezano za neplacenu kaznu u periodu iz 2016 od 60 kn iz poduzeca ,Rudelj Ciovo,

Tek sada u 2019 dolazi pismo od nekog odvjetnika koji zastupa navedenu firmu o pokretanju neke ovrhe te da se podmiri racun od 103 eura

Moram napomenuti kako su u pitanju strane table tj table 'BiH ' i u narednom periodu auto je promjenilo vlasnika.Registracija je ostala ista.

Ono sto mi nije jasno kako tek nakon 3 godine dolazi nesto takvo bez ikakvih prijasnji upozorenja i slicni.

Zanima me kada nastupa zastarjeli racun i sto uciniti u ovoj situaciji?

L.p

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me zasto ja ne mogu podnijeti zalbu za navedeno jer to isto nisam pronasao na svom automobilu te u ove 3 godine nisam dobio nikakvu opomenu i slicno pritom navodeci da uopce ne zivim na teritoriju RH..

Istom tim Rudej d.o.o je podnio punomoc na odvjetnicku skupinu 30.06 .2016 godine

A meni odvjetnicko pismo dolazi na dan 27.06.2019 godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Danijel07 je napisao:

Zanima me zasto ja ne mogu podnijeti zalbu 

Zato što se na "pismo" kako ste naveli ne mogu ulagati žalbe, odnosno općenito se ne mogu ulagati na dopise, podneske...

Prije 6 minuta, Danijel07 je napisao:

Istom tim Rudej d.o.o je podnio punomoc na odvjetnicku skupinu 30.06 .2016 godine

Ovo je za Vas kao stranku nebitno. Njihov odnos, neka ga uređuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Prije 57 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato što se na "pismo" kako ste naveli ne mogu ulagati žalbe, odnosno općenito se ne mogu ulagati na dopise, podneske...

Ovo je za Vas kao stranku nebitno. Njihov odnos, neka ga uređuju.

Dakle,ne postoji mogucnost zaljena i zastare na navedeni predmet ili?

20190704_114624.jpg

20190704_114549.jpg

20190704_113904.jpg

20190704_113848.jpg

uređeno: od Danijel07
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U neku ruku ovo mi je jako smijesno po pitanju da su to dvije susjedne drzave i da sam zapravo u tu istu drzavu od tog puta usao najmanje 70 puta ne vidim svrhu i potrebu odlagati neku kaznu od 60 kn,koju zapravo i nisam pronasao na svojem automobilu.

Jel se ovo moze pokusati sta ici u samu firmu Rudej d.o.o pa putem njih pokusati nesto ..ili je jedino i moguce rjesenje platiti isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Danijel07 je napisao:

Jel se ovo moze pokusati sta ici u samu firmu Rudej d.o.o pa putem njih pokusati nesto ..ili je jedino i moguce rjesenje platiti isti.

Imate dva rješenja. Prvo je platiti dobrovoljno, a drugo prisilno uz kamate i troškove. Izbor je vaš, a firma s Vama neće ni razgovarati, jer su opunomoćili odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
prije 8 sati , SaNNeL je napisao:

Zdravo. 14.01.2020 je kazna stigla na moju adresu u BIH .Prekrsaj je napravljen u 2014 godini, zanima me da li je u ovom slucaju nastupila zastara jer je protekao rok od 5 godina . Zahvaljujem 

Da, nastupila je zastara, jer je protekao rok od 5 godina računajući od dana dospijeća 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Lijepi Vam pozdrav

Naišao sam na ovu stranicu pa sam Vam se odlučio i ja javiti sa ovim mojim slučajem vezano za neplaćeni parking u Zagrebu

Glavne napomene:

Ovaj auto je vlasništvo moje supruge (ima slovensko i hrvatsko državljanstvo) no vozačku posjeduje tek od ove godine. Živimo u Hrvatskoj (i u vrijeme ovih kazni).

U polici osiguranja je ona navedena kao vlasnik vozila a ja (njezin muž) sam se vodio kao vozač automobila i to do cca 2015/2016 godine a nakon toga je to bila jedna njezina rođakinja iz Slovenije.

Svi ovi papiri su dostavljeni na moje ime (ne znam kako su i došli do moga imena)?!

Također NIKADA prije nisam ja niti moja supruga dobili nikakvu opomenu - niti od Zagreb parkinga niti od bilo kojeg od ovih javnih bilježnika?!

Napominjem da su prekršaji napravljeni, na autu su bile kazne.

Koliko vidim praktički za mjesec dana ističe i 5 godina od navedenih prekršaja i oni bi mogli otići u zastaru (ako se žalim na bilo koji način vjerojatno bi se i taj rok u međuvremenu ispunio? da/ne)

Molio bih Vas da me savjetujete što mogu učiniti s ovime (spreman sam platiti kazne ali ne i sve ono što mi je netko iz Slovenije stavio kao dug).

Unaprijed Vam se zahvaljujem

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uplatite 60kn koliko je dnevna parkirna karta odnosno ovih 100kn koliko potrazuju u ovom dokumentu, a potvrdu o uplati posaljite na mail Zagreb Parkinga i zamolite ih da vam daju potvrdu kako je bilo kakav daljnji postupak obustavljen.

Druga varijanta je da se natezete oko utvrdjivanja tko je koristio vozilo taj dan i opet bi odgovornost bila na vlasniku vozila (dakle vasoj supruzi), tako da ovaj iznos moze ona uplatiti kao vlasnik i poslati im potvrdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Lijepi pozdrav, da nastavim na prethodnu situaciju. Kako ste me savjetovali platio sam kazne (2+100kn i još nekoliko kazni koje sam imao pri ZG holdingu). I sve je bilo ok do jučer kada sam primio slijedeće papire (slike 1 do 5) pa bih vas molio opet savjet što da sada s ovime napravim. Da još jednom pojasnim – sve kazne koje su ovdje navedene su plaćene direktno u ZG holding krajem veljače ove godine i na traženje potvrda da su daljnji postupci obustavljeni dobio sam od njih slijedeći mail i dokumente (slike 6 i 7;

„Poštovani,

 U telefonskom razgovoru upozorili smo Vas da uplatama dnevnih parkirališnih karata (DPK.) direktno Zagrebparking-u, neće biti obustavljen postupak naplate troškova od stranke odvjetnika.

Uplatom naznačenog iznosa podmirili ste samo dio našeg potraživanja s osnova izdane dnevne parkirališne karte.

Ostatak potraživanja sastoji se od materijalnih troškova odvjetnika s kojim imamo sklopljen ugovor o poslovnoj suradnji, radi naplate potraživanja od dužnika, koji nisu u zakonskom roku podmirili svoje dugovanje.

 Oba odvjetnička društva obavještena su o primitku Vaših uplata, molimo Vas da se  za podmirenje nastalih troškova obratite odvjetniku koji Vas je pozvao na plaćanje.

Sada, kao što se vidi, me traže da platim za njihove troškove – odvjetnika u Hrvatskoj i Sloveniji (plaćanje u HR). Traže me da platim i troškove prijevoda sa slovenskog?; također kažu (5 strana zaokruženo) da je tuženik osoba s prebivalištem izvan RH (prvo ne navode ime tuženika samo vlasnik vozila, drugo ja sam isključivo državljanin RH i uvijek sam ovdje živio; nikada nisam bio vlasnik navedenog vozila /samo u knjižici kao vozač vozila).

Također, iako sam platio sve te kazne, zar one nisu već u zastari (prošlo je razdoblje od 5 godina)?

Unaprijed hvala na vašem vremenu i odgovoru

6.JPG

7.JPG

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Pamar je napisao:

 Oba odvjetnička društva obavještena su o primitku Vaših uplata, molimo Vas da se  za podmirenje nastalih troškova obratite odvjetniku koji Vas je pozvao na plaćanje.

Njihovo potraživanje je opravdano, jer ste dug podmirili nakon dospijeća, odnosno nakon nastanka njihovih troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, i to bih mogao prihvatiti no ostaje pitanje - zašto mi NIKADA niti jedno odvjetničko društvo NIJE poslalo PRVU upozorbu/opomenu ili nešto slično več sam odmah dobio DRUGU opomenu i nakon nje i TREĆU (nakon koje sam odmah reagirao iako, opet spominjem, ja nisam niti vlasnik ovog automobila). Što bi se moglo dogoditi ako me stave na sud (hoće li me zbog ovoga staviti na sud i što bi po mene bilo najgore što bi mi se moglo dogoditi tj. imam li ja ikakve šanse na sudu - nisam vlasnik, plaćeno nakon prve dobivene opomene (njihove tzv. DRUGE), troškovi prijevoda za HR građanina i sl. (ako da koje su moje šanse). Također - tko bi me tužio; sud bi bio u RH? Oprostite znam da malo gnjavim no ... Unaprijed se svima zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Veliki pozdrav plemenitim ljudima posebno moderatoru za pravne savjete i pomoc obicnim ljudima koje mafijasko udruzeni sistem pljacka i ugnjetava

Neznam dali moram otvorit novu temu ili mogu i ovdje iznijeti svoj slucaj iz Biograda i odvjetnickog ureda iz Pule?

U 7 mjesecu 20010 god. je navodno automobil sa mojim registarskim plocicama opazen bez parkirne karte i navodno stavita mi je katza koju ja a niti netko od mojih koji se sluze autom nije vidio. Auto je stranih reg. tablica i ja iako vecinu godine zivim u Hr imam dvojno prebivaliste te mi se kazna ako sam napravio prekrsaj moze poslati na adresu registarskih tablica  odnosno na nacin kako je to ugovoreno izmedju drzava u EU, tu kaznu nisam ni dan danas dobio niti bilo kakvo pismo niti dokat o prekrsaju. Posto placam sve sto me slijeduje u gradu Biogradu kao ostali gradjani saznao sam da imam pravo na godisnju parking kartu u gradu te sam prije dvije godine zatrazio izdavanje iste. Nakon sto je djelatnica gradske firme Bosana koja upravlja parkingom ubacila moje podatke u kompjuter rekla mi je da nemogu dobiti godisnju kartu jer imam nepodmiren dug , tj. kaznu za parking iz 2010 god.. Zamolio sam ju da mi da dokaz o nepravilnom parkiranju i o prekrsaju , na sto mi je rekla da oni to nemaju kod sebe nego da se moram obratit nekom odvjetniku u Zadru da on vodi prisilnu naplatu za njihovu gradsku firmu Bosana.Pozalio sam se gradonacelniku i pitao sta se to desava , kakav je to odnos prema gradjanima jer mi njihova gradska firma ne daje na uvid dokaze o pocinjenju prekrsaja a toliko mediji bruje o toj Bosani i o nepravilnostima te kradji gradske imovine od samog direktora Bosane i tisucama tuzbi protiv gradjana za koje odvjetnik , rodjak nacelnika ubire izmedju 200 000 i 350 000 kn. godisnje.Odg ovor je bio posalji pismeni dopis, sto sam ovih dana i ucinio. Dobio sam odgovor da se moram obratit odvjetnickom uredu u Puli , te da oni nemaju nista vise s tim predmetom. Stupio sam u kontakt sa tim uredom putem elektronske poste i gle cuda,, salju mi odgovor da uplatim 50 eura i bit ce slucaj rijesen. Trrazim od njih vec u tri navrata da mi posalju dokaz o pocinjenju prekrsaja i obrazlozenje zasto mi se u vise od deset godina nije poslala obavjest o potraznji , znaci nisam do juce dobio nikakvo ni pismo niti upoznat sa kaznom, jer ne bjezim od odgovornosti . Poslali su mi kopiju predmeta sa obracunom koji su oni napravili u 5. mjesecu 2015 god. ali ne i dokaz o nepravilnom parkiranju. znaci proslo je 10 godina i 3 mjeseca od navodnog pocinjenja prekrsaja a ja tek prije dva dana saznajem da se protiv mene vodi postupak prisilne naplate u visini 330 eura za neplacenu navodnu kaznu od 80 kn..

I sto je zanimljivo salju mi ponudu da uplatim 50 eura na njihov racun i bit ce to rijeseno!!!

Dali je ovo normalno, te sta uciniti nakon ovakvog nacina postupanja i Bosane i tog odvjetnickog ureda koji , pomom misljenju zele od mene uzeti novac a za to nemaju pravne osnove. 

Dali je nastupila zastara, jer u 10 godina i 3 mjeseca od navodno pocinjenog prekrsaja nisam dobio nikakvo pismo niti dokaz o pocinjenju prekrsaja, niti potraznju da nesto platim?

Hvala na odgovorima i savjetima!

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav, djevojka mi ima dvojno drzavljanstvo , BIH i R. Hrvatske, s tim da nema stalno prebivaliste niti boraviste u Hrvatskoj, tj zivi u BiH. Prosle godine je dobila kaznu za nepropisno parkiranje u Hrvatskoj, koja je izdata od strane prometnog redarstva, a neki dan na adresu u BIH je u koverti dobila obavijest o novcanoj kazni PNC zbog pomenutog nepropisnog parkiranja, pozivajuci se na EPC (Euro Parking Collection) oko napalte kazne. Interesuje me da li granicna policija R Hrvatske ima uvid u navedenu kaznu koju je ona dobila, odnosno da li ce imati smetnji oko prelaska granice u Hrvatsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je neka opcina u Splitsko - Dalmatinskoj županiji, obavjest o pocinjenom prekrsaju je ostavljena na vozilu od strane prometnog redarstva prije nesto vise od godinu dana, a nedavno joj je stiglo pismu na adresu u BiH, navodno na koverti pisma stoji Švedska - Malmo, a u samom sadržaju u zaglavlju grb Opcine gdje je izdata kazna, uslikano vozilo, a na dnu pise naziv banke SEB , Germany.

 

Koliko mi je poznato za isto je prvo potrebna pravomocna sudska presuda u Hrvatskoj ali i priznanje takve presude u BiH,a onda i njeno izvrsenje

 

Kazna je bila 500 kuna, a na adresu je dosla obavijest za 121 euro. Da li vam je poznato do kojeg iznosa mogu rasti ti troskovi maksimalno?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Živim u BIH.

14.06.2015. sam napravio nekakav prekršaj za parkiranje u Crikvenici, kojeg se i ne sjećam, ali su mi poslali slike, tako da je to vjerojatno ok. 

Tek u 2019. dobivam poziv za plaćanje od advokata koji zastupa firmu za parkiranje u Crikvenici. Nisam tada uplatio, jer je iznos bio 15x veći od dnevne parkirne karte.

22.11.2020. dobivam poziv za nagodbu prije pokretanja prekršajnog postupka od istog advokata.

Obzirom da je prošlo više od 5 godina od nastanka prekršaja, da li je ovaj predmet zastario? Da li prvi advokatov poziv iz 2019. utječe na zastaru?

 

Hvala puno na odgovoru.

Miro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

Molim vas pojašnjenje zastare za parking kartu u konkretnom slučaju, Zagrepparking, vozilo u trenutku parkiranjna registrirano na poduzeće u BiH.

Vrijeme izdavanja dnevne karte: 14.01.2016

Dospijeće dnevne karte: 22.01.2016

Ispis analitičke kartice ZGparkinga:18.01.2021 (stiglo uz poziv na podmirenje tradžbine od odvjetnika)Iznos naplate 150€.

Primitak poziva od odvjetnika: 02.02.2021

Rok za plačanje tradžbine 8 dana, nakon toga prijetnja pokretanjem sudskog postupka

1. Da li je potrebno odgovoriti na navedeni poziv?

2. Da li je u konkretnom slučaju nastupila zastara?

3. Da li je potrebna reakcija za ostvarivanje prava na zastaru?

Hvala i lp, Buco

 

uređeno: od Buco_JAW_21
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, 

Situacija je slijedeća: vozilo bh reg oznaka je navodno bilo nepropisno parkirano u ul Buzanova 10 b bez parking karte od osobe od koje sam kasnije kupio autombil. Reg oznake su ostale iste vlasnik se u medjuvremenu promijenio. On tvrdi da je imao parking kartu i da Nije zatekao nikakvi obavijest na vjetrobranskom staklu.
Dana 26.2. mi je dostavio poziv za podmirenje tražbine prije pokretanja postupka od advokata zagrebačkog holdinga u kojem se traži da se njemu na račun uplati iznos od 103,84 eura a u prilogu akta dostavljen je samo akt sa slikom automobila i analitičkom karticom bez punomoći advokata.
Kako nije protekao zastarni rok od 5 godina prije dostavljanja poziva a ja sam sada novi vlasnik automobila sa istim reg.oznakama
Mene zanima kakve ja mogu imati posljedice uslijed neplaćanja kao novi vlasnik i kakve prijašnji vlasnik može imati posljedice posto tvrdi da je platio uredno parking kartu i da nrma namjeru ista ovdje plaćati a naravno da dokaz o plaćenom parkingu nema jer je to bilo 2016.godine
I zanima me kako da zbam da je iznos od 85,62 eura koliko se traži za troskove pribavljanja podataka o vlasniku vozila bas ti troškovi posto se cine previsoki i nerealni ? 
Hvala unaprijed

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Zinca je napisao:

Dana 26.2. mi je dostavio poziv za podmirenje tražbine prije pokretanja postupka od advokata zagrebačkog holdinga u kojem se traži da se njemu na račun uplati iznos od 103,84 eura a u prilogu akta dostavljen je samo akt sa slikom automobila i analitičkom karticom bez punomoći advokata.

Poziv glasi na Vaše ime, a u vrijeme parkiranja automobil nije bio upisan kao Vaše vlasništvo? Na koga glasi analitička kartica i s kojim danom je datirana? Da li se u dopisu punomoćnik poziva na nekakvu generalnu punomoć pod određenim poslovnim brojem ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite,greška je u pisanju, poziv glasi na prijašnjeg vlasnika.S obzirom da smo jako bliski tako sam i saznao za ovaj poziv pa me interesira da li ja mogu imati probloema jer upravljam sada s tim vozilom i  kakve prijašnji vlasnik može imati posljedice posto tvrdi da je platio uredno parking kartu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Interesantna mi je tema pa ću napisati svoj slučaj. BiH državljanin, BiH tablice, parkirao u V. Gorici a kada sam se vratio vidio sam tiket za uplatu dnevne karte za parkiranje u iznosu od 80kn. Prilikom ulaska na parking nema  table za zabranjeno parkiranje tako da nije moguće znati da se navedena mjesta naplaćuju. U ovom slučaju polazi se od pretpostavke da sam ja upoznat sa činjenicom da se parking na tom mjestu naplaćuje.

Imam sljedeća pitanja:

1. Kako pravo reguliše pitanje upoznatosti korisnika parkinga sa naplatom - da li na ulazu u parking mora biti neka vrsta obavještenja, ili je dužnost na meni da se informišem i na koje načine (pitajući prolaznike i slično)?

2. Čitajući razne izvore shvatio sam da je parking servis neustavno naplaćivao kazne. Nakon toga su kazne preimenovali u dnevne karte ali je i dalje ostalo sporno da li firma ima pravo naplatiti dnevnu kartu ukoliko je korisnik parkirao samo 1h? Da li mogu platiti parking kartu u trajanju od 1h i odnijeti dokaz o uplati u VG Komunalac i tražiti brisanje svog duga iz sistema?

3. Čitajući iskustva drugih ljudi, koji su dobili opomenu pred tužbu od strane pravnog zastupnika navedeni su troškovi od 170 eura. Jedan dio troškova čini "pribavljanje podataka o prekršiocu". Postavlja se pitanje kako je odvjetnik iz RH mogao na osnovu tablice dobiti podatke o vlasniku automobila iz BiH. Da li je to zakon o zastitu ličnih podataka dozvoljava?

4. Ako slučaj završi na sudu, i presuda bude u korist VG Komunalac, kako se vrši ovrha? Da li mi može biti zabranjen ulazak u RH?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

 

Nas slucaj je sljedeci:

Drzavljanin sam BiH kao i supruga koja je 16.03.2017. godine poslovno putovala sa privatnim vozilom u Zagreb gdje se parkirala i uredno platila dnevnu kartu. Madjutim, nakon vise od tri godine, nama putem poste (sredinom sedmog mjeseca) dolazi OBAVIJEST VLASNIKU o novcanoj kazni u kojem pise da smo duzni uplatiti 62.11 eura (u loklanoj valuti !) i da je rok za placanje ili prigovor 29.06.2020. godine. Datum ispisa obavijesti je 01.06.2020. godine. Dakle, dok je navedena obavijest dosla do nase adrese u BiH, rok je vec bio istekao. Prigovor nismo mogli uputiti jer smo parking-slip kao potvrdu o placenom parkingu bacili jer ko jos cuva parking-slip tri godine!?. 

Nakon sto smo obavili prijavu na web sajt www.epcplc.com i unosom broja predmeta i registarskih oznaka vozila vidjeli smo da dug vise nije EUR 62.11 vec 86.00 eura. Supruga, dana 20.07.2020. godine odlazi u banku i uplacuje navedeni iznos. Naknadnom provjerom na sajtu uvidjamo da je uplacno 55.77 eura i da postoji ostatak duga od 29.35 eura pa putem sajta podnosimo prigovor. Dana 30.07.2020. godine dobijamo odgovor na prigovor u kojem pise da smo do tada uplatili 55.77 eura (!) i da smo duzni uplatiti jos 29.34 eura kao iznos nenaplacenog potrazivanja sto je i ucinjeno 31.07.2020. godine. Nakon toga, su obavljeni telefonski razgovori da predstavnicima Zagrebačkog Holdinga d.o.o. Podružnica Zagrebparking (treba otprilike pola sata da pronađu uopće osobu unutar holdinga odgovornu za ove navodne neplaćene parking karte), i po njihovoj informaciji odvjetnički ured koji ih zastupa je ODVJETNIČKO DRUŠTVO PAR I GRADAC iz Zagreba s kojima je također obavljen razgovor (postoji listing i za to) i koji su rekli da ukoliko u EPC sistemu nema zaduženja sva POTRAŽIVANJA  SE SMATRAJU IZMIRENIM JER ONI NE IZDAJU POTVRDE O OBUSTAVI SUDSKOG POSTUPKA. Provjerom u EPC sistemu (prijava na web sajt sa brojem predmeta i registarskom oznakom vozila) smo konstatovali da nema vise zaduzenja.

Medjutim, prije tri dana (16.05.2020. godine), u postanskom sanducetu zaticemo "Poziv na podmirenje trazbine prije pokretanja sudskog postupka" koji nam salje odvjetnik Marko Kuzmanovic iz Pule !. Ne treba napominjati da poziv ima jaku konotaciju prinude.  Ako obratite paznju na drugu stranicu poziva vidjecete da je napisan iznos 60.00 kuna a ne 62.11 eura kako je bilo prvobitno napisano na obavijesti koju smo dobili od Zagrebackog holdinga. Na navedeni poziv smo putem poste odgovorili sa prigovorom po predmetu koji nam je dostavljen a kojeg smo istovremeno poslali i na adresu Institucije ombudsmena/ombudsmana za ljudska prava Bosne i Hercegovine.

Interesuje nas Vase misljenje po ovome pitanju. Mi smo cvrsto odlucili da vise ni jedne kune, marke ili eura ne uplatimo po ovome pitanju. Jer ko nama sad garantuje da za godinu dana opet nece doci neki poziv od nekog treceg advokata ili ko zna koga.

Hvala puno na odgovoru

Odgovor na prigovor.jpg

potvrda o plaćanju ostatka duga.jpg

potvrda o plaćanju.jpg

poziv_str_1.jpg

poziv_str_2.jpg

poziv_str_3.jpg

nalog za plaćanje.jpg

obavijest vlasniku.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 19. 05. 2021. at 7:16, aedin81 je napisao:

Pozdrav,

 

Nas slucaj je sljedeci:

Drzavljanin sam BiH kao i supruga koja je 16.03.2017. godine poslovno putovala sa privatnim vozilom u Zagreb gdje se parkirala i uredno platila dnevnu kartu. Madjutim, nakon vise od tri godine, nama putem poste (sredinom sedmog mjeseca) dolazi OBAVIJEST VLASNIKU o novcanoj kazni u kojem pise da smo duzni uplatiti 62.11 eura (u loklanoj valuti !) i da je rok za placanje ili prigovor 29.06.2020. godine. Datum ispisa obavijesti je 01.06.2020. godine. Dakle, dok je navedena obavijest dosla do nase adrese u BiH, rok je vec bio istekao. Prigovor nismo mogli uputiti jer smo parking-slip kao potvrdu o placenom parkingu bacili jer ko jos cuva parking-slip tri godine!?. 

Nakon sto smo obavili prijavu na web sajt www.epcplc.com i unosom broja predmeta i registarskih oznaka vozila vidjeli smo da dug vise nije EUR 62.11 vec 86.00 eura. Supruga, dana 20.07.2020. godine odlazi u banku i uplacuje navedeni iznos. Naknadnom provjerom na sajtu uvidjamo da je uplacno 55.77 eura i da postoji ostatak duga od 29.35 eura pa putem sajta podnosimo prigovor. Dana 30.07.2020. godine dobijamo odgovor na prigovor u kojem pise da smo do tada uplatili 55.77 eura (!) i da smo duzni uplatiti jos 29.34 eura kao iznos nenaplacenog potrazivanja sto je i ucinjeno 31.07.2020. godine. Nakon toga, su obavljeni telefonski razgovori da predstavnicima Zagrebačkog Holdinga d.o.o. Podružnica Zagrebparking (treba otprilike pola sata da pronađu uopće osobu unutar holdinga odgovornu za ove navodne neplaćene parking karte), i po njihovoj informaciji odvjetnički ured koji ih zastupa je ODVJETNIČKO DRUŠTVO PAR I GRADAC iz Zagreba s kojima je također obavljen razgovor (postoji listing i za to) i koji su rekli da ukoliko u EPC sistemu nema zaduženja sva POTRAŽIVANJA  SE SMATRAJU IZMIRENIM JER ONI NE IZDAJU POTVRDE O OBUSTAVI SUDSKOG POSTUPKA. Provjerom u EPC sistemu (prijava na web sajt sa brojem predmeta i registarskom oznakom vozila) smo konstatovali da nema vise zaduzenja.

Medjutim, prije tri dana (16.05.2020. godine), u postanskom sanducetu zaticemo "Poziv na podmirenje trazbine prije pokretanja sudskog postupka" koji nam salje odvjetnik Marko Kuzmanovic iz Pule !. Ne treba napominjati da poziv ima jaku konotaciju prinude.  Ako obratite paznju na drugu stranicu poziva vidjecete da je napisan iznos 60.00 kuna a ne 62.11 eura kako je bilo prvobitno napisano na obavijesti koju smo dobili od Zagrebackog holdinga. Na navedeni poziv smo putem poste odgovorili sa prigovorom po predmetu koji nam je dostavljen a kojeg smo istovremeno poslali i na adresu Institucije ombudsmena/ombudsmana za ljudska prava Bosne i Hercegovine.

Interesuje nas Vase misljenje po ovome pitanju. Mi smo cvrsto odlucili da vise ni jedne kune, marke ili eura ne uplatimo po ovome pitanju. Jer ko nama sad garantuje da za godinu dana opet nece doci neki poziv od nekog treceg advokata ili ko zna koga.

Hvala puno na odgovoru

Odgovor na prigovor.jpg

potvrda o plaćanju ostatka duga.jpg

potvrda o plaćanju.jpg

poziv_str_1.jpg

poziv_str_2.jpg

poziv_str_3.jpg

nalog za plaćanje.jpg

obavijest vlasniku.jpg

Pošaljite mail navedenom odvjetnickom društvu s ovim potvrdama i obustavit će se postupak. Tako sam ja riješio.

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak, reklama
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Postovani fina mi je uzela prislno sa racuna 1000kn od holdinga kazu parking karte , 

Ostalo - Ovrha radi naplate novčane tražbine, datum pokretanja postupka je poceo 12.01.2016 pa me zanima jel ovo zastara ili je sve legalno i sta mi je raditi , imao sam blokiran racun sve do 2019 i nakon svih podmirenja u fini jos prije 2 godine mi rekli vise nema potrazivanja sve podmireno sve do danas vidim fali 1000 kn ,

Tijek postupka
help.png
Datum pokretanja postupka
12.01.2016.
help.png
Datum posljednje dodjele
 
help.png
Datum donošenja odluke
15.02.2016.
help.png
Datum otpreme
22.02.2016.
help.png
Datum arhiviranja
16.05.2016.
help.png
Rok čuvanja spisa
16.05.2022.
Sudske radnje
Nema sudskih radnji.
Podaci o odluci
help.png
Vrsta donesene odluke
Rješenje - odbačen zahtjev/prijedlog
help.png
Datum pravomoćnosti odluke
03.03.2016.
help.png
Datum ovršnosti odluke
-
 
 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Odakle Vam podatak da ste ovršeni temeljem ovog rješenja? Ovdje je u pitanju odbačaj prijedloga, a takva odluka ne može biti podobna za postupanje FINA-e.

Pa prvo sam zvao , banku pa su tamo rekli holding pa isao u holding pa tamo rekli parking 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, r0604 je napisao:

Pa prvo sam zvao , banku pa su tamo rekli holding pa isao u holding pa tamo rekli parking 

A znam zato sto je danas sve povezano sta ne od banke do e gradzana a u app . Od banke vidio naziv pod kojim je ovrha a u e gradzani  imam isti taj naziv u porukama od blokada koje su bile jos 2019

prije 1 minutu, r0604 je napisao:

A znam zato sto je danas sve povezano sta ne od banke do e gradzana a u app . Od banke vidio naziv pod kojim je ovrha a u e gradzani  imam isti taj naziv u porukama od blokada koje su bile jos 2019

Ovrv-271/16

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

Upravo (26.10.2021.) sam od jednog odvjetnika iz Pule na kućnu adresu u Njemačkoj primio zahtjev za plaćanje 3 neplaćene dnevne parkirne karte u Zagrebu izdane u periodu od 22.12.2014. do 24.12.2014. zajedno za raznim drugim troškovima, za vozilo tada registrirano na moje ime u Njemačkoj. Iznos tražbine je 247,27€. Rok za plaćanje je 8 dana od primitka. Obzirom da je od dospijeća dnevnih karata prošlo gotovo 7 godina, da li je u ovom konkretnom slučaju nastupila zastara? Ukoliko je, što je potrebno u tom slučaju napraviti kako bi se ostvarilo pravo na zastaru?

LP i hvala unaprijed

 

uređeno: od robip
Osobni podatak - ime i prezime odvjetnika
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Od odvjetničkog ureda iz Pule dobio sam informaciju da su mi prvi zahtjev za plaćanje poslali još tokom 2019. godine, dakle unutar 5 godina, ali na pogrešnu adresu. Ja to pismo, naravno, nisam primio. Da li to znači se više ne mogu pozvati na zastaru?

Može li netko pomoći?

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, robip je napisao:

Ja to pismo, naravno, nisam primio.

Bit je u tome što je točan sadržaj to "pisma"?

Na 26. 10. 2021. at 19:09, robip je napisao:

Upravo (26.10.2021.) sam od jednog odvjetnika iz Pule na kućnu adresu u Njemačkoj primio zahtjev za plaćanje 3 neplaćene dnevne parkirne karte u Zagrebu izdane u periodu od 22.12.2014. do 24.12.2014.

Na čemu se temelji taj zahtjev, da li je doneseno rješenje o ovrsi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pismo je vrlo slično onima iz postova od @Danijel71 od 04.07.2019. i @aedin81 od 19.05.2021. Na njemačkom je pa ne znam ima li smisla da ga uploadam. U prilogu su fotografije i analitičke kartice. Sve vrlo slično kao iz njihovih postova.

Trenutno nemam informaciju da li je i pokrenut ikakav postupak pred sudom ili drugim nadležnim tijelom. Od odvjetničkog sam ureda samo saznao da je "stanje dugova utvrđeno 02. siječnja 2019. godine" ali ne i na koji način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam saznao da ovršni prijedlog nije pokrenut. Poslan mi je samo poziv na podmirenje tražbine, 10 puta veći nego što su iznosile parking karte. Ukoliko ne platim, prijete naknadnim pokretanjem sudskog postupka. Ponavljam, dnevne parkirne karte su iz 2014. godine!

Je li mi može netko reći što se može očekivati ako ne platim i da li se tada mogu pozvati na zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 24 minuta, Dream121 je napisao:

Prvo pismo sam zanemario, sad je drugo pismo stiglo.

Vrlo je bitna forma tih kako ih Vi nazivate pisama. Što ste točno zaprimili?

prije 24 minuta, Dream121 je napisao:

Dali pada u zastaru ili nesto ako potrazuju od preminule osobe?

Ne. Pogotovo, ako je auto u vrijeme počinjenja prekršaja bio u Vašem vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Dobio sam poziv na podmirenje tražbine od Marko Kuzmanovića za dvije kazne datuma 05.06.2018 i datuma 27.06.2019 koje je stiglo danas (16.10.2023). Da li je prva kazna datuma 05.06.2018 pod zastarom i kako se mogu žaliti na tu jednu kaznu da ne platim. Također mi naplaćuju 62 eura za troškove pribavljanja podataka o vlasniku vozila. Da li je to previše i koja mi je najbolje opcija trenutno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija