Jump to content
d3nisc

Zastara za parking kaznu

Preporučene objave

Kazna je od datuma 30.09.2010 a dospijece od 31.10.2010.

Zanima me kad nastupa zastara potrazivanja (ZG Holding) odnosno dali u slucaju sudske naplate (ovrhe) postoji mogucnost zalbe ili prigovora?

Zadnja opomena po ne placenom racunu je sa datumom 30.11.2012.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

tri godine od dospjeća računa . ako 1.11.2013. javnom bilježniku upute prijedlog za pokretanje ovrhe nastupila je zastara potraživanja duga .

ako prijedlog upute do 31.10.2013. nije nastupila zastara.

Podijeli ovu objavu

Parking kaznu sam dobio početkom 2011god. E sad, nisam siguran dal mi je ''čestitka'' za neplačenu kaznu došla sredinom 2012 ili 2013 god. Platio nisam i od tada se ništa ne događa.

Račun u Fini je blokiran. Da li je to išlo u zastaru? Kako provjerit? Ako je išlo u zastaru kako da odblokiram račun u Fini?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Ova "čestitka" koju spominjete - radi li se o rješenju o ovrsi? Ako je tako, zastarni rok iznosi 10 godina od pravomoćnosti takva rješenja.

A inače, iako su mišljenja podijeljena, na što sugerira i Bovuov odgovor iz posta #2, osobno sam stava da parkirna "kazna" zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina, ne u trogodišnjem roku.

No, budućnost sadašnjeg režima naplate je vrlo upitna, o čemu više možete pročitati ovdje.

Podijeli ovu objavu

Mene zanima kada je zastara za kaznu za parking? Inozemne tablice imam i sada mi je doslo od inozemne firme, na inozemnu adresu, koja zastupa/ujteruje te kazne za hrvatsku firmu sve pakringe koje sam imala od 2011.g do 2014.g.

Posebno je dosla jedna kazna za proslu godinu, to sam i platila i sada sve najednom izlistano sve sto je starije od toga. Traze cca 20 tisuca kuna da platim jer naplacuju 500kn po parkingu tj. kazni.

Jedan pravnik tvrdi da je godinu dana zastara, drugi nije siguran dali je godinu ili 3, a u firmi za parking pravnik tvrdi da je 5 godina. Kako da saznam sta je istina i koja su moja prava?

Podijeli ovu objavu

""Tražbina s osnove dnevne parkirne karte zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina.""

Iz obrazloženja:

„Koliko se iz žalbe tuženika može zaključiti pogrešnu primjenu materijalnog prava tuženik nalazi u tome što sud nije usvojio istaknuti prigovor zastare. Samo kratko valja navesti da u konkretnom slučaju nije nastupila zastara potraživanja tužitelja obzirom da je tražbina dospjela 13. lipnja 2012.g. prijedlog za ovrhu je podnijet 03. listopada 2013.g., a u konkretnom slučaju ne radi se o potraživanju koje bi sukladno čl.232. Zakona o obveznim odnosima (NN 35/05, 41/08, 125/11, 78/15 - dalje: ZOO) zastarijevalo za 1 godinu već ova tražbina zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina (čl.225. ZOO-a).“

Županijski sud u Varaždinu, Gž-699/15-2 od 16. rujna 2015. godine

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

nakom 4 godina sam dobio poziv na podmirenje trazbine prije pokretanja sudskog postupka zbog parkiranja u iznosu 169€. Kaznu za parkiranje znam, da sam platio tada nakom par dana (je listic sam dobio u subotu, a ja sm iz Slovenije) u Zagrebu, ali nimam nikakvih dokaza, jer Bog zna kuda je listic.

Jel bi trebao dobit kakva upozorenja prije poziva?

Lijep pozdrav,

Rok

Podijeli ovu objavu

Kazna vam je izrečena od koga točno - policije, prekršajnog suda ili ZG Holdinga? I tko vam sada šalje poziv na plaćanje?

Navodite da ste je platili, imate li kakav dokaz tipa uplatnicu, nalog banci ili nešto slično?

Podijeli ovu objavu

To mi je slao u biti Porsche Leasing Slovenija, ta je dobio poziv od slovenskog odvjetnika Gregor Bakija, koji je ovlaštena oseba od odvjetnika Marko Kuzmanovic, koji radi za stranku Zagrebacki Holding d.o.o.

Nimam nikakvih dokaza, da sam platio.

Barem bi očekivao, da dobiem prvo neko normalno upozorenje u normalno vrijeme, a ne "račun" za 169€, nakom 4 godina!

Uređeno od rokj

Podijeli ovu objavu

Da, nažalost to vam je njihov standardni način rada. Nije u redu, ali šta ćete.

Ovaj iznos, doduše mi je debelo prenapuhan, jel možete navesti na što se sve odnosi, jer imam osjećaj da vas žele prevariti? Da li vam možda naplaćuju ugovornu kaznu?

Podijeli ovu objavu

Prvo, hvala za brze odgovore.

---

- 8,22€ Iznos DPK
- 85,50€ za troskove pribave podataka o duzniku
- 32,50€ za troskove prijevoda
- 42,75€ za troskove pribave podataka o adresi duznika, administrativne i troskove postarine

Ukupno 168,97€.

Podijeli ovu objavu

Poštovanje, 

Nastavno na iznad upite, molio bih za mišljenje vezano za dobivenu kaznu, odnosno poziva za podmirenje tražbine prije pokretanja sudskog postupka, za parkiranje. Radi se i parkiranju iz 2016. godine iz Splita. Automobil je registriran u BiH te je došlo na vlasnika u BiH. Iznos je na 105 Eura, od čega je iznos same DPK 8 eura. Ostatak se odnosi na trošak ovlaštene tvrtke za potraživanja.  Da li je moguće platiti kaznu samo na iznos DPK (cjelokupni iznos mi se čini previsokim)? Kada bi uopće nastupila zastara na predmet - nakon 5 godina? 

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , vlad313 je napisao:

Da li je moguće platiti kaznu samo na iznos DPK (cjelokupni iznos mi se čini previsokim)? Kada bi uopće nastupila zastara na predmet - nakon 5 godina? 

Ako samo djelomično podmirite dug, opet niste ništa napravili i oni će ostatak naplatiti prisilnim putem. Da, zastara je 5. godina.

Podijeli ovu objavu

Inače, vlasnik nema nikakvih nekretnina / pokretnina na sebi u RH. Pitanje na koji način bi se i naplatili. Inače koliko sam uspio pročitati iskustva drugih, ne događa se da se pokreću sudski postupci zbog navedeni potraživanja.. 

Podijeli ovu objavu

Prije 9 minuta, vlad313 je napisao:

Pitanje na koji način bi se i naplatili. Inače koliko sam uspio pročitati iskustva drugih, ne događa se da se pokreću sudski postupci zbog navedeni potraživanja.. 

Nemojte biti baš tako sigurni. U pravilu, vjerovnici imaju ugovor s odvjetničkim uredom u državi dužnika (stranca) i ako dužnici ne plate tražbinu nakon opomene, pokreće se ovršni postupak po zakonodavstvu njihove države.

Podijeli ovu objavu

Poziv na podmirenje tražbine prije pokretanja sudskog postupka (radi se o neplaćenom parkingu; BiH tablice) je stigao neki dan na ime osobe koja je umrla prošle godine. Nasljednik je u međuvremenu registrovao auto na svoje ime, pa tako više ne postoji ni auto s tom registracijom, ni osoba na čije ime je poziv došao. Međutim, ne znamo gdje se sve i kakvi podaci čuvaju i može li se ova kazna naslijediti, a nasljednik ima dvojno državljanstvo - BiH i RH i posjeduje imovinu u Hrvaskoj.

Molim vas za savjet!

Hvala!

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, Monika77 je napisao:

ne znamo gdje se sve i kakvi podaci čuvaju i može li se ova kazna naslijediti, a nasljednik ima dvojno državljanstvo - BiH i RH i posjeduje imovinu u Hrvaskoj.

Tim gore za njega, a jednostavnije vjerovniku za pokretanje postupka i naplate.

Podijeli ovu objavu

Srdacan pozdrav,imao bi pitanje vezano za neplacenu kaznu u periodu iz 2016 od 60 kn iz poduzeca ,Rudelj Ciovo,

Tek sada u 2019 dolazi pismo od nekog odvjetnika koji zastupa navedenu firmu o pokretanju neke ovrhe te da se podmiri racun od 103 eura

Moram napomenuti kako su u pitanju strane table tj table 'BiH ' i u narednom periodu auto je promjenilo vlasnika.Registracija je ostala ista.

Ono sto mi nije jasno kako tek nakon 3 godine dolazi nesto takvo bez ikakvih prijasnji upozorenja i slicni.

Zanima me kada nastupa zastarjeli racun i sto uciniti u ovoj situaciji?

L.p

Podijeli ovu objavu

Prije 2 minuta, Danijel07 je napisao:

Zanima me kada nastupa zastarjeli racun i sto uciniti u ovoj situaciji

Zastara nastupa za 5. godina, tako da imaju vremena za pokretanje postupka. Najbezbolnije je podmiriti dug, bez dodatnih troškova njihove prisilne naplate.

Podijeli ovu objavu

Zanima me zasto ja ne mogu podnijeti zalbu za navedeno jer to isto nisam pronasao na svom automobilu te u ove 3 godine nisam dobio nikakvu opomenu i slicno pritom navodeci da uopce ne zivim na teritoriju RH..

Istom tim Rudej d.o.o je podnio punomoc na odvjetnicku skupinu 30.06 .2016 godine

A meni odvjetnicko pismo dolazi na dan 27.06.2019 godine

Podijeli ovu objavu

Prije 4 minuta, Danijel07 je napisao:

Zanima me zasto ja ne mogu podnijeti zalbu 

Zato što se na "pismo" kako ste naveli ne mogu ulagati žalbe, odnosno općenito se ne mogu ulagati na dopise, podneske...

Prije 6 minuta, Danijel07 je napisao:

Istom tim Rudej d.o.o je podnio punomoc na odvjetnicku skupinu 30.06 .2016 godine

Ovo je za Vas kao stranku nebitno. Njihov odnos, neka ga uređuju.

Podijeli ovu objavu

objavljeno (uređeno)

Prije 57 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato što se na "pismo" kako ste naveli ne mogu ulagati žalbe, odnosno općenito se ne mogu ulagati na dopise, podneske...

Ovo je za Vas kao stranku nebitno. Njihov odnos, neka ga uređuju.

Dakle,ne postoji mogucnost zaljena i zastare na navedeni predmet ili?

20190704_114624.jpg

20190704_114549.jpg

20190704_113904.jpg

20190704_113848.jpg

Uređeno od Danijel07

Podijeli ovu objavu

U neku ruku ovo mi je jako smijesno po pitanju da su to dvije susjedne drzave i da sam zapravo u tu istu drzavu od tog puta usao najmanje 70 puta ne vidim svrhu i potrebu odlagati neku kaznu od 60 kn,koju zapravo i nisam pronasao na svojem automobilu.

Jel se ovo moze pokusati sta ici u samu firmu Rudej d.o.o pa putem njih pokusati nesto ..ili je jedino i moguce rjesenje platiti isti.

Podijeli ovu objavu

Prije 19 minuta, Danijel07 je napisao:

Jel se ovo moze pokusati sta ici u samu firmu Rudej d.o.o pa putem njih pokusati nesto ..ili je jedino i moguce rjesenje platiti isti.

Imate dva rješenja. Prvo je platiti dobrovoljno, a drugo prisilno uz kamate i troškove. Izbor je vaš, a firma s Vama neće ni razgovarati, jer su opunomoćili odvjetnika.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad