Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

Cao svima -pitanje pomoc!! Moze li mi ko odgovoriti radi se o sledecem .. zaradio sam na slovenskoj granici zabranu od 2 leta.. sto u prevodu znaci na 2 godine... uz to dobio zabranu na papiru jednostavno stop .. nepise razlog i fo kog datuma je vslidna zabrana. U pasosu policajac mi je oznacio pored pecata slovo (i) istoo kao i na papiru.. rekao mi je takodje da nemogu uci u sloveniju na 2 godine.. sad moje pitanje glasi jesam li stopiran za sve clanice schengena i jesam li u tom prokletom SIS programu posto na papiru nema popunjen i oznacen kvadratic za taj SiS.. hrvatska policija koja je izvanredno ljubazna mi rece da stojim u kompijuteru.. nacelnik policije za saobracaj u sloveniji proveravao moje podatke u sloveniji i kaze da nisam u sistemu.. koga verovati sta uciniti i kako preci granicu.. u nemackoj me ceka vencanje sa nemicom iz ljibavi nije viza i papiri u prioritetnom stanju.  Hvala unapred.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Imam jedno pitanje u Slovackoj su mi dali zabranu ulaska na godinu dana zbog prekoračenja boravka od 7 dana, zanima me jel to samo za slovačku ili za sve članice shengena u pasošu mi nisu udarili pečat sa zabranom kad su me pustili iz policije dali su mi rok 7 dana da napustim Slovačku i papir na kome to imam napisano sad ne znam jel će mi udariti taj pečat pri povratku madjari ili kako?

Juce sam dobio taj papir 

Jel sam mogao da dobijem zatvorsku kaznu neku posto kad su me uhvatili ja nisam imao dokumenta kod sebe jedino ličnu kartu ali ne i pasoš govorili su mi ako mi niko ne donese pasoš za par sati da mi preti zatvorska kazna 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Stranacbosanac je napisao:

Jedno znam svi koji su promijenili prezime presli su granicu,vjencaj se u bosni i pokusaj preko grane..

Uzmi advokata da ti smanje kaznu. A to sa promjenom imena , prezimena cista propaganda .... jer maticni broj i otisak prsta nemozes promjeniti ... nazalost u  slicnoj smo dilemi i prezime sam promjenila nemogu u sengen 🙄

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani sivko, možeš li mi dati konkretan odgovor. 

Državljanin sam BiH. Imao sam zabranu ulaska i boravka u HR 2008 godine, prije 10 godina, na 1 godinu, zbog ilegalnog ulaska u Sloveniju. Nema veze, istekla je zabrana za HR. 

Nakon toga, uredno sam prolazio HR Sloveniju sa novim pasošem do njemacke. 

Zadnji moj ulazak u EU preko Slavonskog broda bio je u aprilu ove godine. Išao sam u Spaniju na 2 mjeseca i uredno se vratio. Znaci bez ikakvih problema sam putovao u posljednjih 10 godina preko granicnog prelaza Slavonski brod.

Problem mi se pojavio oktobru ove godine. Imam djevojku u HR, i stan u Bosanskom brodu. Pa često prelazim pješke iz Bosanskog broda u Slavonski brod. I kada sam krenuo njoj. Nju skreniralo, sve ok naravno. A meni mu izbacilo zabranu ulaska i boravka u HR. Kažu da im je to problem u sustavu, da je počeo povlaciti neke zabrane onima koji su ih imali, ali onima i koji nisu imali. 

Ja sam se obračao šefovima na granici, zvao granicnu gdje je bila zabrana itd. Ne mogu poništiti to jer je greska sustava. I sad evo svaki dan prelazim granicu, uvijek me zadrzavaju po par minuta. Oni odu u sistem o meni, i nema nikakve zabrane i kazne. Kaže mi šef ti si slobodan građanin ove zemlje, samo sto ce te morati kontrolisati ovako. A kad skenira u kucicama, ima zabrana. Ponekad ima dobri sluzbenika a ponekad loših. Kao da sam ja kriv zbog sustava. Upoznao sam 2 šefa u SB, i kazu samo reci da je greska sustava prije nego skenira. Ja kažem to, a sluzbenik odgovara kao šta češ mi ti govoriti.. jako su bezobrazni. 

Jučer je pokusao šef zvati neke u rijeci da ukinu to, da ažuriraju, ali na godišnjem je neki covjek. Pa kaze dodji oko 9 januara da pokusamo ponovo. A ostalo sefovi kazu da nista ne mogu tu. Stvar je volje dakle. Pravim gužvu non stop.. 

I pitanje za kraj. Trazim posao u HR, da li cu imati problema oko dozvole za rad i boravak ako poslodavac moj aplicira za mene? Kao sto ovima na granici izbacuje? 

 

Dakle, nema zabrane, čist sam i uredan. A na skeniranju, izbacuje im to za mene i jos neke ljude.. ne znam kome više da se obratim, svaki dan razmisljam kad prilazim kucicama, sta ce mi reci. Razumijem, rade svoj posao. Ali kako se moze ispraviti greska sustava. Kontaktirali su i neke informaticare svoje, kazu da ni oni ne znaju. Malo smijesno za takvu jednu stvar da kazem, granicnu policiju HR. Evo trenutno sam u brodu, sad cu opet ici da predjem, i ako nema zabrane, kopaju me kao lopova. Haj na ulazu, ali i na izlazu. Da nemam pečata, priveli bi me. A znali su ga i ne udariti. 

 

Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Animsaj je napisao:

. A to sa promjenom imena , prezimena cista propaganda .... jer maticni broj i otisak prsta nemozes promjeniti ... nazalost u  slicnoj smo dilemi i prezime sam promjenila nemogu u sengen 🙄

Zavisi da li ima stavljenu kvačicu da "pretražuje" i bivša imena.Neki imaju uključeno stalno a neki uključe kad im je nešto sumnjivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hteo sam da pitam trebao mi savet jedan. 2017 god sam u Nemackoj bio i radio na crno i uhvatili me i deportovali dobbio sam zabranu od 3 god. Stim sto mi zena koja je uzela pasos na proveu u taj Kvr nije objasnila da sam imao zabranu za ceo sengpen nego samo rekla da je zabrana samo za Nemacku. I pre tri meseca sam probao da odem preko i na granici madjari me vrate i upisu mi slovo H e pa sad me interesuje da li sam dobio neku dodatnu zabranu ili je samo to ostalo. Jer mi ostalo jos godinu i cetri meseca do kraja zabrane? I da li postoji mogucnost da se ta zabrana nekako skine putem advokata? Jer mi jedan advokat trazio 300e da tu zabranu, odnosno izvuce zabranu u okviru kao kazne koju bi ja platio i oni skinu meni kaznu. Sad me interesuje da li je to moguce, ili pokusava samo da mi izvuce pare?? Hvala, unapred.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo sivko,obzirom da sam citao sva pitanja i odgovore,pa sam uvidio da imas iskustva s tim da ti ja postavim pitanje.

Naime,imam BIH pasos,bio sam na azilu u Francuskoj,kad sam trebao izaci iz zemlje nisam to uradio,kontrola je bila i uhvatili su me bez dokumenata,deportovan sam iz razloga sto nisam izasao jer nisam bio u proceduri i nisam imao pravo boravit na takav nacin u Fr.Prije nego su me deportovali isao sam i na sud u Francusku i sud je donio odluku da dobijem zabranu 1 godinu ulaska u shengen cjeli..Kontaktirao sam ambasada Francusku u Sarajevo i rekli su mi da imam zabranu od dana kad sam sletio avionom u Bosnu,ali da ne mogu oni u kompjuteru da vide do kad imam zabranu..S obzirom da ja imam papire sve od suda sto si mi oni donjeli tu odluku zanima me sada da li ce kod mene zabrana da se skine automaski u maja ili moram kontaktirati sud ili advokata u FR.

Sta se moze desiti ako bi pokusao uci nakon maja a oni me vrate sa granice.Da li mogu ponovo dobiti zabranu iz razloga sto bi oni pomislili da sam pokusao uci pod zabranom ili ce njima biti sve jasno kad mi skeniraju pasos..poz i svako dobro...

Da li 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi daj pomazete ... bila sam deportisana i stavili 2 ipol godini zabranu za evropa azil sta sam bila u njemacka ima 6 meseca kako ke pominula pre 3 meseci sam bila za bg tad su me vratili dali da pokusam od novo ili jel zna neko bila sam i u ambasadi platila 20 eura poslala sam pismo rekli su za 40 dana stice odgovar ali nista ... jel ima neko iskustvo??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, volim broj 2107 je napisao:

Zdravo sivko,obzirom da sam citao sva pitanja i odgovore,pa sam uvidio da imas iskustva s tim da ti ja postavim pitanje.

Naime,imam BIH pasos,bio sam na azilu u Francuskoj,kad sam trebao izaci iz zemlje nisam to uradio,kontrola je bila i uhvatili su me bez dokumenata,deportovan sam iz razloga sto nisam izasao jer nisam bio u proceduri i nisam imao pravo boravit na takav nacin u Fr.Prije nego su me deportovali isao sam i na sud u Francusku i sud je donio odluku da dobijem zabranu 1 godinu ulaska u shengen cjeli..Kontaktirao sam ambasada Francusku u Sarajevo i rekli su mi da imam zabranu od dana kad sam sletio avionom u Bosnu,ali da ne mogu oni u kompjuteru da vide do kad imam zabranu..S obzirom da ja imam papire sve od suda sto si mi oni donjeli tu odluku zanima me sada da li ce kod mene zabrana da se skine automaski u maja ili moram kontaktirati sud ili advokata u FR.

Sta se moze desiti ako bi pokusao uci nakon maja a oni me vrate sa granice.Da li mogu ponovo dobiti zabranu iz razloga sto bi oni pomislili da sam pokusao uci pod zabranom ili ce njima biti sve jasno kad mi skeniraju pasos..poz i svako dobro...

Da li 

Nisam vidio pitanje.Ako te nađu na granici ideš nazad i to je to (uz upis slova) ako te nađu unutar  schengena ide i nova zabrana.

, Diksii je napisao:

Ljudi daj pomazete ... bila sam deportisana i stavili 2 ipol godini zabranu za evropa azil sta sam bila u njemacka ima 6 meseca kako ke pominula pre 3 meseci sam bila za bg tad su me vratili dali da pokusam od novo ili jel zna neko bila sam i u ambasadi platila 20 eura poslala sam pismo rekli su za 40 dana stice odgovar ali nista ... jel ima neko iskustvo??

Dok imaš zabranu i dok te skeniraju nema nikuda.

prije 20 sati , Vuk zerajic je napisao:

Za sivka,pitali su me da li sam izgubio dokumente.izgleda da ima moje podatke ali drugo ime i srpski pasos!napomena pustili su me da udjem i izadjem ali oba puta ista prica

 

Sivko

Kako mogu biti dva imena koji prepozna skener?to drugo ime ima zabranu , sta raditi?!

Imaš i u tel.imeniku više osoba sa istim imenom tako i skener izbaci.Poslije se vidi jel to ta osoba ili nije.Tebe malo zadrže i puste dalje,sve ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko malo sam citao forum vidim da se razumijes...jucer krenuo sa prijateljem u njemacku kod njega i vratise me sa hrvatske granice u gradiskoj. Evo jos mi nije jasno sta i kako se desilo nikad nisam napravio niti jednu kaznu u svojoj drzavi ni za parking. Uvijek normalno putovao radio na brodu 2016te imamo njemacku vizu. Jucer me vratise kao zabrana ulaska u SIS-u. Moze li biti greska ili sta je to sad 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pasosu mi nije udarilo nikakav pecat samo imam pecat na bosanskoj granici kad sam izlazio ...ja ih pitao u cemu je sad problem kazu oni ne znaju njemacka je uvela zabranu kaze ne zna se kakvu od kojeg dana ni do kojeg dana...ja se vratio nista mi jasno nije bilo.

 

A dobio sam obrazlozenje na dvije stranice i kao pod slovom H 

Radi se o osobi za koju je izdano upozorenje u svrhu zabrane ulaska i pod 

a) u SiS-u a u pasosu nema nikakav pecat 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Diksii je napisao:

Ali sta da radim za da trgnem ta zabrana imam papir kad su me doportirali da pise 22 meseca zabrana jel mogu nesto stim da uradim ili neka procedura hocu da idem da radim da uzmem bg drzavljanstvo ali dzaba nemogu sa zabranom kako mogu da se resim ovo?

Ja ne znam.Drugi su pisali da su zabrane skratili sa advokatom.

prije 1 sat, Admir je napisao:

A dobio sam obrazlozenje na dvije stranice i kao pod slovom H 

Radi se o osobi za koju je izdano upozorenje u svrhu zabrane ulaska i pod 

a) u SiS-u a u pasosu nema nikakav pecat 

Nebitno što nemaš pečat.Dobio si rješenje o odbijanju ulaska zbog zabrane.

Prije 29 minuta, Vuk zerajic je napisao:

Njemacka te je ubacila u sistem , hrvati to vide i ne mogu te pustiti.imas pravo zalbe.zalbu saljes u hrvatski konzulat u sarajevu jer si bih drzavljanin,navedi sve sto imas pa sacekaj odgovor.

Nema se što njima žalit jer će odgovor bit da su postupali po zabrani itd itd.Žalba može ići samo onima koji su zabranu napisali jer je samo oni mogu obustavit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao i zvao njemacku kazu da je nesto u pitanju sa brodom kad sam radio 2016te i sad mi je jos vise sve nejasno..kao poslali su mi u pismu sta je u pitanju i kome se mogu dalje obratiti svasta

 

Vidim ovde na forumu je jedan momak pisao da je isto bio na brodu pa dobio zabranu ulaska u njemacku...zna li neko sta je bio njegov razlog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Admir je napisao:

Vidim ovde na forumu je jedan momak pisao da je isto bio na brodu pa dobio zabranu ulaska u njemacku...zna li neko sta je bio njegov razlog

Ja imam problem u Brodu. Kaži mi prvo, kakvu imas zabranu od 2016 godine? Zašto i na koliko si dobio? I gdje si zaveden, kojem gradu? Ja sam upoznao sve šefove u brodu, graničare i graničarke :D provjeravaju me, ali me šefovi puštaju. Trenutno sam u proceduri skidanja, dok nisam zapeo i navalio na HR policiju za strance. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, ArminK je napisao:

Ja imam problem u Brodu. Kaži mi prvo, kakvu imas zabranu od 2016 godine? Zašto i na koliko si dobio? I gdje si zaveden, kojem gradu? Ja sam upoznao sve šefove u brodu, graničare i graničarke :D provjeravaju me, ali me šefovi puštaju. Trenutno sam u proceduri skidanja, dok nisam zapeo i navalio na HR policiju za strance. 

Kako mislis u brodu...ja kazem radio sam na rijecnom brodu u njemackoj 2016te normalno sa vizom vratio se kuci kasnije nekad isao na par dana do svicarske ljetos bio u hrvatskoj na moru ...u novembru 2017te isli do dubrovnika malo nikad nisam nigdje imao problema do prosle suboze vratili me sa hr. Granice kao njemacka mi uvela zabranu stavili mi H u pasos i et pojma nemam.sta se desava nikad nikakvu kaznu u zivotu nisam dobio ni zbog cega...odkud ja u tom nekakvom sistemu i zbog cega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Haha ja razumio na granici u brodu, sorry. Pa kad odes na granicu neku hr, traži šefa smjene, odi sa njim u kancelariju i neka ti provjeri sta ti tacno pise kad te ukuca u računar. Mene recimo kad otvori pise zabrana ulaska i boravka u HR. Ali listajuci dalje, vidi da nemam nikakvu kaznu niti zabranu. U mojoj historiji vidi kad sam dobio zabranu. 2008 godine sa tim i tim licem. I da je istekla. ALI MENI I JOS POJEDINIM LJUDIMA POVLAČI SUSTAV TU ZABRANU. Neko nije nista uradio, ima zabranu. Moguce da i tebi povlaci sustav nesto, i ako nisi nista napravio. Dakle, javi se šefu nek otvori tvoj pasos u racunaru, i kaze ti o cemu se radi. Ja moram obrazac popunit pa da iz sl broda posalju u rijeku, i da mi oni otkace zabranu,jer oni su mi je i dali. Ali ja sam uhvacen i dobio zabranu na godinu. Zabrana je istekla prije 10 godina. I sve godine sam normalno prolazio hr granice. Ali zadnja 3 mjeseca imam problema zbog greske u njihovom sustavu. Oni mene puste sad, ali me kontrolisu par minuta uvijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, ArminK je napisao:

Haha ja razumio na granici u brodu, sorry. Pa kad odes na granicu neku hr, traži šefa smjene, odi sa njim u kancelariju i neka ti provjeri sta ti tacno pise kad te ukuca u računar. Mene recimo kad otvori pise zabrana ulaska i boravka u HR. Ali listajuci dalje, vidi da nemam nikakvu kaznu niti zabranu. U mojoj historiji vidi kad sam dobio zabranu. 2008 godine sa tim i tim licem. I da je istekla. ALI MENI I JOS POJEDINIM LJUDIMA POVLAČI SUSTAV TU ZABRANU. Neko nije nista uradio, ima zabranu. Moguce da i tebi povlaci sustav nesto, i ako nisi nista napravio. Dakle, javi se šefu nek otvori tvoj pasos u racunaru, i kaze ti o cemu se radi. Ja moram obrazac popunit pa da iz sl broda posalju u rijeku, i da mi oni otkace zabranu,jer oni su mi je i dali. Ali ja sam uhvacen i dobio zabranu na godinu. Zabrana je istekla prije 10 godina. I sve godine sam normalno prolazio hr granice. Ali zadnja 3 mjeseca imam problema zbog greske u njihovom sustavu. Oni mene puste sad, ali me kontrolisu par minuta uvijek.

Cuo sam se sa njemackom poslali su mi danas pismo i obrazlozenje od kad je kazna do kad i zbog cega....preko telefona mi nisu htjeli reci...a policija hrvatska na granici je rekla nemamo mi informacije nismo ti mi kaznu uveli nego njemacka...javi se njima oni ce ti reci...i et..ali fazon je sto nikad nisam uradio mimo zakona nesto....nikad nizasto u policiju nisam privodjen nit sam radio negdje na crno...i zato mi nista nije jasnoo....i uz to sve mi dosao termin za njemacku prekucer kojeg cekam godinu i po...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, ArminK je napisao:

Ma malo si mi labav po tom pitanju. Ti moras znati razlog zasto su ti stavili zabranu. Moras biti uporan i traziti razlog pravi. I ako mislis da si nevin, da sigurno nisi napravio nesto, moras biti uporan. Ja bar znam sta sam radio, a sta se sad desava. Kako god, puste me. 

Pa sad cekam to pismo da vidim sta je u pitanju....nadam se da je greska

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , ArminK je napisao:

 ALI MENI I JOS POJEDINIM LJUDIMA POVLAČI SUSTAV TU ZABRANU. 

Ali ja sam uhvacen i dobio zabranu na godinu. Zabrana je istekla prije 10 godina. I sve godine sam normalno prolazio hr granice. Ali zadnja 3 mjeseca imam problema zbog greske u njihovom sustavu. Oni mene puste sad, ali me kontrolisu par minuta uvijek.

Naravno da ti povlači da znaju da si je imao i da je istekla.kako je istekla puštaju te dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da javim sta su mi rekli 

Zabrana 5 godina do 2023

Kao nisam se odjavio kad sam krenuo iz njemacke sa broda i mislili da sam ostao kao u njemackoj na crno sto nije tacno vratili se isti dan avionom za bosnu.....poslikam pecate iz pasosa da vide da sam sletio i rekli mi da je u procesu skidanja zabrana i bit ce skinuto kroz 2 sedmice. Hvala Bogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, 

Imam pitanje u vezi boravka u Eu bez vize (BiH pasoš). Dakle, jasno mi je da u toku godine mogu da budem 180 dana ili 90+90, ali mi nije jasno od kada računam taj period? Npr. da li se trebam vraćati godinama unazad da gledam od početka kad sam prvi put ušla, pa da računam kad je istekla godina dana i tako sve do danas? Ili se godina broji od nove kalendarske godine? I da li brojim dane kad npr. odem u Hr par dana pa se vratim u Bosnu pa odem u Au, da li mi se ulazak računa kad sam ušla u Hr ili u Au (jer Hr nije u Šengenu još)? Interesuje me konkretno boravak u Au jer idem često tamo pa da budem 100% sigurna kako brojim pravilno, pa u vezi s tim i pitam da li mi se računaju u tih 180 dana i dani provedeni u Hr.

Nadam se da nisam puno zakomplikovala i ako tema ne odg ovdje, nadam se da neće biti problem da je premjestite i da dobijem odg. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vece imam vrlo bitno pitanje!Dobio sam zabranu od Savezne Republike Nemacke koji su mi rekli da je to zabrana za EU,da li su samo hteli da me uplase ili sta vec,ne znam.Dobio sam papir koji treba da predam ovde u Srbiji kao sigurnost i potvrda da sam ovde....e da li ja imam zabranu za EU ili samo za Nemacku,jer nemam nijedan udaren pecat zabrane u pasos niti me je iko pitao bilo sta na granici...veliki pozdrav....molim vas me posavetujte....!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Sivko na odgovoru,ali moka devojka koja je tamo je uzela advokaticu i ona joj je rekla a gde ovde pise da je zabrana za EU,pise samo Savezna Republika Nemacka,a inkad je pricala sa njima oni su joj rekli pa on moze da ide na odmor i u Spaniju,Italiju sto bas u Nemacku...samim tim sam nekako dosao do zakljucka da mozda nemam zabranu za EU...hvala na razumevanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo. Imam  problem ako moze neko pomoci. Imam ponudu za posao u Norveskoj sa tamosnim poslodavcem, ali imam zabranu za ulaz u Danskoj (a ochito i ceo shengen) zbog overstay koji traje do 1 septembra 2019. E sad mogu l ja dobiti radnu dozvolu od udi-ja za norvesku, dali che ta zabrana imati neki udel,mogu li propustiti ovu shansu zbog te zabrane. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, a pitanje ide Sivku, jer se čini da mnogo zna :)

Imam zabranu ulaska u HR na godinu dana koja ističe kroz koji dan. Interesira me da li mogu imati ikakve probleme na granici prilikom ponovnog ulaska u HR, ako odlučim ući odmah naredni dan nakon isteka zabrane?

Hvala unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Zemljanka je napisao:

Pozdrav svima, a pitanje ide Sivku, jer se čini da mnogo zna :)

Imam zabranu ulaska u HR na godinu dana koja ističe kroz koji dan. Interesira me da li mogu imati ikakve probleme na granici prilikom ponovnog ulaska u HR, ako odlučim ući odmah naredni dan nakon isteka zabrane?

Hvala unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav!

A zašto moraš ići odmah slijedeči dan? Kad si več čekala godinu, čekaj i jedan dan. Zabrana se automatski ukida, a ne ručno. Tako da bi trebala isteći u ponoć tog datuma posljednjeg. Ako i izbaci zabranu, obrati se nekom šefu na granici, i reci da je istekla. Pogledaju u računaru i puste te. To ako ako. Ali ne bi trebalo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje imao sam zabranu na 5 godina koja je istekla s tim da je neko drugi bio na moje dokumente za sta imam i dokaze od covjeka koji je bio i istekla je ta zabrana dali mogu sad po isteku putovat ili da idem u ambasadu njemacku u sarajevu 

Drugi covjek je bio na moje dokumente u njemackoj gdje je i uhvacen nikakav otisak mu nisu uzeli nego meni dali zabranu kona je istekla imam i papir da je to bio neko drugi jer je opet bio na svoje dokumente i ihvacen je i pise mu da je nekad bio pod laznim imenom to jest mojim e sad dali ja mogu putovat ili sta???

Citiraj

sivko je napisao:

Ne bi trebalo bit problema.

Dali bi mi.mogao odgovorit stim vidim da znas 

A da ponesem ovaj papir gdje pise da je on bio na moje ime u ambasadu i da provjerim sta mislite 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Sema tuzla je napisao:

Pitanje imao sam zabranu na 5 godina koja je istekla s tim da je neko drugi bio na moje dokumente za sta imam i dokaze od covjeka koji je bio i istekla je ta zabrana dali mogu sad po isteku putovat ili da idem u ambasadu njemacku u sarajevu 

Drugi covjek je bio na moje dokumente u njemackoj gdje je i uhvacen nikakav otisak mu nisu uzeli nego meni dali zabranu kona je istekla imam i papir da je to bio neko drugi jer je opet bio na svoje dokumente i ihvacen je i pise mu da je nekad bio pod laznim imenom to jest mojim e sad dali ja mogu putovat ili sta???

Dali bi mi.mogao odgovorit stim vidim da znas 

A da ponesem ovaj papir gdje pise da je on bio na moje ime u ambasadu i da provjerim sta mislite 

 

Moj ti je savjet da se ti obratis policiji mailom nekako, policiji za strance. Svaka drzava ima portal policije i podrsku za strance. Skeniraj taj papir i posalji im na mail, i objasni sve kako i sta se desilo. Papir je dokaz. Skeniraj pasos i to im posalji. Tako sam ja zavrsio sa hrvatskom policijom zabranu. Cekajuci granicnu policiju ne bi nikad. Policija mi odmah odgovorila sta da provjerim jos u zenici. U medjuvremenu oni se javljaju da su ispravili sve. Odgovorit ce i tebi to im je posao. Bolji su od nasih. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Sema tuzla je napisao:

Jel na papiru ima mail

https://www.freiburg.de/pb/,Lde/858347.html

Pokušaj preko te stranice, imas tu mailova. Ali to ti neko treba na njemackom napisati mozda. Ne znam kakvu imaju podrsku. Prijevod imaju na hr. Ne razumijem ovaj njemacki pa ti ne mogu naci direktan link policije za strance. Svaka policija ima kontakt. Bundespolize guglaj :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , ArminK je napisao:

Tako sam ja zavrsio sa hrvatskom policijom zabranu. Cekajuci granicnu policiju ne bi nikad. 

Nisu ovlašteni da to rade.Samo jedno tijelo u državi radi po pitanjima unosa,brisanja,ispravaka i davanja podataka.

Ovdje je objašnjeno (pod uvid u podatke...) http://www.sarajevo.veleposlanistvo.si/index.php?id=4158 znači ni u SLO ništa nisi mogao tražit od njihove granične policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali ja sam čekao granična policija da nešto riješi. Da šalju dopis policiji, a ne ja da šaljem. Ono što sam ja uradio, to je trebala granična. Granična je dokaz da sam ja ta osoba. Ali niko ništa nije radio. Samo su govorili "ne znamo mi ništa". 

Ovog iz Tuzle samo upucujem na pravu adresu. Od ambasade nema nista. Samo policiju kontaktiraj odsjek za strance. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav 

dobio sam zabranu 6 mjeseci u HR i ona vazi ua čitavu EU.. djevojka mi je trudna i živi u Austriji i treba da se porodi prije isteka moje zabrane policajka koja mi je pisala zabranu mi je rekla kako mogu ići na Srbiju pa madzarsku da oni nemaju uvid u to zanima me da li je neko imao sličnu situaciju? Hvala unaprijed na pomoći 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav 

Dobio sam kaznu na madjarskoj granici krajem novembra za prekoračenje boravka, umjesto 90dana ja sam bio 91 dan u Njemackoj. Posto kaznu nisam odmah uplatio po povratku zanima me da li ima neka kamata na taj iznos kazne jer nije odmah uplacena ili samo treba nju da uplatim prije ponovnog kretanja za Njemacku? U banci sam pitao za kamatu ali su mi rekli da oni to ne mogu provjerit ali da ja mogu uplatiti vise novca nego sto pise na kazni na taj ziro racun ukoliko mislim da postoji kamata, zamima me ako uplatim samo taj iznos sa kazne (posle 5mjeseci od dobivanja iste) da li bi imao problema na granici ukoliko postoji kamata jer bi sada isao preko Hrvatske i Slovenije za Njemacku. Lp

uređeno: od Zuko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Mozeli jos jedno Pitanje:

Jeli dozvoljeno raditi u Njemackoj ,preko Hrvatske Firme prijavljenoj u Hrvatskoj, sa  Privremenim boravkom u Hrvatskoj  i BH Pasosom?? I koliko dugo, ako je dozvoljeno? 

 

Dodatak;2

Moguli  ja odmah kad se prijavim u Hrvatskoj Firmi i sa Privremenim Boravkom(BH Pasos) raditi u Njemackoj ?? Jer ta firma vecinom radi u Njemackoj . * I kako cu na Sengen Granicu(Slo), hocu li dobiti neku Potvrdu da smjem u EU raditi i da mogu preko Granice ,ulaziti i izlaziti .?? Kako ide sve to? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatak;2

Moguli  ja odmah kad se prijavim u Hrvatskoj Firmi i sa Privremenim Boravkom(BH Pasos) raditi u Njemackoj ?? Jer ta firma vecinom radi u Njemackoj . * I kako cu na Sengen Granicu(Slo), hocu li dobiti neku Potvrdu da smjem u EU raditi i da mogu preko Granice ,ulaziti i izlaziti .?? Kako ide sve to? Hvala

 

Jel se  mora  imati  Adresa u Hrvatskoj i ako odes u Njemacku raditi ,sa Hrvatskom Firmom?? *  Prvo prijaviti Adresu kad se trazi Boravisna i Radna dozvola jel tako, i onda sta raditi ako hoces u Njemacku raditi ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko pomozi brate treba mi jedna informacija. Hteo sam da pitam ozenioi sam se se pre mesec dana zena mi iz Nemacke i ima nemacko drzavljanstvo. Bio sam pod zabbranu 3 godine, ali mi ostalo jos nekih deset meseci izvadio sam ovde onaj intenacionalni vencani list i covek koji radi tamo u kvr reko joj je da se moze zabrana skinuti samo da donese taj dokument da on vidi. E sad mi problem sto sam pre tri meseca hteo da predjem granicu i Madjari na Horgosu me vrate jer su videli da sam pod zabranu. Dali su mi neki papir da potpisem i vratili me, pa me sad interesuje da mi nisu dali neku zabranu jer na papiru nije pisala nikakva zabrana samo da sam vracen. Hvala unapred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija