Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

prije 15 sati , sivko je napisao:

Nemaš zabranu samo ne možeš u EU dok ne istekne rok jer si po njima boravio više od dozvoljenih dana.

Da su te takvog našli na izlazu dobio bi zabranu.

Te evidencije skeniranja su tajne i neće ti ih dat ni jedni ni drugi ali tražit možeš.

Hebe im se za dokumente da posla jer pečati i služe za kontrolu i debelo su mjerodavni.

Žalba povjereniku samo nemaš dokaza da od kraja veljače do kraja srpnja nisi putovao (izlazio/ulazio u RH ili druge zemlje EU-a-pečati) osim ako su te skenirali naši pri tome izlazu nakon 3 dana.Da li povjerenik može vidjet sva skeniranja nemam pojma.

Hvala.I jos jedno pitanje.Mislis ako dobijem da sam usao u BIH tada da mogu se zaliti u ovom žalbenom roku ili nema svrhe?Sta da navedem u zalbi?ne moram se zaliti ali nisam nista uradio lose a vec sam radi toga prosao zaista lose (npr ti postupci na aerodromu,kartica preskupi let 2 dana umjesto ujutro jeftiniji i direktno..a nisu mi ni nudili samo...) ... i jos mi mozda ostaje to kao neki problem za stalno.Koji rok treba da prodje i da li mi ostaje taj F u pasosu kao ipak problem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš tražit od BH policije podatke ali sumnjam da će ti ih dat.

Pošto imaš F kod sljedećih kontrola bolje i češće će te provjeravat.

Trebao si njega pitat kad opet možeš doći jer ne znam od kad je po svim pečatima u putovnici počeo računat rokove boravka.To ti mogu pogledat i na BH granici ako im pokažeš putovnicu (zakoni su jednaki).

Možeš im pisat a kako će na kraju ispast i kad ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , sivko je napisao:

Možeš tražit od BH policije podatke ali sumnjam da će ti ih dat.

Pošto imaš F kod sljedećih kontrola bolje i češće će te provjeravat.

Trebao si njega pitat kad opet možeš doći jer ne znam od kad je po svim pečatima u putovnici počeo računat rokove boravka.To ti mogu pogledat i na BH granici ako im pokažeš putovnicu (zakoni su jednaki).

Možeš im pisat a kako će na kraju ispast i kad ne znam.

Hvala vam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvao sam upravu granicne kontrole.Nemaju bas informacije o tome pa su me slali da zovem granicnu policiju itd.Posto tkdj mozda i BiH je skenirala imam pravo da trazim ovo da li le imaju u sistemu i od granicne HR i BIH.Rekli su da bi bilo brze ako cu na granicu pa tamo ,ali tada i inace trazi se zahtjevom o slobodnom pristupu informacijama i da se moze dobiti.Takodje nisu bili sigurni zasto F kada HR nije Sengen??Nije ni meni ?Za zalbu imam jos 13 dana pa ne znam da li cu dobiti na vrijeme info o tome da nisam bio .Da li ta zalba vrijedi ako mi potvrde da imam scan i da nisam bio u HR (koja i nije Sengen)?Da li dokazom skidam  F i sta jos mogu navesti u zalbi(trazio sam da mi ocitaju orava nisu ,da dobijem listu letova/nisam,sluzbenik me zastrasivao a i procedura je teska?Da li vrijedi zalba i da li u ovom slucaju ako dolazem imam neka konkretna prava  ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan 

Ja sam prije dvije godine deportovana s azila iz Njemacke. U Maju sam dobila posao u Hrvatskoj i kad sam dosla na granicu u Metkovice - vratili su me s naznakom da imam zabranu ulaska u SIS. 
Ja nikada nisam dobila nista vezano niti za zabranu niti deport uopste. 
U ambasadi  DE su mi dali zahtjev koji sam poslala u Njemacku kako bi mi odgovorili sta je to zapravo i zasto sam ogranicena na kretanje. 

Mene sada zanima koliko dugo se cekaju ti odgovori i rezultati ako mozete bilo sta da mi ogovorite na ovu temu 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , mujkicja je napisao:

ja sam prije dvije godine deportovana s azila iz Njemacke. U Maju sam dobila posao u Hrvatskoj i kad sam dosla na granicu u Metkovice - vratili su me s naznakom da imam zabranu ulaska u SIS. 
Ja nikada nisam dobila nista vezano niti za zabranu niti deport uopste. 

"Prije svega su ljudi sa Zapadnog Balkana ti koji sve češće „odvaguju“ prednosti i mane obzirom na to da je njihova potraga za azilom u Njemačkoj osuđena na neuspjeh. Ukoliko riskiraju prisilno vraćanje, dobit će oznaku u putovnici koja im zabranjuje da ponovo dođu u Njemačku.

Ukoliko Albanci, Kosovari ili Bosanci dragovoljno napuste Njemačku, oni neće dobiti zabranu ponovnog dolaska u tu zemlju.

"Gotovo svi oni će zajedno s odbijenicom zahtjeva za azil zaprimiti i obavijest o zabrani ponovnog dolaska i boravka. Od 1. augusta imamo mogućnost da takvu zabranu nametnemo za prostor cijelog Šengena, ukoliko je zahtjev za azil neosnovan. Poruka koju šaljemo je jasna - pokušate li dobiti azil, vjerovatno gubite šansu da drugi put legalno uđete u našu zemlju", ističe Manfred Schmidt, predsjednik njemačke Savezne kancelarije za migracije i izbjeglice."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Odgovorit će ti da imaš zabranu i koliko traje.a mogla si i pitat u Metkoviću do kad vrijedi.

Da li znate koliko dugo se ceka taj odgovor? Ne znaju oni na granici nista ,cak sta vise oni i ne znaju da li je zabrana ili nesto drugo,prosto im je pocrveni moj pasos pa su oni  nesto morali navesti kao razlog vracanja, a u ostalom i nisu sengenska zemlja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Pravo na pristup informacijama imaš ali se ne daju sve informacije.

Nije šema 90/180 samo za države u schengenu nego za sve države EU-a tako da ti se računaju i boravci u RH.

Ovi ma graničnom prijelazu (RH) ti neće dat nikakvu imformaciju (bar papirnatu koja ti treba).

Provjerio sam sa granicnom policijom,pecat ulaza je bio 10.02.a na izlazu sam skeniran 11.02.2018 za jedan dan iako nemam pecat izlaza.Po HR kontroli ja sam ukupno bio 8 dana unutar 8 mjeseci ,koliko i jesam boravio..Papir cu zahtevati pristom ingormacijama,ali proces traje pa cu poslati ssmo zalbu u svedsku (problem je jel se uglavnom salje samo postom).Ja 06.09.trebam biti u Ceskoj.F pecat stoji 13.08.2018.rok za zalbu 21 dan.Ali ne znam sta mogu uraditi i koliko traje proces?Kome da se obratim?Da li mogu to dokazati samo na granicama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Imaš povjerenika za to (link je na prijašnjim stranicama)

Pozdrav Sivko zanima me da li npr. carinici u kompjuteru u Portugalu imaju uvid ko je ušao u Poljsku ,ili npr. Grčki carinici uvid ko je ušao u Mađarsku.Nemam nikakvih kazni ni zabrana ni deportacija,samo me zanima da li neka druga država može vidjeti da li sam ušao u treću državu Šengena i obratno tj. da li su povezane granice što se tiče ulaza i izlaza jer na SIS II uopšte nema riječi o ENTER EXIT SYSTEM. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

Molila bi one koji znaju ili imaju iskustva da podijele samnom.

Naime, sin mi je juce na francuskoj granici, zbog prekoracenja u trajanju od 9 mj., dobio zabranu ulaska u eu odnosno shengen ali mu nisu rekli koliko. platio je kaznu od 60e ( toliko samo imao a trazili su 200e) na pecatu je slovo A i br.1 dakle pise A1. nema nikakav drugi papir osim potvrdu da je platio 60e. 

zanima me sada kako saznati na koliko je zabrana?

zasto mu nisu dali nikakav papir?

u francuskoj je isao u skolu a inace je BH drzavljanin.

dokumenti su ispravni, nov biometrijski pasos od prosle godine, nema nikakvih drugih prekrsaja.

drugo, da li je 100 posto sigurno da promjenom imena ili prezimena ili obje, prestaje da vazi ta zabrana? posto sam na jednom drugom forumu citala da to nije tacno.

 

unaprijed zahvalna na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Teoss je napisao:

Pozdrav Sivko zanima me da li npr. carinici u kompjuteru u Portugalu imaju uvid ko je ušao u Poljsku ,ili npr. Grčki carinici uvid ko je ušao u Mađarsku.Nemam nikakvih kazni ni zabrana ni deportacija,samo me zanima da li neka druga država može vidjeti da li sam ušao u treću državu Šengena i obratno tj. da li su povezane granice što se tiče ulaza i izlaza jer na SIS II uopšte nema riječi o ENTER EXIT SYSTEM. Hvala

Trebali bi imat uvid u sva skeniranja (ako su napravljena),pa vide kad si ušao u schengen ali ne znanju u kojim državama si boravio osim po prijavama boravka.

, Marija colic je napisao:

Postovanje svima! Ne znam da li je tema jos uvek aktuelna ali imam pitanje pa ako neko moze da odgovori. Naime,da li deportacija iz zemlje Eu uvek znaci i zabranu ulaska u istu ili ne? Hvala unapred svima koji odgovore.

U pravili da,a to ovisi o nacionalnim pravilima.

prije 20 sati , nisrin je napisao:

 

u francuskoj je isao u skolu a inace je BH drzavljanin.

A je da nema valjanu putnu ispravu.Trebao je dobit papir po čl.14 https://www.mup.hr/public/documents/Europska unija/Zakonik o schengenskim granicama.pdf 

što je sa dozvolom boravka?stalno je u školi,samo dolazi na predavanja i na ispite pa se vrati doma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nista mu nisu dali, niti su htjeli reci na koliko je zabrana :( gdje se moze provjerit i sta bi sada trebali poduzeti?

Nije imao dozvolu boravka i stalno je isao u skolu citavu proslu skolsku godinu. 

Sta mislite zbog cega su mu naveli da putna isprava nije valjana kada jeste? 

hvala Vam na odgovorima i odvojenom vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može što se tiče ulaza,a prebacivanje imena u školi?A i na to drugo ime mora imat dozvolu boravka ili vizu inače će bit opet isto.Da bi dobio dozvolu/vizu treba dokazat da se školuje tj. da nastavlja dalje razred.A koja osoba je završila prijašnji razred da bi nastavila neka nova osoba.

Nemam pojma kako netko misli boravit/školovat se u drugoj državi bez riješene potrebne papirologije (ovo školovanje do sada) kad je papire lako napravit.I sad je to što je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Imaš povjerenika za to (link je na prijašnjim stranicama)

Zvala sam direkt tamo gde su mi izdali Odbijanje ulaska i rekli su mi ako imam vazecu vizu da mogu sa njom slobodno da putujem opet u Nemacku, a ako dodjem bez vize, onda cu imati ozbiljan problem. Pitala sam da li mogu imati problem na spoljnim grsnicama Sengena, rekli su mi ne. E sad me zanima, ti kazes da se nalazim u SIS-u, pa kad budem putovala za Srb, da li mogu Madjari da mi daju zabranu zbog toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sivko je napisao:

Može što se tiče ulaza,a prebacivanje imena u školi?A i na to drugo ime mora imat dozvolu boravka ili vizu inače će bit opet isto.Da bi dobio dozvolu/vizu treba dokazat da se školuje tj. da nastavlja dalje razred.A koja osoba je završila prijašnji razred da bi nastavila neka nova osoba.

Nemam pojma kako netko misli boravit/školovat se u drugoj državi bez riješene potrebne papirologije (ovo školovanje do sada) kad je papire lako napravit.I sad je to što je.

Skola mi vise nije bitna, nastavice gdje moze, ulazak je problem. I saznanje, da promjenom prezimena moze ponovo uci, nas mnogo raduje i zadovoljni smo i time, a Vama hvala mnogo. :) 

Jos nesto :$ 

Posto se on trenutno nalazi u trecoj zemlji u kojoj moze boravit, a kasnije planira u Bosnu, sta mislite hoce li na bosanskoj granici imati problema zbog ove zabrane? Hoce li ga peglat? Pogotovo zato sto je oznaka A iako neosnovana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Sanya990 je napisao:

Zvala sam direkt tamo gde su mi izdali Odbijanje ulaska i rekli su mi ako imam vazecu vizu da mogu sa njom slobodno da putujem opet u Nemacku, a ako dodjem bez vize, onda cu imati ozbiljan problem. Pitala sam da li mogu imati problem na spoljnim grsnicama Sengena, rekli su mi ne. E sad me zanima, ti kazes da se nalazim u SIS-u, pa kad budem putovala za Srb, da li mogu Madjari da mi daju zabranu zbog toga?

Svi koji su kontrolirani,odbijen im je ulaz,data zabrana itd su u SIS-u.Odbijen ti je ulaz samo u Njemačku pa u druge zemlje možeš putovat a i u D kad imaš vizu.

prije 17 sati , tihapatnja je napisao:

Pozdrav, imala sam kaznu od dvije godine za ulazak u Lithenstajn i zemlje Sengena, koja je istekla jos u januaru 2017-te godine. Da li ja sad mogu regularno uci u Svicarsku bez problema ? Lp

Možeš.

prije 14 sati , nisrin je napisao:

Skola mi vise nije bitna, nastavice gdje moze, ulazak je problem. I saznanje, da promjenom prezimena moze ponovo uci, nas mnogo raduje i zadovoljni smo i time, a Vama hvala mnogo. :) 

Jos nesto :$ 

Posto se on trenutno nalazi u trecoj zemlji u kojoj moze boravit, a kasnije planira u Bosnu, sta mislite hoce li na bosanskoj granici imati problema zbog ove zabrane? Hoce li ga peglat? Pogotovo zato sto je oznaka A iako neosnovana.

Ne znam kako bih policija radi ali će ga samo malo bolje prekontrolirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Svi koji su kontrolirani,odbijen im je ulaz,data zabrana itd su u SIS-u.Odbijen ti je ulaz samo u Njemačku pa u druge zemlje možeš putovat a i u D kad imaš vizu.

Možeš.

Ne znam kako bih policija radi ali će ga samo malo bolje prekontrolirat.

Cek. A kad Madjar vidi da sam ja u SIS-u, je l‘ moze i on da mi odbije ulazak ili da zabranu pod slovom H?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Sanya990 je napisao:

Cek. A kad Madjar vidi da sam ja u SIS-u, je l‘ moze i on da mi odbije ulazak ili da zabranu pod slovom H?

Pa ne putuješ u Njemačku,nego u Austriju.

Onda nijedan u SIS-u više nigdje ne bi mogao putovat.Odbija se ulazak kad se ne ispunjavaju uvjeti,čim se ispune (popravi kvar) osoba može nesmetano putovat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! Tokom proleca sam provela izvesno vreme na Kipru, no kada sam ulazila u zemlju prijavila sam boravak od 10 dana, medjutim ostala sam 20ak dana duze. Obzirom da u medjuvremenu nisam produzila boravak, bila sam ilegalno u zemlji, deportovana nazad za Srbiju zajedno sa zabranom ulaska u zemlju 5 godina. Kasnije sam bez problema mogla da putujem u druge zemlje, jasno mi je zasto je to tako. Mene zanima na koji nacin mogu ponistiti zabranu za Kipar? Odnosno, kakva je procedura u tom slucaju i da li je to uopste izvodljivo? Ukoliko jeste, koliko bi vremeski taj postupak trajao? I naravno, koliko bi me to kostalo? Svaka dodatna informacija bi mi puno znacila. Hvala unapred! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Možeš prijavit i dobit ćeš putni list za povratak u srbiju.naravno ne ideš s avionom.kad promjeniš ime moraš dat novi zahtjev.ako ne promjeniš ime nema veze što si kopiju starog dao za zahtjev.

Procitao sam ovaj odgovor, a posto imam slican problem moje pitanje je zasto ne avionom? 

Ja sam prekoracio boravak u EU i mislio sam da izvadim putni list i tako se vratim u Srbiju, avionom, da bih izbegao zabranu, cuo sam da to funkcionise...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo svima !!! Imam za vas pitanje,imao sam zabranu u Njemačkoj zbog rada na crno na dvije godine koja je istekla 2017 i ove godine u avgustu sam krenuo za Bec medjutim vraćen sam sa Madjarske granice jer je bila zabrana jos u sistemu  ,obratio sam se po savjetu nekih ljudi povjereniku putem e-mail i on mi je u roku 14 dana izbrisao iz sistema e sad imam i onaj pecat da sam vraćen sa granice sa slovom H, moje pitanje je da li sad mogu putovat da li to znači  da je izbrisana zabrana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Gabbyy je napisao:

Moze mi neko reci kakvi su slovenci po pitanju prekoracenja u njihovoj zemlji,naime prekoracila sam vise od 30 dana ali samo u sloveniji nigdje dalje nisam isla,da li mogu proci ne primjeceno ili bar ne previše kaznjeno ??

Zavisi kako budu kontrolirali.Kako treba ili radi reda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, treba mi savet.Naime, 6. Juna ove godine sam otisla u Cirih sa povratnom kartom kako bih ugovorila moguci posao. Putovala sam srpskim pasosem. Sletela sam u 9 ujutru na aerodrom. Odsela sam u stanu u kom su boravile 2 poznanice koje su vec neko vreme u Cirihu. Oko 5 popodne sam otisla u lokal na upoznavanje sa vlasnikom. Oko 9 uveceje usla policija i uhapsena sam zajedno sa 3 devojke koje su radile tamo. Prilikom davanja licnih infomacija u policijskoj stanici nagovestila sam da takodje imam hrvatski pasos i da sam nepuna 24h u drzavi. Dva sata kasnije, odvezena sam u pritvor u kom sam provela 5 noci. Deportovana sam 11. Juna avionom u 9:55h. Uruceni su mi papiri na nemackom jeziku koje sam prevela kad sam dosla u Srbiju u kojima pise da mi je zabranjen ulazak u Svakcarsku i Lihtenstajn na 2 godine zbog ilegalnog boravka u drzavi. Prilikom ulaska u Hrvatsku imala sam proveru sa granicnom policijom, i u razgovoru sa nacelnikom mi je receno da se raspitam da li je to uradjeno po proceduri. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, soskica je napisao:

Postovani, treba mi savet.Naime, 6. Juna ove godine sam otisla u Cirih sa povratnom kartom kako bih ugovorila moguci posao. Putovala sam srpskim pasosem. Sletela sam u 9 ujutru na aerodrom. Odsela sam u stanu u kom su boravile 2 poznanice koje su vec neko vreme u Cirihu. Oko 5 popodne sam otisla u lokal na upoznavanje sa vlasnikom. Oko 9 uveceje usla policija i uhapsena sam zajedno sa 3 devojke koje su radile tamo. Prilikom davanja licnih infomacija u policijskoj stanici nagovestila sam da takodje imam hrvatski pasos i da sam nepuna 24h u drzavi. Dva sata kasnije, odvezena sam u pritvor u kom sam provela 5 noci. Deportovana sam 11. Juna avionom u 9:55h. Uruceni su mi papiri na nemackom jeziku koje sam prevela kad sam dosla u Srbiju u kojima pise da mi je zabranjen ulazak u Svakcarsku i Lihtenstajn na 2 godine zbog ilegalnog boravka u drzavi. Prilikom ulaska u Hrvatsku imala sam proveru sa granicnom policijom, i u razgovoru sa nacelnikom mi je receno da se raspitam da li je to uradjeno po proceduri. 

 

Da napomenem, nisam ni jednog momenta u toku tih par sati radila, niti primala novac u bilo koju svrhu. Takodje, dobila sam ponudu za posao u Luksemburgu sa prijavom regularno i sad ne znam da li da prihvatim i podjem tamo, jer ne bih da mi se produzava zabrana niti bih ponovo u zatvor. 

uređeno: od soskica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, sivko je napisao:

Imala si pravo na prevoditelja.

Jesam, koji mi je rekao da je sve standardna procedura, da nemam prava na advokata osim ako ga sama ne platim i da cu za dan biti kod kuce. U zakonu im pise da mogu da me zadrze 24h u policijskoj stanici, 72h sata u pritvoru. Nisu smeli da me uhapse u prvih 24h jer u tih 24h imam prava da se prijavim policiji. Ja sam provela 5 noci u zatvoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , soskica je napisao:

Jesam, koji mi je rekao da je sve standardna procedura, da nemam prava na advokata osim ako ga sama ne platim i da cu za dan biti kod kuce. U zakonu im pise da mogu da me zadrze 24h u policijskoj stanici, 72h sata u pritvoru. Nisu smeli da me uhapse u prvih 24h jer u tih 24h imam prava da se prijavim policiji. Ja sam provela 5 noci u zatvoru. 

Imas zabranu za ceo Sengen i upisana si u SIS. U poslednjem pasusu ti pise :-(

F23F75A6-1DC4-42A9-8FB3-0F9547FA6953.jpeg

uređeno: od Sanya990
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, soskica je napisao:

Ne, uhapsili su me sa srpskim, 8 sati nakon sto sam sletela u Cirih. 

Najbolje je da potrazis pravnu pomoc. Ne znam mnogo o tome, ali pre par meseci moj prijatelj, inace rodjeni Hrvat i HR drzavljanin, uhvacen je u radu na crno u Austriji i dobio zabranu na 3 godine i deportovan za HR. Ni advokat mu nije mogao pomoci. Ili jednostavno probaj da udjes u Sengen sa HR pasosem pa ces videti kako ces proci na granici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Sanya990 je napisao:

Najbolje je da potrazis pravnu pomoc. Ne znam mnogo o tome, ali pre par meseci moj prijatelj, inace rodjeni Hrvat i HR drzavljanin, uhvacen je u radu na crno u Austriji i dobio zabranu na 3 godine i deportovan za HR. Ni advokat mu nije mogao pomoci. Ili jednostavno probaj da udjes u Sengen sa HR pasosem pa ces videti kako ces proci na granici.

Ne znam. Koliko znam, drzavljanu EU ne mogu dati zabranu ulaska u EU, ali se placa novcana kazna. Pokusacu sa advokatom. Hvala u svakom slucaju

 

prije 9 sati , soskica je napisao:

Ne znam. Koliko znam, drzavljanu EU ne mogu dati zabranu ulaska u EU, ali se placa novcana kazna. Pokusacu sa advokatom. Hvala u svakom slucaju

A ja nisam radila na crno, o tome je rec. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Sanya990 je napisao:

Verujem, al‘ dokazi ti to njima :-/ Najbolje da vidis sa advokatom da li ti ikako moze pomoci, a ako uspes da udjes u Sengen sa HR pasosem, Svajcarsku svakako zaobidji.

Nemam sta da im dokazujem, sletela sam u 9 ujutru a u 9 uvece su nas uhapsili. Nisam imala ni kad da radim.. Treba mi samo da mogu da odem u Austriju da radim legalno. Ne znam kom advokatu da se obratim. Pisala sam ambasadi Svajcarske pa cekam odgovor. A u Svajcarsku necu skoro to je sigurno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ljudi. Imam jedan problem. Bio sam na azilu u Svedskoj 33 dana juni-juli ove godine. Dobrovoljno sam potpisao povratak, prijetili mi zabranom od dvije godine jesu, ali su mi rekli da to jos nije punosnazno ali da moze da postane. Ja sam u medjuvremenu povukao zahtjev i dobrovoljno se vratio. Nikada nisam imao problema sa zakonom niti sam kaznjavan Iz BiH sam, ne znam posto bi trebao naredne sedmice za Sloveniju da idem na ljekarski pregled imam strah mozda ce me pustiti na RH granici ali vratit sa Slovenske. Ili na RH granici imaju potpuni uvid u SIS II sistem? Sletio sam u Svedskoj sa avionom, imam samo izlazni pecat, ali ne i ulazni. Svedskoj granicnoj policiji sam dao kada sam izlazio dokument na kojem se pisalo da sam dobrovoljno napustio zemlju. Znaci nisu me prisilno deportovali nego mi dali pasos u ruke i poslali na aerodrom bez ikakve pratnje. Pozdrav.

uređeno: od ei3101
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , soskica je napisao:

Ali mene zanima kako je to moguce obzirom da sam EU drzavljanin

 

prije 10 sati , soskica je napisao:

Ne, uhapsili su me sa srpskim, 

Znači da njima ali i drugima nisi EU državljan.

prije 10 sati , soskica je napisao:

Ne znam. Koliko znam, drzavljanu EU ne mogu dati zabranu ulaska u EU, ali se placa novcana kazna. 

A ja nisam radila na crno, o tome je rec. 

Mogu,po nacionalnom pravu.

prije 9 sati , ei3101 je napisao:

ali su mi rekli da to jos nije punosnazno ali da moze da postane. Ja sam u medjuvremenu povukao zahtjev i dobrovoljno se vratio. Nikada nisam imao problema sa zakonom niti sam kaznjavan Iz BiH sam, ne znam posto bi trebao naredne sedmice za Sloveniju da idem na ljekarski pregled imam strah mozda ce me pustiti na RH granici ali vratit sa Slovenske. Ili na RH granici imaju potpuni uvid u SIS II sistem? 

Da li postoji zabrana saznati ćeš na teži način,dolaskom na granicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Elena modrić je napisao:

I ja imam isti pečat pa me zanima dali to znači zabrana slova nikakvog pored pečata nemam.... 

Slovo ćeš dobit tek kad ti zabrane ulazak zbog zabrane (ako je imaš)

prije 9 sati , soskica je napisao:

Uhapsena sam zbog neceg sto nisam uradila. I za to sam provela 6 dana u zatvoru. O tome se radi.

To si trebala riješit sa odvjetnikom dok si bila u pritvoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, sivko je napisao:

Ne znači.Ako si putovala od tog pečata onda je nemaš.

Sama ga moraš uzet.

Tek cu sada putovati nakon godinu i pol dana nisam  izlazila iz svoje zemlje... pitala sam jednog gospodina koji mi je rekao da maloljetna djeca ne mogu dobiti zabranu samo nosioci azila... a moj tata je bio nosioc azila.. e sad ja ne vjerujem nikom pod strahom sam....  ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ne znači.Ako si putovala od tog pečata onda je nemaš.

Sama ga moraš uzet.

Da, to mi je jasno. Ali koliko znam, u slucaju da ga ne mogu priustiti, treba mi biti dodeljen. Ja da sam bila u finansijskoj situaciji da platim 250 franaka po satu advokata, ne bih isla u Svajcarsku trbuhom za kruhom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Elena modrić je napisao:

Tek cu sada putovati nakon godinu i pol dana nisam  izlazila iz svoje zemlje... pitala sam jednog gospodina koji mi je rekao da maloljetna djeca ne mogu dobiti zabranu samo nosioci azila... a moj tata je bio nosioc azila.. e sad ja ne vjerujem nikom pod strahom sam....  ??

Onda nemaš.

prije 18 sati , soskica je napisao:

Da, to mi je jasno. Ali koliko znam, u slucaju da ga ne mogu priustiti, treba mi biti dodeljen. Ja da sam bila u finansijskoj situaciji da platim 250 franaka po satu advokata, ne bih isla u Svajcarsku trbuhom za kruhom

Nije to baš tako, nemaš ga pravo dobit za svašta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako moze pitanje ,iz BiH sam ,naime izvadila sam papire za boravisnu vizu u sloveniji,i ovjerila sam uvjerenje o nekaznjavanju u sudu ,znači apostile pecat a tek sad vidim da slovenija to odavno ne trazi ,pa me zanima da li ce biti problem??? I da nedavno sam se vratila sa prekoracenjem od 45 dana imala sam srece nisu me ni pogledali na granici kamoli uzeli pasos ..ako.može neko da.mi odgovori hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, sivko je napisao:

Od viška glava ne boli.

Vratila se gdje?U BiH?Mogu računat  pri ponovnom ulazu u schengen ali im fali izlazni pečat.

Da u BIH se vratila,ja sam izvadila novi pasos ,kontam nigdje nisam u sistemu upisana a imam izlazni iz Hrvatske u svakom slučaju ,mada cu se probati vratiti sa ovim novim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Gabbyy je napisao:

Da u BIH se vratila,ja sam izvadila novi pasos ,kontam nigdje nisam u sistemu upisana a imam izlazni iz Hrvatske u svakom slučaju ,mada cu se probati vratiti sa ovim novim

Ako mi mozes odgovoriti ,znaci vratila sam se iz slovenije sa prekoracenjem ,na izlazu nisam dobila pecat niti bilo kakvo skeniranje pasoša,sada sam izvadila novi pasoš,stari je naravno ponisten u mupu,i namjeravam se vratiti sa tim novim,da li mogu da vide ista pri ponovnom ulasku,znaci nema kazne ni zabrane niti ista 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako imao sam zabranu za sengen koji mi je dala svajcarska,ta zabrana mi je istekla pre 2 godine ali svajcarcima mora da se pise molba za skidanje.umedjuvremenu prosle godine,dobio sam zabranu za nemacku od 3godine.pisao sam svajcarskoj molbu da mi skinu zabranu i dobio sam odgovor gde pise da mi je skinuta zabrana za sengen ali da imam zabranu za nemacku koja je u SISu do2021.pa me zanima dali ja sada mogu da putujem u ostatak EU ili ne,inace srpski sam drzavljanin.unapred hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija