Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

, sivko je napisao:

U tim papirima o deportaciji bi trebalo pisat sve o zabrani.Možeš izvadit i 3 nova još uvijek glavni podaci;ime,prezime,datum rođenja,njesto rođenja ostaju isti.Brojputovnice i nije bitan jer se putovnice ionako mjenjaju.

 

Moglo bi to bit ovo http://velkaton.ba/njemacka-najavila-deportaciju-trazilaca-azila-sa-balkana-zabrana-ulaska/

to ćeš vidjet kad prvi puta skeniraju srpsku putovnicu

2013 sam bio na granici slovenskoj vratili su me imao sam hemiskom slovo h stim sto ja nisa. Uopce bio nego mi je decko neki ukrao dokumente posle nekoliko godina sam dosao do papira  iz njemacke republike da se taj decko predstavljao kao ja i jos neki tip i imam taj papir zanima me istekla je zabrana dali mogu putovati nesmetano i dali da ponesem taj papir za sobom sutra idem na granicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cao Sivko...imam jedno pitanje za tebe. Moj muz i ja smo imali zabranu za Sengen 2 i pol godine do 19 02 2019 koja je istekla. E sad otisli mi juce na bugarskoj granici da se proverimo i meni je istekla a njega su zadrzali i rekli nam bugari da Njemacka trazi njegove podatke kao ulica i broj tel ali ne znaju zbog cega... dali smo im sve to i iz bugarije ga pustili da pregje kazu nema zabrane ali eto Njemacka to trazi...jel imo neko ovakvo nesto da zna sto bi moglo biti u pitanju....Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav gospodine Sivko, ako bi mi mogli pomoći bio bi vam zahvalan .

dobio sam zabranu 6 mjeseci u HR i ona vazi ua čitavu EU.. djevojka mi je trudna i živi u Austriji i treba da se porodi prije isteka moje zabrane policajka koja mi je pisala zabranu mi je rekla kako mogu ići na Srbiju pa madzarsku da oni nemaju uvid u to zanima me da li je neko imao sličnu situaciju? Hvala unaprijed na pomoći 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Amer22 je napisao:

Pozdrav gospodine Sivko, ako bi mi mogli pomoći bio bi vam zahvalan .

dobio sam zabranu 6 mjeseci u HR i ona vazi ua čitavu EU.. djevojka mi je trudna i živi u Austriji i treba da se porodi prije isteka moje zabrane policajka koja mi je pisala zabranu mi je rekla kako mogu ići na Srbiju pa madzarsku da oni nemaju uvid u to ako je ? Hvala unaprijed na pomoći 

Hvala vam puno na odgovoru sivko. 

A u slučaju da vide nekako tu zabranu da li će me samo vratiti ili će mi još povećati zabranu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, mislim da se nalazim u specificnoj situaciji. Studiram u Grckoj, drzavljanin sam Srbije, i dobio sam studentsku vizu koja je trajala samo 3 meseca (21.01-21.04). Usled bezbroj poteskoca sa birokratijom, za koje je kriv vlasnik stana u kome zivim, tek sam pre 2 dana (23.05.) skupio potrebna dokumenta za boravisnu dozvolu, i sokirao se kad mi je sluzbenik rekao da mi je viza istekla pre mesec dana. Nisam ocekivao da mi traje samo 3 meseca. Receno mi je da cu morati da platim kaznu kad budem izlazio iz zemlje zbog prekoracenja. Ali imam par olaksavajucih okolnosti. Zadnji put sam usao u Grcku 4 dana PRE isteka vize (17.04), pa se nadam da se na to moze gledati kao "trosenje" mojih turistickih 90/180 dana. Takodje imam i papire koji potvrdjuju da sam u procesu dobijanja boravisne dozvole i da sam platio sve takse jos u februaru. Zbog obaveza na fakultetu trebalo bi da ostanem u Grckoj jos 2 nedelje, pa sam onda 2 nedelje kuci, pa bi onda trebalo da budem u Spaniji 2 nedelje. Da li iko zna kako se racunaju turisticki dani u ovom slucaju? Da li samo ovaj period od 3 meseca u kome sam imao studentsku vizu da otpisem i da racunam 180 dana pre i posle njega(tome se nadam)? Ili treba da racunam 180 dana od danas? Ili mozda treba da otpisem sve sto se desavalo pre nego sto sam dobio vizu i racunam dane od tad? Hvala unapred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

 dobar dan da li može mi neko pomoći Ja sam prošla granicu do Sloveniju na crno evo me sad u Sloveniju dvije godine tu ali želim da idem nazad za Bosnu da napravi papire ali imam pečat što sam prošla Bosnu i Hrvatsku a Slovenija mi dala zabranu jer sam bila u njemacku na azil pa su me terali nazad dobila sam zabranu 3 god al nisam znala da se to šengel zabrana bila  šta da radim?molim vas pomazite mi hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Zabrana ulaska u Šengen
, Slomnjena srca je napisao:

A ako vidiv da sam imala pecat od 2017 strah me je🙁zbog male a imam sve svoje dokomente i jel cu opet dobiti zabrane za Eu?hvala PL

, sivko je napisao:

A i papirologiju treba riješit (i opet pivo toplo,kava hladna a di je još cigara)

RJEŠENJE O ODBIJANJU ULASKA U REPUBLIKU HRVATSKU............

 (H) ima upozorenje u Schengenskom informacijskom
 sustavu (SIS) u svrhu zabrane ulaska

(I) ima zabranu ulaska i boravka u Republici 

Molim vas gospodine Sivko da malo pojasnite putni list da li granicari(Slovenci)vide na osnovu putnog lista ipak ulazak/izlazak tj prekoracenje boravka i moze li sezabrana dobiti ukoliko otkriju na osnovu putnog lista??Radi se o prekoracenju od 5-6mj :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Slomnjena srca je napisao:

A koliko se onda dobija zabrana?i jel ce se racunati i novćena kazna?to me zanima

Bit će veća zabrana.Ide i novčana kazna.

prije 7 sati , Vucica1710 je napisao:

Molim vas gospodine Sivko da malo pojasnite putni list da li granicari(Slovenci)vide na osnovu putnog lista ipak ulazak/izlazak tj prekoracenje boravka i moze li sezabrana dobiti ukoliko otkriju na osnovu putnog lista??Radi se o prekoracenju od 5-6mj :(

Podatke će upisat ručno pa će vidjet na osnovu skeniranja putovnice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Bit će veća zabrana.Ide i novčana kazna.

Podatke će upisat ručno pa će vidjet na osnovu skeniranja putovnice.

Ima li nacin bilo sto da se izbjegne zabrana?A ako kazem da sam avionom dosla a izlazim sa putnim listom jel ipak mogu da vide da nije bilo tog "aviona" ili vide samo ulaze preko Slovenije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozz svima...Bio sam na azilu u DE 5 god sa zenom i djetetom u tih 5 god zivjeli smo godinu na odvojenim adresama ja sam radio a zena ide na  ausbildung posle kojeg ce dobiti status jer su tako joj rekli.Iskoristilu su vjerovatno priliku sto smo.bili rastavljeni na god dana i meni dali deportaciju gdje sam se zalio sudu i sud mi je dao 10mjeseci zabrane zbog zalbe ...moje pitanje je dali bi kod mene zena mogla napisat molbu sudu da mi tu zabranu ukinu da bih mogao dolazit kod njih u posjetu jer vjencani smo i imamo djete zajednicko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo svima,

Moj post ce biti malo duzi ali nadam se da ce biti od velike koristi drugima u koliko su se nasli u istoj ili slicnoj situaciji. Nadam se i da ce mi Sivko u tome pomoci i odgovoriti.

Naime,moj suprug je pre godinu ipo dobio u DE zabranu za EU na oko 2-3 godine zbog prekoracenja(ne znamo tacno jer napismeno nemamo). Zabranu je dobio u feb.a tek smo avg.otkrili da zabrana postoji kad je hteo opet uci u DE.

Negde okt.smo se vencali,zamenio je pasos,prijavili termin za spajanje porodice i on je sa novim pasosem dolazio 2x,prvi na mesec ipo,i drugi od jan. do marta gde je uredno izasao nakon 3m. Prosla su 3m i on je kupio kartu,prosao pasosku u Srb,medjutim,vratili su ga uz odgovor da ima zabranu za EU.

Apropo toga,on je predao sve papire uredno za spajanje porodice u DE ambasadi u BG-u i niko mu nista nije rekao,uredno su prihvatili dokumenta,i sad ja cekam poziv u DE.

Nama sad nije jasno kako je to moguce,gde i kako da proverimo koliko traje zabrana,a najvise nas zanima i plasi,da li ce biti problem kada me budu pozvali  u DE na dopunu,da li ce videti tu zabranu?

Ako je neko bio u slicnoj situaciji,molim za pomoc i savet,svaki je dobrodosao.

Izvinjavam se na duzem postu,pozdrav svim clanovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sivko je napisao:

Do kad traje zabrana treba upitat povjerenika za informiranje u Njemačkoj (ne znam njemački pa je znam kako se to kod njih kaže).Jedni primaju zahtjeve a drugi kontroliraju zabrane.

Hvala puno na odgovoru... Potrudicu se da se raspitam ovde. Da li znate nesto u vezi cele situacije i spajanje porodice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Zvex je napisao:

Zašto meni ne odgovoriš?

Ako sam dobro razumio Zakonik o schengenskim granicama (čl. 6. st. 5.), pod uvjetom da ćete i tada (trenutkom ulaska RH u "schengensku" zonu) imati zakonito reguliran boravak u RH, zabrana neće vrijediti za područje RH (čak i neke druge države članice koja bi vam odobrila boravak kod sebe, jasno uz ispunjavanje uvjeta). Znači, ostaje isto (u RH nema problema, u druge zemlje članice smijete samo ako posebno dozvole).

U najgorem scenariju (da sam u krivu), definitivno biste primili na adresu odgovarajuće rješenje kojim bi se objasnila promjena statusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,

Imam 2 pitanja:

Čuo sam glasine o nemogućnosti napuštanja zemlje u slučaju da se protiv tebe vodi kazneni postupak, tj. osoba ne smije napustiti zemlju čak 5 godina nakon optužbe za kazneno djelo.

1. Jesu li to točne informacije?

2. Recimo da se protiv osobe trenutno ne vodi kazneni postupak. Osoba napusti zemlju i počne raditi u inozemstvu na neodređeno. Recimo da se sad počne provoditi kazneni postupak protiv osobe. Mora li se osoba vratiti u zemlju tijekom provedbe kaznenog postupka, ili osoba smije ostati raditi u inozemstvu i po potrebi dolaziti na parnice?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, sivko je napisao:

Kao prvo moraš napisat koju se to zemlju ne smije napustit.

Republiku Hrvatsku.

Prije 4 minuta, sivko je napisao:

Ukoliko pravosuđe ne da nalog da se oduzmu dokumenti zemlja se može napustiti.

U kojim slučajevima pravosuđe oduzima putovnicu i ostale dokumente?

 

uređeno: od Parket
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, hvala na informacijama.

prije 4 sati , Parket je napisao:

Čuo sam glasine o nemogućnosti napuštanja zemlje u slučaju da se protiv tebe vodi kazneni postupak

Dakle, pretpostavljam da je onda ovo kriva informacija i da ovisi od slučaja do slučaja. Jesam dobro shvatio?

A što je s: 

prije 4 sati , Parket je napisao:

osoba ne smije napustiti zemlju čak 5 godina nakon optužbe za kazneno djelo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zlajoan je napisao:

gledao sam njihov zakonik i dva su slucaja:

-ako je osoba bila u komadu preko 3 mjeseca onda ide zabrana ulaska na 3 mjeseca

-ako je osoba bila preko 3 mjeseca ali sa prekidima onda moze uci prvi dan nakon sto istekne 6 mjeseci od prvog ulaska ulaska

 

moj slucaj je pod tockom 2 i prvi ulazak je 12.10.2012., znaci nema nikakve zabrane i mogao bi uci 12.4.2013. sto sam i probao al mi nisu dali...

 

isao sam s osobnom tako da sigurno nemam taj zig... a nitko mi ni usmeno ni pismeno nije rekao za zabranu...

Da se nadovezem na ovo pitanje ako moze mala pomoc . Od prvog ulaska sam u njemackoj krenuo 23 .1.2019  vratijo se 6.4 2019.pa sam opet otisao 19.6.2019 do 23 7.2019. Dali ja mogu jos kolko dali iko zna  bijo bi zahvalan 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Cao.Mi SMO iz Makedonije imamo jedno pitanje do vama ko zna neka nam odgovori Sto pre.Bili SMO u Nemackoj I sedeli oko 9 meseci pa su Nas vratili nazad u Makedoniji.Rekli nam da cemo imati zabranu ulaska u sengen zoni Ali ne znamo koliko I Dali imamo vec 2 godine SMO tu u Makedoniji.Zanima Nas zelimo ici u Hrvatskoj na goste pa Dali ce nam praviti neki problem na granici ukoliko imamo Jos zabranu?? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje 

Imam pitanje nedavno sam se vraćao iz Švicarske i pošto sam prekoračio rok ostanka u zemljama šengena Slovenci su naplatili kaznu i kažu da ne možemo u zemlje šengena 3 mjeseca. E sada mene interesuje da li možem ulaziti u Hrvatsku i Bugarsku pošto bih imao želju da posetim neka mjesta u tim zemljama jer ne znam da li u Hrvatskoj i Bugarskoj mogu na granici da vide da li imam zabranu jer u pasošu nemaništa pored pečata izlaska ili da li u bugarskoj ili hrvatskoj ako skeniraju pasoš mogu da vide da sam bio duže od dozvoljenog Hvala vam na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izvinjavam se zaboravio sam reći da je pasoš BiH i da pitam da li trebam gdje šta prijaviti ili pisati molbu da zabrana ne bude veću ili će to automatski nestati jer napominjem da ne znam da li sam dobio zabranu jer mi je rekao da ne mogu 3 mjeseca u šengen e sada da li sam dobio zabranu ili jednostavno ne mogu dok ne izadju 3 mjeseca ne znam ali u pasašu nema ništa samo pečat ulaska i izlaska iz Slovenije i gdje mogu provjeriti postoji li zabrana 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Postovanje imao bih pitanje da li se ko susretao..Bio sam na azilu u njemackoj i dobio sam zabranu od 2 i pol god..medjutim zabrana je istekla vec dva mjeseca i malo jace a u sloveniji sam nasao poslodavca koji ce da mi pravi radnu dozvolu medjutim moram atest otici poloziti u maribor..bio sam prije mjesec i vracen sam s granice na B.brodu kazu da mi nije skinuta zabrana da odem u Njemacku abasadu udarili su mi pecat H u pasos hemijskom..otisao sam u ambasadu dali su mi da faxom posaljem papir u keln u imigracioni centar ovi su mi na emejl odgovorili da se obratim u manhajm da isti papir posaljem poslo sam mesjutim mjesec dana nikakvog odgovora a u ambasadi mi govore da bi trebala automatski da se skine i kazu cekaj odgovorit ce cisto sumnjam mjesec dana niikakvog odgovora iz kelna u roku od 42sata sam dobio odgovor..a trosak mi ponovo na granicu da idem..pa me intereauje da. Li se ko susretao sa slicnim problemom i kako ga je rijesio.poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Možeš, ako kod skeniranja ne uključe opciju "slično".

Dobar dan Sivko brate ziv bio.
Cuj sad. Od makedonija sam sa makedonsko drzavjanstvo. Bio sam u Malta od april do decembar. Prekorocio sam te 90 dana bio sam znaci nelegalno tamo. Kad sam stigao na aerodrom odma sam i rekao da sam nelegalno tamo jer ne znam da gi lazem. Dali su mi zabrana na 3 godina na evropski zavez ali ne i na shengen rekli su mi zabrana mi je na eu savez. Na dokument mi pise da sam bio 147 dana nelegalno tamo i mi pise na dokument koji su mi dali samo ime i prezime i broj pasosha i nishta drugo. Na pasos nemam nikakav pecat samo pecat za exit sa aerodromo i nista drugo nikakvih slova. Ali upoznao sam jedna fantasticna devojka iz poljska koja zivi u Malta 10 godina. Zaljubili smo se i ostala je trudna u drugo stanje i sad je u 6ti mjesac. Sada dolazi ona u Makedonija da se registriramo kao porodica u obstina u moji grad i hocu da uzmem njeno prezime i nakon toga da izvadim novi pasos sa novo prezime. 
Reci mi brate dali bi mogao da se vratim do malta ja opet sa taj dokument internacionalna vjenchanica i novo prezime i nov pasos da udjem opet u malta. Znachi radi se o brak sa osoba koja je is Poljska a poljska je drzava chlan na Evropski savez.
Dali je rizicno da se vracham tamo?
Ili da ne idem u malta jer hocu da se vratim u Bugarska gde sam zivio 10 godina jer imam i ta zelja.

uređeno: od MistaSinista93
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Ako promjeniš prezime možeš na Maltu ali kao turist a za neki legalni boravak treba ti vjenčani list.

Brate ja cu da promjenim prezime i uzet cu novi pasosh sa to prezime, i imat cu internacionalni vjenchani list, i uzet cu foto kopija od ta maltiska licna karta od moja djevojka, i sa te papire ako imam problem na aerodromu dat cu te papire i molba da mi se trgne ta zabrana jer smo vjencani. Dali na taj nacin bi mogao da idem do malta duri i kao turist?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sivko je napisao:

Uzet ćeš njezino prezime a na vjenčanom listu će pisat i tvoje sadašnje pod kojim imaš zabranu.

Pokazivanje kopije njezine malteške osobne i vjenčanog lista njima ne znači ništa i na osnovu toga te sa zabranom neće pustiti jer to nije zakonski postupak.

Znaci stom kazes da kad uzmem njeno prezime i novi pasos sa novo prezime mozem da udzem kao turist. Onda najbolje da uradim to i da idem do bugarska da vidim dal mogu da udzem u bugarska. Ako mogu da udzem onda idem kao turist do malta.

A brate dal je moguce da me uhvati u malta na granjca kad se vracan recimo nakon 70 dana ako me prepoznaju dal je moguce da mi lupne josh vecha zabrana zbog toga sta sam se vratio kod njih opet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav....

Šta moze da znači ove dvije crte na ovom pečatu sto su mi stavili?

Jer vidite,  dobio sam dva puta pečat za ulazak,taj gore sa tim crticama hemijskom olovkom,koji se slabo vidi i dole ispod.

Da li je to možda jer ga je poništio jer se slabo vdele oznake ...ili je neka njihova interna oznaka...?

 

20200128_193145.jpg

uređeno: od idzoze
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra vecer.

Procitala sam sva vasa pitanja i sve vase odgovore, ali... Naravno, kao i svako od vas, imam drugacije iskustvo/problem sa policijom, tacnije njemackom policijom. Post ce biti dug, ali, molim vas, ako neko ima bilo kakav savjet, pomoc, rjesenje, prijedlog, neka mi ponudi... Radi se o sljedecem:

Prvi put sam usla u Sengen zemlju 14.07.2019. u Grcku, a u Njemacku 22.07.2019. Od tog dana (od kojeg se i smatra 180 dana/6 mjeseci) ulazila i izlazila iz Njemacke. Iako sam vodila racuna o tome ipak sam prekoracila dozvoljeni boravak - 6 dana. Nisam to, nazalost, primjetila te sam sasvim normalno izasla posljednji put iz Njemacke 13.01.2020. Kako nisam to znala, krenula sam sa maloljetnim sinom avionom do Minhena preko Kelna. Na pasoskoj kontroli su nas pitali imamo li Internacionalno zdravstveno osiguranje na sta sam rekla da nemamo, jer nisam znala i nikada me niko nije pitao za to, nije mi trazio (kasnije sam saznala da je obavezno). Policajac nam je odmah rekao da ce nas vratiti za BiH i da nemamo sta da trazimo u Minhenu. Na pitanje kod koga idemo, odg. sam kod momka koji je njemacki drzavljanin te smo ga pozvali i on je sam ponudio vrstu garancije za nas. No, policajac nas je stavio onako prestrasene i uplakane sa strane i pozvao Bundespolize. Dok smo ih cekali, 'skinuli' su nas sa leta za Minhen, pregledali nase pasose jesu li krivotvoreni te su pregledali pecate. Kada su nas priveli, zatvorili su nas u prostorijicu metar sa metar te su nam rekli da nije bitno ni to osiguranje nego da su nas priveli, jer imam pravo samo na jedan dan u Njemackoj i opet nas zatvorili. Sve vrijeme sin i ja smo proveli u strahu, jer se nikada nisam, a kamoli on, nasli u takvoj situaciji. Na kraju su dosli i rekli da su nas ipak priveli, jer ja imam viska 6 dana. Provela sam 96 dana u EU. Pocela sam plakati, jer nisam znala zaista da jesam i da sam znala ne bih krenula pogotovo ne sa maloljetnim djetetom te su rekli da razumiju i donijeli samo papir na kojem sam trebala da potpisem ''da priznajem krivicu/krivicno djelo da sam imala namjeru ilegalno uci'' u drzavu Njemacku. Naravno, to nisam potpisala nego su za dva sata donijeli nove papire gdje je zaokruzeno da nisam imala namjeru, da ne priznajem nikakvu krivicu sa mojom pisanom izjavom, da saljem predmet javnom tuziocu (pa kad dodje na red taj predmet), da pristajem da se tada pred javnim tuziocem pojavi advokat, a ne ja i da trazim da papiri ti budu prevedeni na bosanski jezik. I TO JE TO. I rekose mi da mogu sljedeci put uci 12. februara 9 dana i da onda pratim preostale dane.
Nakon 6 sati u policijskoj stanici, zadrzani smo sin i ja kao najveci kriminalci 24h sata u pritvoru/tranzitnoj zoni zbog sina i deportovani sljedece jutro u pratnji policije avionom za Sarajevo. Tek kad smo usli u avion, dobili smo nase pasose. Nakon dva dana, kada su se stisale nase emocije i traume, vidjela sam u pasosu udaren ULAZNI PECAT Kelna (a nismo ni usli u drzavni dio) te SLOVO F. Razumijem za mene koja sam prekoracila 6 dana, ali zasto maloljetnom sinu kojem je prazan pasos?!
Niko u ambasadi nema pojma kako da mi izadje u susret niti odg. na bilo koje moje pitanje. Nude mi zahtjev koji kosta 40 KM koji bi oni poslali Njemackoj, ali ne garantuju kada ce odgovoriti. U DGS-u pojma nemaju. U MUP-u KS takodjer.

1. Imam li zabranu ulaska u Njemacku iako nisam potpisala niti dobila nikakvu novcanu kaznu?
2. Kako to saznati? Od koga?
3. Kako ulazim 12.02. odmah nakon mjesec dana posljednjeg izlaska i odakle im ovih 9 dana? Neko kaze da se nesto unazad racuna, a neko 3 mjeseca u BiH, 3 mjeseca EU.

HVALA VAM PUNO unaprijed i izvinite zbog dugog teksta!

Pozdrav!
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 14.7-14.1. moglo se boraviti 90 dana u "zemljama EU/EGP" a ne samo u schengen zoni.pečat mora bit od Kelja jer je tamo izvršena ulazna kontrola u Njemačku.Naravno sa uz pečat ide i slovo F.Zašto su udarili i djetetu ne znam.Za pokušaj ulaska kad su ispucanih dani ne dobiva se zabrana.Da li postoji zabrana može se provjeriti pokušajem ulaska u RH i skeniranjem putovnice.Sljedeći ulaz je 90 dana od pokušaja ulaska u Njemačku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Od 14.7-14.1. moglo se boraviti 90 dana u "zemljama EU/EGP" a ne samo u schengen zoni.pečat mora bit od Kelja jer je tamo izvršena ulazna kontrola u Njemačku.Naravno sa uz pečat ide i slovo F.Zašto su udarili i djetetu ne znam.Za pokušaj ulaska kad su ispucanih dani ne dobiva se zabrana.Da li postoji zabrana može se provjeriti pokušajem ulaska u RH i skeniranjem putovnice.Sljedeći ulaz je 90 dana od pokušaja ulaska u Njemačku.

Sivko brate vidi sta su mi ubacili Maltici na aerodrom.

BY VIRTUE OF REGULATION 7 3 OF LEGAL NOTICE 81 OF 2011, AN ENTRY BAN WILL BE ISSIED AGAINST YOU PROHIBITING YOUR RE ENTRY INTO THE Shengen area, THIS SHAL REMAIN VALID FOR A PERIOD OF 3 YEARS AND MAY BE SUBJECT TO RENEWAL.

THIS ENTRY BAN MAY BE WITHDRAEAL AT ANY TIME FOLLOWING AN ASSESSMENT OF ANY JUSTIFIED REQUEST BEING FILED.

 

Dali ovo znaci da mi je ban samo za shengen a ne za celi eu?

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, sivko je napisao:

Po ovom piše schengen ali ti neće dat ni u RH.3 god ali se može i produžiti.

Mi cemo sa moja devojka sad preko advokat u Malta da podamo zahtev da mi se pomeri ta zabrana rekli su i u malta da ima shansi za to ali da ce da uzme nekoliko meseca jer je ona trudna cekamo da se bebe rodi a ja ne mogu da idem do nje tako da imamo nada.

Ali zasto ako mi je zabrana za shengen onda da ne mogu da udzem u Bugarska koja nije u shengen? Nikade ne pise na njihovi dokument EU pise samo Shengen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam zabranu u njemackoj dvi god zbog rada na crno 

Sad sam opet došao u Njemačku i predao zahtjev za vizu za spajanje eu državljankom jer sam u braku i imam bebu

Hoću li imati problema zbog te zabrane 

 

Dobio sam papir zbog rada na crno dvije god zabranu ulazaka u sengenu zemlje a prošle su te dvije god i sad sam opet u njemackoj i predao sam zahtjev za spajanje obitelji sa eu državljankom s kojom imam bebu dal ću imati kakvi problema zbog te zabrane a termin imam 24.03

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani, 

ako  moze  pomoc, .mojem  momku  je zabrana  ulaska  u  sengen  istekla  u  novembru  2019god.  u  pasosu  mu  stoji  slovo H .  desilo  mu  se  u  austriji. 

kako  da  sazna  da  li  moze  putovati  u sengen  tj.  ako  je  zabrana  skinuta  da li  je  to  provedeno  kroz  sistem?  ili  ako  ima  procedura  ako  mogu  dobiti  pojasnjenje  kome  se  obratiti ..

zabranu  je  dobio  zbog  nepostivanja  roka  za  boravak.

 

sami  smo  u  ovome  ...nemamo  kome  da  se  obratimo pa  vas  molim  za  pomoc.

 

hvala,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav imam pitanje ako neko moze pomoći, naime radim za Hr firmu a imam BiH pasos i opcenito je terenski posao po Eu zemljama, da li neko zna koliko mogu boraviti u Schengenu ako imam A1 koji vazi godinu, odmosno da li mogu nakon isteka 90 dana da izadjem i vratim se ponovo nakon 7 dana, ili moram cekat period od 90 dana 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za tebe ne vrijedi 90 dana jer imaš A1 a nisi turist.U schengenu si bez problema dok tamo radiš.Ako rad na jednom mjestu traje duže od 90 dana dužan si prijavit adresu boravka.

Imaš ovdje svega https://europa.eu/youreurope/citizens/work/work-abroad/posted-workers/index_hr.htm

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima

Zenska osoba vraćena sa njemacke i dopracena na austrijsku granicu. Uzeti otisci prstiju, visina, tezina, slikanje uradjeno.

Ulazak odbijen zbog nedovoljne dokumentacije. U pasoš nista nije biljezeno. Sta se moze ocekivati? Koje posljedice? Hvala na bilo kojem savjetu.

Pozdrav

uređeno: od gradacac7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala velika za odgovor.

Ali moram jos nesto pitat.

Kakve su moguce posljedice za buduce ulaske?

Kolika se kazna moze ocekivati?

Da li se ti podaci u nekom doglednom vremenu brisu ili trajno ostaju pohranjeni?

I uopste , koji se problemi mogu ocekivati?

Hvala ti velika jos jednom

Ovo se je desilo pocetkom jula 2020 za vrijeme trajanja corona krize.

uređeno: od gradacac7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija