Jump to content

Stručni ispiti za djelatnike u pismohranama


vesnica

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

malo podižem temu. sad u svibnju izlazim na stručni ispit za djelatnika u pismohranama. imam popis literature tj. zakona i pravilnika, popis pitanja (s odgovorima). Zanima me samo ako je netko bio nedavno u bilo kojem gradu na ispitu koliko detaljno ispituju, ima li nešto po čemu više driblaju, koliko se napamet mora učiti (ili može i svojim riječima) i sl.? materija je strašno dosadno i suhoparna, pravosudni ispit mi se čini mila majka prema ovome. hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Postoji li mogućnost da na mail posaljete pitanja s odgovorima?

 

malo podižem temu. sad u svibnju izlazim na stručni ispit za djelatnika u pismohranama. imam popis literature tj. zakona i pravilnika, popis pitanja (s odgovorima). Zanima me samo ako je netko bio nedavno u bilo kojem gradu na ispitu koliko detaljno ispituju, ima li nešto po čemu više driblaju, koliko se napamet mora učiti (ili može i svojim riječima) i sl.? materija je strašno dosadno i suhoparna, pravosudni ispit mi se čini mila majka prema ovome. hvala unaprijed!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

idem na ispit sada 18.10.2014 i molim vas pomažite. Dobila sam rješenje od Ministarstva pravosuđa da polažem ispit za radno mjesto stručni referent. Posebni dio ispita polažem iz upravnog područja opća uprava-ostali poslovi iz područja opće uprave i općih poslova. NIŠTA MI NIJE JASNO:azdaja: Odradila sam stručno osposobljavanje u pisarnici.MOLIM ZA POMOĆ STO SE TIČE MATERIJALA:predaja:DA li je dovoljno skinuti sa stranice ministarstva uprave za sss da bi se prošlo ispit????

molim vas pomozite,nemam puno vremena za učenje....hvalaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

Danas sam položila ispit. Nije zahtjevno, ali se mora znati. Ispituju tri ispitivača, jedan iz područja uredskog poslovanja, ostali iz područja arhiva. Preporučujem učenje iz

Zakon o arhivskom gradivu i arhivima, Pravilnik o zaštiti i čuvanju arhivskog i registraturnog gradiva izvan arhiva, Pravilnik o vrednovanju te postupku odabiranja i izlučivanja arhivskog gradiva,Pravilnik o predaji arhivskog gradiva arhivima, Uredba o uredskom poslovanju, te knjizi http://www.alkascript.hr/index.php/katalog-proizvoda?format=raw&task=download&fid=337

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Na 05. 05. 2013. at 19:42, marija82 je napisao:

malo podižem temu. sad u svibnju izlazim na stručni ispit za djelatnika u pismohranama. imam popis literature tj. zakona i pravilnika, popis pitanja (s odgovorima). Zanima me samo ako je netko bio nedavno u bilo kojem gradu na ispitu koliko detaljno ispituju, ima li nešto po čemu više driblaju, koliko se napamet mora učiti (ili može i svojim riječima) i sl.? materija je strašno dosadno i suhoparna, pravosudni ispit mi se čini mila majka prema ovome. hvala unaprijed!

Marija možeš molim te javiti mi se na mail..ludakuca777@gmail.com

Na 18. 05. 2016. at 22:03, jagodica-bobica je napisao:

Pozdrav,

Danas sam položila ispit. Nije zahtjevno, ali se mora znati. Ispituju tri ispitivača, jedan iz područja uredskog poslovanja, ostali iz područja arhiva. Preporučujem učenje iz

Zakon o arhivskom gradivu i arhivima, Pravilnik o zaštiti i čuvanju arhivskog i registraturnog gradiva izvan arhiva, Pravilnik o vrednovanju te postupku odabiranja i izlučivanja arhivskog gradiva,Pravilnik o predaji arhivskog gradiva arhivima, Uredba o uredskom poslovanju, te knjizi http://www.alkascript.hr/index.php/katalog-proizvoda?format=raw&task=download&fid=337

Pozdrav,jel imaš možda pitanja i odgovore da mi na mail pošalješ.... ludakuca777@gmail.com

Hvalaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 04. 2021. at 7:02, MajaRič je napisao:

Pozdrav, 

Jeli imate možda odgovore ili skriptu pa da mi ih pošaljete na mail: mare.kovacev@gmail.com

Hvala😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 04. 2021. at 6:58, MajaRič je napisao:

U pitanju je knjiga Stručni ispit za zaštitu i obradu arhivskog gradiva : priručnik, 2. izdanje iz 2010. godine.

Priručnik je dostupan na internetskoj stranici Hrvatskog državnog arhiva - 

Strucni ispit za zastitu i obradu arhivskog gradiva - prirucnik 2010 (selekcija za tecaj) (1).pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 04. 2021. at 23:30, Bejbe2021 je napisao:

Marija možeš molim te javiti mi se na mail..ludakuca777@gmail.com

Pozdrav,jel imaš možda pitanja i odgovore da mi na mail pošalješ.... ludakuca777@gmail.com

Hvalaa

Pozdrav ako imate pitanja i odgovore bila bi zahvalna da mi pošaljete na e-mail urbancnensi@gmail.com. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 29 minuta, Mari25 je napisao:

Molim Vas vezano za drzavni arhiv-tecaj za djelatnike na poslovima upravljanja dokumetiranim arhivskim gradivom izvan arhiva (pitanja i odgovore) ima li netko?

Molim pitanja i odgovore sa državnog arhiva za polaganje str.ispita za upravljanje dokumentarnim i arhivskim gradivom izvan arhiva, može na mail- skrin.maja@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam položila ispit i pitanja su mi bila - 

* temeljni propis arhivske struke?

* svrha zakona?

* koje pravilnike imamo?

* načela upravljanja gradivom?

* što je informacijski sustav?

* fizikalno-kemijski uzroci oštećivanja - navesti primjere?

* tehnička jedinica gradiva?

* razlika između stvaratelja i imatelja?

* što su metapodaci?

Komisija ima 4 člana, svatko pita svoj dio. Navode ako se kandidat zablokira. Ne smije se doći totalno nepripremljen. Ali opušteni su ako vide da znate. I pričajte sve što znate. Proširite ako se može.

 Kad su me pitali za pravilnike rekla sam im koji su trenutno važeći i koji su prestali važiti. Pa onda spomenula odmah i opremu u spremištu kad se dotakli teme uzroka oštećivanja.

Samo opušteno i sve će biti dobro. Stvarno ne pitaju ništa izvan onog popisa. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , MajaRič je napisao:

Jučer sam položila ispit i pitanja su mi bila - 

* temeljni propis arhivske struke?

* svrha zakona?

* koje pravilnike imamo?

* načela upravljanja gradivom?

* što je informacijski sustav?

* fizikalno-kemijski uzroci oštećivanja - navesti primjere?

* tehnička jedinica gradiva?

* razlika između stvaratelja i imatelja?

* što su metapodaci?

Komisija ima 4 člana, svatko pita svoj dio. Navode ako se kandidat zablokira. Ne smije se doći totalno nepripremljen. Ali opušteni su ako vide da znate. I pričajte sve što znate. Proširite ako se može.

 Kad su me pitali za pravilnike rekla sam im koji su trenutno važeći i koji su prestali važiti. Pa onda spomenula odmah i opremu u spremištu kad se dotakli teme uzroka oštećivanja.

Samo opušteno i sve će biti dobro. Stvarno ne pitaju ništa izvan onog popisa. 

 

 

 

Hvala puno. Maja iz čega si učila. Svi koji smo bili sad na predavanju smo pomalo zbunjeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mari25 je napisao:

Da... nisam bas odusevljena. A prirucnik je koji?

Stručni ispit za zaštitu i obradu arhivskog gradiva - priručnik. Drugo izdanje. Zagreb, 2010.

Dostupan online

Na 04. 05. 2021. at 0:21, MajaRič je napisao:

Priručnik je dostupan na internetskoj stranici Hrvatskog državnog arhiva - 

Strucni ispit za zastitu i obradu arhivskog gradiva - prirucnik 2010 (selekcija za tecaj) (1).pdf 663 kB · 1 download

@Mari25 , nadam se da možeš skinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 05. 2021. at 12:05, MajaRič je napisao:

Također, na Facebooku sam napravila grupu za one koji polažu stručni ispit za djelatnike u pismohranama. Stavila sam potrebnu literaturu za ispit. Mislila sam da i tamo dijelimo iskustva s ispita kako bi bilo lakše onima koji će ga tek proći

https://www.facebook.com/groups/1211435499286843/?ref=share

 

Ako se želite pridružiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 10. 05. 2021. at 12:09, irena irena je napisao:

Poštovani svi, 

 

molim Vas ako tko ima odgovorena pitanja sa državnog arhiva da mi pošalje na mail - irena.trupinovic@gmail.com! 

Vrlo mi je bitno i hitno... hvala unaprijed!!!! 

Pozdrav, 

 

mozs li se proslijediti skriptu sa odgovorima ako imas na mail: jasnaripic@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Jutro!Jucer sam i ja polagala ispit, sretno prosla na svu srecu. Od treme se svih pitanja ne sjecam, ali sam sad potpuno sigurna da je zaista dovoljno uciti po pitanjima sa stranice arhiva. Ja sam krenula uciti iz starih pitanja sa zadnjih stranica prirucnika, pa iz prirucnika, pa iz Zakona i Pravilnika, i na kraju sam zavrsila na pitanjima i odgovorima sa stranica iz arhiva. Kad sam sve to prosla, mogla sam zakljuciti da je tim pitanjima zaista sve obuhvaceno. A i vidjela sam da ih i oni imaju na stolu i iz njih postavljaju pitanja. Malo je teze i nejasnije ako ucite samo napamet odgovor, prođete li Zakone i Pravilnike, bit ce vam puno jasnije, ali nije greska. Lijep pozdrav i sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 9 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija