Jump to content

Eshumacija pokojnika


RENATA O

Preporučene objave

Molim za pomoć, vlasnica sam grobnog mjesta gdje je pokopana moja mama. Sve troškove pogreba, grobnice i nadgorbnog spomenika snosila sam sama. Danas slucajno prilikom posjeta groblju jedan od komunalnih radnika mi je rekao da je mama preseljena u drugu grobnicu na zahtjev moga oca od 24.4. a premjestena je 2.5. bez mog znanja, nitko me o tome nije obavijestio i da slučajno nisam danas bila na groblju ne bi ni znala da je nema u grobnici. Kako je moguće eshumirati pokojnicu bez suglasnosti vlasnika grobnog mjesta (mene, njene kćeri??). Redovno obilazim i održavam grobnicu dva do tri puta tjedno i evo što doživim od vlastitog oca? Šta da radim, hvala svima na pomoći?!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bez suglasnosti korisnika grobnog mjesta nije moguće.

 

zahtjev za ekshumaciju može podnjeti bračni drug, samo uz to mu je potrebna i suglasnost korisnika grobnog mjesta.

 

to sto ste platili sve troskove pogreba grobnice itd nemora nužno značiti da ste i korisnik grobnog mjesta, stoga vam je najbolje da odete u pravnu osobu koja upravlja grobljem i da vidite u njihovoj grobljanskoj evidenciji o cemu se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija