Jump to content

Osiguranje odbija isplatiti štetu


zwizdan007

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć.

 

Na dijelu jadranske magistrale, kod Makarske, odvijali su se radovi rekonstrukcije ceste i saniranja odrona te se vozilo jednom kolničkom trakom uz regulaciju semafora. Trake su odvojene velikim betonskim blokovima. Bio sam treći auto u prolazu kad je bageru sa visine od oko 2 metra ispao kamen, udario mi u lijevu stranu auta. Tom prilikom mi je razbio zadnja vrata, felgu i probušio gumu.

 

Zvali smo policiju koja je alkotestirala mene i vozača bagera (0,0 obojica) i sastavila službenu zabilješku koju su mi i poslali.

 

Prijavio sam štetu eurohercu (bager je osiguran kod njih), a prije par dana sam dobio dopis da je zahtjev pravno neosnovan iz razloga što šteta na mom vozilu nije nastala upotrebom motornog vozila u smislu čl. 22 Zakona o obveznim osiguranjima.

 

Što da sad radim? Da se žalim? Da prijavim štetu osiguranju od izvođača radova?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

platiš popravak auta . uzmeš račun .

dopisom od vlasnika bagera tražiš povrat uloženoga .

ali prije se pokušaj dogovoriti sa vlasnikom bager.

 

ako vlasnik bagera odbije platiti štetu

tužbom tražiti povrat uloženih sredstava.

pazi na zastaru. 3 do 5 godina.

ZOO

Odgovornost poslodavca

Članak 1061.

(1) Za štetu koju zaposlenik u radu ili u svezi s radom prouzroči trećoj osobi odgovara poslodavac kod kojega je radnik radio u trenutku prouzročenja štete, osim ako dokaže da su postojali razlozi koji isključuju odgovornost zaposlenika.

 

Tko odgovara za štetu

Članak 1064.

Za štetu od opasne stvari odgovara njezin vlasnik, a za štetu od opasne djelatnosti odgovara osoba koja se njome bavi.

Izdatak za drugog

Članak 1119.

Tko za drugog učini kakav izdatak ili što drugo što je ovaj po zakonu bio dužan učiniti, ima pravo zahtijevati naknadu od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija