Jump to content

Pomoc zbog dionica!


BOSS33

Preporučene objave

Moj brat i njegova supruga su za kcerinog supruga otvorili tek.racune zbog kupnje dionica,jer ih je htio što više, prije otprilike 5god. Nisu radili nikakav ugovor ni ista potpisivali. Vec par godina dobivaju pismenu obavijest od SKDD-a da posalju tekuci racun zbog isplate dividende. Do danas nisu nista reagirali jer neznaju dali je njihov zet, zapravo u nemogucnosti to njima oduzeti. Sa zetom ne govore, jer se kci od njega razvela.

Dali netko zna pomoci, sta da naprave??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa zašto ne pošalju broj tekučeg računa na koji bi im isplatili dividendu .

njihovu dividendu nemože niko oduzeti (osim suda).

tražit i potvrdu ili popis kojima dionicama raspolažu.

ako je bivši zet kupio dionice na njihovo ime dionice su njihove dok se drugačije ne dokaže.

ako imaju PIN i ostale podatke

mogu sami izvršiti provjeru kojim dionicama raspolažu i u kom broju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Poštovani....molim smjernice od kuda naprije krenuti po pitanju dionica. :-? Naime, moji roditelji su kupili dionice u HTP Šolta Nečujam (krajem osamdesetih godina). Nakon revizije, dionice su se prodavale, tj. otkupljivale. Moji roditelji nisu bili zadovoljni ponuđenom cijenom od tvrtke (bolje rečeno brokerske kuće) koja je nudila otkup. Danas je to firma drugog naziva i vidim da je likvidna i trguje svojim dionicama (SKDD). Sad me samo zanima ovo: što sa tim dionicama koje su u vlasništvu roditelja. Imaju li kakve veze sa novom firmom ili ne? Gdje su ih uopće raspodijelili ????  Što sa njima uraditi?? ništa se sa njima ne događa već 20 godina.... Kako da pokrenem te dionice.?  Hvala na razumijevanju...ali zaista ne znam od kuda da počnem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Kustrica je napisao:

 Hvala na razumijevanju...ali zaista ne znam od kuda da počnem.

Upravo od poziva Središnjem klirinškom depozitarnom društvu (SKDD) koje posluje kao središnji depozitorij odnosno registar nematerijaliziranih vrijednosni papira, gdje se vode podaci o izdavateljima, vrijednosnim papirima te njihovim vlasnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija