Jump to content

Ovrha inkaso tele 2


zana0001

Preporučene objave

STRANA....sve sam naveo ukratko na početku teme

TELE 2 naplaćuje usluge koje nije isporučio, dok se raspravljaju s vama prodaju "DUG" tvrtki INKASO d.O.o. iz Osijeka dug bez da vas obavijesti, a onda INKASO d.O.o. vas kao "utjeruje" taj dug i to proslijedi javnom bilježniku koji vam od 800,00 kn duga naravi 1700 kn duga.

 

Prijedlog na ovrhu

 

Ovrhovoditelj potražuje trošak:

(Javnobilježnički ured Mladen Burec)

 

Da li je normalno da na 800,00 kn duga morate platiti:

Javnobilježničku naknadu 60 kn + pdv = 75,00 kn

Sastavljanje prijedloga za ovrhu (tbr.11) 250,00 kn + pdv = 312,50 kn

Trošak dostave javnog bilježnika 30,00 kn + pdv = 37,50

Trošak pribave pravomoćnosti (Tbr.32) 250,00 kn + pdv =312,00 kn

Dostava rješenja na provedbu (Tbr. 11.5.) 125,00 kn + pdv = 156,25 kn

Klauzula pravomoćnosti 30,00 kn + pdv = 37,50

 

UKUPNO Angry 931,25 kn troškova

 

SVEUKUPNO NA KRAJU ZA PLATITI 1.731,94 KN

 

PA LJUDI, DA LI JE TO MOGUĆEEEEEE???????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da da moguce je,mi smo tako prosli da bi nakon 2 godine od isteka ugovora dobili opomenu za neplaceni racun od nekih 1oo i nesto kn,da bi nakon par dana stigla ovrha od inkasa na 760kn,djabe sto smo zvali tele2 ogradjuju se da nemaju nista s tim,a mi smo bili primorani taj isti iznos platiti jer kamate idu po danu,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne navodiš bitnu činjenicu

kad je stiglo rješenje za ovrhu.

imaš pravo na prigovor po uputi o pravnom lijeku.

ako nisi u zakonskom roku uputio prigovor plati potraživanje kad imaš novaca na bacanje.

 

prigovor ću uputiti svakako, samo me interesira da li je noralno naplatiti ovr na 800 kn 931 kn. da li je to uredu. meni se to čini prestrašno i lihvarski, a mislim da postoji zakon o tome. ipak je to 120 % na iznos koji potražuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bitno šta se tebi čini.

bitno je sa kakvim uspjehom ćeš osporavati potraživanje ovrhovoditelja.

ako sud uvaži prigovor

postupak će se nastaviti pred sudom . prigovor protiv platnog naloga .

odmah na početku rasprave tražiti da zastupnik ovrhovoditelja pokaže ugovor o otkupšu duga i uplatnicu za otkup duga po ugovoru. ovrhovoditelj ugovor i uplatnicu treba dostaviti kao dokaz prije podnošenja tužbe ili prije rasprave na kojoj se treba izreči presuda. ne upozoravati ih prije zakazane rasprave.

ako nema uplatnice za otkup duga ovrhovoditelj nema aktivnu legitimaciju za vođenje spora.

na raspravi se pozovi na nedostatak aktivne legitimacije.

traži da sud u zapisnik uvede sve navedene radnje

ako navedeni zahtjev nije upisan u zapisnik nemoj ga potpisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala! Stvarno ste temeljito razradili situaciju. Hoćete mi molim vas reći nešto više u odnosu na troškove. Ja ću ionako tražiti oslobođenje od troškova, ali me interesira da li su ove svote koje su naveli uredu i da li mogu dobiti oslobođenje na sve troškove. Ipak mi se nekako nerazumno čini da su troškovi 931 kn. U gornjim postovima je cijela specifikacija navedena i još nešto, znate li možda koji je najmanji iznos za koji se može utuživati? Unaprijed hvala!

 

 

 

nije bitno šta se tebi čini.

bitno je sa kakvim uspjehom ćeš osporavati potraživanje ovrhovoditelja.

ako sud uvaži prigovor

postupak će se nastaviti pred sudom . prigovor protiv platnog naloga .

odmah na početku rasprave tražiti da zastupnik ovrhovoditelja pokaže ugovor o otkupšu duga i uplatnicu za otkup duga po ugovoru. ovrhovoditelj ugovor i uplatnicu treba dostaviti kao dokaz prije podnošenja tužbe ili prije rasprave na kojoj se treba izreči presuda. ne upozoravati ih prije zakazane rasprave.

ako nema uplatnice za otkup duga ovrhovoditelj nema aktivnu legitimaciju za vođenje spora.

na raspravi se pozovi na nedostatak aktivne legitimacije.

traži da sud u zapisnik uvede sve navedene radnje

ako navedeni zahtjev nije upisan u zapisnik nemoj ga potpisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako uspiješ u sporu dobit ćeš povrat troškova .ako ih tražiš prije završetka rasprave.

ako izgubiš spor plaćaš sve troškove.

 

uz pomoć odvjetnika trebala bi uspjeti u sporu ako ovrhovoditelj nema zaključen ugovor o otkupu duga i što je bitnije ako nema uplatnicu kao dokaz da je taj dug otkupio i platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se nadam da ću dobiti spor stoga što sam ja s njima bila u pregovoru oko računa i konstantno u kontaktu. Oni su meni dva mjeseca slali račun a nisu mi pružali uslugu ni dolaznih ni odlaznih poziva stoga smatram da bez obzira što se oni pozivaju na ugovor nemaju mi pravo naplatiti uslugu koju mi nisu isporučili, a drugo visina troškova ovrhe je nenormalna. Treća, doveli su me u neugodan položaj samim tim što su prodali dug a da mene o tome nisu obavijestili.

 

Čitala sam razne priče na forumu o tome i zgrozila sam se. Da sam ih bar prije pročitala nego sam krenula u bilo kakvu suradnju. Djevojci za račun od 50 kn poslali su 500 kn ovr. Pa to je deset puta više od duga. Malo nenormalno. Šta bi tek bilo da se radilo o dugu od 50.000 kn. Jedan čovjek se žalio da nije uopće dobio račune nego su mu samo odjednom poslali račun iz firme INKASO. Sve ovo je baš za zamisliti se. Mislim ipak da bi trebali obavijestiti iz Tele2 na vrijeme da će dalje postupak preuzeti netko drugi. No kako se sve to danas pojednostavnjuje preko javnih bilježnika, suda itd do maksimuma stvarno ne vidim potrebe da netko i posreduje.

 

Napokon, nakon prvog neplaćenog računa ja sam njih kontaktirala i zamolila samo za malo tolerancije, oni su obutavili dol. pozive, a odmah potom i odlazne i sve je to uredu ako su tako odlučili, no oni su još dva mjeseca nakon toga slali račune 2*cca 150 kn

 

Troškove mogu pravdati jer sam nezaposlena pa ću tražiti oslobođenje od troškova. Ipak, ja bih možda platila prvi račun kao što sam i namjeravala (koji sam uistinu i potrošila) samo sam zbunjena i neznam kome sada da platim Tele2 ili Inkaso?

 

ako uspiješ u sporu dobit ćeš povrat troškova .ako ih tražiš prije završetka rasprave.

ako izgubiš spor plaćaš sve troškove.

 

uz pomoć odvjetnika trebala bi uspjeti u sporu ako ovrhovoditelj nema zaključen ugovor o otkupu duga i što je bitnije ako nema uplatnicu kao dokaz da je taj dug otkupio i platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je tele2 prodao dug to može za tebe biti povoljno.

traži ugovor o prodaji duga i uplatnicu, tek na raspravi, kao dokaz osnovanosti tužbenog zahtjeva.

ako nemaju uplatnicu, koj potvrđuju kupovinu i plaćanje ugovorene prodaje duga, na sudu izjavi nedostatak aktivne legitimacije.

možeš tražiti da sud utvrdi ništetnim ugovor o rodaji duga. ako nema uplatnice ugovor je fiktivan, prividan, dakle ništavan.

 

ako platiš dio potraživanja prekidaš moguću zastaru za tele2

ako dobiješ spor protiv Intassa .

odvjetnik ti je jako potreban ako hočeš uspjeti u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a koliko je zastara ako je već na sudu?

i koliko je najmanji iznost za utuživanje?

 

i da li je to uredu da su troškovi 120% u odnosi na glavnicu?

Šta bi onda bilo da se radi o npr. cifri 50.000 kn? Zar bi onda s troškovima bilo 150.ooo kn?

 

Ažurirano

 

a koliko je zastara ako je već na sudu?

i koliko je najmanji iznost za utuživanje?

 

i da li je to uredu da su troškovi 120% u odnosi na glavnicu?

Šta bi onda bilo da se radi o npr. cifri 50.000 kn? Zar bi onda s troškovima bilo 150.ooo kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dobila sam na 127 kuna neplaćenog računa za 11. i 12. mj. ovrhu, odn. tu neku "javnobilježničku nagradu" na 500 kuna. Jel to normalno????

Isto tele2 i inkaso.

 

Došla mi je opomena za tih 127 kuna prije oko 3 tjedna, i odmah potom, odn. nakon onih 8 dana za plaćanje ta ovrha. Platila sam onda, nakon tih 8 dana, tih 127 kuna, i zvala inkaso i rekli su mi da nikako ne mogu izbjeći plaćanje tih 500 kuna njihove nagrade.

Je li to moguće????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto se bespotrebno opterečuješ visinom troškova .

troškovi su urađeni po odvjetničkoj, javnobilježničkoj i sudskoj tarifi. u skladu sa važečim zakonskim odredbama . dali je to pošteno to je druga priča. nije pošteno neplaćati svoje dugove ali nije nezakonito.

 

protiv rješenja za ovrhu podnijeti prigovor, u zakonskom roku (8 dana od primitka rješenja za ovrhu).

osporavati potraživanje u cijelosti .

u žalbi navest da je dug plaćen. nadam se da dug nite uplatili na račun Intassa nego na račun operatera. o uplati stete trebali obavjestiti operatera.

obavjest intasa ste primili bez potpisa na povratnici (niste potpisali primitak pismena).

Intasso treba dokazati da je poslao obavjest o kupovini duga .

trebaju posjedovati ugovor (i isti dostaviti uz prijedlog za ovrhu).

trebaju posjedovati uplatnicu, kojom potvrđuju otkup duga (i dostavit je uz prijedlog za ovrhu).

ako nema uplatnice nema ni interes za pokretanje postupka.

u postupku se treba pozvati na nedostatak aktivne legitimacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto se bespotrebno opterečuješ visinom troškova .

troškovi su urađeni po odvjetničkoj, javnobilježničkoj i sudskoj tarifi. u skladu sa važečim zakonskim odredbama . dali je to pošteno to je druga priča. nije pošteno neplaćati svoje dugove ali nije nezakonito.

 

protiv rješenja za ovrhu podnijeti prigovor, u zakonskom roku (8 dana od primitka rješenja za ovrhu).

osporavati potraživanje u cijelosti .

u žalbi navest da je dug plaćen. nadam se da dug nite uplatili na račun Intassa nego na račun operatera. o uplati stete trebali obavjestiti operatera.

obavjest intasa ste primili bez potpisa na povratnici (niste potpisali primitak pismena).

Intasso treba dokazati da je poslao obavjest o kupovini duga .

trebaju posjedovati ugovor (i isti dostaviti uz prijedlog za ovrhu).

trebaju posjedovati uplatnicu, kojom potvrđuju otkup duga (i dostavit je uz prijedlog za ovrhu).

ako nema uplatnice nema ni interes za pokretanje postupka.

u postupku se treba pozvati na nedostatak aktivne legitimacije.

 

hvala na odgovoru!

A, kako se necu opterecivat visinom ovrhe kad nije normalna?!

Mogli su si odredit i 5000 kuna i nitko nema pravo to komentirati?

 

E,sad ovako- platila sam na uplatnicu koju sam dobila od inkasa, a to koliko sad vidim nisam smjela.

I, njih sam zvala i oni su mi rekli sa ostatak "nagrade" platim na isti taj racun, znaci ocito sam njima platila.

Kome, odn.na ciju adresu da napisem zalbu?

I,da, potpisala sam da sam dobila njihovo pismo s tom ovrhom, kad je bilo preporuceno na mene, a ja glupaca uopce nisam isla provjeravat sta je...

Da onda ipak nazovem i tele2 i kazem im da sam platila?

 

Mislim, to je racun za dva mjeseca, nije da sam puno potrosila pa da nisam imala s cim platit, nego je to osnovna pretplata, a kako sam raskinula ugovor s njima, uopce sam zaboravila na to, ono imala sam na pameti, budem budem i eto mi sad

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a pa baš nije nepotrebno se opterećivati troškovima. nemožemo gledati tako ako se nađemo u poziciji da možemo samo tako grabiti. ne bih rekla da je to ispravno. po tome bi mogli za pet tisuća kuna naplatiti nekome npr. 12.000 kn. Mislim da to nije uredu i gotovo sam sigurna da postoje neke tarife po kojima se postupa. P.S. Nisam platila račun jer nisam bila u mogućnosti, a cijelo vrijeme sam ih kontaktirala i nisam izbjegavala plaćanje računa nego sam ih molila samo za malo vremenske tolerancije, no međutim oni su ubrzo ukinuli dolazne i odlazne pozive, ali uplatnice su nastavili slati i za ono razdoblje u kojem nisu isporučili usluge što je dovelo do daljnjih pritužbi i dok je još sve to bilo u tijeku oni su to predali INKASU, a da pritom nisu mene obavijestili službeno što mislim bi bilo uredu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

STRANA....sve sam naveo ukratko na početku teme

TELE 2 naplaćuje usluge koje nije isporučio, dok se raspravljaju s vama prodaju "DUG" tvrtki INKASO d.O.o. iz Osijeka dug bez da vas obavijesti, a onda INKASO d.O.o. vas kao "utjeruje" taj dug i to proslijedi javnom bilježniku koji vam od 800,00 kn duga naravi 1700 kn duga.

 

Prijedlog na ovrhu

 

Ovrhovoditelj potražuje trošak:

(Javnobilježnički ured Mladen Burec)

 

Da li je normalno da na 800,00 kn duga morate platiti:

Javnobilježničku naknadu 60 kn + pdv = 75,00 kn

Sastavljanje prijedloga za ovrhu (tbr.11) 250,00 kn + pdv = 312,50 kn

Trošak dostave javnog bilježnika 30,00 kn + pdv = 37,50

Trošak pribave pravomoćnosti (Tbr.32) 250,00 kn + pdv =312,00 kn

Dostava rješenja na provedbu (Tbr. 11.5.) 125,00 kn + pdv = 156,25 kn

Klauzula pravomoćnosti 30,00 kn + pdv = 37,50

 

UKUPNO Angry 931,25 kn troškova

 

SVEUKUPNO NA KRAJU ZA PLATITI 1.731,94 KN

 

PA LJUDI, DA LI JE TO MOGUĆEEEEEE???????????

 

 

Upravo sam otvorio sličnu temu, pa me interesira da li ste prošli kompletnu proceduru prigovora kod operatera (Prvostupanjsko i Drugostupanjsko povjerenstvo), te nakon toga prigovor kod HAKOM-a? Ja još uvijek čekam službeni odogovor od HAKOM-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Došla je prije obavijest od INKASA nego odgvor na prigovor operateru i onda je počelo ugnjetavanje od INKASA. Pisali smo prigovor i odnijeli na sud. Nisu zaprimili nego su nas uputili da natrag vratimo poštom javnom bilježniku. Pa to je nevjerojatno...

Onda su nas kontaktirali i ponudili otpis dio troškova cca 500-tinjak kn, plaćanje na više rata, ali da prigovor i dalje ide na sud. Gdje je tu logika. Ako pristaneš na neko ajmo reći kompromisno rješenje mira radi, tj. kupuješ mir, a onda ćeš se suditi na osnovu nečeg što je plaćeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam otvorio sličnu temu, pa me interesira da li ste prošli kompletnu proceduru prigovora kod operatera (Prvostupanjsko i Drugostupanjsko povjerenstvo), te nakon toga prigovor kod HAKOM-a? Ja još uvijek čekam službeni odogovor od HAKOM-a.

 

Došla je prije obavijest od INKASA nego odgvor na prigovor operateru i onda je počelo ugnjetavanje od INKASA. Pisali smo prigovor i odnijeli na sud. Nisu zaprimili nego su nas uputili da natrag vratimo poštom javnom bilježniku. Pa to je nevjerojatno...

Onda su nas kontaktirali i ponudili otpis dio troškova cca 500-tinjak kn, plaćanje na više rata, ali da prigovor i dalje ide na sud. Gdje je tu logika. Ako pristaneš na neko ajmo reći kompromisno rješenje mira radi, tj. kupuješ mir, a onda ćeš se suditi na osnovu nečeg što je plaćeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Bas citam vasa iskustva s tele 2 i inkasom...u svakom slucaju zanimljivo,ja sam uzela jednu tarifu od nekih 100 kn mjesecno bez obaveznog ugovora i sve je bilo sur prvih mjesec dana,prvi racun od 45 kn sam platila i iskljucila pretplatu...da bi mi sljedeci mjesec dosao racun od 350 kn! Sad nakon skoro godinu dana taj Inkaso me zove svaki dan i maltretira doslovice..a znate koliko mi je naraso "dug"? Na 3650 kn!sta sad napravit....sad mi daju "mogucnost" placanja na rate...uglavnom samo sam htjela podjelit s vama svoje iskustvo...lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija