Jump to content

6 vlasnika na 383 čhv ?


Draganec

Preporučene objave

Osobno se vodim u katastru kao vlasnik livade od 383 čhv uz poljski put. Stečeno nasljeđivanjem.

Provjerom u gruntovnici, utvrdio sam da ima još 5 vlasnika navedene čestice, ali na žalost niti jedan nije živ.

Kontaktirao sam sa nasljednicima umrlih, ali isti nisu zainteresirani za provođenje postupka, kao i stupanja u posjed na način da se ja odričem dijela čestice.

Ako idem privatnom parnicom, koštat če me više nego što vrijedi livada.

 

Mogu li svoj dio čestice otpisati u korist države ili postupiti nekim lakšim postupkom samo da me nema u vlasništvu.

Zašto? Zato što prođe godina - dvije i dobijem pismenu obavijest od ovlaštenog djelatnika iz Općine da sam dužan u roku 15 dana očistiti površinu i staviti je u stanje..... oranice ...livade, uz prijetnju novčane kazne. Inače je 90% obraslo... živica i širi se.

Međaši navedene čestice također nisu zainteresirani. Dajem im badava uz uvijet da prepišu česticu na sebe.

Što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 133.ZV

(1) Nekretnina je ničija tek kad na temelju očitovanja o odreknuću od vlasništva danog u obliku isprave prikladne za zemljišnoknjižni upis bude to pravo izbrisano u zemljišnoj knjizi.

(2) Napuštena nekretnina prelazi na temelju zakona u vlasništvo Republike Hrvatske, ako nije zakonom što drugo određeno

Članak 172.

(1)

(2) Pravo vlasništva nekretnina prestaje odreknućem tek kad na temelju očitovanja o odricanju od vlasništva, danoga u obliku isprave prikladne za zemljišnoknjižni upis, to pravo bude izbrisano u zemljišnoj knjizi, ako zakon ne određuje drukčije.

(3) Ako je pravo vlasništva upisano u zemljišnoj knjizi, prestatće tek njegovim brisanjem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 133.ZV

(1) Nekretnina je ničija tek kad na temelju očitovanja o odreknuću od vlasništva danog u obliku isprave prikladne za zemljišnoknjižni upis bude to pravo izbrisano u zemljišnoj knjizi.

(2) Napuštena nekretnina prelazi na temelju zakona u vlasništvo Republike Hrvatske, ako nije zakonom što drugo određeno

Članak 172.

(1)

(2) Pravo vlasništva nekretnina prestaje odreknućem tek kad na temelju očitovanja o odricanju od vlasništva, danoga u obliku isprave prikladne za zemljišnoknjižni upis, to pravo bude izbrisano u zemljišnoj knjizi, ako zakon ne određuje drukčije.

(3) Ako je pravo vlasništva upisano u zemljišnoj knjizi, prestatće tek njegovim brisanjem..

Zahvaljujem na odgovoru, ali imam dojam da ako pokrenem bilo kakovu radnju vezano za gore navedene čl. Zakona, nadležnu instituciju treba netko i platiti.

Ako možete malo jednostavnije odgovoriti ili kako bi Vi postupili da ste na mom mjestu?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavnije nemoze,kao sto je za upis prava vlasnistva potreban temelj stjecanja,tako je i za odricanje,odnosno brisanje tog prava potrebna valjana isprava,sto je odredjeno prednim odredbama ZV.

Nesto bi se dakako i potrosilo prilikom poduzimanja takve radnje,nista strasno.

 

Još jednom zahvaljujem.

Obzirom da sam trajni HRVI domovinskog rata, molim Vas na PP pošaljite, kome da se pismeno obratim i otprilike da li je potreban Zahtjev, Molba, Prigovor ili sl. i na koji način napisati.

Na toj temi sam stvarno nepotkovan i bio bih Vam zhvalan za prvi korak.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija