Jump to content

čl. 15 ZID ZOMO


zmodri11

Preporučene objave

Nigdje ne mogu pronači taj član na koji se pozivaju.

Osobni bodovi 128,2786 a nakon smanjenja za onih 10% iznose 118,9061 da li je to uredu da smanjuju osobne bodove?

Da čujem znalce jer mi ništa nije jasno iz dobivenih rješenja.

Hvala

Dok sam bio na obnovi postupka dobio sam opću i 50-50%, tako da pošto sam do tada bio u profi 30-70% su mi napravili novi obračun mirovine sa novim rješenjem.

 

Što se tiče bodovanja u rješenju od čina do rvi i drugih stvari koje se boduju isti bodovi nisu smanjivani na račun ovih - 10 % smanjena mirovine. U rješenju mi piše kolika bi mi mirovina po tom rješenju iznosila i na kraju piše da se taj iznos radi tog zakona od -10% sanjuje za tih 10% i da mi mirovina radi toga iznosi 10 % manje nego što iznosi po obračunu hzmo-a.

 

Znači ovi u hzmo obračunavaju kao da tog zakona nema ali na kraju dok sve obračunaju onda od te cifre koju bi po njihovom izračunu trebao dobiti oduzmu tih - 10 % ( tako da kako neki vrli dužnosnici-čak ministar tvrdi da braitelji nisu osijetili krizu niti najmanje ).

 

Nisu osijetili krizu ako se ne računa tih -10 % koje je meni mjesečna rata za plin zimi ili skoro pa pola mesa za mjesec dana za jesti, "ne uopće nismo osijetili tih minus - 10 %" !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobni bodovi 128,2786 a nakon smanjenja za onih 10% iznose 118,9061 da li je to uredu da smanjuju osobne bodove?

 

 

Zakon o smanjenju mirovina određenih, odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju NN 71/10, 130/11

 

Članak 3.

 

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja ovoga Zakona

iznosi 10%, a primjenjuje se na svotu mirovine koja pripada korisniku mirovine prema zakonu,

prije odbitka dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje, poreza, prireza i drugih obustava.

 

 

- lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija