Jump to content

Pitanje za Mrljavca


Draganec

Preporučene objave

Molim Vas da mi pojasnite čl.29. ZOMO-a. Pročitao sam čl. ali ne razumijem da li će mi mirovina kada navršim 55 god. života za koji mjesec biti veča ili manja, temeljem gore opisanog i da li će HZMO to automatski obračunavati ili je potreban zahtjev za novi izračun.

Znači... do 55. god. od 2/3, a nakon 55.god. do navršene 60. god. života osiguranika u trajanju od 1/2.. Koliko? Trenutna mirovina 3.600 + 153 invalidnina ( trajno 30-70 )

Drugo pitanje:

Da li moja supruga ( navršila 50 god. ) u slučaju moje smrti ima pravo na obiteljsku mirovinu i u kojem iznosu. Mislim da je 70%, ali obzirom da sam trajni HRVI, možda je drugačiji izračun. Djeca punoljetna, završila fakultete.

Još jednom izvinite i hvala.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako "odapneš" supruga će imati pravo na obiteljsku mirovinu (umanjeno za onoliko koliko si i napiao).

 

A za odgovor na prvo pitanje, morao bih da vidim što piše u tvom rješenju o mirovini ali 99% sam siguran da ti sve ostaje isto, jedino će se usklađivatii aktualna vrijednost mirovine dva puta godišnje, kao i svim umirovljenicima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako "odapneš" supruga će imati pravo na obiteljsku mirovinu (umanjeno za onoliko koliko si i napiao).

 

A za odgovor na prvo pitanje, morao bih da vidim što piše u tvom rješenju o mirovini ali 99% sam siguran da ti sve ostaje isto, jedino će se usklađivatii aktualna vrijednost mirovine dva puta godišnje, kao i svim umirovljenicima..

 

Hvala Mrljavac! Nije mi jasna rečenica " umanjena za onoliko koliko si i napiao"

drugo: Tekst slijedi iz druge teme. Jedino će možda biti razlika u zvanju iz razloga što sam ovih dana poslao zahtjev za zvanje prema novom pravilniku. Stoga smatram da će biti veči čin i vrijednosni bod.

 

Poštovani!

Pregledom Vaše tablice osobno smatram da sam zakinut glede isplate mirovine. Nastojat ću pojasniti.

Otišao sam u mirovinu iz MUP-a 01.01.2001. god. po čl.11 ( najprije zbog prof.nesposobnosti, a 16.08.2005. zbog opće.TRAJNI HRVI od 2009. god. 30% rat 70% izvan tih okolnosti.

Na radnom mjestu Rješenjem ministra sa 01.01.1996.god. raspoređen sam na radno mjesto šefa smjene PP za koje je utvrđeno zvanje SAMOSTALNI NAREDNIK. Zatim 23.12.2006. god. Rješenjem Načelnika PU radi utvrđivanja vrijednosnog boda dobivam čin VIŠI POLIC.NAREDNIK.

Rješenjem HZMO od 04.07.2007. god. podnosim Zahtjev za ponovno određivanje inval. mirovine.

Tom prilikom počevši od 01.05.2006.god. inval. mirovinu mi izračunavaju tako da se prosječni vrijednosni bodovi 1,2297 pomnože sa polaznim faktorom 1,85 i mirovinskim stažem od 40 god. što iznosi 90,9960.

Ovako određenei osobni bodovi povečavaju se za 45% te iznose 131,9442.

U tom Rješenju zatim stoji da usklađena mirovina s novom aktualnom vrijednošću mirovine počevši od 01.07.2006. god. iznosi 3.345,67 kn mjesečno. Počevši od 01.01.2007. god. usklađena inval. mirovina iznosi 3.389,17 kn mjesečno.

Dan s kojim osiguraniku pripada pravo i isplata invl. mirovine određen prema članku 133. ZOPHBDRa.

 

Mirovinski staž iznosi od dana nastanka trajnog gubitka sposobnosti za rad 24 god. 3 mjeseca i 15 dana.

 

Pridodani staž, prema čl.29. ZOMO-a iznosi 8 god. 1 mj. i 4 dana

Vrijednosni bod 1,2297 ( stožerni narednik )

 

Ako sam bio jasan. Sada mi je mirovina 3.616,93 kn + 153 kn invalidnina.

Navršio sam 54 god.

Smatram da sam zakinut za čin radi utvrđivanja vrijednosnog boda temeljem Pravilnika policijskih zvanja prema činovima pripadnika vojnih postrojbi broj: 511-01-52-22217-2005. od 02.studenog 2005.god.

Također smatram da sam zakinut i kod izračuna mirovine, usporedivši je sa tablicom izračuna svih mirovina po općim propisima - ZOMO.

 

Tom prilikom Vas molim za savjet i pomoć.

Hvala unaprijed.

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.......Otišao sam u mirovinu iz MUP-a 01.01.2001. god. po čl.11 ( najprije zbog prof.nesposobnosti, a 16.08.2005. zbog opće...........

 

2001.god. si otišao u mirovinu sa zvanjem-činom stožerni narednik i tako su ti obračunali sve i kod nove procjene radne sposobnosti i mislim da neće priznati više (nadam se da griješim) jer si u mirovinu već otišao kao stožerni narednik i nema napredovanja kroz mirovinu-jer već si u mirovini (može se samo uvećati omjer rat-mir i dobiti povoljnija opća nesposobnost umjesto profesionalne).

 

Da si radio do 2005. godine i otišao u mirovinu odmah iz MUP-a (mislim na ovu drugu procjenu radne sposobnosti) onda bi vjerojatno imao pravo na veći čin.

 

Dakle u mirovinu si otišao 2001. god. kao stožerni narednik i čini mi se da će tako i ostati.

 

A ovo drugo, (civilni dio) oni računaju prosjek plaće.........to je teško za izračunati jer samo u HZMO imaju tvoje točne podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2001.god. si otišao u mirovinu sa zvanjem-činom stožerni narednik i tako su ti obračunali sve i kod nove procjene radne sposobnosti i mislim da neće priznati više (nadam se da griješim) jer si u mirovinu već otišao kao stožerni narednik i nema napredovanja kroz mirovinu-jer već si u mirovini (može se samo uvećati omjer rat-mir i dobiti povoljnija opća nesposobnost umjesto profesionalne).

 

Da si radio do 2005. godine i otišao u mirovinu odmah iz MUP-a (mislim na ovu drugu procjenu radne sposobnosti) onda bi vjerojatno imao pravo na veći čin.

 

Dakle u mirovinu si otišao 2001. god. kao stožerni narednik i čini mi se da će tako i ostati.

 

A ovo drugo, (civilni dio) oni računaju prosjek plaće.........to je teško za izračunati jer samo u HZMO imaju tvoje točne podatke.

 

Hvala Mrljavac.

Zahtjev za zvanje predano kao što sam naveo. Pozvao sam se na čl.3,4,5 i 7 novog pravilnika o zvanju, normalno uz obrazloženje i rješenja stečenih do odlaska u mirovinu. O rezultatu se čujemo.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija