Jump to content

Ovrhe i auto kredit


Hmelj

Preporučene objave

Imam auto kredit koji uredno otplaćujem.Kod banke je knjižica vozila dok se kredit ne otplati.Budući da imam nekoliko ovrha mogu li odugovlačiti sa zadnjom ratom kredita tako da otplaćujem svaki mjesec neki manji iznos.Da li banka ,kad se kredit otplati,šalje odmah u MUP podatke ili ja moram osobno po knjižicu u banku kako bi auto prenjela u MUPU na sebe.Želim odugovlačiti maksimalno otplatu zbog ovrha.Jeli to moguće i što učiniti!Molim vašu pomoć.Pozdrav!Ja sam još za vrijeme trajanja kredita darovnim ugovorom auto dala kćeri,ali ne može se na nju prenjeti dok traje kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
Imam auto kredit koji uredno otplaćujem.Kod banke je knjižica vozila dok se kredit ne otplati.Budući da imam nekoliko ovrha mogu li odugovlačiti sa zadnjom ratom kredita tako da otplaćujem svaki mjesec neki manji iznos.Da li banka ,kad se kredit otplati,šalje odmah u MUP podatke ili ja moram osobno po knjižicu u banku kako bi auto prenjela u MUPU na sebe.Želim odugovlačiti maksimalno otplatu zbog ovrha.Jeli to moguće i što učiniti!Molim vašu pomoć.Pozdrav!Ja sam još za vrijeme trajanja kredita darovnim ugovorom auto dala kćeri,ali ne može se na nju prenjeti dok traje kredit.

 

Kod banke je knjižica vozila, ali vi ste upisani kao vlasnik? Banka je vjerojatno fiducijarni vlasnik, i kad otplatite kredit banka će vam dati knjižicu vozila koja je kod njih samo u svrhu sprečavanja prodaje! Banka neće ništa slati u MUP i mislim da ne morate mijenjati nikakve podatke u knjižici! Vi ste upisani kao vlasnik! Barem je kod mene bio takav slučaj!Banka će vam vjerojatno knjižicu vozila vratiti isti dan kad otplatite kredit i zatražite knjižicu! Tri godine nakon darovanja vašoj kćeri vjerovnik može paulijanskom tužbom tražiti poništenje tog pravnog posla pod uvjetom da zna za tu činjenicu! Pretpostavljam da ako odmah po uplati zadnje rate i dobivanja knjižice vozila napravite nove dokumente na kćer vjerovnici neće ni saznati za prijenos vozila:vjeruj: pa neće ni pokušati ovrhu! Svako odugovlačenje je po mojem mišljenju povezano sa većim rizikom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija