Jump to content

Zabrana za Schengen nakon ulaska u EU


jeroomije

Preporučene objave

Zabrana se unosi ručno tako da i poništavanje ide na istom sistemu.Osim za zabranu u Austriju jer kod njih nema obustave bez obzira na sve eu zakone.Ionako su za to zaduženi slovenci (provjera zabrane...).Ionako će se sve rješavat u hodu jer ni slovenci nisu još postupali po takvim pitanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
Zabrana se unosi ručno tako da i poništavanje ide na istom sistemu.Osim za zabranu u Austriju jer kod njih nema obustave bez obzira na sve eu zakone.Ionako su za to zaduženi slovenci (provjera zabrane...).Ionako će se sve rješavat u hodu jer ni slovenci nisu još postupali po takvim pitanjima.

 

mene zanima da li je netko već tražio poništenje zabrane ulaskau šengen-jer po svemu što sam pročitala sada se zakon o izgonu odnosi samo na zemlju članicu eu koja je to izdala-u mom slučaju italija.zna li netko koliko traje taj postupak "brisanja"i odakle početi.moj odvjetnik iz italije kaže da on mora pripremiti neke dokumente koje ću ja onda predat na talijansku ambasadu kod nas.zar ne bi bilo jednostavnije to predat tamo u ured za strance pa da to sve bude brže????????ako netko ima kakvih iskustava sa temom zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ulazeći u konkretan problem primjećujem da su EU i schengenski prostor dvije različite stvari. Niti su sve članice EU, pa tako ni Hrvatska, članice schengenskog prostora niti su sve države potpisnice Schengenskog sporazuma članice EU (npr. Švicarska).

 

Hrvatska ulaskom u EU nije ušla u schengeski prostor već se tek za to priprema. Zato i dalje postoji policijska kontrola na granici sa Slovenijom i Mađarskom.

 

Zato ne vidim nikakav razlog zašto bi se zbog ulaska Hrvatske u EU nekome automatski ukidala zabrana ulaska u schengenski prostor.

 

Druga je stvar što se ulaskom Hrvatske u EU ta zabrana može nešto lakše izigrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, osim što sam iz sasvim drugih pobuda objavio post, hajde i da odgovorim, možda i pomognem prestrašenim skepticima.

2002. sam u molfaconeu dobio zabranu ulaska u šengen. razlozi su blago rečeno bili smiješni, švercanje u vlaku. prvo sam pomislio da sa se radi o šali od 10 godina?! naime, talijani su me pokušali deportirati u sloveniju, a slovenci me nisu htijeli. nakon povratka talijanima, dobivam tretman 24 satnog tandrkanja po raznim vozilima i zadržnoj stanici, da bi me u jednim trenu naprosto izbacili na nekom poljskom putu s netom dobivenom putovnicom i dotičnim dokumentom. u času mi se učinilo da su me ilegalno uveli u sloveniju, ali evo auta nazad, i viču mi da moram napustiti zemlju u 4 ili 5 dana?! kese se i odlaze, ništa mi više jasno, gdje sam, slovenija, italija? ipak sam u bio u italiji. nakon par tužnih dana vlakom iz venecije, gdje sam inicijalno i krenuo na karneval, ulazim u sloveniju, nitko ne provjerava dokumente i najnormalnije ulazim u hrvatsku gdje tražim pravnu pomoć. zovem hrvatsku ambasadu u italji od kojih dobivam odgovor, oni zabrane dijele šakom i kapom i tu se nište ne može. sve mi se još uvijek čini kao šala, radim novu putovnicu i krećem prema austriji, policajac me na gradnici zaustavlja uz objašnjenje, želiš li ući u austrju moraš imati talijansku vizu! ok, dakle istina je. naime uzmite u obzir da sam tad bio klinac i sve to činilo nestvarnim! nakon nekog vremna i pomirenja s činjenicom od 10 godina, u puli srećem djevojku s istim, no bivšim problemom. kaže mi, pa promijeni prezime, ja jesam i najnormalnije putujem. ostatajem skeptičan, no hajde, što mi preostaje?

u matičnom uredu uzimam majčino prezime, mijenjam adresu, sjetimo se da jmbg-a tad i nije bilo u putovnicama, a i znači li jmbg (danas oib), što strancima?

i na avion za berlin, noge mi klecaju, njemac me gleda ispod brka, prolazi cijela vječnost... vadi žig i lupa u putovnicu, dobrodošli u šengen, mislim u sebi.

i od tad, nikad problema.

a jeli to danas otišlo u zastaru, nije me briga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani sivko-a kako saznat da li je obrisana automatizmom ili trazit brisanje????????na stranici mupa piše da se sada izgon odnosi samo na članicu koja ga je izdala-što znači da se nešto promjenilo ulaskom u eu-ali nitko ne zna kako to funkcionira u praksi-a čini mi se da ni moj odvjetnik iz italije isto tako nije upućen jer koliko sam shvatila na ovon forumu brisanje se traži tamo gdje je i dobiven izgon-dok moj odvjetnik priča da on mora pripremit neke dokumente koji se predaju na talijansku ambasadu u hr-što malo zbunjuje jer tamo kažu "MI SMO OVDJE DA ŠTITIMO INTERESE TALIJANSKIH DRŽAVLJANA"-što mi i ima smisla.ovo je zaista noćna mora-postoji zakon a mi nemamo pojma kako ga iskoristit!pozz i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

favola, tnx. na ignoru i ne zaslužuješ, no izvoli i ovo, osobno poznajem neke njemce koji su na nekim demonstracijama bili deportirani iz italije i dobili zabranu ulaska u šengen, da tako je u šengen! mada su i tad bili sastavnim dijelom i eu, i šengena, zemljom su legalno mogli samo u švicarsku. njemačko (lijevi) odvjetnički timovi su bili vezanih ruku, nisu ništa uspjeli, a naš sivko i sl. (bez uvrede) je tu još nemoćniji, jeli tako sivko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što se tiče obračanja g.sivku je samo sakupljanja informacija od ljudi za koje vidim da imaju nekih iskustava na temu-a ne traženje neznam čega-stoga nema potrebe za arogancijom!hvala na odogovoru u svakom slučaju onima koji imaju nešto za reć-a onima koji je problem ne vidim razlog da se uopće javljaju sa odogovorima da netko nešto ne zaslužuje.očito je da niste imali sličnih problema pa stoga nemojte nama koji ih imamo još i vi stavljati soli na ranu-dovoljno boli i bez vaših komentara!lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o bože mili, dosadan sam si već, zabranu sam dobio prije 11 godina ili ti 2002.

dakle, 10 godina zabrane ulaska u šengen, jel to sol na rani?!

nakon slične potrage koju ti sad vodiš, hrvatske ambasade i privatne tužbe nisu rješavale ništa, saznao sam da je promjena prezimena jedina mogućnost.

od tad prešao granice, bio kontroliran bar 50 puta bez iakakvih problema.

gdje sam pritom u pravnom smislu "boravio" nije mi jasno, ali jesam li riješio problem, svakako jesam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apropo mupove izjave, nadam se da su u pravu

što te košta probati, slovenija je pristupila šengenu, odi do slovenije pa vidi na granici

ili nazovi granicu, telefonski provjeri, ako je tako što moguće?

ako te ne puste, pričam o zakonu od prije 10 g. moraš izvaditi talijansku vizu (koju ti talijani neće izdati!)

što vodi do promjene prezimena...

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani sivko-a kako saznat da li je obrisana automatizmom ili trazit brisanje????????na stranici mupa piše da se sada izgon odnosi samo na članicu koja ga je izdala-
Postoji nacinalna zabrana tj.zabrana samo u tu zemlju i državljan eu-a ne može unutra.Takva zabrana se ne vodi u SIS-u u kojemu se vodi samo zabrana za schengem.Automatizmom se brišu schengenske zabrane ulaska.

 

Dao sam link slovenskog veleposlanstva da se vidi obrazac međutim talijanski natucam tako da nisam da talijanski link međutim procedura je jednaka.Osoba koja zna čitat i pisat talijanski će to lako riješit bez talijanskog odvjetnika.

 

favola, tnx. na ignoru i ne zaslužuješ, no izvoli i ovo, osobno poznajem neke njemce koji su na nekim demonstracijama bili deportirani iz italije i dobili zabranu ulaska u šengen, da tako je u šengen! mada su i tad bili sastavnim dijelom i eu, i šengena, zemljom su legalno mogli samo u švicarsku. njemačko (lijevi) odvjetnički timovi su bili vezanih ruku, nisu ništa uspjeli, a naš sivko i sl. (bez uvrede) je tu još nemoćniji, jeli tako sivko?
Dobili su zabranu u Italiju zbog sigurnosnih razloga a ne za cijeli schengen što god oni pričali.

 

pokušaj da saznam talefonom kako stvari stoje završio ja tako da je "ljubazni"slovenac rekao dođi do nas da te vidimo pa cu ti reć!!!!:boli:
Točno nema telefonskih informacija.Mora skenirat dokument.

Zato ne vidim nikakav razlog zašto bi se zbog ulaska Hrvatske u EU nekome automatski ukidala zabrana ulaska u schengenski prostor.

Zato jer je europsko pravo od kojeg je jedno poglavlje sloboda kretanja višeg stupnja važnosti od schengenskog prava.

a što se tiče obračanja g.sivku je samo sakupljanja informacija od ljudi za koje vidim da imaju nekih iskustava na temu-a ne traženje neznam čega-stoga nema potrebe za arogancijom!hvala na odogovoru u svakom slučaju onima koji imaju nešto za reć-a onima koji je problem ne vidim razlog da se uopće javljaju sa odogovorima da netko nešto ne zaslužuje.očito je da niste imali sličnih problema pa stoga nemojte nama koji ih imamo još i vi stavljati soli na ranu-dovoljno boli i bez vaših komentara!lijep pozdrav!
Ovo ne mogu skužit ni da hoću.Gdje sam bio arogantan :jok:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

upravo sam dobila potvrdu od čovjeka iz mup a rh koji je provjerio na svim kompetentnim mjestima što se tiče zabrane ulaska u šengen i kaže da ulaskom u eu državljani rh mogu kud hoće i to bez "izigravanja zakona"predpostavljam da samo ne u članicu koja je zabranu izdala ali meni nije važno.ne migu u italiju ali zato mogu u ostatak eu-meni dosta.stoga svima vama koji ste muku mučili do sada kao i ja želim sretan put-ma gdje išli!nadam se da će ova informacija bar nekome koristiti!pozz svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

molim vas da mi neko kaze ja sam iz bosne sad mi u martu istice 3 mjeseca kakosam u njemackoj......dole kad dodem za bosnu mjenjam prezime i uzimama novi pasos i licnu kartu dali mogu ponovo ici za njemacku ijako nije proslo 3 mjeseca zanima me dali oni znaju ako ja promjenim prezime i pasos novi i licnu kartu sve...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Pozdrav, 13.3.2015 sam bila u njemačkoj sa roditeljima na azilu 9.11.2016 smo deportovani tada sam ja imala nekih 15 godina i sada želim od putovati pa me zanima dali ja imam zabranu ulaska u njemačku??? Sada imam 18 godina pa me strah a čula sam da malodobna djeca ne mogu dobiti zabranu?? A želim s avionom otići??  

Unaprijed hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija