Jump to content

otkaz u morh


malin

Preporučene objave

Zaposlen sam još uvijek kao namještenik u Morh-u . Prije 1 mjesec sam zajedno sa 10-tak mojih radnih kolega dobio raspolaganje sa otkaznim rokom od 2 i po mjeseca. Radna mjesta nam više ne postoje po ustroju. Nadao sam se da će nas rasporediti na druga radna mjesta u Morh ili Osrh ili u druge državne službe, ali izgleda da od toga nema ništa. U Morhu sam zaposlen od 1995. godine , a prije toga sam bio nezaposlen i pričuva sa preko 50 mjeseci borbenog sektora (1 linija). Tijekom 2005 godine sam bio nekoliko mjeseci na bolovanju i imam potvrdu da mi se bolest Dg:F43.1 priznaje kao posljedica domovinskog rata. Nakon toga više nisam bio na bolovanju i normalno sam radio svoj posao namještenika. Kad sam dobio rješenje o raspolaganju otvorio sam bolovanje (kao i svi ostali) , ali me doktorica opće prakse upozorava da ne može više produživati bolovanje,da su joj velike kontrole itd. Imam nalaz psihijatra koji je potvrdio dijagnozu iz 2005. godine F43.1 F62.0 F32.2 F 45.0.

Što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš status HRVI pa ne možeš očekivati nekakvu mirovinu od koje bi mogao solidno živjeti. Nastavi sa liječenjem, dnevna bolnica, psihološko testiranje i neka tvoja liječnica u dogovoru sa tobom pošalje zahtjev u HZMO za procjenu tvoje radne sposobnosti.

 

A mirovina, kakva će biti - takva će biti (hebga).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš status HRVI pa ne možeš očekivati nekakvu mirovinu od koje bi mogao solidno živjeti. Nastavi sa liječenjem, dnevna bolnica, psihološko testiranje i neka tvoja liječnica u dogovoru sa tobom pošalje zahtjev u HZMO za procjenu tvoje radne sposobnosti.

 

A mirovina, kakva će biti - takva će biti (hebga).

 

Ja bi i dalje nastavio raditi, na bilo kojem radnom mjestu. Da li ima kakve šanse osporavati otkaz, da li je morh kod otpuštanja trebao voditi računa o duljini radnog staža, socijalnim uvjetima, status dragovoljca, branitelja...

Da li ova moja potvrda da mi se bolest priznaje kao posljedica domovinskog rata išta znači kod osporavanja zakonitosti otkaza?

Da li se to priznaje kao profesinalna bolest ili ozljeda na radu?

Mrljavac, dotorica mi ne želi više produžavati bolovanje, ne može radi kontrole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bi i dalje nastavio raditi, na bilo kojem radnom mjestu. Da li ima kakve šanse osporavati otkaz, da li je morh kod otpuštanja trebao voditi računa o duljini radnog staža, socijalnim uvjetima, status dragovoljca, branitelja...

Da li ova moja potvrda da mi se bolest priznaje kao posljedica domovinskog rata išta znači kod osporavanja zakonitosti otkaza?

Da li se to priznaje kao profesinalna bolest ili ozljeda na radu?

Mrljavac, dotorica mi ne želi više produžavati bolovanje, ne može radi kontrole.

 

Neka te doktorica O.P. pošalje pred komisiju hzmo-a koji će ti ili produžiti bolovanje ako se liječiš i ako je liječenje u tijeku ili nije do kraja završeno ( odnosno da ideš po osnovi tih dijagnoza na bolnička liječenja i redovite kontrole ) ili će te odmah proglasiti nesposobnim za rad pa ideš u inv. mirovinu ( ali civilnu jer nemaš riješen status hrvi-a ) ili će ti prekinuti bolovnje ( ako se ne liječiš ako ne ideš na bolnička liječenja ii dnevne bolice ili kontrole onda ti više neće produživati bolovanje ).

 

Ako nemaš uvjete za mirovinu kao dvo onda možeš teći uvjete jedino za invalidsku civilnu mirovinu jer nemaš status hrvi-a ( i to je pitanje jer za komisije hzmo-a liječnička dokumentacije mora biti u kontinuitetu od barem 6 mj do 1 god i ne starija od 6 mj od zadnjeg nalaza doktora specijalista ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka te doktorica O.P. pošalje pred komisiju hzmo-a koji će ti ili produžiti bolovanje ako se liječiš i ako je liječenje u tijeku ili nije do kraja završeno ( odnosno da ideš po osnovi tih dijagnoza na bolnička liječenja i redovite kontrole ) ili će te odmah proglasiti nesposobnim za rad pa ideš u inv. mirovinu ( ali civilnu jer nemaš riješen status hrvi-a ) ili će ti prekinuti bolovnje ( ako se ne liječiš ako ne ideš na bolnička liječenja ii dnevne bolice ili kontrole onda ti više neće produživati bolovanje ).

 

Ako nemaš uvjete za mirovinu kao dvo onda možeš teći uvjete jedino za invalidsku civilnu mirovinu jer nemaš status hrvi-a ( i to je pitanje jer za komisije hzmo-a liječnička dokumentacije mora biti u kontinuitetu od barem 6 mj do 1 god i ne starija od 6 mj od zadnjeg nalaza doktora specijalista ).

 

Doktorica OP mi hoće prekinuti bolovanje jer navodno više nije kao prije kad se moglo na bolovanje više godina. Sa dijagnozom PTSP ne mogu više biti na bolovanje. To je nešto novo. Jedino ako mi psihijatar odredi bolničko liječenje (npr dnevna bolnica) te onda bi mogao još mjesec-dva biti na bolovanju i onda prekid bolovanja i natrag na posao i otkaz. Ramišljam, a što bi trebao napraviti da bi dobio bolničko liječenje ( polupati stolove, stolice psihijatru, vikati po gradu, ubiti nekoga.. ne znam).Oprostite što tako razmišljam , ali očajan sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ramišljam, a što bi trebao napraviti da bi dobio bolničko liječenje ( polupati stolove, stolice psihijatru, vikati po gradu, ubiti nekoga.. ne znam).Oprostite što tako razmišljam , ali očajan sam.

 

Samo lijepo na slijedećoj kontroli porazgovaraj sa psihijatrom o tome kako bi po tebi za tvoje psihičko stanje najbolje sada pasala dnevna bolnica ili možda čak i ležanje.

Dalje putsi tok stvari da se same odvijaju.

 

Ako misliš lupat i lomit stolice onda sigurno nećeš završiti u psihijatriji nego u pritvoru ili čak i zatvoru, pa ti biraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija